Ekmek Kızartıcılar

Ekmek kızartma makinesi kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan kızarmış ekmek yapmak için kullanılan elektrikli mutfak eşyasıdır. Kahvaltıda sıcak ve lezzetli ekmekler hazırlamanıza imkan veren makinelerin kapasiteleri, modelleri ve özellikleri birbirinden farklılık gösterir. Farklı özelliklere ve modellere sahip makineleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Fiyatları Ve Çeşitleri

Tek dilim, iki dilim ve dört dilim ekmek kızartma kapasitelerine sahip ekmek kızartıcılar, markalara ve modellere göre farklı özelliklere sahiptir. Farklı kızartma seviyeleri, temizlenme şekilleri olan, istenilen anda kızartma işlemini durduran, yeniden ısıtma özelliği gibi farklı özellikleri bulunan ürünlerin fiyatları da değişiklik gösterir. Tek dilim veya iki dilim kızartma kapasitesine sahip makineler arasında, fazla yer kaplamayan kompakt tasarımlara sahip modeller yer alır. Geniş ailelere hitap eden dört dilim kapasiteli ürünler ise daha büyük ebatlı olur ve fiyatları markalara göre değişir.

Sesli bildim özelliği, kontrol düğmesi, farklı kademe özelliği ve LED ekranı ile kızartma süresi gösteren makinelerin fiyatları, diğer modellere oranla daha yüksektir. Aynı zamanda farklı modellere ve ebatlara sahip ekmek kızartıcılar arasında, şık tasarımları ve canlı renkleri ile mutfağa renk katan ürünlere ulaşabilirsiniz. Tefal, Delonghi ve Arçelik gibi ünlü mutfak aleti markalarından temin edeceğiniz makinelerin teknik özelliklerini ürün sayfalarından detaylıca inceleyebilir, filtreleme bölümü kullanarak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan modelleri kolayca sıralayabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Çeşitli mutfak eşyalarında olduğu gibi, farklı modellere sahip olan ekmek kızartıcılar, farklı parçalara ve kullanım özelliklerine sahiptir. Ekmek kırıntı haznesi olan ürünlerde kırıntı haznesi temizlenip düzgün bir şekilde yerine takılır ve ekmek kızartma makinesi düz bir zemine yerleştirilir. Cihaz fişe takılır ve uygun kalınlıklarda dilimlenen ekmekler makinanın içine konur. Kızartma işlemini başlatmak için makinenin kolu aşağıya indirilir ve kızartma işlemi bittiğinde makinenin kolu kendiliğinden yukarı çıkar. Farklı özelliklere sahip makinelerde ekmek kızartma işlemi bittiğinde alarm öter böylece ekmeklerin yanında beklemek zorunda kalmazsınız.

Ekmeği çıkarırken, ekmek kızartma makinesinde ekmeğin kolayca alınmasını sağlayan hi-lift özelliği yoksa, basit mutfak araçları kullanılarak ekmek çıkarılır. Ekmeği çıkarırken kullanılacak mutfak gerecinin metal olmaması gerekir. Tek dilim ekmek kızartan makinelerde ikinci dilim ekmek kızartılmadan önce makineyi 1 dakika bekletmek oldukça önemlidir. Ekmek kızartma süresini gösteren cihazlarda ise ekmeğin pişme süresi takip edilebilir ve iptal – yeniden ısıtma özelliği olanlarda kızartma işlemi yarıda kesilerek, kızaran ekmekler daha sonra ısıtılabilir. Aynı zamanda ekmek dilimi sıkıştığında otomatik kapanma özelliği olan ürünleri ailecek güvenle kullanabilirsiniz.

Ekmek Kızartma Makinesi Ne İşe Yarar?

Kahvaltı için sıcak ve kıtır kıtır ekmekler hazırlamaya yarayan ekmek kızartıcılar, lezzetli kahvaltı sofraları hazırlamanıza imkan verir. Ekmeğin her yanını eşit bir şekilde kızartma özelliğine sahip olan makineler ile tam kıvamında kızarmış ekmek dilimleri hazırlayabilirsiniz. Üzerine tereyağı sürerek çocuklarınıza besleyici ekmek dilimleri yapabilir, ekmek kızartma makinesi ile kızarttığınız ekmeklerin üzerine bal, reçel gibi besinleri sürerek tüketebilirsiniz.

Farklı kademlere sahip olan makineler ile az kızarmış, orta ve çok kızarmış dilimler hazırlayabilirsiniz. İki ve dört dilim ekmek kızartma kapasitesine sahip olan makineler arasında, ekmeği sıcak tutma özelliği bulunuyor ise kahvaltı süresi boyunca diğer ekmek dilimlerini sıcak tutabilirsiniz. Ekmek kızartma özelliği dışında çörek tepsisi gibi farklı fonksiyonları olan modelleri tercih ederek, sabah kahvaltıları için börek, poğaça ve çörekleri ısıtabilirsiniz. Özellikle börek ve simit gibi besinleri ısıtmayı sağlayan ürünleri, kahvaltı dışında farklı öğünlerde de kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ekmek Kızartıcıları

353 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 353 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22009