Schafer markası 2004 yılında kurulmuştur ve o günden bugüne üretimine devam ediyor. 5 farklı kategoride ürünleri olan marka özellikle bir evin mutfaktaki ihtiyacını karşılamayı amaçlar. Buna yönelik ürünlerden biri olan düdüklü tencereler ile markasının bilinen ürünleri içerisinde yer ediniyor. Schafer düdüklü tencere ürünleri ile bir yemeği daha kısa sürede ve eşit ısıda yapmak mümkün hale geliyor. Düdüklü tencere ürünleri doğru kullanıldığı takdirde hızlı yemek yapıyor. Düdüklü tencerenin temel bir çalışma prensibi bulunuyor ve bu Schafer marka düdüklü tencerelere de yansıyor. Bir düdüklü tencere kullanıldığında buhar basıncı öne çıkıyor ve bu basıncı yükselterek yemeğin daha hızlı pişmesini mümkün hale getiriyor. Buharın dışarı çıkmaması durumunda tencerenin sıcaklığı standarttan daha yükseğe çıkabiliyor. Bu ürünler ile hem daha hızlı yemek yapmak hem de kendi buharında pişen yemekler elde etmek kolaylaşıyor. Bu yemekler, genellikle sulu olan ve bu yemek suyunun bir kısmının buharlaşması ile pişen yemekler olarak biliniyor.

Schafer Düdüklü Tencere Özellikleri

Schafer düdüklü tencere özellikleri, ürünün birçok unsurunu kapsıyor. Ürünler paslanmaz çelik malzemeden elde ediliyor ve bu sayede uzun ömürlü olarak kullanımı gerçekleşiyor. Taban tasarımında kapsül ve alüminyum türü kullanılıyor. Kapsül düdüklü tencereler aslında iletkenliği yüksek olup tencerenin her noktasına uyumlu hale getiriyor. Alüminyum da iletkenlik açısından destekleyici bir rol oynuyor. Düdüklü tencere ürünlerinin tek elle açma ve kapama özellikleri konumlanıyor. Ürünlerin tamamı bulaşık makinesinde yıkanabilir ve bu sayede temizlenme açısından avantaj veriyor.

Schafer düdüklü tencere ürünlerinde hacim de değişim gösteriyor. Bu durum ihtiyaç ve isteğe göre değişime uğrayabilir. Bunun için 4,5 Litre başlayan seçenekler görülebiliyor. Bunun dışında 6, 7, 8, 9 ve 12 L alternatifleri yer ediniyor. Schafer düdüklü tencere ürünlerinde klasik olarak nitelendirilen ürünler görülüyor. Bu ürünlerde bir sopa yer alıyor ve modern versiyonlar da görülüyor ve bunların kullanımı çok daha pratik, tek elle olacak şekilde yapılıyor. Tencerenin standart tasarımlarına özgün eklentiler de bulunuyor. Bakır eklentisi olan Schafer düdüklü tencere modellerinden de söz edilebiliyor.

Schafer Düdüklü Tencere Çeşitleri

Schafer düdüklü tencere çeşitleri ürünlerin sayısına göre ayrışıyor. Düdüklü tencereler tek olarak ya da bir set olarak verilebiliyor. Bu nedenle düdüklü tencere seçiminde sayı önem arz ediyor. Schafer düdüklü tencere tek başına alındığında bu kapsama her ürün giriyor. Klasik düdüklü tencereler ile daha yeni modellerde olan Schafer düdüklü tencere ürünleri tek olarak sunuluyor. Bunun yanında düdüklü tencereler set halinde de veriliyor. Set içerisinde birden fazla düdüklü tencere konumlanıyor. Bu durumda bir set içerisinde aynı iki tencere yer almıyor. Bir set içerisinde 2 farklı düdüklü tencere konumlanıyor ve bunlar da litre bakımından değişim gösteriyor. Hacimdeki farklılıklar üründen birden fazla edinmek isteyenler için kolaylık oluşturuyor. Örneğin bir set içerisinde 4 Litrelik olduğu gibi 6,5 Litre yer alabiliyor. Bu sayede her ihtiyaca göre farklı hacimlere sahip düdüklü tencere kullanımı gerçekleşiyor. Bu çeşitlerde aynı serinin farklı boyutları ile farklı serilerin farklı ürünleri göze çarpıyor.

Schafer Düdüklü Tencere Kullanımı

Düdüklü tencere kullanımı birçok kişi için hassas ve önemli bir konu olarak görülüyor. Çünkü düdüklü tencereler doğru kullanımının bilinmesi gereken bir ürün grubu olarak sınıflandırılıyor. Doğru kullanıldığı takdirde hızlı ve buharda pişmiş bir yemek seçeneği sunulabilir. Schafer düdüklü tencere kullanımı da benzer özellikler gösteriyor ancak marka bazında birtakım değişiklikler elbette yansıyor. Schafer düdüklü tencere buhar ile pişirme gerçekleştiriyor ve her çeşit ocakta rahatlıkla kullanılacak biçimde tasarlanıyor. Buhar basıncı ile çalışan düdüklü tencere özellikle uzun süre pişmesi gereken ya da pişmesi daha zor olan besinlerin pişirme sürecinde olumlu etkiler sunuyor. Pişme sürecinde talimatlara uymak ise en önemli aşama olarak biliniyor. Kullanım esnasında düdüklü tencereyi çok doldurmamak önem arz ediyor. Özellikle daha geniş hacimli versiyonları da bu nedenle ilgi görüyor. Tencerenin içerisine besin konuluyor ve sonrasında kapatılıyor. Ocak açıldığında ocağın düdüklü tencerenin çapını geçmemesine özen gösteriliyor. Bu güvenlik açısından da gerekli bir konudur. Klasik formdaki düdüklü tencerelerde buharın kontrollü çıkışı adına düdük kısmı dik bir hale getiriliyor. Ancak daha modern versiyonlarda böyle bir gereklilik yer almıyor. Pişirme işlemi tamamlandığı anca tencereyi bir süre bekletmek gerekiyor. Bu esnada düdük ses çıkarıyor ve içerideki tüm basıncın çıktığından emin olmanız şart oluyor. Daha modern versiyonlarda ayarlama yapılabiliyor ve bu işlemler de kolaylaşıyor. Bunlar otomatik düdüklü tencere olarak da ifade ediliyor. Schafer düdüklü tencere seçenekleri arasında yer alan otomatik versiyonlar önceden ayarlanıyor.

Schafer Düdüklü Tencere Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schafer düdüklü tencere seçimi sırasında birçok husus önem kazanıyor. Düdüklü tencereler herkesin kullanabileceği hale geliyor ve bu durumda tencerelerin farklı formları da görülüyor. Çünkü yeni özellikleri barındıran düdüklü tencereler olduğu gibi klasik düdüklü tencereler de yer ediniyor. Bu durum ürünlerin birtakım özelliklerini de ayrıştırıyor. Klasik düdüklü tencerelerde düdük kısmı ve bir kol bölümü bulunuyor. Daha yeni versiyonlarda ise ayarlama ürünün kapağında yer ediniyor. Bu kişilerin tercihine göre şekilleniyor. Schafer marka düdüklü tencereler boyutlar açısından da ayrışıyor. Bu durumda boyutlar aslında evdeki kişi sayısına ve yapılacak yiyeceğe göre değişiyor. Az kişinin olduğu bir evde olanlar daha küçük versiyonları edinebiliyor. Bunun yanında daha çok kişili evlerde daha büyük hacme sahip düdüklü tencerelere gerek oluyor. Düdüklü tencerenin sayısı da önem arz ediyor. Çünkü bir veya birden fazla düdüklü tencere konumlanabiliyor. Düdüklü tencerenin tasarımı ise dikkat edilecek son husus haline geliyor. Genellikle standart renkleri barındıran ürünlerde bakır tonlarında birtakım eklentiler yer alır ve bu sayede düdüklü tencereler daha farklı tasarımlara sahip hale gelebilir.

Schafer Düdüklü Tencere Yorumları

Schafer düdüklü tencere yorumları ile ürün seçimi öncesinde bilgi almanız mümkün oluyor. Yorumlar içerisinde ürünün özelliklerini detaylı olarak görmek kolaylaşıyor. Çünkü yorumları sadece ürünü edinen kişiler tarafından yapılabiliyor ve bu da ürünü edinenlerin bilgilerini öğrenmeyi sağlıyor. Ürünü kullanan kişiler ilk etkilerini yorumlarda ifade ediyor. Schafer düdüklü tencereyi edinen ve bunu kullanan kişiler ürünün ilk kullanımda nasıl bir etki sunduğunu, yemekleri yeterli pişirip pişirmediğini ya da ürünün yıkama kolaylığı gibi birtakım faktörleri değerlendiriyor. Bu nedenle tencere hakkında en özgün bilgiler bu aşamada ediniliyor.

Schafer Düdüklü Tencere Fiyatları

Schafer düdüklü tencere fiyatları, ürünün detaylarına göre şekilleniyor. Bu durumda tencerenin özelliklerine de bakmak gerekiyor. Düdüklü tencerenin modeli, ne zaman üretildiği gibi faktörler fiyatı etkiliyor. Bunun yanında düdüklü tencerenin hacmine de bakılıyor. Hacme bağlı olarak düdüklü tencerenin fiyatları da ayrışıyor. Schafer düdüklü tencere fiyatlandırması söz konusu olduğunda akla ürünün kaç tane olduğu da geliyor. Yani ürün tekli ise fiyat değişiyor ancak set ise fiyat değişimi yansıyor. Schafer düdüklü tencere ürünü Hepsiburada içerisinde hem set hem de tekli olarak yer ediniyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Schafer Düdüklü Tencere

20 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 20 / 20 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/17006471/schafer