Ekmek Kutuları

Evinizin mutfağında en önemli yerlerden birini tutan ekmek kutuları, mutfaktaki düzenliliği ve görselliği temsil eder. Yarım bırakılmış, oraya buraya gelişigüzel konulmuş ekmeklerin görüntüsü, mutfağınızın güzelliğini bozabilir. Düzensiz ve hijyenik olmayan şartlarda bırakılan ekmekler hem israf olur hem de kırıntılarıyla mutfağın iyi görünmemesine sebep olabilir. Bu durumun önüne geçmenin en basit yolu ekmeklik veya ekmek saklama kutuları edinmektir.

Ekmek Saklama Kutusu Fiyatları

Ekmeklerinizi güvenli bir şekilde saklamak ve mutfağınızda şık bir görünüm sağlamak için edinebileceğiniz pek çok çeşit ekmek saklama kutusu ve ekmeklik vardır. Farklı ebatlarda üretilen bu şirin ve şık ekmek kutuları arasından, kendi ihtiyacınıza ve zevkinize göre olan birini seçebilirsiniz.

Özenle hazırladığınız sofraların baş tacı dilimlediğiniz ekmekleri, estetik bir görsellikle sunabileceğiniz ekmek sepetleri de, bir mutfakta bulunması gereken küçük eşyalardır. Oval, dikdörtgen, kare ya da yuvarlak ekmek sepetleri arasında, tamamen hasırdan örülmüş modellerin yanı sıra porselen kulplu ekmek sepetlerini de düşünebilirsiniz. 10 TL'den başlayan fiyatlara sahip olan bu ürünlerin, yaklaşık 20 TL'ye kadar alınabilen farklı çeşitleri vardır.

Ahşap veya metal ekmek kutuları arasından ise büyüklüklerine ve kullanılan malzemeye göre değişen fiyatlarda ürünler bulabilirsiniz. Sandıklı ekmeklik, çekmeceli ekmek dolabı, çelik pencereli ekmek kutusu veya bambu ekmeklik gibi pek çok alternatifi değerlendirerek, fiyatları 25 TL'den 250 TL'ye kadar değişen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Ekmek Kutusu Nasıl Olmalı?

İdeal ekmek kutusu; ekmekleri tozdan, nemden ve dışarıdan gelecek olumsuz etkilerden korumalı ve ekmeğin bayatlamasını, sertleşmesini geciktirecek şekilde muhafaza edebilmelidir. Yapıldığı malzemenin kalitesi ve doğallığı bu ürünlerin işlevselliğini arttırır. Nikel, çelik, alüminyum, porselen, emaye, ahşap, bambu veya cam gibi doğal materyallerden yapılan ekmeklikler, ekmeğin özelliğini bozmadan saklayan ürünlerdir. Ayrıca mümkünse seçtiğiniz ürünlerin kapaklı olması, daha avantajlı bir saklama için gereklidir. Eğer kapaksız bir ekmeklik seçmişseniz ekmeği kağıt poşete koyup üzerini pamuklu veya keten bir mutfak örtüsüyle güzelce örtebilirsiniz. Böylece ekmeğiniz nemlenmez ve hamurlaşma yapmadan korunmuş olur. Çok yumuşak ekmek tercih ediyorsanız, ekmeğinizin kalan bölümünü önce kese kağıdına sonra plastik poşete koyabilirsiniz Her sofradan sonra yenmeyen ekmekleri bir sonraki öğüne kadar temizce muhafaza edebileceğiniz ekmekliklerin sık sık bakımı yapılmalı, kırıntılar temizlenip atılmalı, bayatlayan ekmek parçaları asla kutuda bırakılmamalıdır. Bu durumda ortaya çıkan küf mantarları ekmekliğin içinde yayılabilir, diğer ekmeklere ve kutunun içine küf kokusu sinmesine sebep olur. Kolaylıkla temizlenebilen, silinebilen, yıkanabilen ekmeklikler arasından tercihlerinizi belirlemeniz yararlı olabilir.

Ekmek Sunumu Nasıl Yapılır?

Konuklarınıza veya ailenize hazırladığınız mükellef sofralarda nasıl ki suyu ihmal etmiyor ve pırıl pırıl su bardaklarıyla sunum yapıyorsanız ekmekleri de aynı özenle sunarsınız. Konukların farklı ekmek tercihleri olabilir. Beyaz ekmek, tahıllı, tam buğday ekmeği veya lavaş ekmek gibi farklı birkaç çeşit ekmek bulundurmak, daha özenli bir sofra için gereklidir. Eğer geniş, kalabalık bir masa olacaksa, en az iki ekmek sepeti ile bu farklı tercihleri sunmak gerekir. Masanın başına, ortasına ve uç bölümüne ayrı ayrı sepetler de koyabilirsiniz. Sepetin veya ekmekliğin içine mümkünse pamuklu veya keten dokuma tertemiz bir peçete serdikten sonra, farklı ekmeklere ait olan dilimleri karışık olarak dizebilirsiniz. Daha sonra örtünün köşelerini birleştirdiğinizde, hem ekmeklerin üzeri örtülerek tozdan ve kurumaktan korunur hem de güzel, düzenli bir görüntü sağlanır.

Temizliğe hijyene ve sofranın estetiğine önem veren biriyseniz ve mutfağa girmekten haz duyuyorsanız, bu küçük ayrıntılarla uğraşmak sizi fazla yormayacaktır. Hazırladığınız yemeklerinizle, sofranızda bulunan herkesin damak tadına hitap ettiğiniz kadar, sunuş biçiminizle de onların göz estetiğine hitap etmiş olursunuz.

Tüm bunlara ek olarak sitemizde kahvaltı takımlarıçatal bıçak takımı gibi çeşitli mutfak malzemelerini de bulabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ekmek Kutusu Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1022 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/231100/239793