Bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazlar günlük hayatı kolaylaştırır. Pek çok iş, çalışma, ders ve ödevler bu aletler üzerinden yapılabilir. Dolayısı ile bu aletlerin depolama kapasiteleri kullanıcılar için önem teşkil eder. Harddiskler, bilgisayar ve laptop gibi cihazların en önemli bileşenleri arasında yer alır. Harddisklerin depolama kapasitesi ne kadar yüksek olursa, alınan verim daha fazla olur. İşlenen verilerin depolanması ya da cihazda yedeklenmesi, harddiskler sayesinde pratik ve güvenli bir şekilde yürütülür. 128 GB SSD harddisk sayesinde, her türlü belge kolaylıkla aktarılabilir, yedeklenebilir ya da korunabilir.

128 GB SSD Harddisk Özellikleri

Harddiskler cihazlarınızın hafızası demektir. Harddisk olmazsa bilgisayarınızda yaptığınız hiçbir işlem kaydedilemez ve silinir. Harddiskler verileri depolarken kullandığı kapasitelerine göre sınıflandırılır. Bu kapasite boyutları GB kısaltması ile gösterilir. Bir harddiskin depolama kapasitesi bilgisayar ya da laptopların verimliliğini arttırır. Açılımı Solid State Drive olan SSD harddiskler, klasik harddisklerden farklı bir prensipte çalışır. Özellikleri ise şu şekildedir:

  • USB flash bellek çalışma prensibine sahiptir.
  • Hızlı çalışır ve uzun ömürlüdür.
  • Kaydetme, depolama ya da aktarım işlemleri rahatlıkla yapılır.
  • 128 ssd harddisk yedekleme kapasitesine sahiptir.
  • İşlemler sırasında hareketsiz kalır.
  • Güvenli bir dosya aktarım süreci sağlar.
  • Genellikle dikdörtgen şeklinde üretilir.
  • Çeşitli boyutları mevcuttur.
128 GB SSD Harddisk Modelleri

Harddisk modelleri, çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterir. Harddiskler cihazların performanslarını artırmaya yardımcı olur. SSD model harddiskler, yeni gelişen teknoloji ile üretilir. Hızlı bir şekilde veri okuma yapabilir ve dijital bir prensipte çalışır. Harddisk modelleri oldukça çeşitlidir. Bunlar mini Sata ya da M2 Sata olarak kategorilendirilir. 128GB M.2 Sata SSD harddiskler hızlı okuma ve yazma yapabilir. Bu sayede kullanım kolaylığı sunar. Mini boyuttaki SSD harddiskler çanta da taşınabilir ve oldukça ergonomiktir. İkinci nesil teknoloji ile üretilen 128 GB SSD Sata 3 harddiskler ise veri aktarımı için kullanılır. Saniyede 3 GB veriyi aktarabilme kapasitesine sahiptir. Bazı SSD harddisk modelleri ise harddiskin kendi boyutu konusunda çeşitlenir. 128GB SSd Sata 2.5 inç model ürünler, 2.5 inç boyuta sahip olanlardır. Bu harddiskler genellikle dizüstü bilgisayarlarda kullanılır. Burada dikkat edilmesi husus, bilgisayarınıza hangi inç modelin uyumlu olduğudur.

128 GB SSD Harddisk Fiyatları

Bir SSD 128 GB harddisk cihazın performansındaki en önemli parçalarından biridir. Aynı zamanda yüksek veri boyutuna sahip belgelerin ya da dosyaların güvenli ve hızlı bir şekilde yedeklenmesini, aktarılmasını ya da korunmasını sağlar. 128 GB SSD harddisk fiyatları ürünün modeline, saklama kapasitesine, boyutuna ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Bir SSD harddisk 128 GB fiyatı ile HDD harddisk modeli fiyatı arasında farklılık vardır. Özellikle oyunseverlerin yakından takip ettiği harddisk SSD 128GB depolama hafızasına sahip modeller, oyun bilgisayarlarında üst düzey bir verim almanıza yardımcı olur. 128 GB SSD harddisk satın alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri bilgisayarınızın hangi model ile uyumlu olduğudur. 128 GB SSD harddisk en ucuz fiyat avantajlarıyla Hepsiburada’dan satın alınabilir.

HDD ve SDD Arasındaki Fark Nedir?

128 GB SSD HDD harddisklerin temel farkı, çalışma prensipleridir. 128 GB SSD laptop harddisk modelleri, flash bellek prensibinde çalışır. HDD modeller ise CD gibi sürekli dönen bir mekanizma ile çalışır.

128 GB SSD Harddisk Alırken Neye Dikkat Edilir?

Harddisk alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri modelin cihazınıza uygun olup olmadığıdır. Bu hususta 128 GB SSD harddisk yorumlarını inceleyebilirsiniz. Yüksek veri kapasitesine sahip aktarımlar yapılacaksa uygun boyutta bir harddisk seçmek yararınıza olur.

128 GB SSD Harddisk’in Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

SSD harddisk 128 Gb modeli uzun ömürlüdür. Depolama kapasitesinin fazla olmasının neticesi olarak size uzun süre kullanım şansı verir. 128 Gb SSD disk fiyatı uzun süre kullanım şansı sunduğundan daha ekonomik olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

128 GB SSD Harddisk Fiyatları

103 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Bağlantı Tipi
Toplam 36 / 103 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Sata"Seri ATA" olarak da bilinen SATA, bilgisayara veri taşımak için üretilmiş bir teknolojidir. ATA depolama ara biriminin biraz daha gelişmiş halidir. SATA geliştirildikten sonra karışıklık olamaması için ATA teknolojisinin adı, PATA, yani "Paralel ATA" olarak değiştirilmiştir. SATA, sabit diskten veri aktarır. Her iki teknoloji de IDE(Tümleşik Geliştirme Ortamı) yazılım türüne sahiptir. Son yirmi yılda geliştirilen AHCI(Advenced Host Controller İnterface) arayüz türü, Seri ATA'nın gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Üç çeşit Seri ATA türü vardır. Kademe kademe geliştirilen bu türlerin birincisi olan SATA 1, Paralel ATA'ya daha çok benzer. Teorik hızı saniyede 1,5 GBit olarak geliştirilmiştir. “SATA Revizyon 1.0” olarak da bilinen bu sürümün bant genişliği hacmi, saniyede 150 MB’ye kadar ulaşabilir. İlk sürümün ardından saniyede 3,0 GBit hıza sahip SATA 2 piyasaya sürülmüştür. SATA 2, standartlara birincisinden daha uygundur. “SATA Revizyon 2.0” olarak da bilinir. Bu ara birimin bant genişliği hacmi ise saniyede 300 MB’ye erişebilir. Diğer adı “SATA Revizyon 3.0” olan, en son geliştirilmiş Seri ATA teknolojisi SATA 3'ün hızı ise saniyede 6,0 GBit'tir. Bant genişliği hacmi ise saniyede 600 MB’ye kadar ulaşır. PATA'nın saniyede 1,3 GBit hız yapabilen son sürümü ile SATA'nın ilk sürümü arasındaki fark az gibi görünse de, farklı bir bağlantı şekli ile üretilen Seri ATA'nın birçok avantajı bulunur. Eskiden 40 pinlik kablo ile bağlantı kurulması gerekirken, Seri ATA teknolojisi sayesinde artık daha küçük konnektör ve kablolarla bağlantı sağlanabilir. Bu sayede, bilgisayar kasasındaki bağlantıları daha ince kablolar oluşturur. Kasanın içindeki ince kablolar, ortamın daha iyi hava almasını sağlar. Seri ATA, sahip olduğu 7200 rpm devir hızı, 8 MB tampon bellek ve sistem çalışırken disk değiştirme olanağı sağlayan hot blug özelliği gibi birçok fonksiyonu sayesinde eski ATA sürümüne fark atmayı başarır.
Detaylar
PCI-ExpressBilgisayarda bulunan dahili aygıtlar için standart bir bağlantı türü olan PCI Express, harici ekran kartının takılması için genişleme yuvası görevi görür ve anakart üzerinde yer alır. Günümüzde piyasaya yeni çıkan ve son teknoloji ile üretilen tüm bilgisayarların ana kartlarında PCI Express yuvaları bulunur. PCI Express Slot Sayesinde Kullanılabilen Ek Donanımlar ve Avantajları Bilgisayarlarda harici ekran kartının takılmasına yardımcı olan PCI Express Slot, aynı zamanda farklı donanımların takılması için de kullanılır. Bunların arasında harici Wi-Fi kartları, Hard Disk ve SSD’ler, Ethernet Kartları ve daha birçok donanım yer alır. Bant genişliği fazla olan ve güncel işletim sistemleri ile %100 uyumluluk sağlayan PCI Express, bilgisayarın hızını gözle görülür bir şekilde artırır ve işlem sırasında yaşanabilecek olası gecikmeleri ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra bilgisayarda güç tüketimini daha düşük tutmak ve sistem belleğini verimli kullanabilmek için ek harcama yapmak gerekir. PSI Express sayesinde bunları gerçekleştirmek çok daha az maliyet anlamına gelir. Daha Hızlı Veri İşleme ve Etkin Kullanım Yıllar içerisinde geliştirilen ve son olarak PCI Express olarak piyasaya sunulan slotlar ile daha önceki PCI slotlardaki mevcut eksiklikleri giderilmiştir. Grafik kalitesi konusunda gözle görülür bir değişim yaratan, bunun yanı sıra veri işleme hızı konusunda daha olumlu sonuçlar veren PCI Express ile grafik kalitesinde de gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Hemen hemen tüm yapılandırmaları destekleyen PCI Express’de bant genişliğinin artması sonucunda cihaz yüksek performans ortaya koyar. Bu sebeple ana kartın desteklediği en son sürümdeki bilgisayarı seçmek oldukça önemlidir. Bilgisayardaki bağlantı ve tanımlama protokolleri ise PCI sayesinde değişmeden kalır. Bunun sonucunda PCI Express kullanılan bilgisayarlarda işlem sistemine veya yazılım değişikliğine ihtiyaç duyulmaz.
Detaylar