3D olarak sizlere sunulan videolar daha gerçekçi bir video izleyebilmeniz için tasarlanıyor. 3D videoları çıplak göz ile görebilmek ise mümkün olmuyor. Bu tür videoları izleyebilmek için 3 boyutlu gözlük modellerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Üç boyutlu filmlere ve diğer görüntü türlerine uygun olabilecek şekilde tasarlanan 3D TV modelleriyle birlikte de 3D gözlük modellerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Üç boyutlu gözlükler sayesinde ekranda hareket eden nesneler ve karakterler sizleri ekranın içinde ve eylemin bir parçası gibi hissettirebiliyor.

3D Gözlük Çeşitleri

Filmler ile birlikte günümüzde sayısı giderek artan 3D seçenekli yayınlar da çoğalıyor. Bu tür gözlükler arasında temel olarak iki ayrı model ön plana çıkıyor. Bunlar arasında aktif ve pasif 3D gözlükler yer alıyor. Aktif 3D gözlükler güç kaynağı ile açılıp kapanabilen gözlükler arasında bulunuyor. Aktif gözlükler çalışmak için uygun bir pile ihtiyaç duyuyor.

Gözlük sayesinde görüntü üç boyutlu tek bir görüntü olarak karşınıza çıkıyor. Bu tür gözlüklerin çalışması için temel olarak her bir gözün farklı görüntülerle beslenmesi sağlanıyor. Böylelikle ekranda beliren iki görüntü gösteriliyor ve bu iki görüntü de her göze ayrı olarak düşürülüyor.

Pasif 3D gözlükler ise sinemalarda da verilen gözlüklerden oluyor. Elektrik kaynağına gerek duymadan doğrudan kullanabileceğiniz gözlükler polarizasyon teknolojisini kullanıyor. Polarize edilen materyal cam veya plastik de olabiliyor. Aktif 3D gözlük modellerinin avantajları arasında ise parlaklık ayarı sunması oluyor. Üç boyutlu gözlüklerin çerçevesi plastik ve metal gibi malzemelerden de elde edilebiliyor. 3D gözlükler, sanal gerçeklik gözlüklerinden daha farklı olan gözlük modelleri arasında yer alıyor. Televizyon için kullanılabilecek sanal gerçeklik gözlükleri olsa da bunların görüntüleri kendi içerisinde bulunuyor ve diğer gözlüklere göre daha komplike olarak tasarlanıyor.

3D Gözlükler Nasıl Kullanılır?

Pasif gözlükleri son derece basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Genellikle çoklu paketler halinde sizlere sunulan bu tür gözlükleri paketinden çıkarıp camını mümkün olduğunca ellemeden takarak film veya programları izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Gözlük ile birlikte izlemek istediğiniz filmlerde ve programlarda 3D ibaresini aramanız gerekiyor. Sanal gerçeklik gözlüğüne uygun üç boyutlu görüntü ekranı ortadan ayırarak ikili bir şekilde oynuyor.

3D gözlük ile izleyebileceğiniz görüntüler ise bulanık ve tek parça olabilecek şekilde dizayn ediliyor. Aktif olan üç boyutlu gözlükler ise televizyon seyir keyfinizi en üst seviyeye çıkarabileceğiniz gözlükler arasında yer alıyor. Ünlü markalar tarafından tasarlanan aktif gözlükler genellikle ufak bir lityum pil ile çalışıyor. Görüntüleri seyredebilmek için gözlüğü açmanız ve kullanım sonrasında pilin bitmemesi için kapatmanız gerekiyor.

Bu tür gözlükler Bluetooth bağlantısıyla da çalışıyor. Bu sebeple, televizyonunuzdaki Bluetooth ayarını açmayı unutmamalısınız. Gerekli ayarları yaptıktan sonra kendi zevkinize ve odadaki televizyon ile sizin konumunuza göre bir uzaklık ve netlik ayarı yapmaya başlayabilirsiniz. Gözlükler arasında seçim yapacağınız zaman ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

İkili ya da dörtlü takımlar halinde de tercih edebileceğiniz pasif 3D gözlükleri evde arkadaşlarınızla ya da ailenizle sinema şöleni yapabilmek için tercih edebilirsiniz. Film keyfinizden ödün vermek istemezseniz uzun ömürlü bir yapıya sahip olan aktif veya pasif üç boyutlu gözlükleri tercih edebilirsiniz. Gözlükler, ekran ile senkronize olabilmek için herhangi bir özel bağlantıya ihtiyaç duymuyor ve hafif yapıları sayesinde isteğiniz noktaya da taşıyabileceğiniz özelliklere sahip olabilecek şekilde öne çıkıyor. • 3D Gözlükler Güvenilir mi?

 • 3D gözlükler tamamen güvenilir olan ürünler olarak dikkat çekiyor. Ancak ürünlerin diğer tüm gözlüklerde olduğu gibi uzun süre boyunca kullanılmaması tavsiye ediliyor.
 • 3D Gözlük Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 • 3D gözlük fiyatları seçeceğiniz gözlüğün markasına ve modeline göre belirleniyor.
 • 3D Gözlük Nasıl Seçilir?

 • Aktif ve pasif gözlüklerin kullanım şekilleri birbirinden farklı olduğu için seçim esnasında hangisine ihtiyaç duyacağınızı mutlaka belirlemelisiniz.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

3D Gözlük Fiyatları

8 ürün var
 1. Markalar
  1. Pratik
  2. Anka
  3. Epson
  4. Hishock
  5. Holder
  6. Philips
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı

3D Gözlük Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483638/17201/8003673/60004528
Başa dön