AMD Ryzen 5 İşlemci Fiyatları

İşlemci, gerek bilgisayar modellerinde gerekse telefon modellerinde cihazların beyni olarak işlev görmektedir. Özellikle bilgisayar modelleri gerek iş hayatında gerekse oyun oynayarak eğlenceli vakitler geçirmek için kullanılan ürünler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bilgisayar modellerinin bazı durumlarda işlemci özellikleri yetersiz kalmaktadır. Böyle durumlarda işlemci değişikliği gerçekleştirerek hızlı ve yüksek performanslı bilgisayar modellerine sahip olabilirsiniz. Kaliteli ve yüksek performanslı bir işlemci tercih etmek istiyorsanız Ryzen i5 işlemci modelini tercih edebilirsiniz. Ryzen i5 işlemci modelini tercih etmek isteyen bireyler tarafından AMD Ryzen 5 İşlemci fiyatları çok fazla merak edilmekte ve araştırılmaktadır. İşlemci fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir. Bütçenize uygun işlemci modelini tercih ederek bilgisayar performansını yükseltebilirsiniz. 

AMD Ryzen 5 İşlemci Modelleri 

Bilgisayar modellerinde işlemciler oldukça önemlidir. Bilgisayar modellerinin adeta beyni niteliğinde olan işlemci modelleri performans bakımından güç sağlamaktadır. Özellikle iş hayatında kullanabilmek için tercih edilen bilgisayar modelleri ile oyun oynamak için tercih edilen dizüstü bilgisayar modellerinde işlemci gücünün yüksek olması performansı da etkilemektedir. Yeni nesil 5 işlemci modellerinin 3 farklı modeli bulunmaktadır. Ancak r5 işlemci satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Cihaz üzerindeki ibaresi olmayan standart AMD Ryzen modelleri bulunmaktadır. G ibaresi olmayan modeller üzerinde ekran kartı bulunmamaktadır. Bundan dolayı G ibaresi olmayan bir model tercih edildiği takdirde ekstra olarak ekran kartı da tercih edilmelidir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte yepyeni bir tasarıma sahip olan AMD Ryzen işlemcileri içerisinde ekran kartı özelliği de bulunmaktadır. AMD Ryzen 3 5.300G modeli Çpu özelliklerine sahiptir. 4 çekirdekli bir tasarım ile geliştirilen işlemci modelinde 4.0 frekans hızı bulunmaktadır. Aynı zamanda 6 adet Vega 6 grafik çekirdeği de bulunmaktadır. Bu model genellikle hazır bilgisayar modelleri sisteminde kullanılan en temel işlemci modelleri arasında yer almaktadır. Grafik gücü fazla olan bu model ile oyunlarda da performans sağlayabilirsiniz. Bir diğer AMD Ryzen işlemci modeli ise AMD Ryzen 5600G modelidir. 6 6 çekirdek ve 12 iş parçacığı ile geliştirilmiş modelin frekans hızı yaklaşık olarak 3.9 saat hızındadır. Aynı zamanda grafik mimarisi Vega 7 olarak tasarlanmıştır. Güç tüketimi yaklaşık olarak 65 volt olarak geliştirilmiştir. Ryzen 5 5.600x modeli de Ryzen 5 5.600 G modeli ile benzerlik göstermektedir. Ancak Ryzen 5 5.600x modelinde Ayrıca bir ekran kartı da gereklidir. Temel frekans hızı 3.7 olarak tasarlanan modelin grafik mimarisi Vega 8 olarak geliştirilmiştir. Özellikle bilgisayar modelinizde çok fazla oyun oynayarak zaman geçirmek istiyorsanız en yüksek işlemci olan AMD Ryzen 5 5.700 G modelini tercih edebilirsiniz. Temel frekans hızı 3. 8 olan modelin bost modunda saat hızı yaklaşık olarak 4.6 olarak tasarlanmıştır. Ayrıca grafik çekirdeği Vega 8 olarak geliştirilmiştir. Önbellek 16 megabayt olarak geliştirilirken güç tüketimi yaklaşık olarak 65 volt olarak tasarlanmıştır. Bilgisayar modelinize ve ihtiyacınıza en uygun işlemci modellerini tercih ederek bilgisayar modelinizin performansını arttırıp işlemlerinizin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. 

İşlemci Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Bilgisayar modelleri için bazı önemli parçalar bulunmaktadır. Önemli parçalar arasında ise işlemciler ilk sırada yer almaktadır. İşlemci modelleri olmadan gerekli laptoplar gerekse notebooklar aktif bir şekilde çalışma sağlamamaktadır. Bundan dolayı bilgisayar modelinizin yüksek performanslı bir şekilde hizmet sağlayabilmesi için işlemci parçasının önemi son derece büyüktür. Ancak bazı durumlarda işlemci parçası yetersiz kaldığında değiştirilebilir ve yenilenebilir bir özelliği de bulunmaktadır. Bundan dolayı bilgisayar performansınızı daha fazla arttırmak için işlemci tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlarda bulunmaktadır. İşlemci seçimi yaparken dikkat edilmesi önem arz eden en önemli hususlardan biri ise ekran kartının bulunup bulunmadığıdır. Birçok işlemci modelinde ekran kartı bulunmadığından dolayı ekstra olarak alınması gerekmektedir. Ancak ekran kartı uyumlu bir işlemci tercih etmeniz daha çok avantajlı olacaktır. Aynı zamanda işlemci satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör ise soket yapısıdır. Tercih ettiğiniz işlemcinin soket yapısına uygun olup olmaması kullanışlı olması açısından oldukça önemlidir. İşlemci modeli satın alırken dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus ise Yonga setine uygun olmasıdır. İşlemci modelinize tercih ettikten sonra anakart modelinin hangi yonga seti ile uyumlu olduğuna özen göstermelisiniz. Aynı zamanda işlemci alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ise işlemci çekirdek sayısıdır. İşlemci çekirdek sayısı direkt olarak cihazınızın performansını etkilemektedir. Çeşitli pek çok çekirdek sayısı bulunduğundan dolayı kullanım amacınıza uygun bir çekirdek sayısı tercih etmelisiniz. Film izlemek, internete girmek veya müzik dinlemek için işlemci modeli tercih etmek istiyorsanız 2 çekirdek yeterlidir. Ancak gerek iş hayatında gerekse oyun oynayarak keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız 4 veya daha fazla çekirdekli işlemci tercih etmelisiniz. Aynı zamanda işlemci tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar arasında tercih ettiğiniz işlemcinin kalitesi de son derece önemlidir. Kaliteli ve garanti sertifikası bulunan Bir işlemci modeli tercih etmeniz avantajlı olacaktır. Uzun ömürlü Bir işlemci modeline sahip olmak istiyorsanız kaliteli olmasına da özen göstermelisiniz. Aynı zamanda Garanti sertifikasının bulunması da avantajlı olacaktır. Herhangi bir sebepten dolayı olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalındığında Garanti hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

İşlemci Ne İşe Yarar? 

Günümüzde bilgisayar kullanımı bir hayli fazladır. Gerek müzik dinleyerek, film izleyerek veya oyun oynayarak eğlenceli vakitler geçirmek için gerekse iş hayatında ve okul hayatında birer ihtiyaç haline geldiği için bilgisayar modelleri çok fazla kullanılmaktadır. Ancak her bilgisayar modeli her işlevi gerçekleştirmek için yeterli olmamaktadır. Ancak ihtiyacınıza uygun bir bilgisayar modeli tasarlayabilmek için işlemci modellerini de değiştirebilirsiniz. İşlemci modelleri bilgisayarın aktif bir şekilde hizmet sağlaması için oldukça önemlidir. İşlemci talimat alarak kodu çözmekte ve yürütme aşamasına göre işlem sağlamaktadır. İşlemci, bilgisayar modelinin kalbi ve beyni niteliğini taşımaktadır. Özellikle bilgisayar modellerinde en önemli ve en gerekli parçalar arasında işlemci ilk sırada yer almaktadır. Bilgisayar modelinin üzerinde işlem yaparken işlem hızını da belirlemektedir. Bundan dolayı bilgisayar modeliniz üzerinde işlem sağlarken düşük hız ve performanslı ise işlemci modelinizi değiştirebilirsiniz. 

İşlemcideki Çekirdek Sayısının Önemi Nedir? 

İşlemci satın almak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlardan birisi işlemci çekirdek sayısı olmalıdır. İşlemci çekirdek sayısı ne kadar yüksek olursa cihazınızın performansı da o kadar yüksek olacaktır. 

AMD Ryzen 5 İşlemci Oyun Performansı Nasıl? 

Amd Ryzen 5 işlemci modelini tercih etmek isteyen bireyler tarafından oyun performansının nasıl olduğu çok fazla araştırılmaktadır. İşlemci modeli ile yüksek çekirdek sayılı bir model tercih ederek oyun performanslarını kaliteli bir hale getirerek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 

AMD Ryzen 5 işlemci Garanti Süresi Ne Kadar? 

Amd Ryzen 5 işlemci modeli her ne kadar kaliteli bir ürün olsa da garanti kapsamı içerisinde yer alan ürünler içerisinde bulunmaktadır. Bundan dolayı AMD Ryzen 5 işlemci modeline sahip olmak isteyen bireyler tarafından garanti süresi merak edilmektedir. İşlemci modeli 2 yıl boyunca garantilidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ryzen 5 İşlemci Fiyatları

57 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Marka
Toplam 24 / 57 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/46/46