Bluetooth hoparlörler en yalın ifade ile bluetooth özellikli cihazlardan kablosuz olarak veri aktarımı yaparak müzik dinlemeye imkan sağlayan mikro ses sistemleridir. Kablosuz aktarımın getirdiği avantajların yanı sıra hoparlör seçiminde birkaç kritere dikkat edilmesi ürünün kullanımında verimlilik ve uzun ömür sağlayacaktır.

Philips Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör tercihinde öncelikli unsur mobilitedir. Tercih edeceğiniz hoparlörün her an yanınızda taşınması, dilediğiniz zaman kolayca kullanılması için boyut olarak küçük olması oldukça önemlidir. Çantanızda, aracınızda çok yer kaplamadan taşıyabileceğiniz hoparlörleri bileğinize, bisikletinize asarak müziğinizi gittiğiniz yere taşıyabilirsiniz. Hoparlörün taşınabilir olması beraberinde, kolayca şarj edilebilmesini ve şarj ömrünün dışarıda geçecek süre göz önüne alındığında yeterli olmasını zorunlu hale getirmektedir.

Hoparlörün boyutuna ilişkin tercihlerle bir arada ele alınması gereken bir diğer unsur ise performanstır. Kaliteli ve tatminkar ses üretmeyen bir ürünü ne kadar küçük olursa olsun yanınızda taşımak size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle hoparlör kalitesinin ve gücünün optimum tercihlere uygun olması gerekmektedir. Belirli frekans aralıklarındaki sinyallere tepki vermesi, doygun bas ve kaliteli tiz duyulmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca dış kullanımda çevresel seslerin üzerine çıkabilmesi için belirli bir güce sahip olması ve bu güç aralığında sesi deforme etmeden (distortion) iletmesi ürünün boyut/performans kriterinin belirleyicisi olacaktır. Ayrıca dış ve iç mekan kullanımı için üzerinde ayrı modlar barındırması, bass boost gibi özellikleri olması da bir hoparlörü rakiplerinden ayırt edici hale getirmektedir.

Adından da anlaşılabileceği gibi bluetooth hoparlörler için bağlantı özellikleri temel noktalardan biri durumundadır. Bu anlamda hoparlörün hangi cihazlar ve/veya işletim platformları ile uyumlu olduğu incelenmelidir. Bunun dışında kalan cihazlar ile kablo bağlantısı yolu ile aktarım yapılması artı sağlayacaktır. Ayrıca bluetooth bağlantı sayesinden sadece aktarım yapmanın yanı sıra gönderim yapan modeller ile telefonunuz hoparlöre bağlıyken gelen çağrıları yanıtlayabilirsiniz. Bağlantı konusunda bir diğer detay ise hoparlörün tek başına çalışması kadar bir diğer bluetooth hoparlöre bağlı çalışarak hem ses seviyesini artırması hem de stereo müzik yayınına olanak tanımasıdır. Ayrıca doğrudan USB bağlantısı ile şarj olması ya da çeşitli modellerdeki doğrudan USB desteği gibi özellikler kullanım kolaylığını artırmaktadır.

Philips Bluetooth Hoparlör Fiyatları

Ağırlıklı kullanım alanı olan dış ortamda hoparlörün dayanıklı olması gerekir. Outdoor kullanımda ya da bisiklet ile kullanımda olası darbelere ve dış etmenlere karşı hoparlörün dayanıklı olması gerekir. Benzer biçimde araç içinde kullanırken ya da ufak sarsıntılara karşı müzik yayınının kesintiye uğramaması da tercihi etkileyecek unsurlardan biridir. Ayrıca kablosuz ürünlerde kullanılan hoparlör kağıtları, geleneksel ev hoparlörlerine göre toz benzeri olumsuzluklara karşı daha dayanıklı materyallerden üretilmektedir.

Bluetooth hoparlör ürünleri sadece taşınabilir mikro ses sistemlerinden oluşmaz. Evinizdeki müzik sisteminin yerine kullanabileceğiniz “Dock” olarak tabir edilen makro sistemler de oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Makro sistemler çoğunlukla 2.1, 3.1 veya 5.1 gibi surround ses özelliğini de beraberinde getirirler. Dock sistemler sizi hoparlör kablolarının oluşturduğu karmaşadan kurtaracak ve sesin iletimi esnasında oluşacak ohm kayıplarını da önleyecektir. Dock ürünleri tercih ederek bluetooth bağlantının kolay kullanımı ile evinizde dilediğiniz yerden müziğinizi kontrol edebilirsiniz. Ses kaynağınızı (telefon vb.) monte edebileceğiniz yuva sayesinde evde telefonunuzdan müzik dinlerken aynı zamanda şarj olmasını da sağlayabilirsiniz.

Tüm kriterleri göz önüne alarak kullanım amacınıza göre tercih edeceğiniz Philips bluetooth hoparlörler size dayanıklılık, yüksek ve kaliteli ses, kolay kurulum ve kullanım gibi performans avantajlarının yanı sıra uygun fiyat avantajı da sunmaktadır. Bu kategori altında inceleyeceğiniz modeller sayesinde müziğinizi her an yanınızda taşıyabilir veya kablo karmaşasından kurtularak evinizdeki ses sisteminizi kolay kullanımlı hale getirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Philips Bluetooth Hoparlör Fiyatları

33 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 33 / 33 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?