Elbise Askıları

Elbise askıları, her türlü kıyafetin şeklini korumak ve kırışmadan saklanmasını sağlamak için kullanılan işlevsel aksesuarlardır. Yanlış askı kullanmak en değerli kıyafetlerinizin omuzlarını deforme edebilir ve zamanla giyilemeyecek hale getirebilir. Kıyafetlerinizin ağırlığına dayanamayacak askıları seçmeniz de zamanla giysilerinizin şeklinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle askı seçimi önemlidir. Doğru askı modellerini seçmek, giysilerinizin dayanıklılığı ve şekli için önemli bir fark yaratır. Kaliteli bir askı; havanın giysinin etrafında rahatça dolaşmasını sağlar, kırışıklıkları giderir ve koku oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kıyafetleriniz için plastik ya da ahşap askı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Dolgulu ve esneyebilen askı modelleriyle ise askılarınızı kıyafetinize göre özelleştirebilirsiniz.

Takım Elbise Askıları

Kalın omuz tasarımına ve askı çubuğuna sahip olan askılar, özellikle takım elbiseler gibi şeklini korumak istediğiniz değerli kıyafetleriniz için en iyi seçimdir. Ara askı çubuğu pantolonunuzu asmanızı sağlarken, kalın omuz konturları, omuzların kalıbını doğru şekilde desteklemeye yardımcı olur. Kalın askılarınızı sadece ceketler değil, yelekleriniz için de tercih edebilirsiniz. Konturlu askılar, sağlam plastik malzemeden ya da ahşaplardan üretilir. Tel askılar, ağır kumaşları desteklemeyecek kadar zayıf olduğu için takım elbiselerde tercih edilmez.

Pantolon Askıları

Pantolon askıları genellikle kıskaçlı ya da mandallı tasarıma sahiptir. Askının her iki ucunda yer alan kıskaçlar, pantolonunuzu kırışmadan ve kolay bir şekilde asabilmenizi sağlar. Dolabınızda yeterli alan varsa pantolonunuzu asmanın en iyi yolu mandallı askı modellerini kullanmaktır. Gömleklerle pantolonları aynı askıya asmak yerine mandallı askı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede yer çekimi ve kumaşın ağırlığının pantolonu gergin tutmasını ve kırışıklıkları gidermesini sağlayabilirsiniz. Pantolon askılarını kullanırken pantolonu diz kısmından katlayarak asmaktan kaçınmalısınız. Kumaşın bu kısmı, normal kullanımda yoğun bir şekilde gerilime maruz kalır. Saklama sırasında pantolonunuzu dizlerinden asmak daha kısa sürede yıpranmasına neden olabilir. Pantolonunuzu en iyi şekilde tutmak için bel ve paçalar hizalanacak şekilde ikiye katlayabilirsiniz.

Kravat Askıları

Kravatların şeklini koruması için özel bir kravat askısına asılması gerekir. Birçok kravatı aynı anda asmayı kolaylaştıran kravat askıları, tüm kravatlarınız için etkili bir saklama alanı sunar. Aynı zamanda kıyafetleriniz için en uyumlu kravatı seçmenizi kolaylaştırır. Kravat askısındaki askıları tek bakışla görebilir, renkleri kolayca eşleştirebilirsiniz. 

Katlanabilir Askı Modelleri

Katlanabilir ve ayarlanabilir askı çeşitleri, kıyafetlerinizin omuz kalıbını korumak için tercih edebileceğiniz kullanışlı askı modellerinden biridir. Özellikle vatkalı ceketler ve gömlekleriniz için şekillendirilebilme özelliğine sahip askı modellerini tercih edebilirsiniz. Esnek malzemeden üretilen katlanabilir askıları, omuz genişliğinize göre ayarlayabilir, askı izlerinin oluşmasını önleyebilirsiniz. Paltolar, montlar ve gömlekler için esnek askı modellerini tercih edebilirsiniz.

Dolgulu Askı Modelleri

Yastıklı askılar, örgü gömlekler, ipek veya keten gibi diğer hassas kumaşlar için en iyi sonucu verir. Bu tip askılar, geniş ve dolgulu bir omuz alanı yaratmak için doldurulmuş kumaşa sahiptir. Kalın askı kalıbı; giysinin ağırlığının malzeme üzerindeki gerilmeyi ve aşınmayı azaltan daha geniş bir yüzey alanı boyunca dağıtılmasına yardımcı olur.

Askı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Omuz uzunluğunuzdan daha dar bir askı kullanmak, kıyafetlerinizin doğal omuz çizgisini kaybetmesine neden olur. Bu nedenle askı seçerken her zaman omuzlarınızın genişliğine en yakın boyutta bir askı seçmeye dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerinizi askıya asmadan önce mutlaka ceplerini boşaltmalısınız. Ceplerdeki ilave ağırlıklar ve şişkinlikler, kıyafetlerin düzgün bir şekilde asılmasını engeller. Aynı zamanda artan ağırlık nedeniyle deformasyona neden olur. Hem askı malzemesi hem de asılan kumaşın özellikleri nedeniyle kıyafetlerin askıdan kayması sıkça karşılaşılan bir sorundur. Kayma sorununu önlemek için çentikli askı modellerini tercih edebilirsiniz. Kıyafetinizin omuz bölümlerinde yer alan askı iplerini bu çentiklere geçirerek kaymadan kullanabilirsiniz. Bazı askı modellerinde, askının uç kısımları farklı malzemelerle kaplanır. Temel işlevi tutuculuk olan ve genellikle kadife gibi kumaşlarla kaplanan elbise askıları, kıyafetlerinizin kaymasını ve düşmesini önler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elbise Askısı

59 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 59 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?