Ekran Temizleme Ürünleri

Ekran Temizleme Ürünleri

Teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam ettiği ve hayata dahil olduğunu görülür. İnsan ihtiyaçları, hayatı kolaylaştırma, daha fazla verim alma gibi etmenler doğrultusunda teknoloji olmazsa olmaz bir konumda yer alır.  Gün içinde sürekli cep telefonu, bilgisayar, tablet, televizyon, led ekran, kamera gibi birçok ürün kullanılır. Bunlar hem iş gereği organizasyon hem de kişisel kullanım için hayatın bir parçası olmuş durumdadır. Ev, ofis, dükkân, sokak, durak, okul ve daha onlarca yerde bu ürünler görülür ve kullanılır. Özellikle dünyada dijitalleşmenin popülerleşmesinin ardından hayatta tamamen dahil olması ile beraber tüketim alışkanlıklarından, iş şekillerine kadar farklılıklar yaşanır. Daha da dijital bir dünyaya her geçen gün dahil olunur. Bu dijital ürünlerin başında genelde en çok kullanılan, vakit geçirilen ve işlerin organize edildiği cep telefonu, laptop, bilgisayar, kamera gibi parçalar yer alır. Bu kadar sık kullanılan ürünlerin temizliği ve bakımı da bir hayli önem taşır. Daha iyi, temiz, kullanışlı ve daha uzun ömürlü olması için temizliğine ve bakımına özen gösterilmeli ve bu sebeple ekran temizleme ürünleri kullanılmalıdır.         

Artık tüm işlemlerin dijitale dönmesiyle bankacılık işlemlerinden, yemek siparişlerine, online eğitimlerden, görüşmelere kadar bütün süreçleri akıllı telefonlardan, bilgisayarlardan halledilir. Bu cihazların yapısı ve kullanılan malzemeler ile ele alındığında LED ekranlar, lensler kameralar bulunuyor. Bu tarz ürünlerin cihazlara daha kaliteli görüntü ortaya çıkarmasını sağlasa bile yapıları gereği hassas malzemelerden üretilir. Ürünlerin gerek mercek gerek ekran gibi parçalarında olan ufak çizikler ve deformeler ortaya çıkan görüntüye veya ekrandaki görüntünün kalitesinde problem yaşanmasına sebep olabilir. Temizlik ve bakım gibi durumlarda yaşanan yanlış malzeme kullanımı veya kirlilik cihazlarda çizilme ve hasar görme sonuçlarını doğurur. Cihazların tamiri için fiyat aralıkları değişiklik göstermesine rağmen genellikle yüksek miktarlar olması kullanıcıları olumsuz etkilenmesine sebep olur. Ayrıca deforme ve tamir durumunda cihazın değeri düşer. Bu durumlardan kaçınmak ve maliyet yükünden kurtulmak için yapılması en iyi ve ucuz yollarından birisi ekran temizleme ürünleri kullanmaktır. Bu ürünler gerek içeriğinde kullanılan malzemeler gerek temizleme bezleri gibi diğer ürünleri ile cihazların yapısına zarar vermeyen, hasar yaratmayan şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünler cihazların daha temiz ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ekran Temizleme Ürünlerinin Özellikleri

Ekran temizleme ürünleri ürüne, kullanılan malzemeye ve yapısına göre farklılık gösterir. Genellikle ürünlerin yüzeyini dış etkenlerden korurken, tozlanmayı ve kirlenmeyi geciktirir ve koruma sağlar. Ekran temizleme ürünleri mikro fiber bez, anti bakteriyel sıvı, anti bakteriyel koruyucu mendil, sprey, temizleme fırçası gibi ürün çeşitliliğinden oluşur. Ekran temizleme ürünleri genellikle set halinde satışa sunulurken kullanım amacı olarak ve ürün şekline göre setlerde farklılıklar meydana gelir. Setler, ekran temizleme spreyi, anti bakteriyel ve anti statik temizleme bezi veya mendili, temizlik fırçası gibi ürünlerin tamamını bir arada içerir.  Sıklıka uygun fiyatlı olan bu temizlik ürünleri, sadece mobil cihazlarda değil birçok ürünün temizliğinde de kullanılabilir. Ekran temizliği için kullanılan sprey, temizleme bezi gibi ürünler telefonun yanı sıra laptop, monitör, televizyon gibi ürünlerde de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Dışarıdan bir etki sonucu oluşmuş olan parmak izi, leke ve iz gibi sorunları ekran yapısına zarar vermeden giderir. Ekranın pürüzsüz hale temizlenmesine olanak sunar.

Spreylerin içerisinde bulunan anti statik sıvı sayesinde temizlik işleminin ardından toz ve kir birikimini engeller. Bu özellik ekran temizlik mendili çeşitlerinde de mevcuttur. Sprey ve mikrofiber bez kullanımı oldukça kolaydır. Sprey cihazın içine uygulanır ve mikrofiber bez ile temizleme işlemi yapılır. Bu tarz bezlerin genelde toz tutmaması ve yapısının diğer bezlerden biraz farklı olması sebebiyle daha etkili bir temizlik gerçekleştirir. Yüzeyde çizilme gibi problemler yaratmaz.  Yine sıvıyı önce beze sıkarak direk temizleme işlemine de geçilebilir. Bu bezin yanı sıra yine ürüne direkt, anti bakteriyel ve anti statik temizleme bezi de uygulanabilir. Bazı ürünler için temizleme fırçası tercih edilebilir. Bu fırça ince ayrıntıları ve ulaşılması zor noktaları temizleme kısmında kullanıcıya kolaylık sağlar. Sürekli kullanılan cihazların ekranları olarak bir dış etkilere sıklıkla maruz kalır. Toz, parmak izi, leke gibi sorunlar ekranların görüntü kalitesinden zamanla deforme oluşturmaya, görüntü kalitesinde azalmalar olmasına neden olur. Ekran yüzeyinde oluşan bu kirli tabaka renk kalitelerinin netliğinde olumsuz etkiler sunabilir. Bunun için belirli aralıklar ile ekran ve cihaz temizliğine özen gösterilmelidir. Bu sayede daha kaliteli ve daha uzun süreli kullanımlar ortaya çıkar.
Ekran Temizleme Ürünlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizlik için sıkılan sıvı miktarına dikkat edilmeli aşırıya kaçılmamalıdır. Gereğinden fazla sıvı miktarı daha iyi temizliğe neden olmaz. Ürünleri sıcak ve güneş altında olan yerlerde bırakmayın. Aşırı ısıya maruz kalınması durumunda ürün içinde bozulmalar ortaya çıkabilir ve kullanışsız hale gelebilir. Bu durum ürün kullanım ömrünün kısalmasına sebep olur. Ürünün uygulanması sırasında mümkün mertebe cihaza fazla baskı yapmayınız. Ekran yapıları hassas oldukları için aşırı baskı altında zarar görebilir. Bu sebepten dolayı sakin bir temizlik tercih edilmelidir. Ekran temizleme malzemeleri kimyasal yapıları sebebiyle göz ile temastan uzak tutmaya çalışın. Yine aşırı soluma gibi durumlarda zarar verebilir. Bu sebeple kullanım esnasında aşırı soluma ve vücut ile temastan uzak tutulmalıdır. Küçük çocuklardan uzak bir şekilde muhafaza etmeniz gerekir. İçerisinde bulunan antiseptik ürünlerin alkol de barındırması nedeniyle yüzle temasından kaçınmak oldukça önemlidir.

Birden fazla ekran temizleme ürünü bulunur. Ekran temizleme köpükleri, spreyleri, solüsyonları, mendil ve bezleri arasından sizin için kullanım kolaylığı sağlayan ürünü bulmanız önemlidir. Ekranınızın temizlenmesinde hangi ürünün daha çok işe yarayacağı ve daha çok temizleyeceği ekran özelliğinize de bağlı olarak değişim gösterebilir. Bu ürünlerin içerisinde bulunan antistatik etkili maddeler yüzeylerden kir, toz ve yağ gibi maddelerin arınmasına yardımcı olur. Temizlik işlevini yerine getirirken de herhangi bir kalıntı bırakmadan halledilmiş olur. Herhangi bir mendil ile silmekten farklı olarak kirlenmeyi normal süresinden daha çok geciktirir. Kullanılan bezler için dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bezlerin mikro fiber bir temizlik bezi olmasıdır. Mikrofiber bezler oldukça hassas bir kumaştan elde edilirler böylelikle ekranlarda herhangi bir zarar meydana gelmemiş olur. Bu bezleri herhangi bir temizlik aracı olarak kullanmamak gerekir. Oldukça fazla hassas bir yapıdadır ve sadece ekran gibi yüzeylerin temizliği için uygundur. Kimyasal bir ürün niteliğinde olması sebebiyle herhangi başka bir temizlik maddesi içeren ürünle birlikte kullanılmamasına özen göstermeniz gerekir. Kimyasal yapısının bozulması sonucunda istediğiniz şekilde bir temizlik sonucunu elde edemeyebilirsiniz ve bunun yanı sıra ekranınızda da bozulmalar meydana gelir. Ekran temizleme ürünlerinde sıvı bir ürün kullanırken sıvı maddeyi herhangi bir peçete veya bezle kullanmamanız gerekir. Mikrofiber bez yardımıyla kullanmanız ekran kaliteniz açısından önem arz eder.

Ekran Temizleme Ürünleri Sayesinde Işıltılı Aletler

Ekran temizleme ürünlerinde çok fazla çeşit mevcuttur. Bununla birlikte televizyon, bilgisayar, tablet veya telefon ekranlarınızı hangi ürünle temizleyeceğinize ürünleri inceleyip karar verebilirsiniz. Bez, solüsyon ve sprey seçeneklerinde farklı markalara ait ürünler bulunur. Bu ürünler doğrultusunda en kaliteli olan ürün ekranınız için de fayda sağlayan seçenek olabilir. Her ekran tipi birbirinden farklı özelliktedir. Özellikle hassasiyetleri açısından farklılık gösteren ekranlarda tek tip bir temizleme ürünü kullanmak ekranın hassasiyetinde sorun meydana getirebilir. Ekran temizleme ürünlerinin özelliklerine bakıldığı kadar ekranların kendi özellikleri de dikkatle incelenmelidir. Temizlik ürünleri ekranların hassasiyetlerini etkileme noktasında oldukça önem taşır. Ekran temizliğinin yanlış yapılması veya ekran temizliğine özel bir ürünün kullanılmaması, dokunmatik bir ekrana zarar verilebilir. Dokunmatik olmayan ekranlarda da çizilmeye sebebiyet verebilir. Kapsamlı bir temizlik malzemesi seçeceğiniz durumlara temizlik ürünleri kiti ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hangi ürünü alıp denemeniz gerektiğine karar veremediğiniz noktada bu kitler oldukça faydalı olur.

Ekranlar normal bir ıslak bez, kuru peçete veya kolonyalı mendiller ile temizlendikten sonra farklı bir dokuya sahip olabilirler. Çoğunlukla üzerlerinde bulunan parmak izleri ve lekeler kalıcı olarak silinmez. Bu izlerin de kalıcı olarak silinmesini sağlamak için özel olarak ekran temizleme ürünleri kullanılabilir. Bu ürünler sayesinde hem izlerde kalıcı olarak bir temizlik gerçekleşir hem de ekranların dokusunda herhangi bir bozulma yaşanmadan temizlenmiş olur. Böylelikle çok daha temiz ve parlak ekranlar elde edebilirsiniz. Çoğu zaman telefon ekranları elinizdeki kiri ve dışarıdaki ortamın tozunu üzerinde barındırır. Neredeyse her gün ekranınızı temizlemeniz gerekir. Böylelikle ekranlarınız kullanmaya başladığınız ilk günkü gibi kullanılmaya devem eder. Ekran temizleme kitleri modellerinden edindiğinizde içerisinde özel bezler, solüsyonlar ve spreyler de olur. Böylelikle telefon ekranınızı silmek istediğiniz ürün ve televizyon ekranınızı silmede kullanacağınız ürün farklılık gösterdiğinde ayrı ayrı satın almak yerine direkt bir kit satın almanız çok daha kullanışlı ve faydalı olur. Genellikle likitler mikrofiber bez ile birlikte satılırlar. Sıktığınız likidi herhangi bir bez yardımıyla silmeniz ekranınızı güzel temizlemez. Burada önemli olan nokta ekranınızı temizlerken kullandığınız her materyale özen gösteriyor olmanızdır.

Ekran Temizleme Ürünlerinin Kullanımında Püf Noktalar

Ekran temizleme ürünleri birbirinden farklı yapıdadır. Solüsyon ekran temizleme ürünlerinin yapısında olanın kullanımı ile sprey yapıda olanın kullanımı aynı değildir. Yapıları ile ilgili olarak düşünüldüğünde hepsi normal temizleyicilerdir ancak bilinmesi gereken bazı noktalara sahiptirler. Bilinmesi gereken noktalardan en önemlisi ürünlerin içeriğinin hangi maddeye uygun olduğudur. Bazı ekran temizleme ürünleri içerisinde barındırdıkları çeşitli elemenler sayesinde LCD gibi yüzeyleri oldukça başarılı bir şekilde temizler. LCD herhangi bir ekranda cam özelliği görmediği ve cam yapısında olmadığı için normal bir yüzey temizleyici veya cam silme suyu kullanılmamalıdır. LCD özelinde üretilen bir temizleme ürünüyle ekran oldukça güzel temizlenir. Kolonyalı mendiller veya alkol içeren bezler ekranlardaki hassasiyete zarar verebilir. Bu sebeple ekran yapıları da oldukça dikkatli incelenmelidir. Ekran temizleme ürününü herhangi bir ekrana kullanmadan önce içerisinde alkol barındırıp barındırmadığına da dikkat etmelisiniz. Ekranda bulunan izleri geçirme, ekranın çok daha geç tozlanmasını sağlama gibi özellikleri üzerinde barındırmasından ötürü likit veya spreyler oldukça sık kullanılır. Aynı zamanda ekran temizleme ürünlerinin hassas bir şekilde hazırlanması sebebi ile gözlük camlarında, fotoğraf makinenizin lenslerinde ve herhangi bir hassas yüzey temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Hassas ekranlarınızda kalıcı bir iz, leke veya çizik oluşmasını engellemek isterseniz kullandığınız ürünleri, kağıt havlu peçete veya sıradan temizlik bezleriyle birlikte kullanmamaya özen gösterebilirsiniz. Bu gibi ürünler mikrofiber hassas bezlerle silindiğinde veya özel bir ekran temizleme mendili kullanıldığında çok daha temiz ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. Sprey kullanımını gerçekleştirmeden önce ekranınızın kapalı olması ve hatta televizyon, bilgisayar gibi ekranlarda kullandığınızda direkt fişi çekmeniz önerilir. Spreyi ekrana yakın bir şekilde püskürtmek yerine önce kullanacağınız mikro fiber beze sıkıp daha sonra da ekranı bez yardımıyla temizlediğinizde çok daha güzel sonuç alabilirsiniz. Ekranınıza direkt olarak sıkacağınız ürünlerin özellikleri arasında damlatma yapmayan bir sıvı olmasına özen göstermeniz gerekir. Ekrana sıktığınızda herhangi bir noktaya iz bırakmadan temizlenebiliyor olması ekranınızı oldukça parlak ve temiz bir görünüme sokar. Ekran temizliği aşamasında çevreye karşı da duyarlı ürünlerin tercih edilmesi sayesinde oldukça hassas ürünlerle temizlik işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Mikro fiber bezlerin tekrar kullanılabilir özellikte olanlarının alınması da bütçeniz açısından rahatlatıcı bir özellik olur. Yıkanıp tekrar kullanılabilen mikro fiber bezler sayesinde ekranlarınız çizilmeden ve herhangi bir ize maruz kalmadan temizlenir.

Hem Ekranınızla Hem Sağlığınızla Dost

Günün büyük bir kısmını ayırdığımız ekranları sıradan bezler, ıslak mendiller, kolonyalı mendiller gibi diğer ürünlerle temizlememiz gerekir. Ekranınıza uygun özel üretilmiş mikro fiber bezler, solüsyonlar, spreyler daha canlı ve temiz bir ekran elde etmeniz için en ideal ürünlerdir. Bu aynı zamanda uzun vadede aldığınız verimi de arttırır. Ayrıca bu ürünlerle temizlik yapmak ekranın ömrünü uzatmak açısından da son derece önemlidir. Çünkü, uygun olmayan diğer ürünler ekranlarınıza zarar verir. Bu iş için özel formüle edilmiş ürünler ise ekranları nazikçe temizleyerek kirden, tozdan, parmak izlerinden arındırır. Fakat ekran temizleme ürünlerinin tek artısı bu değildir.

Teknolojik cihazlar, özellikle de telefonlar aslında bakterilerin birikmesi için en uygun ortamları sağlayan eşyaların başında gelir. Herkes, sürekli elinde olan telefonlarını masa, bank gibi pek çok alana bırakır. Bunu yanı sıra ATM, kapı kolları, toplu taşıma araçları gibi pek çok insanın temas ettiği noktalara dokunduktan sonra da elinde tutmaya devam eder. Her ne kadar kirli gibi görünse de bir insanın ellerini yıkar gibi telefonunu da yıkaması mümkün olmadığından zararlı olabilen bakteri gibi maddeler telefonun yüzeyinde kalır. Telefonu kullanılmaya devam ettikçe bu zararlı maddeler de telefonla birlikte taşınır. Sık sık yüze temas eden telefonun, çeşitli cilt sorunlarına yol açabilir. Bununla birlikte, temasla bulaşan çeşitli hastalıklarla karşılaşma ihtimalini yükseltebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hem cihazınıza zarar vermeyen hem de sizi bu tarz sağlık sorunlarına yol açan durumlardan koruyan bir ürün tercih etmenizdir. İşte bu yüzden ekran temizleme ürünleri hem ekranınızı korumak için hem de sağlığınıza dikkat etmek için son derece uygun ve faydalı bir seçim olur. Mikrofiber bez, sprey veya solüsyondan oluşan kitler evde kullanım için rahat olur fakat gün içerisinde dışardayken de temizliğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumlar içinse yanınızda taşımaya elverişli olan temizlik mendillerini tercih edebilirsiniz. Siz de ihtiyacınıza en uygun olan ekran temizleme ürünlerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ekran Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Ekran temizleme spreyleri, mikrofiber bez desteği ile kullanılmalıdır. Ekrandan damlamayan özellikte bir sprey, direkt ekrana sıkılıp mikrofiber bez yardımıyla da temizlenebilir. Damlayan bir yapıda ise de önce beze sıkıp daha sonra ekranı silebilirsiniz.

Ekran Temizleme Solüsyonu Nasıl Uygulanır?

Ekran temizleme solüsyonları mikrofiber beze damlatılır daha sonra da ekran silinir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ekran Temizleme Ürünleri

191 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 49 / 191 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?