Bilgisayar, laptop, tablet gibi cihazlar günlük hayatı kolaylaştırır. Pek çok iş, çalışma, ders ve ödevler bu aletler üzerinden yapılabilir. Dolayısı ile bu aletlerin depolama kapasiteleri kullanıcılar için önem teşkil eder. Harddiskler, bilgisayar ve laptop gibi cihazların en önemli bileşenleri arasında yer alır. Harddisklerin depolama kapasitesi ne kadar yüksek olursa, alınan verim daha fazla olur. İşlenen verilerin depolanması ya da cihazda yedeklenmesi, harddiskler sayesinde pratik ve güvenli bir şekilde yürütülür. 128 GB SSD harddisk sayesinde, her türlü belge kolaylıkla aktarılabilir, yedeklenebilir ya da korunabilir.

128 GB SSD Harddisk Özellikleri

Harddiskler cihazlarınızın hafızası demektir. Harddisk olmazsa bilgisayarınızda yaptığınız hiçbir işlem kaydedilemez ve silinir. Harddiskler verileri depolarken kullandığı kapasitelerine göre sınıflandırılır. Bu kapasite boyutları GB kısaltması ile gösterilir. Bir harddiskin depolama kapasitesi bilgisayar ya da laptopların verimliliğini arttırır. Açılımı Solid State Drive olan SSD harddiskler, klasik harddisklerden farklı bir prensipte çalışır. Özellikleri ise şu şekildedir:

  • USB flash bellek çalışma prensibine sahiptir.
  • Hızlı çalışır ve uzun ömürlüdür.
  • Kaydetme, depolama ya da aktarım işlemleri rahatlıkla yapılır.
  • 128 ssd harddisk yedekleme kapasitesine sahiptir.
  • İşlemler sırasında hareketsiz kalır.
  • Güvenli bir dosya aktarım süreci sağlar.
  • Genellikle dikdörtgen şeklinde üretilir.
  • Çeşitli boyutları mevcuttur.
128 GB SSD Harddisk Modelleri

Harddisk modelleri, çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösterir. Harddiskler cihazların performanslarını artırmaya yardımcı olur. SSD model harddiskler, yeni gelişen teknoloji ile üretilir. Hızlı bir şekilde veri okuma yapabilir ve dijital bir prensipte çalışır. Harddisk modelleri oldukça çeşitlidir. Bunlar mini Sata ya da M2 Sata olarak kategorilendirilir. 128GB M.2 Sata SSD harddiskler hızlı okuma ve yazma yapabilir. Bu sayede kullanım kolaylığı sunar. Mini boyuttaki SSD harddiskler çanta da taşınabilir ve oldukça ergonomiktir. İkinci nesil teknoloji ile üretilen 128 GB SSD Sata 3 harddiskler ise veri aktarımı için kullanılır. Saniyede 3 GB veriyi aktarabilme kapasitesine sahiptir. Bazı SSD harddisk modelleri ise harddiskin kendi boyutu konusunda çeşitlenir. 128GB SSd Sata 2.5 inç model ürünler, 2.5 inç boyuta sahip olanlardır. Bu harddiskler genellikle dizüstü bilgisayarlarda kullanılır. Burada dikkat edilmesi husus, bilgisayarınıza hangi inç modelin uyumlu olduğudur.

128 GB SSD Harddisk Fiyatları

Bir SSD 128 GB harddisk cihazın performansındaki en önemli parçalarından biridir. Aynı zamanda yüksek veri boyutuna sahip belgelerin ya da dosyaların güvenli ve hızlı bir şekilde yedeklenmesini, aktarılmasını ya da korunmasını sağlar. 128 GB SSD harddisk fiyatları ürünün modeline, saklama kapasitesine, boyutuna ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Bir SSD harddisk 128 GB fiyatı ile HDD harddisk modeli fiyatı arasında farklılık vardır. Özellikle oyunseverlerin yakından takip ettiği harddisk SSD 128GB depolama hafızasına sahip modeller, oyun bilgisayarlarında üst düzey bir verim almanıza yardımcı olur. 128 GB SSD harddisk satın alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri bilgisayarınızın hangi model ile uyumlu olduğudur. 128 GB SSD harddisk en ucuz fiyat avantajlarıyla Hepsiburada’dan satın alınabilir.

HDD ve SDD Arasındaki Fark Nedir?

128 GB SSD HDD harddisklerin temel farkı, çalışma prensipleridir. 128 GB SSD laptop harddisk modelleri, flash bellek prensibinde çalışır. HDD modeller ise CD gibi sürekli dönen bir mekanizma ile çalışır.

128 GB SSD Harddisk Alırken Neye Dikkat Edilir?

Harddisk alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri modelin cihazınıza uygun olup olmadığıdır. Bu hususta 128 GB SSD harddisk yorumlarını inceleyebilirsiniz. Yüksek veri kapasitesine sahip aktarımlar yapılacaksa uygun boyutta bir harddisk seçmek yararınıza olur.

128 GB SSD Harddisk’in Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

SSD harddisk 128 Gb modeli uzun ömürlüdür. Depolama kapasitesinin fazla olmasının neticesi olarak size uzun süre kullanım şansı verir. 128 Gb SSD disk fiyatı uzun süre kullanım şansı sunduğundan daha ekonomik olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

128 GB SSD Harddisk Fiyatları

121 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Bağlantı Tipi
Toplam 24 / 121 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013121/114814/114814