Yan Ekipmanlar

Güvenlik kameraları günümüzde; evlerin, iş yerlerinin ve depo gibi geniş ve kontrolü her zaman mümkün olmayan alanların güvenliklerinin sağlanması için hayati önem taşıyor. Yapıları gereği kontrolü hem bağlandığı ana sistem üzerinden, hem de internet üzerinden mümkün olan güvenlik kameralarının, elektriğe genellikle daimi olarak bağlı çalışmaları dolayısıyla güç beslemesi konusunda özenli hareket edilmesi gerekiyor. Ayrıca kameraların kurulum süreçlerinin test edilmesi ve görüntü açılarının doğruluğunun anbean kontrolü, kurulumun daha sağlıklı olmasına yardım ediyor. En az güvenlik kameraları kadar değişiklik gösteren yan ekipmanlar, bu noktada önem kazanarak kameraların işlevlerini en iyi şekilde yürütebilmelerine imkan tanıyor.

İş yeri ve depo gibi alanlara çok sayıda kameradan oluşan bir kurulum yapılacaksa, kamera açılarının ve hareketlerinin hatasız olarak tespit edilmesi, kameraların beklentiler doğrultusunda görüntü aktarabilmesi ve olası güvenlik açıklarının oluşmaması açısından önem arz ediyor. Kurulum sırasında kullanılan CCTV kameraların görüntü kontrolü, kurulum tamamlanmadan merkezi sistem üzerinden yapılmak isteniyorsa, CCTV test cihazı modelleri bu işlemin en kısa sürede ve etkili olarak yapılabilmesi için ideal bir seçenek haline geliyor. Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görüntü sunmaları sayesinde kameraların açıları ve baktıkları yönün yanında lenslerinin odaklama ayarlarının da yapılabilmesini sağlayan ürünler; TDR kablo testi, PTZ denetleme, video iletim kanalı testi, IP kamera testi, proje kurulumu ve bakımı için de zengin olanaklar sunuyor. Kurulum sonrasında periyodik kamera bakımlarında kullanılması elzem olan kamera test yan ekipmanları, güvenlik konusunda hassas olan kullanıcıların gereksinimlerini karşılamayı başarıyor.

7/24 çalışma prensibine tabi olarak çalışan güvenlik kameralarının kurulum ve bakımları kadar, çalışmaları boyunca şehir şebekesinden alacakları elektriğin kalitesi ve niteliği de önem kazanıyor. Zira, ekstra bir güç dengeleyici kullanmaksızın çalıştırılan güvenlik kameraları, şehir elektriğinde yaşanabilecek fazla voltaj ya da akım dengesizliği durumlarında geçici ya da kalıcı olarak arızalanabiliyor. Akım koruma özellikli ve aşırı yüklenmelerde ısınmaya bağlı sorunların yaşanmamasını sağlayan pasif ya da aktif soğutuculu kamera adaptörleri, yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçebiliyor. Farklı volt ve amper değerlerinde üretilen modeller, farklı marka ve modellerdeki güvenlik kameralarıyla uyum sağlayarak ilgili aygıtların uzun süreler boyunca etkili şekilde çalışmasına imkan tanıyor.

Yan Ekipman Fiyatları

Farklı amaçlarla geliştirilen ve güncel yapıdaki pek çok kamera ile uyumlu olan yan ekipman fiyatları, ürünlerin kullanım amaçlarına ve beraberlerinde getirdikleri özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Evlerinde ve iş yerlerinde güvenlik kamerası kullananlar için olmazsa olmaz konumdaki yan ekipmanlar seçilirken, bütçe durumu ile birlikte edinilmesi düşünülen aygıtların sundukları özelliklerin de değerlendirilmesi gerekiyor. Kameraların ömrünü uzatacak kimi çözümler, maliyet açısından yüksek bulunsa bile, uzun vadeli düşünüldüğünde bu tür ürünlerin getirisi, maliyetlerini çoğu kez karşılayabiliyor. Güvenlik kameralarının mevsim koşullarından asgari oranda etkilenmesini sağlayan kamera muhafazaları böyle ürünler arasında yer alıyor.

Aşırı sıcak ve soğuk hava, insanları olumsuz yönde etkilediği gibi, özellikle binaların dış kısımlarında konumlandırılan güvenlik kameralarının da verimini düşürerek randımanlı çalışmalarını engelleyebiliyor. Genellikle plastik ve fiber glass materyalden üretilen, iç kısımlarında fan ve ısıtıcı bulunan kamera muhafazaları, güvenlik kameralarının dört mevsim boyunca eksiksiz hizmet vermesini arzu eden kullanıcıları memnun ediyor. Çeşitli su ve toz geçirmezlik sertifikalarıyla kaliteleri belgelenen ürünler, hemen her güvenlik kamerası modeliyle kullanılabilecek ürün çeşitliliğiyle geliyor. Üreticilerin belirlediği modellerdeki kamera ayaklarıyla değerlendirilmesi gereken ürünler, kameraların daha uzun ömürlü olmasına da olanak veriyor.

UTC destekli kameralarla kullanılabilen ve kamera bakım dönemlerinde birçok kamera ayarının zahmetsizce tamamlanmasını sağlayan OSD menü kontrolcüleri, sundukları pratik kullanım sayesinde bakım süreçlerinin kısalmasına yardım ediyor. DVR sistemlerinin veya monitörlerin çıkış kısımlarına bağlanarak değerlendirilebilen ürünler, kameraların OSD menülerine eksiksiz olarak erişilebilmesini sağlıyor.

Güvenlik kameralarınızın verimli şekilde kullanılabilmesine ortam hazırlayan yan ekipmanlardan dilediklerinizi edinerek, güvenliğinizin stabil olmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yan Ekipmanlar

3139 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 3139 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?