Kat kaloriferleri ve su ısıtıcıların işlevlerinin tek cihaz ile kombine edilmesinden ismini alan kombiler; doğalgazın oksijen ile yakılmasını sağlayarak, ısınma ve sıcak su temini konularında oldukça yüksek verim sağlıyor ve çevreci yönüyle de doğanın korunmasına ciddi bir katkı sunuyor. Bir Vaillant grup markası olan Protherm 20 yılı aşkın bir süredir üretim yapıyor ve 10 yılı aşkın süredir de ülkemizde ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Müşteri güvenine oldukça önem veren firma, yaygın servis ağı ve yedek parça servisi ile müşterilerine dayanıklı ve kaliteli ürünler sunuyor.

Çevre dostu ve diğer ısınma yöntemlerine göre oldukça ekonomik olan doğalgaz kullanımı için gerekli olan kombiler; konvansiyonel ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılıyor. Konvansiyonel kombiler de kendi içerisinde baca tipine göre hermetik (fanlı, turbo) ve bacalı olarak ikiye ayrılıyor.

Protherm Kombi Modelleri

Tüketici ihtiyaçlarını esas alarak ürün gamlarını belirlemeyi ilke edinen Protherm firması, konvansiyonel (bacalı ve hermetik modellerini) ve yoğuşmalı kombi modelleri üretiyor. Marka kombilerini en kaliteli malzemeleri tercih ederek, yılların getirdiği birikim ve tecrübesi ile teknolojiyi yakından takip ederek ve en son teknolojilerden yararlanarak üretiyor.

Doğalgaz tüketiminde en düşük sarfiyatı sağlayan yoğuşmalı kombi modelleri; ısıtma işlemi için yaktığı doğalgaz sonrasında oluşan atık gazın haricinde, açığa çıkan %11 oranındaki su buharını sisteme geri kazandırarak, enerji tasarrufu sağlar. Protherm yoğuşmalı kombi modelleri yaklaşık %103'lük yoğuşma verimi ile 92/42 CEE verim sınıfı standartlarını yakalıyor. 7 litrelik genleşme haznesi ihtiva eden yoğuşmalı modeller, donmaya karşı korumalı ve düşük enerji kullanımı sağlayan 3 kademeli pompa kullanımı, üç yollu vana blokajı ile su basıncının düşük olduğu yerlerde dahi güvenli kullanım imkanı sağlıyor. Doğalgaz dışında LPG ile de kullanımı mümkün olan yoğuşmalı modellerde, kullanım suyunda 35-64°C, yerden ısıtmalı sistemlerde 30-40°C ve standart radyatörlü sistemlerde 30-85°C sıcaklık sağlanabiliyor.

Yoğuşmalı kombilerin dışında, günümüzde en yaygın olarak kullanılan kombi modeli olarak konvansiyonel (hermetik ve bacalı) kombiler başı çekiyor. Konvansiyonel kombiler; havayı kombinin bulunduğu ortamdan (bacalı modeller) ya da dış ortamdan (hermetik modeller) alıyor ve yanma sonrası oluşan gazları çeşitli mekanizmalar vasıtası ile yine aynı baca sayesinde dış ortama göndererek bertaraf etmektedir. Bacalı modeli ile de 92/42 CEE verim sınıfı standartlarını yakalayabilen Protherm kombi modelleri ve hermetik kombi modelleri; yoğuşmalı modeller gibi genleşme haznesi ihtiva ediyor ve kademeli pompa kullanım imkanı sunuyor. Tüm modellerde su sıcaklığı kontrolü ve sıcak su debi kontrolü sağlanıyor.

Protherm Kombi Fiyatları

Alev modülasyonu ihtiva eden modeller ile, yanma kapasitesinin ısıl ihtiyaca göre otomatizasyonu sağlanarak, cihazın sürekli olarak devreye alınması ve devreden çıkışı engelleniyor. Alev modülasyonu sayesinde yakıt sarfiyatı minimum düzeye indirgendiği gibi, cihazın kullanım süresinde de maksimum kullanım oranı sağlanmış oluyor.

Hi-tech turbo ve çift eşanjör ihtiva eden modeller ile de doğalgazın hava ile yakılması sonucu elde edilen ısı enerjisinin ısınma tesisatının suyuna veya doğrudan ya da dolaylı yoldan kullanım suyuna transferi gerçekleştiriliyor. Böylece yüksek verimlilik ve yüksek oranlarda enerji tasarrufu sağlanıyor. Doğu ve Orta Avrupa'nın ısıtma markaları arasında önde gelen firmalardan olan Protherm, bir Vaillant Group markası olarak, güvenilir ve sağlam olduğu kadar, uygun fiyatlarıyla da müşterilerinin memnuniyetini sağlamaya özen gösteriyor. Protherm kombi fiyatları, ürün kalitesi ile kıyaslandığında büyük avantaj sağlıyor. Tüketicileri tarafından ulaşılabilir ve kolay erişilebilir bir marka olmayı hedefleyen Protherm firmasına ait kombi modellerini uygun fiyatlarıyla temin edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Protherm Kombi Fiyatları

12 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Kapasite
DSACategoryId/2147483638/161876/17723/protherm