Hoparlörler, oyun oynarken gayet iyi ses verebilir ancak oyun performansınızı artırmanıza yardımcı olacak yeni nesil bir ürün tercih edecekseniz Logitech oyuncu kulaklıkları sizin için en doğru seçenek olacaktır. Ses iletimini sağlamak için tercih edilen geniş spektruma sahip cihazlar söz konusu olduğunda oyundan gelen seslerin yanı sıra arka plandan gelen ortam seslerine de maruz kalınır. Diğer taraftan Logitech oyuncu kulaklıkları oyun içi seslerine daha fazla odaklanmanızı sağlayan ve işitme performansınızı daha net bir şekilde yükselten cihazlar olarak kendini göstermektedir.

Surround Oyuncu Kulaklıkları ile Benzersiz Duyum

Duyum kaybı olmayan, kalıtsal ya da çevre faktörlere bağlı bir sağlık sorunu sebebi ile duyum eksikliği yaşamayan kişiler için doğal işitme, başın sağ ve sol yanlarındaki kulaklar aracılığıyla gerçekleşir. Ses dalgaları kulak kanalı boyunca ilerlerken kulak kepçesinde hava paketleri yakalanır. Böylelikle sesin yönünü tanımlama işlemi gerçekleşir. İşte bu sayede duyulan bir sesin kolayca arkadan mı önden mi, ya da soldan mı yoksa sağdan mı geldiği bilinebilir.

Surround oyuncu kulaklığı vücuttaki bu sistemi uyaracak şekilde tasarlanmıştır. Surround teknoloji ile geliştirilen kulaklıklar kulağın merkez yöne göre gelen sese uyguladığı değişiklikleri taklit ederek çalışır. Son derece ikna edici sonuçlara sahip surround ses aktarımını sağlamak Logitech oyuncu kulaklıkları için oldukça kolaydır.

Logitech oyuncu kulaklıkları sayesinde oyun performansını doğrudan etkileyen, rakibin yerini belirleme amacı ile ayak sesini takip etme, ganimet yerini tespit etme gibi başlıklarda oldukça büyük avantaj elde edilir. Tüm bu unsurlar oyuncu kulaklığı ile daha net duyulur ve bir oyuncu olarak daha başarılı ve kesin sonuçlar almanızı sağlar. Oyun oynarken üstün ses kalitesi arıyorsanız Logitech oyuncu kulaklıkları size dilediğiniz netlik ve derinlikte ses verir.

Mono, stereo veya yüksek çözünürlüklü kulaklık türlerini seçebilirsiniz. Mono setleri tek bir kulaklıkla gelir ve bir kulakta ses sağlar. Bu modeller telefon görüşmeleri ve diğer temel işlevler için yeterli ses kalitesine de sahiptir. Stereo versiyonu, her iki kulakta da uygun ve iyi bir ses kalitesi sunar. En iyi ses kalitesi için yüksek çözünürlüklü HD ses aktarımı gerçekleştiren kulaklıkları aramak gerekir. Size en iyi ses kalitesini sunarlar ve zevkli bir deneyim yaşatırlar.

Film müziği ve ses efektleri, oyunda sizi tamamen farklı bir boyuta ait hissettirmeye neden olmak adına görseller kadar büyük önem taşımakta ve tercih ettiğiniz oyunlara uygun ses kalitesine sahip bir kulaklık bulmak oldukça ciddi bir durum haline gelmektedir.

Oyuncu Kulaklığı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun Oynanan Platformun Belirlenmesi

Bir oyuncu kulaklığı satın alırken kendinize sormanız gereken en nemli sorulardan biri oyun oynama alışkanlığınız ile alakalı olmalıdır. Oyun oynamayı tercih ettiğiniz platforma göre farklı alternatifler karşınıza çıkar. Genellikle 3.5mm bağlantılı oyuncu kulaklığı hemen hemen her zaman tüm oyun konsolları ve PC'ler için uygundur. Ancak araştırmanın iyi yapılması gerekir, çünkü konsolların özellikle sanal surround ses iletimi gibi her zaman tüm işlevleri desteklemediğini göz önüne almak gerekir.

Kablolu ya da Kablosuz Bağlantı Tercihi

Oyuncu kulaklıklarının kablosuz versiyonlarını giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bir kablosuz kulaklık genellikle şarj istasyona bağlanır, bu istasyon ise PC'nize ya da konsolunuzla bağlantı kurar. Bağlantı genellikle 2,5 GHz bandı aralığından ya da bluetooth üzerinden gerçekleşir. Kablolu bir kulaklık ise fiziksel bir bağlantıyla PC ya da konsola bağlanır. Mikrofonunuz ve kulaklığınız için genellikle bir USB veya 3,5 mm bağlantı girişi ile birleşim sağlanır. Kablolu kulaklıklar kablosuz kulaklıklara göre daha hafiftir ancak kablolu kulaklıklarda kablo yanlış kullanıma bağlı olarak zaman içinde aşınıp kopabilir.

Kaliteli Mikrofon

Online ve takım halinde oynanan oyunlar için daha da büyük bir öneme sahip olan mikrofonlar oyuncu kulaklığı ile entegre olarak sunulur. Profesyonel Logitech oyuncu kulaklıkları yüksek kaliteli performans, iyi bir mikrofon ve ek işlevsellik sunar. Kullanıcının yanağının ortasına veya hatta ağzına kadar uzanan uzun bir mikrofon sapı ile kaliteli ses transferi gerçekleştirir.

Mikrofonlar aracılığıyla takım iletişimi, muhtemelen takım olarak kazanabileceğiniz en iyi avantajdır. Ekip arkadaşlarınıza düşmanların nerede olduğunu ve neye dikkat edilmesi gerektiğini bilmelerini sağlayabilir böylelikle bunun gibi basit bir dokunuş oyunu takım olarak kazanmana yardımcı olabilir.

Rahat Bir Kulaklık Tercihi Neden Önemli?

Bir kulaklık seçerken, kulaklıkta dikkat edilmesi gereken üç ana başlık şekil, malzeme ve açık veya kapalı tasarıma olarak sıralanır. Küçük kulaklarınız ve kompakt bir oyun kulaklığınız varsa, yuvarlak, kulak üstünden bağlı kulaklıklar mükemmel bir seçimdir. Daha büyük kafalı ve belirgin kulakları olan oyuncular için daha büyük, kulak üstü oval kulakların tercihi büyük bir artıdır.

Oyun başında geçirilen vakit genelde oldukça uzun bir süreyi kapsar. Özellikle bu nedenle, Logitech oyuncu kulaklıklarının yalnızca iyi çalışması değil, aynı zamanda kullanımda olduğu uzun süreler boyunca kişiye özgün rahatlığını koruması çok önemlidir.

Kulaklığın kafa bandının yerleşimi de kendinize uygun bir kulaklık seçerken dikkate alınması gereken bir başka önemli faktörlerden biridir. Kulaklıklı mikrofon setinin ağırlığı, kafa bandı üzerinden kafanızda durur, bu nedenle cihazın yalnızca sağlam olması değil, aynı zamanda yeterince ayarlanabilir olması, kulaklarınıza ve kafa üstü bölgesine baskı yapmaması da önemlidir. İyi bir kulaklığın işareti, onu taktığınızı fark etmemenizdir.

Kullanılan malzeme de kulaklığınızın rahatlığında oldukça büyük bir rol oynar. Kulak kapları genellikle kumaşlarla ya da suni deri malzemelerle kaplanır. Oyun kulaklıkları birbirinden farklı malzemelerden yapılmıştır. Çarpıcı tasarımlara sahip çok hacimli plastik kulaklıklardan, hafif alüminyum bileşenlere sahip minimalist kulaklıklara birçok çeşit bulunmaktadır. Kumaş kulaklık kaplarının avantajı daha iyi nefes alışverişi sağlamalarıdır; suni deri kaplama ise daha iyi yalıtır ancak daha hızlı ve çabuk aşınır.

Satın almayı düşündüğünüz kulaklıklı mikrofon setinin incelemelerini gözden geçirin. Oyun kulaklığınızdan ne beklediğinizi bilmek her zaman seçim yaparken çok önemlidir. Logitech oyuncu kulaklıklarının oyundaki en küçük sesleri duymanıza yardımcı olacak olması ve en iyi oyun deneyimini edinmenize yardımcı olması gerekir. Mükemmel bir müzik kulaklığı olacak şekilde tasarlanmadı, bu yüzden farklı bir performans kulaklığı gibi düşünülmemelidir.

Kaliteli bir oyuncu kulaklığı kullanmak aslında siz ve aileniz ya da oda arkadaşınız dahil olmak üzere herkese büyük bir yarar sağlar. Kulaklıkların size daha fazla mahremiyet sağlaması ve onları kullanmanın etrafınızdaki hiç kimseyi rahatsız etmemesi oldukça başarılıdır. Oyun oynarken, hoparlörler aracılığıyla oyunun sesi, özellikle uyumaya çalıştıkları gece evdeki diğer aile üyelerini rahatsız edebilir. Ancak bir kulaklık seti ile kimseyi rahatsız etmeden istenilen süre boyunca oyun oynanır. Artı olarak oyun kulaklığının arka plandaki gürültüyü engellemesi sayesinde oyuna dikkati tamamen verilebilir.

Uzun süre boyunca daima kullanabilmek için mükemmel ve dayanıklı bir kulaklık seti seçin. Pinleri, telleri, kulak içi hoparlörleri, mikrofonları ve ayrıca yapı kaliteleri oldukça yüksek olmalıdır. Tıpkı Logitech oyuncu kulaklıkları gibi benzersiz bir deneyim vadedebilmelidir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Logitech Oyuncu Kulaklıkları

2 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Logitech Oyuncu Kulaklıkları
  2. SteelSeries Oyuncu Kulaklıkları
  3. Razer Oyuncu Kulaklıkları
  4. MF Product Oyuncu Kulaklıkları
  5. GAMEMAX Oyuncu Kulaklıkları
  6. GameBooster Oyuncu Kulaklıkları
  7. HP Oyuncu Kulaklıkları
  8. Sennheiser Oyuncu Kulaklıkları
  9. Asus Oyuncu Kulaklıkları
  10. MSI Oyuncu Kulaklıkları
  11. Bloody Oyuncu Kulaklıkları
  12. Classone Oyuncu Kulaklıkları
  13. Gamepower Oyuncu Kulaklıkları
  14. Thermaltake Oyuncu Kulaklıkları
  15. Trust Oyuncu Kulaklıkları
  16. HyperX Oyuncu Kulaklıkları
  17. Kingston Oyuncu Kulaklıkları
  18. Redragon Oyuncu Kulaklıkları
  19. Turtle Beach Oyuncu Kulaklıkları
 4. Kullanım Tipi
 5. Mikrofon
 6. Kullanım Alanı
 7. Kulaklık Modeli
 8. Renk
 9. Kablo Uzunluğu
 10. Fotoğraflı Değerlendirme
 11. Fırsat Ürünleri
 12. Satıcı
 • Marka Logitech
DSACategoryId/2147483646/86008/499/1196/logitech
Başa dön