Baymak Termosifon Fiyatları

Termosifon Nedir?

Termosifon, ev ve iş yerlerinde anlık sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan, bir tür sıcak su depolama sistemidir. Isıtılan su, anlık kullanımlarınız için termosifonun tankında hazır sıcak bir şekilde bekletilmektedir. Sıcak su tankta bekletildiği sürece ısısını korumaktadır. Termosifonlar çalışma, suyu ısıtma ve suyun ısısını koruyabilmek için elektrikle çalışan bir sisteme sahiptir. Termosifonu şofbenlerden ayıran en temel özellik, termosifonun sahip olduğu tank sayesinde sıcak suya anlık erişimin olmasıdır. Şofben gibi ısıtıcılarda, suyu ısıtabilmek için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Termosifon kullanılan ev ve işyerleri gibi yerlerde en çok mutfaklarda kullanılmaktadır. Ayrıca evlerde banyo için kullanılanları da vardır. 

Doğalgaz olmayan bölgelerde termosifon kullanımı daha yaygındır. Doğalgazın olmadığı bölgelerde elektrikli bir termosifon tüm evinizin sıcak su ihtiyacını karşılayabilmektedir. Kullanıcılar tarafından ‘Baymak termosifon nasıl çalışır?’ sorusu da çokça araştırılmaktadır. Baymak termosifon çeşitlerinin de çalışma mantığı az çok aynıdır. Hemen hemen hepsi elektrikli sistemle çalışmakta ve sıcak suyu beklettikleri bir tanka sahiptirler. Aralarındaki ufak tefek farklar da genelde tank büyüklüğü ve tanktaki suyun sıcaklık derece ayarlarında olmaktadır. Baymak termosifon fiyatları da bu farklılıklardan nasibini almıştır. Fiyat farklılıkları da genelde bu tank büyüklüğüne göre değişmektedir.

Termosifon Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • İstediğiniz anda elinizin altında belirli bir oranda sıcak su bulundurulması en önemli avantajdır. Sıcak su ihtiyacı için termosifon tankında bekletilen sıcak suyu size anında sunmaktadır.
  • Isıtılıp termosifon tankında bekletilen suyun sıcaklığı kullanıcı ayarına açıktır. Tankta bekleyecek suyun sıcaklığını istediğiniz dereceye getirebilirsiniz.
  • Kolay ve temiz bir kullanım alanı sağlayan elektrikle çalışan bir sisteme sahiptir. Kullanıldığı yerde ekstra doğalgaz, kömür vb. gibi yakıtlara gerek kalmadan temiz elektrik enerjisiyle çalışmaktadır.

Baymak Termosifon Çeşitleri

Baymak aqua konfor 65 litre termosifon özelliklerini incelediğimizde 4 ayrı emniyet sistemine sahiptir. Kat kaloriferi ya da doğalgazla uyumlu değildir. Elektrikli sistemle çalışmaktadır. Baymak termosifon 65 lt olan sıcak suyu beklettiği tankı özel titanyum katkılı çift katlı emaye kaplamalı çelik bir iç depodur. 65 litre Baymak termosifon C sınıfı enerji tüketimine sahiptir.

Kapasite: 65 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/9 

Güç: 2000 W

Çalışma Basıncı: 8 bar

Test Basıncı: 13 bar

Emniyet Ventili Açma Basıncı: 8,5 bar

Boru Çapları: ½ inç

Sıcak Su Ayarı: 30 – 85 santigrat derecedir

Enerji verimlilik Sınıfı: C

Boş Ağırlığı: 23 kg

Yükseklik: 765 mm

Genişlik: 445 mm

Derinlik: 460 mm

Ürünün kurulumu yetkili servisler tarafından yapılmaktadır. Kimi satıcılar yetkili servis hizmetinden ekstra ücret talep ederken kimi satıcılar bu ekstra ücreti talep etmemektedir. Ürünü satın alırken bu konuda satıcınızla iletişime geçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ürünün garanti kapsamında kalabilmesi için yetkili servis gelmeden ürünün ambalaj veya kutu açılımı yapmamanız önerilir.

Baymak termosifon 30 lt yeni tip tezgah üstü modelinin özelliklerine baktığımızda 3 farklı emniyet sistemine sahip oldukça güvenli bir termosifondur. Kompakt tasarımı sayesinde her şartta kurulum imkanı sağlamaktadır. Yüksek kaliteli izolasyonlu tankı sayesinde ekstra enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. Özel titanyum katkılı emaye kaplı çelik tanka sahiptir. Elektrikli bir çalışma sistemine sahiptir. Ürün C sınıfı enerji sınıfına sahiptir. Termostatın kurulacağı yerde elektrik ve su tesisatının hazır olması gerekmektedir. Ayrıca kurulum için bir yetkili servisten yardım almanız gereklidir. 

Kapasite: 30 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/7

Güç: 1500 W

Çalışma Basıncı: 9 bar

Emniyet Termostatı: Var

Boru Çapları: ½ inç

Sıcak Su Aralığı: 35 – 75 santigrat derecedir

Enerji Verimlilik Sınıfı: C

Boş Ağırlık: 14,5 kg

Yükseklik: 650 mm

Genişlik: 345 mm

Derinlik: 365 mm 

Yetkili servis kurulum için gelmeden de ürünün ambalaj ve kutu açılımını yapmamalısınız. Garanti kapsamında kalabilmesi için ürünün kutusu ve ambalajını yetkili servislerin açması gerekmektedir. Satıcıların bazıları yetkili servis hizmeti için ekstra ücret talep eder bazı satıcılar ise yetkili servis hizmeti için ekstra ücret talep etmemektedir. Satıcınızla bu konuda iletişime geçmeniz sizin açınızdan oldukça önemlidir. 

Baymak 15 lt termosifon yeni tip tezgah altı elektrikli termosifon özelliklerine baktığımızda özel emaye kaplamalı çelik tank sayesinde uzun ömürlü tank kullanımı sağlamaktadır. 3 farklı emniyet sistemi ile güvenli kullanım imkanı sağlamaktadır. Ürün C enerji sınıfı bir termosifondur. Elektrikli çalışma sistemine sahiptir. Doğalgaz, kömür vb. ekstra enerjilerin tüketilmesine ihtiyaç yoktur. Tankta bulunan yüksek kaliteli izolasyon sayesinde ekstra enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. 15 litre tank kapasitesi bulunan termosifon ergonomik yapısıyla tezgah altı kullanımına uygundur. Paslanmaya karşı özel korumalıdır. Emniyet termostatı sayesinde ayarladığınız ısıdan fazla ısınmasına ya da bekleyen suyun ayarlanan ısıdan soğumasına engel olur. Kurulum için elektrik ve su tesisatının ürünün kurulacağı bölgede hazır olması gerekmektedir.

Kapasite: 15 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/7

Güç: 1500 W

Çalışma Basıncı:9 bar

Emniyet Termostatı: var

Boru Çapları: ½ inç

Sıcak Su Aralığı: 35 – 75 santigrat derece

Enerji Verimlilik Sınıfı: C

Boş Ağırlık: 11 kg

Yükseklik: 450 mm

Genişlik: 345 mm

Derinlik: 365 mm

Ürünün montajı için bir yetkili servis gereklidir. Satıcınızla yetkili servis konusunda iletişime geçerek en kısa sürede yetkili servisin kurulum yapmasını talep edebilirsiniz. Ürünün garanti kapsamında kalabilmesi için yetkili servis gelmeden ürünün ambalaj ve kutu açılımını yapmayınız. Eğer ki yetkili servis kurulum için gelmeden ambalaj ve kutu açılımı yapılmış olursa ürününüz garanti kapsamı dışında kalabilmektedir.

Baymak termosifon 100 lt aqua konforürününü incelediğimizde 4 ayrı emniyet sistemi ile maksimum koruma hedeflenmiştir. Titanyum katkılı özel çift katlı emaye kaplamalı çelik iç depoya sahiptir. 100 litrelik kapasitesiyle büyük iş yerlerinde mutfaklarda ve kalabalık ailelerde tercih edilen bir modeldir. 20 mm kalınlığında poliüretan ile mükemmel ötesi ısı yalıtımı hedeflenmektedir. Ürün C enerji sınıfında olup enerji tasarrufu düşünülmüştür. Elektrikli bir çalışma sistemine sahip olan bu termosifon sayesinde doğalgaz, kömür vb. ekstra enerji tüketilmesine gerek yoktur. Emniyet sistemleri sayesinde enerji tüketimi en aza indirilmek ve sizi oluşabilecek problemlere karşı korumak hedeflenmiştir. Ürünün kurulumu için gerekli olan elektrik ve su tesisatı ürünün kurulacağı yerde hazır olması gerekmektedir.

Kapasite: 100 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/9

Güç: 2000 W

Çalışma Basıncı: 8 bar

Test Basıncı: 13 bar

Emniyet Ventili Açma Basıncı: 8,5 bar

Boru Çapları: ½ inç

Su Sıcaklık Ayarı: 30 – 85 santigrat derecedir

Enerji Verimlilik Sınıfı: C

Boş Ağırlık: 31 kg

Yükseklik:1050 mm

Genişlik: 445 mm

Derinlik: 460 mm

Ürün kurulumu için yetkili servis gereklidir. Satıcınızdan yetkili servis hizmeti talep edebilirsiniz. Kimi satıcılar yetkili servis hizmetleri için ekstra ücret talep edebilmektedir. Satıcınızdan yetkili servis talep ederken bu konuyu göz önüne almanız sizin faydanıza olacaktır. Ürünün garanti kapsamında kalabilmesi için yetkili servis gelmeden ürünün ambalaj ve kutu açılımını yapmayınız. Yetkili servis gelmeden eğer ki ürünün ambalaj ve kutu açılımı yapılırsa ürününüz garanti kapsamı dışında kalabilmektedir.

Baymak apua konfor 80 litre termosifon özelliklerini incelediğimizde 4 farklı emniyet sistemine sahip olduğunu görmekteyiz. Çelik tankında bulunan özel emaye kaplama sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Çelik tankta bulunan özel izolasyon sayesinde ekstra enerji tasarrufu sağlanmış olmaktadır. Baymak termosifon 80 lt kapasitesi sayesinde büyük iş yerlerinin mutfak bölümlerinde ve geniş aileler tarafından çokça tercih edilen bir modeldir. Ürün C enerji sınıfındadır. Elektrikle çalışan bir sisteme sahiptir. Bu sayede doğalgaz, kömür vb. ekstra enerji tüketimine gerek kalmaz. Çevirmeli düğme detayı sayesinde kolay kullanım sağlamaktadır. 

Kapasite: 80 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/9

Isıtma Gücü: 2000 W

Çalışma Aralığı: 35 – 75 santigrat derecedir

Çalışma Basıncı: 9 bar

Enerji Verimlilik Sınıfı: C

Boru Çapı: ½ inç

Emniyet Ventili: Var

Boş Ağırlık: 26 kg

Yükseklik: 858 mm

Genişlik: 444 mm

Derinlik: 470 mm

Ürünün kurulumu için yetkili servis gereklidir. Satıcınızdan yetkili servis talep edebilirsiniz. Bazı satıcılar yetkili servis hizmeti için ekstra hizmet talep edebilmektedir. Satıcınızla görüşme yaparken bu bilgiyi göz önüne almanızda fayda olacaktır. Ürünün garanti kapsamında kalabilmesi için ürünün ambalaj ve kutu açılımı yetkili servis gelmeden yapılmamalıdır. Yetkili servis kurulum için gelmeden ürünün ambalajı ve kutusu açılmış olursa ürün garanti kapsamı dışında kalabilmektedir.

Baymak termosifon 50 lt aqua LCD prizmatik jet elektrikli ürünü incelediğimizde 4 farklı emniyet sistemi ile oldukça güvenli bir kullanım sağlamayı amaçlamıştır. İki kat daha hızlı ısıtma sistemi sayesinde zamanınızdan tasarruf edersiniz. Özel programları sayesinde en düşük enerji tüketimini sağlamaktadır. Çelik tankında bulunan özel çift katlı emaye sayesinde uzun ömürlü kullanım hedeflenmiştir. Ayrıca tankta bulunan özel izolasyon malzemesi sayesinde enerjiden tasarruf sağlamak amaçlanmıştır. Çift ısıtma hızı sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz. LCD ekranı sayesinde göstergeleri rahatlıkla okuma kolaylığı sağlamaktadır. 

Dijital kontrol paneli sayesinde programlama kolaylığı da sağlamaktadır. Donma koruma fonksiyonu ile de çalışmadığı kış günlerinde gözünüz arkada kalmayacaktır. Emniyet ventili ile de basınç yükselmelerine karşı koruma sağlamaktadır. Ürün C enerji sınıfına sahiptir. Elektrikli bir çalışma sistemi vardır. Bu sayede doğalgaz, kömür vb. enerjilerin kullanımına gerek kalmaz. Ürünün kurulumunun yapılacağı yerde önceden hazırlanmış elektrik ve su tesisatının hazır durumda olması gerekmektedir. Baymak aqua LCD prizmatik jet termosifonlar farklı tank ölçülerde de üretilmektedir. Bunlar; Baymak Aqua LCD Prizmatik jet 50 lt termosifon, Baymak Aqua LCD Prizmatik Jet 65 lt termosifon, Baymak Aqua LCD Prizmatik Jet 80 lt Termosifon ve Baymak Aqua LCD Prizmatik Jet 100 lt Termosifondur. 

Kapasite: 50 litre

Gerilim / Akım (V/A): 230/9 

Isıtma Gücü: 2000 x 2 W

Sıcak Su Çalışma Aralığı: 40 – 80 santigrat derece

Çalışma Basıncı: 9 bar

Enerji Verimlilik Sınıfı: C

Boru Çapı: ½ inç

Emniyet Ventili: Var

Boş Ağırlık: 20 kg

Yükseklik: 600 mm

Genişlik: 465 mm

Derinlik: 495 mm

Ürünün montajı için bir yetkili servis gereklidir. Satıcınızla yetkili servis konusunda iletişime geçerek en kısa sürede yetkili servisin kurulum yapmasını talep edebilirsiniz. Satıcıların bazıları yetkili servis için ekstra ücret talep edebilmektedir. Satıcınızla yetkili servis hakkında konuşurken bu konuyu göz önüne almanızda fayda olacaktır. Ürünün garanti kapsamında kalabilmesi için yetkili servis gelmeden ürünün ambalaj ve kutu açılımını yapmayınız. Eğer ki yetkili servis kurulum için gelmeden ambalaj ve kutu açılımı yapılmış olursa ürününüz garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. 

Termosifon Nedir?

Termosifon, ev ve iş yerlerinde anlık sıcak su ihtiyacını karşılamak için kullanılan, bir tür sıcak su depolama sistemidir. Isıtılan su, anlık kullanımlarınız için termosifonun tankında hazır sıcak bir şekilde bekletilmektedir. Sıcak su tankta bekletildiği sürece ısısını korumaktadır.

Termosifonları Şofbenlerden Ayıran Temel Özellik Nedir?

Termosifonları şofbenlerden ayıran temel özellik; termosifonların ısıttığı suyu izolasyonlu tankında bekletip anlık kullanım için hazır halde tutmasıdır. Şofbenlerde ise suyun ısınması için belirli bir zaman geçmesi beklenmektedir.

Baymak Termosifonlar Nerede Üretilmektedir?

İstanbul’da bulunan toplamda 60.000 metrekare alan üzerine kurulu, çevre dostu ve iklimlendirme cihazlarıyla donatılmış iki fabrikada üretilmektedir. Baymak 1969 yılında kurulmuştur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Baymak Termosifon Fiyatları

45 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Su Kapasitesi
Toplam 36 / 45 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?