Baymak Kombi

Kış aylarında mekanları ısıtmada en temiz ısınma şekillerinden birisi doğalgazdır. Doğalgazı kullanmanıza olanak tanıyan ve petekleri ısıtan cihazlar ise kombilerdir. Baymak kombi modelleri evlerde ve iş yerlerinde aradığınız ısınmayı en iyi şekilde sağlamaktadır. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan bu kombi tasarımları bulunduğunuz yere göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Kullanıcı gereksinimlerine yanıt veren cihazlar hermetik, yoğuşmalı gibi birçok farklı modelde tasarlanır. Kış aylarında mekanların her alanını aydınlatmak ile kalmaz aynı zamanda tüm sene boyunca sıcak su ihtiyacınızın da karşılanmasını sağlar. Kombi kullanmak her bakımdan üstün bir performans ortaya çıkarır. Kombiler belirli bir çalışma prensibine göre kullanıma sunulur. Kolay bir şekilde çalıştırılan ve temiz ısınma olanağı sağlayan kombiler her mekanda en ideal ısınma seçenekleri arasında yer alır. Baymak kombiler de bu ısınmayı en iyi şekilde sağlayabilecek nitelikte cihazlardır. Kombiler hem yaşam alanlarınızı en iyi şekilde ısıtırken hem de bu ortamlarda rahat hareket edebilmenize olanak tanır. Çünkü kombi kullanılan ev ya da iş yerlerinde elektrikli soba ya da kablo bulundurma derdi bulunmaz. Her bakımdan insanların yaşamını kolaylaştıran Baymak kombiler işlevsel tasarımları yanında hayatınıza kolaylık getirmesi nedeniyle de son derece avantajlıdır. Özellikle iyi bir marka olması ve uzun yıllar kullanım garantisi sunması bu kombileri daha da tercih edilir hale getirir. Ancak kombi alırken de markası dışında belirli detaylara büyük bir dikkat göstermek gerekir. 

Kombi Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Kombiler yaşamı daha kolay hale getiren ve temiz bir ısınma sağlayan son derece önemli cihazlardır. Bu cihazların profesyonel bir kullanım sunması günümüzde birçok mekanda ısınma aracı olarak tercih edilmesini sağlar. Baymak kombi kullanımı da her geçen gün kalitesi nedeniyle artış gösterir. Farklı modelleri bulunan Baymak kombileri kullanılacağı şehir ve mekana göre farklı modellerde tercih edilebilir. Çünkü şehirlerin kış aylarında yaşadığı iklim şartları kombi seçiminde önemli bir belirleyici olur. Kombilerinizi satın alırken şu noktalara büyük bir dikkat göstermeniz gerekir:

Kombi Tipi Satın Alırken Önemlidir

Eviniz ya da iş yeriniz için bir kombi seçmeniz gerekiyor ise mutlaka ısınma ya da güvenlik özelliklerini dikkate almanız gerekiyor. Evinizin boyutları son derece önemli bir noktadır. Bu nedenle de mutlaka kombi satın alırken hangi tipte alacağınıza karar verme aşamasında mekanın boyutları, bulunduğu yer gibi konulara dikkat göstermelisiniz. Bacalı, hermetik, yoğuşmalı olmak üzere farklı kombi modelleri bulunur. Her kombi modelinin de kendine göre birtakım avantajları bulunur. Bacalı kombiler yanma sırasında gerekli olan oksijeni ortamdan alan kombilerdir. Atık gazlar da kombinin bacası tarafından dışarıya atılır. Bu kombilerin düzenli olarak bakımının yaptırılması ve baca çekiş gücünün son derece yüksek olması gerekir. Belli alanlara da kurulması önerilmeyen kombiler arasında bulunur. Hermetik kombiler ise baca için uygun olmayan binalarda kullanılan kombi türleri arasındadır. Bunlar yanma için gerekli olan oksijeni fan kiti sayesinde dışarı alır ve yine aynı sistem ile atık gazları dışarıya atar. Hermetik kombi türleri güvenli kullanımları sayesinde çok fazla tercih edilen tasarımlardır. Aynı zamanda bulunduğu ortamlarda bulunan havadan da bağımsız bir şekilde çalışmaktadır. Yoğuşmalı kombiler özellikle son yıllarda çok tercih edilen tasarımlardır. Bu kombiler turbo eşanjör sistemleri ile çalışır. Atık gaz sıcaklığını düşüren bir teknolojiye sahiptir. Kullanımı çok güvenilir olan kombi modelleri arasında yerini alır. Yoğuşmalı kombiler oluşan atık gazların sıvı hale dönüşmesine yardımcı olur. Birçok kombi modeline göre %17 oranında daha verimli kombilerdir. Aynı zamanda daha az enerji harcayarak yüksek oranda ısı olanağı sunar. 

Kombinin Boyutu ve Kapasitesi 

Kombinin boyutu ve kapasitesi satın alma sırasında en çok dikkat edilen konular arasında yer alır. Bu kombilerin konumlandırılacağı noktalar büyük önem taşır. Pencere yakınlarına ya da balkona konumlandırmak yeterlidir. Kombinin boyutu da bu bakımdan dikkat edilen bir konu olur. Eğer evin içerisinde olacak ise mutlaka açık havaya birkaç borunun yönlendirilmesi gerekir. Eviniz ne kadar büyük ise o kadar yüksek kapasitede bir kombi almanız gerekir. 

Kombi Eşanjörleri 

Satın alım sırasında eşanjör de önemli bir konudur. Bu aparatlar kombide bulunan suyun barındırılması ve dağıtılmasında kullanılır. Son derece önemli olan parçalardır. Tek, çift ya da üç tane olabilir. Kombinizi alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir detaydır. Tek eşanjörlü kombilerde sıcak su tek bir kanal üzerinden dağıtılmaktadır. Çeşme suyu da kalorifer suyu da aynı noktadan geçer. Eğer bu kombilerde çalışma sırasında sıcak suyu açarsanız kombiniz daha yavaş çalışır. Çift eşanjörlü kombiler ise çeşme suyu ve kalorifer suyunu ayrı şekillerde ısıtır. Bu kombilerde daha iyi bir ısıtma gerçekleşebilir. 

Güvenlik ve Garanti 

Kombi satın alırken ne kadar süre garantisi bulunduğunu ve güvenlik derecesinin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bununla birlikte kombinin kurulumu sırasında yetkili servisinden hizmet almanız önemlidir. Baymak kombi modelleri kullanım sırasında herhangi bir güvenlik sorunu ortaya çıkarmasa da bazen kullanıcı hataları nedeniyle sorunlar yaşanabilir. Aynı zamanda periyodik bakım yaptırmamak da ciddi bir sorun yaratabilir. Böyle durumlarda profesyonel yardım almanız gerekir. Kombi kullanımında yalnızca Baymak değil tüm kombilerin bakımına gereken özen gösterilmelidir. 

En İyi Isınma İçin Baymak Kombi Modelleri

Evinizde ve iş yerinizde iyi bir ısınma sağlamak için mutlaka kaliteli bir kombi markası seçmeniz gerekir. Bu kombi markaları arasında Baymak son derece profesyonel bir markadır. Uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilmesi bu markanın tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Baymak kombilerde birçok farklı model bulunur. Tam yoğuşmalı kombiler oldukça önerilen ve birçok mekanda tercih edilen tasarımlardır. Üstün ve Avrupa teknolojisine göre üretilen tam yoğuşmalı kombiler %20’ye kadar hidrojen karışımı ile çalışmaya son derece uyumlu olan kombilerdir. Bunun yanında BDR platformunun en özel tasarımlı ve kaliteli komponent kullanımını sunar. Erp enerji verimliliği bulunan tam yoğuşmalı kombiler A sınıfı bir enerji düzeyine sahiptir. Bunların yanında kolay ayarlanabilir paneli sayesinde son derece kullanıcı dostu cihazlardır. Düşük bir ses seviyesi ile çalışır ve mekanlarınızı yüksek standartlarda ısıtır. Su ön ısıtma özelliğinin bulunması sayesinde sıcak konusunda da son derece yüksek bir konfor vaat eder. Paslanmaz silindirik çelik brülörü sayesinde çok sağlıklı bir kullanım sunar. Hermetik premix yoğuşmalı kombiler de kullanım açısından yüksek standartlarda tasarımlardır. Isıtma suyu devresinde donmaya karşı bir koruma sağlar. Aynı zamanda kullanım suyu devresinde de donma konusunda yüksek dayanıklılığı vardır. Hermetik baca tipine sahip olan bu kombiler yine yoğuşmalı ısıtma tekniğine sahiptir. Kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak farklı modellerde tasarlanan kombiler evinizin boyutlarına göre farklı kW özelliklerindedir. Kullanım gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak bu cihazları satın almak daha fazla verim elde etmenize imkan tanır. Kombi kullanımı da satın alırken olduğu gibi birçok önemli faktör barındırır. 

Baymak Kombiler Nasıl Kullanılır?

Baymak kombiler ilk olarak ısınma ikinci olarak da sıcak su temininde son derece önemli cihazlardır. Bu cihazlar teknolojinin yeniliklerine sürekli ayak uydurur ve her geçen gün daha yüksek standartlarda tasarlanırlar. Hem kullanımı son derece kolaydır hem de yüksek bir ısınma verimliliği sağlar. Baymak kombi modelleri ile beklentileriniz en iyi şekilde karşılanır. Ancak kişilerin bu kombileri kullanmayı bilmesi de büyük bir önem taşır. 

Kombilerinizi ilk kez çalıştıracaksanız ilk olarak su basınç ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Ardından gaz vanasının açık olup olmadığına bakmanız gerekir. İlk açtığınızda kombinin bar kısmında mutlaka 1,5 yazması gerekir. Aynı zamanda gaz vanasının da açık olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm bu kontrollerini yaptıktan sonra kombinize gelen şalteri kaldırarak kombiyi açabilirsiniz. Kombiyi açtıktan sonra kombinizin sahip olmuş olduğu tuş kombinasyonları üzerinden istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Çalıştırılma şekilleri hem marka hem de modele göre farklılık göstermektedir. Kombinizi çalıştırmadan önce mutlaka kombinin basınç değerine gereken özeni göstermelisiniz. Su basıncı eğer 1 bar altında olursa kombiniz çalışmayı durdurur ve size arıza kodu sinyali vermeye başlar. Böyle durumlarda kombinizin çalışması için mutlaka su basınç değerinin bir buçuğa getirilmesi gerekir. Bununla birlikte kombi açılırken mutlaka dikkat etmeniz gereken farklı hususlar da bulunur. 

Gaz vanasının kapalı olması durumunda da yine kombinin çalışmama sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kombinin yanında bulunan gaz vanasını açın ve dijital gösterge üzerinden kombinin sıcak su ayarını ve petek sıcaklığını ayarlayın. Kış aylarında mutlaka kombinin peteklerine ısı gitmesini sağlayacak şekilde bir ayarlama yapmanız gerekir. Kombi kullanmak temelde çok basittir ancak kombinin periyodik olarak bakımı yapılmadığında ya da sizlere verilen kullanım kılavuzuna riayet edilmediğinde kombilerinizle çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle evinizde kurulan bir kombiyi çalıştırmadan önce mutlaka sizlere verilen teknik bilgileri gözden geçirmeli aynı zamanda kombinin kullanım kılavuzunu da incelemeniz gerekir. Baymak kombi nasıl çalışır? Sorusuna en iyi yanıtı kullanmış olduğunuz Baymak Kombi markasının kullanım kılavuzu yanıt verir.

Baymak Kombi Kullanmanın Avantajları 

Baymak Kombi kullanmanın birçok farklı önemli avantajı bulunur. Öncelikle kombi, doğalgaz kullanmanın en kolay yollarından biridir. Sizleri birçok farklı masraftan kurtaran kombiler sayesinde evinizi ve işyerinizi daha iyi bir şekilde ısıtma imkanı sunar. Özellikle Baymak kombiler enerji tasarrufu konusunda oldukça yüksek standartlarda cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde kış aylarında daha uygun faturalarla karşılaşabilirsiniz. Kombi kullanmanın çok önemli avantajlarından bir diğeri de 7/24 sıcak su ihtiyacınızın karşılanmasıdır. Evinizin hemen her musluğundan sıcak su akmasını sağlayan kombi cihazları sayesinde kış aylarında da banyo ve mutfak işlerinizde gerekli olan sıcak su ihtiyacınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 

Kombi kullanmak evinizde kış aylarında güneş enerjisi ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırır. Bunun yanında evinizin ocağında da kullanabileceğiniz doğal gaz sayesinde sürekli olarak artan tüp masraflarından kendinizi kurtarabilirsiniz. Hem tüpün kapladığı alan hem de sürekli olarak tüp değiştirme derdinizin ortadan kalkması kombi kullanmanın en iyi avantajları arasında yer alır. Sizlere temiz ve sağlıklı bir ısınma sunan kombi cihazları evinizde elektrikli soba kullanma derdini de ortadan kaldırır. Evinizin her yerini yüksek standartlarda ısıtan kombiler sayesinde son derece sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz. Özellikle kış ayları yaklaşırken yüklü miktarda ödenen yakıt masraflarından kurtulabilir ve evinizin içerisinde yer kaplamayan bir ısınma sistemine sahip olabilirsiniz.

Kombi Performansını Artıran Püf Noktalar

Kombi kullanmak için dikkat edilmesi gereken oldukça önemli unsurlar bulunur. Kullanırken sadece evinizi ısıtmak ve sıcak su elde etmek tek amaç olmamalıdır. Aynı zamanda enerji tasarrufuna en iyi şekilde sağlamaya da özen göstermelisiniz. Kombinizi kullanırken en çok önem vermeniz gereken noktalardan birisi kombinin mutlaka açık havada konumlandırılmamasıdır. Kombinin konumlandırıldığı alan hem sizin güvenliğiniz hem de evinizin ısınması açısından büyük bir önem taşır. Bu nedenle kombinizi kolay alev alabilecek malzemelerin yanına montaj yaptırmamalısınız. Aynı zamanda yatak odalarına ya da apartmanın merdiven boşluklarına koridorlara da konumlandırılmamasına özen göstermelisiniz. Bunların yanında kombinin açık balkonlarda da bulunması birtakım tehlikeler arz edebilir. Eğer açık alanda konumlandırılması gerekiyorsa mutlaka koruyucu kabin içerisinde alınmasına dikkat edilmelidir. Fakat kapalı bir balkon ya da teras içine alıyorsanız kombinizin koruyucu kabinine gerek olmayabilir. 

Hava koşullarından çok çabuk bir şekilde etkilenebildikleri için mutlaka kombinizin konumlandırıldığı alana normalden daha fazla özen göstermeniz gerekir. Kombinizin performansını artırabilecek en önemli püf noktalarından birisi de kombinin periyodik olarak temizlenmesini sağlamaktır. Genel kombi bakımı ve temizliği işlemleri sayesinde Baymak kombilerinizi çok daha uzun yıllar deforme olmadan ve büyük arızalarla karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Kombi bakımı ve temizliği için mutlaka profesyonel servislerden hizmet almanız gerekir. Bunun yanında kombinin su basınç ayarlarından fan ve filtre bakımına kadar her türlü detaya gereken özen gösterilmelidir. 

Kombiniz uzun bir süre arıza vermese dahi mutlaka kombi basıncını periyodik olarak kontrol etmeniz gerekir. 1,5 ile 2 arasında olması gereken bu basınç 1 değerinin altına düştüğünde kombi tamamen çalışmayı durdurabilir. Bununla birlikte yüksek su basıncı da güvenliğinizin tehlikeye girmesine neden olabilmektedir. Kombi kullanımında dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise kombiyi kapatmak yerine düşük bir ısıda kullanmanızdır. Soğuk havalarda yüksek derecede yanan kombiler normalden daha fazla enerji tüketebilir. Bu da doğalgaz faturalarının yüksek gelmesine neden olur. Böyle durumlarda evde yokken kombiyi komple kapatmak yerine çok düşük bir ısıda çalıştırmak hem ortamın çok fazla soğumasını engeller hem de kombinin hızlı bir şekilde normal ısınma derecesine gelmesine olanak tanır. 

Baymak Kombilerde Fiyatlar

Baymak kombiler de fiyatlar oldukça uygun değerlerdedir. Kombilerinizi satın almadan önce mutlaka fiyat araştırması yapmaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte kombinin fiyatı kadar önem vermeniz gereken bir diğer önemli unsur kombinin performanslıdır. Baymak kombiler yüksek performansla çalışan ve enerji tasarrufunda size en iyi fırsatları sağlayan kombi türleridir. Bu kombilerin iyi bir performans ile çalışması için mutlaka belirli standartlara dikkat etmeniz gerekir. Baymak kombi fiyatları çok yüksek olmamakla birlikte hemen her kullanıcının karşılayabileceği uygunluktadır. Evinizin veya işyerinizin kapasitesine göre farklı güçte kombiler satın alarak kış aylarınızı daha sıcak bir ortamda geçirme şansı bulabilirsiniz. Kombi satın alırken fiyatı kadar kullanılacağı alan ve dayanıklılık

Göz önünde bulundurulmalıdır. Baymak markasının kombi modelleri oldukça fazladır. Bu durum da sizi satın alma sırasında iyi bir araştırmaya iter. Hem en uygun hem de en iyi performansa sahip olan kombiyi seçmeniz gerekir. 

Baymak Kombi Kaç KW?

Baymak tam yoğuşmalı olan kombiler 24 ile 45 kW arasında değişir ve en tasarruflu kombilerdir. 

Baymak Kombi Kış Moduna Nasıl Alınır?

Baymak kombi modelinin üzerinde bulunan dijital ekran üzerinden hem musluk hem de kalorifer simgesini kullanarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Kombi Baymak Fiyatları Ne Kadar?

Baymak kombi fiyatları tercih edilen modele ve cihazın özelliklerine göre farklılık gösterir. Her model kendi özelliklerine göre fiyatlandırılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Baymak Kombi

64 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Kapasite
Toplam 36 / 64 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?