Teşhir ürünleri, indirimli fiyatları ile alım bütçesi kısıtlı müşterileri memnun ediyor. Onlarca markanın vitrin parçalarının satışa sunulduğu teşhir ürünleri arasında beyaz eşya, mobilya, cep telefonu gibi pek çok yüksek maliyetli tasarım bulunabiliyor. Farklı mağazaların kullanıcıların görmesi ve denemesi amacıyla görücüye çıkardığı ürünlerden oluşan parçalar, sezonda bile uygun fiyatlarla alışveriş yapma imkanı veriyor. 

Teşhir Ürünü Ne Demek?

Mağazalarda sergilenen, kutusu açılmış ürünlere teşhir ürünü deniyor. Teşhir ürünleri tv, beyaz eşya, mobilya gibi farklı ürün gruplarından olabiliyor. Hepsi çalışır durumda olan cihazlar, yetkili mağaza veya markalarca teşhir ürünleri satışı adı altında kullanıcılara sunuluyor.

Teşhir Ürünü Nasıl Anlaşılır?

Teşhir ürünleri sayfasında yer alan ürünlerin hepsi kutusu açılmış olan parçalardan oluşuyor. Görünümünde veya fiziksel durumunda sıfır bir üründen hiçbir farkı olmayabiliyor. Kullanıcılar teşhir ibaresini gördüklerinde vitrinde yer alan, denenen veya yalnızca kullanıcılara gösterilen ürünlerden seçim yaptığını anlayabiliyor. Ürünlerin genel fiziksel durumu hakkında bilgiler ürün detay sayfalarında yer alıyor. Ürünler kimi zaman öyle temiz kullanılıyor veya korunuyor ki; sıfır bir parçadan ayırt etmek neredeyse imkansız olabiliyor. 

Teşhir Ürünleri Nasıl?

Teşhir ürünleri kontrolden geçtikten sonra satışa sunuluyor ve her birinin çalışır durumda olduğu belirtiliyor. Teşhir parçalarda da garanti ve fatura gibi resmi evraklar yer alıyor. Kullanıcılar ürünlerin garanti süreleri hakkında detay sayfalarından bilgi alabiliyor. Cihazların fiziksel görünümü için ise detay sayfalarında yer alan güncel görsellerden faydalanılabiliyor. Kimi ürünlerin ayıplı olması durumunda ürün içeriklerine ve tanıtım metinlerin ilgili kusura dair not yer alıyor. Kullanıcı bilgilendirilerek satış işlemi gerçekleşiyor. 

Teşhir Ürünleri Nerede Satılıyor?

Teşhir ürünleri beyaz eşya, televizyon, küçük ev aleti, mobilya gibi ürünler gruplarında sıklıkla satışa sunuluyor. Yüksek fiyatlı ürünler, vitrinde yer aldığı mağazadan ya da online satış kanalların üzerinden kullanıcılara ulaşıyor. "Teşhir ürünleri nerede satılır?" diye merak eden tüketicilerin öncelikle teşhir alanlarından bilgi alması ve çevrimiçi alışveriş kanallarını kontrol etmesi tavsiye ediliyor. 

Teşhir Ürünleri Fiyatları Nelerdir?

Teşhir edilen ürünlerin fiyatları ürünün durumuna, markasına, üretim yılıma, maliyetine ve sıfır satış fiyatına göre değişiklik gösteriyor. Tüketicilerin ürünler arasında seçim yapmadan önce teşhir ürününü kendi sıfır ürünüyle kıyaslaması tavsiye ediliyor. Böylelikle yapılan indirim, teşhir fiyat farkı net olarak görülebiliyor. Fiyatları sıfır modellerden daha uygun olan bu ürünler, sizi hayalinizdeki elektronik cihazlara, mobilyalara, küçük ev aleti ve tasarımlara çok daha uygun fiyatlara kavuşturuyor. 

Teşhir Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teşhir ürünü alırken kullanıcılar, ürünün deforme olup olmadığını ürüne ait çok yönlü fotoğraflardan gözlemlemelidir. Ufak bir çizik veya yalnızca kutunun açılmış olması ürünü "teşhir" etiketine maruz bırakabiliyor. Mağazalarda bulunan test ürünleri, kozmetik ve estetik kaygıların dışında genellikle sorun yaratmadan sıfır ürün gibi performans gösteriyor. Teşhir parçaları satın alan kullanıcıların tüketici hakları saklı tutuluyor. Tüketicilerin fatura tarihi, garanti süresi başlangıç tarihi gibi detayları kontrolü ile kullanım sürecinde sorun yaşamayacağı öngörülebiliyor. 

Outlet ve Teşhir Ürün Aynı Mı? 

Teşhir ürünler zaman zaman outlet standlarında görülebilse de her outlet ürün teşhir ürünü olmayabiliyor. Kullanıcıların denemesi, yakından görmesi ve test etmesi için kullanılan teşhir parçaları sergi süresinin ardından indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu nedenle onları sezon sonu veya outlet reyonlarında görmek sürpriz etkisi yaratmıyor. Ancak outlet ürünler arasında sıfır olan, kutulu ve paketli parçalar da bulunuyor. Kullanıcıların her outlet ürünü teşhir zannetmemesi gerektiğinin altı çizilirken, teşhir ürünlerde "teşhir" ibaresinin yer aldığı vurgulanıyor. 

Teşhir Ürünler

4 ürün var
 1. Markalar
  1. Regal
  2. Miele
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Enerji Sınıfı
 4. Kapasite
 5. Program Sayısı
 6. Renk
 7. Genişlik (cm)
 8. Yükseklik (cm)
 9. Derinlik (cm)
 10. Ses Seviyesi (dB)
 11. Satıcı
DSACategoryId/2147483637/235604/80236002
BAŞA DÖN