En Ucuz ve Kaliteli DVR Kayıt Cihazı

Dijital video kaydedici anlamına gelen DVR kayıt cihazları; güvenlik sistemleri için geliştirilen kameralara ait görüntülerin, sabit bir platform üzerine kaydedilmesini sağlayan ve bu platform üzerinden izlenebilmesini mümkün kılan aletlerdir. DVR cihazlar; sabit disk, USB flash bellek, SD hafıza kartı veya SSD üzerine dijital olarak video kaydedebilir. Kayıt altına alınan görüntüler; bilgisayar, medya oynatıcı veya kompakt görüntüleme sistemleri üzerinden izlenebilir. İstenilen görüntü aralığını, farklı depolama alanlarına doğrudan ya da bir ağ üzerinden aktarmak son derece pratiktir. DVR kayıt sistemleri, harici HDD (sabit depolama diskleri) yardımıyla istenilen çözünürlük ve kalitede video kaydeder. DVR cihazına bağlı monitör veya bilgisayar üzerinden canlı yayın imkanı elde edilir. Çekilen görüntüleri, çeşitli hızlarda ileri veya geri sarabilir; videoyu durdurarak görsel çıktı alabilirsiniz. Sistem, görüntü üzerinde işlem yapıldığı zamanlarda da anlık olarak video kaydetmeye devam eder.

DVR Kayıt Cihazı Fiyatları

DVR kayıt cihazı fiyatları; ürünün markasına, türüne, kalitesine, depolama alanına, programlama özelliklerine, otomatik kayıt olanağı ve uyarı mekanizması gibi fonksiyonlarına bağlı olarak farklılık gösterir. DVR sisteminin yanında bulunan aksesuarlar da fiyat üzerinde etkili olan unsurlar içinde yer alır. DVR cihazlarının NVR ve hibrit gibi çeşitli versiyonları bulunur. NVR yani network video kayıt aleti, tanımlanmış ağ sistemi vasıtasıyla birbirine bağlanan kayıt mekanizması ve analog kameralar arasında iletişim kurar. Dijital hibrit DVR sistemleri ise, çok yönlü kullanım olanaklarını ve daha geniş altyapı seçeneklerini bünyesinde barındırır. Hibrid DVR cihazları ile, analog video sinyallerini dijitale dönüştürülebilmek mümkündür. IP ağ kameraları ve analog kameralar kullanarak aynı ağ üzerinde birlikte çalışan bir kayıt sistemine sahip olunabilir. Bu sayede, farklı teknolojileri üzerinde barındıran dijital ve analog CCTV kameralar arasında uyum sağlanır.

Fonksiyonel kullanım teknolojilerine ve teknik detaylara sahip DVR cihazları bulunur. Özellikle yeni nesil hybrid modeller, aynı anda birçok farklı eylemi yerine getirebilir. DVR kayıt cihazları, kullanıcının taleplerine ve bağlı olduğu CCTV sisteme göre ayarlanabilir. Programlanabilir DVT kayıt cihazları; P2P bulut servisleri üzerinden online veri depolama, otomatik görüntü netleme, hareket sensörüne bağlı video kayıt imkanı, kullanıcıya uyarı ve bilgi mesajı gönderme gibi ayrıcalıklar sunar. 4, 6, 8, 16, 32 ve 64 gibi çeşitli kanal aralığına sahip DVR modelleri bulunur. Kanal sayısı, görüntüleme mekanizmasının bağlı olduğu sistemin özellikleri ile paralellik göstermelidir. Eğer kapalı devre üzerinde 6 adet kamera yer alıyorsa, DVR kayıt cihazının da en az 6 kanalı bulunması gerekir. Kayıt cihazının kanal sayısı, her zaman için kamera sayısından fazla olmalıdır.

DVR cihazlar ile, alan sorunu yaşamadan ve görüntüler arası dağınıklık olmadan video kaydetmek mümkün hale gelir. VHS cihazlarda olduğu gibi, analog formatı dijitale çevirmenize ve VHS kaset stoğu yapmanıza gerek kalmaz. Mevcut depolama kapasitesi dahilinde hafızaya alınan kayıtları, güvenli ve düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Farklı dosyalama sistemleri sayesinde, görsel verileri gün, hafta, ay ve yıl kategorileri altında kolaylıkla arşivleyebilirsiniz. İster raw şeklinde, isterseniz sıkıştırılmış olarak kayıt yapabilirsiniz. DVR kayıt cihazlarının sunduğu farklı sıkıştırma teknolojileri ile JPEG, MPEG-4 ve H.264 gibi yaygın sıkıştırma formatlarında videolar depolayabilirsiniz. Bu sayede, görüntü kalitesinden ödün vermeden dosya boyutlarını minimize edebilirsiniz. Aktif güvenlik programlarını veya opsiyonel yazılımları kullanarak, DVR cihazına ulaşıma kısıtlama getirebilir ya da tamamen kişisel bir yapı kazandırabilirsiniz. Şifre koruma mekanizması ile anlık görüntülere ve kaydedilen videolara ulaşımı kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DVR Kayıt Cihazı

1219 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Bağlantı Tipi
Toplam 49 / 1219 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?