Et ve et ürünleri, günlük beslenme listesinin vazgeçilmezleri arasındadır. Protein yönünden çok zengin olan bu besin, hücrelerin yapı taşı olması sebebiyle sıkça tüketilmesi gereken ürünlerin başında gelir. Özellikle hayvansal protein alımı, çocuklarda kas gelişimini sağladığı için ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Et ürünlerinin taze ve temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Etin kaynağı belli olmalı, tüm denetimlerden geçtiğinden emin olunan yerlerden alınmalıdır. Aksi takdirde zehirlenme gibi sağlık sorunlarına yol açabileceği gibi, gerekli vitamin ve mineralleri barındırmadığından, boşuna tüketim de söz konusu olabilir.

Kıyma, et ürünleri arasında en sık tüketilen çeşitlerin başında gelir. Yemek içine koyulabilen veya kebap, köfte gibi farklı formlarda tüketilen kıyma, çocukların da severek yediği bir et türü olduğundan, evlerimizde sıkça tüketilir. Ne yazık ki kıyma, et ürünlerinde sahteciliğe uğrayan çeşitlerin başında gelir. İçine farklı ve sağlıksız et parçaları, sakatat karıştırılabilmektedir. Bu sebeple ya parça etten göz önünde çektirerek almalı ya da en sağlıklısı, kıymayı kendiniz çekme yoluna gitmelisiniz.

Arçelik Kıyma Makinesi

Kıyma makineleri, sadece kıyma çekmekten farklı şekillerde de kullanılabilir. Sucuk, sosis gibi işlenmiş et ürünlerinin evde yapılmasına da olanak verir. En çok katkı maddesi içeren bu gıdaları, evde temiz ve katkısız olarak üretmek, sağlıklı beslenmeye katkı sağlayacaktır. Kıyma makineleri, bazen salça üretiminde bile kullanılabilir. Domatesi tamamen püre haline getirip, çekirdek ve kabuklarından ayırma işinde bu makineler çok maharetlidir. Yoğun ezme ve parçalama fonksiyonları sayesinde içli köfte yapımı da denenebilir.

Arçelik, Türkiye pazarının yönlendirici firmalarından biri olup, bu alanda da ürettiği cihazlar bulunmaktadır. Arçelik kıyma makineleri yardımıyla sağlıklı olduğu bilinen et ürünleri ve kıyma tüketmek mümkündür. Alınan parça etler çekilerek kıyma haline getirilebilir. Damak lezzetine göre sadece dana etinden, dana ve kuzu etleri karışık olarak ya da sadece kuzu etinden kıyma yapılabilir. İstenirse tavuk, hatta hindi kıyması yapmak ve bu kıymalarla çeşitli tarifler denemek mümkündür.

Arçelik Kıyma Makinesi Fiyatları

Arçelik kıyma makinesi fiyatları, modeline göre değişkenlik gösterebilir. Markanın kıyma makinesi modelleri arasında, daha sade ve az fonksiyonlu, temel işlemleri yerine getirecek ve kolay kullanılabilir makine arayışında olanların beklentilerini karşılayacak ürünlerin yanı sıra, daha güçlü motora sahip, daha fonksiyonel cihazlar arayanlar için de üretilmiş modeller bulmak mümkündür.

Arçelik, kıyma makinesi almak isteyen kullanıcıları memnun edecek ürünleri farklı fiyat aralıklarıyla sunar. Farklı modellerde işlevlerine göre fiyat farkları olabilse de ürünlerin hepsi, aynı yüksek kalite standartını korur.

Arçelik, vizyonu doğrultusunda; en son teknolojileri kullanarak, müşteri beklentilerini fazlasıyla karşılayan, kolay satın alınabilir ve kullanılabilir, güvenilir ürünler geliştirir ve üretir. Yine satış sonrası hizmetlerde de müşteri odaklı bir yaklaşım benimsemiştir.

Arçelik Kıyma Makinesi Modelleri

Arçelik'in sunduğu modellerden ilki, K 1766 kodlu kıyma makinesidir. Bu ürün, 1400 W kilitli motor gücü, aparatların saklanabildiği aksesuar bölümü, paslanmaz çelik kıyıcı silindir (ayna), sosis ve sucuk yapma aparatı, geniş üst tepsisi, açma, kapama, geri alma düğmeleri, paslanmaz çelik bıçaklarıyla kendi kategorisinin en işlevsel ürünlerinden biridir. Bu makineyle klasik kalınlıkta çekilmiş kıymalar elde etmek mümkündür.

Diğer bir model ise, K 1768 kodlu ve daha güçlü motoru ile dikkat çeken modeldir. 2000 Watt kilitli motor gu¨cu¨ ile yu¨ksek performans sagˆlayan bir kıyma makinesidir. 3 farklı et kıyma diski ile istenilen kalınlıkta kıyma elde etmek mümkündür. Bıçakları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Sosis ve sucuk aparatı da bulunur. Tüm aksesuarları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Dakikada ortalama 2 kg. eti işleyebilir.

Arçelik, üstün kalitesi ve kullanıcı dostu politikasıyla, daima ürettiği ürünlerin arkasında ve müşterisinin yanında yer almaktadır.

Arçelik Kıyma Makinesi Fiyatları

2 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik
  2. Philips
  3. Tefal
  4. Arzum
  5. Braun
  6. Vestel
  7. Sinbo
  8. Korkmaz
  9. Fakir
  10. Siemens
  11. Arnica
  12. Kenwood
  13. King
  14. Bosch
  15. Goldmaster
  16. Moulinex
  17. Profilo
  18. Beko
  19. Blue House
  20. Cvs
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/22001/22018
BAŞA DÖN