Fakir

Elektronik ev aletleri markası Fakir, kaliteli ürünleriyle hem Türkiye’de hem de dünya da ön plana çıkıyor. Uluslararası marka olan Fakir, inovasyon özelliğiyle dikkat çekiyor. Robot süpürge, blender, tost makinesi gibi birçok alanda yenilikçi ürünlerle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Elektrikli ev aletleri pazarında önemli yere sahip olan Fakir, üretime 1933 yılında başlamıştır. Alman menşeili Fakir, kısa sürede elektronik ev aletleri konusunda dünyada tanınır hale gelir. Geliştirmiş olduğu cihazlara inovatif tasarımlar ekleyerek kullanıcılarının hayatını kolaylaştırır. Yılların verdiği tecrübeyle; uzun kullanım ömrüne sahip yüksek kaliteli ürünler üretmektedir. Ergonomik tasarımlı olması tüketicilerin işini kolaylaştırmaktadır. Fakir, üretimini gerçekleştirdiği elektronik ev aletleriyle sizlerin zamandan tasarruf etmesini sağlıyor. 

Modern ve yenilikçi çözümler sunmasıyla dikkat çeken Fakir’in işlevsel ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Modern teknolojilerle donatılan Fakir ürünleri sayesinde az efor sarf edip evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Şık tasarımlı Fakir ürünleriyle evlerinize farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Fakir ürünlerinin kompakt tasarımlı olmasındaki ana sebep modern teknolojileriyle üretilmesine bağlayabiliriz. Ürünler, tüketicilerin güvenliğini sağlayacak şekilde prosedürler doğrultusunda üretilmektedir. Aynı üründen farklı farklı modeller tasarlanarak tüketicilerin ihtiyaçları giderilmeye çalışılmıştır. Tüketici istediği üründe nasıl özel özellikler olmasını istiyorsa onu göz önünde bulundurup, o doğrultuda seçimler yapabilir. Fakir tüketicilerine; rahat kullanım deneyimi sunması yanında hem paradan hem de zamandan tasarruf etme olanağı da aynı zamanda vermektedir. 

İşlevsel Özellikli Fakir Elektrikli Ev Aletleri

Fakir, kuruluşundan buyana işlevsel özellikli elektrik ev aletleriyle tüketicilerinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Yenilikçi tasarımlarıyla birçok insanın evinde yer alıyor. Fakir vantilatör, elektrik süpürge, tost makinesi, elektrik süpürgesi gibi pek çok işlevsel ürünlerle karşımıza çıkıyor. Fakir markası, işlevsel özellikleri sayesinde geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. 

Fakir ürünleri, hem kaliteli hem de dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Fakir ürünlerini uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Böylelikle maddi anlamda tüketicilerin tasarruf yapmasına yardımcı olmuş oluyor. Fakir zaman zaman tüketicilerinin karşısına kampanyalarıyla da çıkıyor. 

Son Teknoloji Fakir Elektronik Ev Aletleri

Elektronik ev aletleri sektöründe profesyonel marka Fakir, kullanıcılarının karşısına daima son teknolojiyle üretilmiş ürünlerle çıkıyor. Fakir ürünleri, mekanizma ve materyal kaliteleriyle de dikkat çekiyor. Günümüzde geniş kullanıcı kitlesine ulaşan Fakir markası, alanında önemli deneyimler kazanmıştır. Marka, elde etmiş olduğu deneyimlerle kullandığı teknolojiyi birleştirip ortaya daha kullanışlı ürünlerin çıkmasını sağlıyor. 

Fakir ürünleri ergonomik tasarımlarıyla kullanıcılarından tam not alıyor. Fakir ürünlerinin kalitesini kullanıcı yorumlarından da çok iyi anlayabilirsiniz. Fakir markasının kullanıcı yorumlarında; kullanıcıların memnuniyetleri ve ürünlerle ilgili tavsiyeler bulunmaktadır. Fakir, yüksek teknolojili ürünler ürettiği için hayatınızı önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Özellikle zaman tasarrufu sağlama noktasında marka büyük ilgi görüyor. Fakir markasının fiyat araştırmasını yaparken her bütçeyle, kesime hitap etmesi de çok dikkat çekiyor. “Kullanıcı dostu” anlayışını benimseyen elektrikli ev aletleri sektörünün lider markası Fakir, uygun fiyatlarla tüketicilerinin karşısına çıkıyor. 

Fakir Süpürge

Fakir, elektronik ev aletleri sektöründe hizmetleriyle tüketicilerinin takdirini kazanmıştır. Almanya’da geliştirmiş olduğu teknolojik ürünlerle dünyada adını duyurmayı başardı. Ünlü marka tarafından geliştirilen ürünler daima kullanıcılarından takdir topladı. Kullanıcılarının takdirini toplayan Fakir, kullanıcılarının ihtiyaçlarını önemseyerek farklı özelliklere sahip süpürge modelleri geliştirdi. Fakir süpürge modelleri, farklı teknoloji ve kategorilerde üretilmiştir. Fakir elektrik süpürgelerinde yer alan filtre sistemleri, kullanım alanları doğrultusunda farklı farklı özelliklerde üretilmiştir. Bu filtre sistemleri; polen partiküllerini ve toz akarlarını temizleyip ortamı sağlıklı hale getiriyor. Asbest, bakteri vb. insan sağlığını olumsuz etkileyen tüm oluşumlar Fakir süpürge sayesinde ortadan kaldırılıyor. 

Fakir Blender Seti

İnsanların mutfaklarda kalma süresini azaltan, onlara kolaylık veren ürünlerin arasında Fakir blender seti yer alıyor. Özellikle ev hanımlarına büyük kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Katı gıdaları parçalama ve öğütme, püre yapma, sıvı gıdaları birbirleriyle karıştırma gibi Fakir blender setinin pek çok görevi vardır. Blender setiyle mutfaklarda harikalar yaratabilirsiniz. Blender seti fiyatları; 

 • Bıçak sayısına,
 • Kullanım amaçlarına,
 • Güç alanlarına,
 • Garanti kapsamına,
 • Renklerine göre değişiklik gösteriyor. 

Fakir blender setlerinin; kolay temizlenmesi ve saklanması, ısıya dayanıklılığı, bulaşık makinesinde yıkanması gibi özelliklere sahip olması kullanıcılarını memnun ediyor. Fakir blender seti; paslanmaz çelik, cam ve plastikten üretilmiştir. Blender setleri içerisinde; elektrikle bağlantıyı sağlayan parça, el blenderi, kısa-uzun sürahi isimli parça ve çırpıcı yer almaktadır. Blender setleri farklı kapak renkleriyle ve cam sürahileriyle mutfaklarınızın şirin görünmesini sağlıyor. Fakir blender setleri arasında; kullanım alanları ve enerji gücüyle doğru orantılı olarak fiyat farklılıkları vardır. Fakir blender setleri, geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için birçok noktada kullanıcıya yardımcı oluyor. Bazı blender setleri, buz kırma özelliğiyle dikkat çekiyor. Blender seti satın alırken beklentilerinizi mutlaka göz önünde bulundurunuz. Beklentilerinizi ele alarak o doğrultuda özelliklerden oluşan Fakir blender seti satın almanızı öneriyoruz. Blender setlerinin pratik kullanımları olduğu için çok kısa sürede yemekler hazırlamanıza yardımcı olur. 

Fakir Blender Seçiminde Önemli Noktalar

Blenderlar gıdaların yenecek şekle getirilmesinde önemli rol oynuyor. Özellikle katı gıdaları parçalamak için büyük çaba harcamak yerine blender kullanmak daha doğru olur. Fakir blender, elektrik akımının verdiği güçle gıdaları parçalayıp, bölebiliyor. Pratik kullanımından dolayı mutfaktaki işinizi hızlı şekilde halledebiliyorsunuz. Fakir blenderlar, kolay temizlenebildikleri için de kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Fakir blender gıdaları; çok kısa sürede karıştırıyor, parçalıyor ve bölüyor. Fakir blender mutfakta kişinin hızlı ve pratik olmasını sağlıyor. 

Blender seçerken aşağıda sıralayacağımız noktaları göz önünde bulundurmanız üründen daha iyi faydalanmanızı sağlayacak. 

 • İşlevsel olmasına,
 • Ürünün pratik kullanıma uygun olup olmaması,
 • Uzun ömürlü kullanım avantajına sahip olmalıdır. 
 • Aile fertleri göz önünde bulundurularak ölçü kabı seçilmelidir. 
 • İhtiyaçlarınız kapsamında normal bir el blenderi de seçebilirsiniz. Ya da set şeklinde ürünlerden de alabilirsiniz. Burada ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor.

Fakir Robot Süpürge

Ev işlerine yardımcı olan elektronik cihazlardan olan Fakir robot süpürge ile ortamınızda etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Fakir robot süpürge özellikleri; 

 • Zamanlayıcı fonksiyonu vardır. Ondan dolayı sizin belirlemiş olduğunuz zamanlarda çalışmaya başlar.
 • Siz güç kullanmadan eviniz tertemiz olur.
 • Kendini otomatik şarj etme özelliği vardır.
 • Çok ses yapmaz.
 • Temizlik yapacağınız alanları siz belirlersiniz. 

Fakir robot süpürgelerin, yüksek emiş özelliği vardır. O yüzden ortamı derinlemesine temizler. Fakir robot süpürge modellerindeki döner fırça, sert zeminlerde yer alan kirleri yok etmeyi sağlar.

Robot süpürge; hem köşe hem de merdivenlerdeki kirleri algılayıp oraları temizlemek için hareket yönünü ayarlamaktadır. Belirttiğimiz alanlarda engellerle karşılaştığında hemen farklı alanlara yönelmektedir. Robot süpürgelerde ultraviyole ışık fonksiyonları bulunmaktadır. 

Bu ışık fonksiyonları, zemini tüm kirlerden arındırır. Zemin üzerinde detaylı temizliğin yapılmasında ultraviyole ışık fonksiyonlarının önemi çok büyüktür. Robot süpürge, aynı zamanda çevre dostudur. Sağlam, dayanıklı dış yapısı olduğu için darbelerden asla etkilenmez. Robot süpürgelerin filtreleri ve toz hazneleri kolay şekilde çıkarılıp temizlenebiliyor. Akıllı navigasyon sistemli robot süpürgeler, hareket edeceği noktaları algılama işlevselliğinden oluşmuştur. Tek tuşla çalışma prensibi vardır. Ayrıca hız ayarı da 2 çeşittir. Muhteşem teknolojiyle üretilen robot süpürgeler, güçlü sensörlerden oluşmuştur. Bu sensörler, ortamdaki kirleri hızlı bir şekilde algılayıp yok ederler. İdeal boyutlarda üretildikleri için yatakla koltuk altlarını da zorlanmadan temizleyebiliyorlar. 

Fakir Elektrik Süpürgesi

Elektrik süpürgeleri günlük yaşamda önemli yere sahiptir. Temiz ve sağlıklı bir ortam yaratma anlamında Fakir elektrik süpürgesi kullanılır. Evlerde hemen hemen her gün kullanılan elektrikli ev aletlerinin başında geliyor. Yüzeylerdeki toz, kir ve pislikleri temizleme noktasında elektrik süpürgelerine çok iş düşüyor. Günümüzde teknolojinin de gelişimiyle, elektrikli süpürgelerdeki ürün yelpazesi de çok genişlemiştir. Farklı model ve tipler geliştirilerek tüketicilere sunulmuştur. Fakir elektrik süpürgesi çeşitleri;

 • Su hazneli,
 • Kablolu,
 • Hazneli,
 • Kablosuz,
 • Torbalı,
 • Dik elektrikli süpürgeli,
 • Torbasız,
 • Buharlı süpürge,
 • Şarjlı,
 • Halı yıkama makinesi,
 • Sulu süpürge,
 • Robot süpürge,

Belirttiğimiz modellerden size uygun olanını seçip, yıllarca kullanabilirsiniz. Elektrik süpürgelerin kullanımları belirlenirken;

 • Kullanım amaçları,
 • Yüzey tipi,
 • Boyutu gibi noktalar doğrultusunda değişmektedir. 

Fakir elektrik süpürgesi; sanayi ve ev tipi olmak üzere iki modelden oluşmaktadır. Teknolojik gelişmelere ve değişen şartlar doğrultusunda; elektrik süpürgeleri geniş ürün yelpazesinden oluşmaktadır. Fakir elektrik süpürge modelleri ve çeşitleri geliştirirken herkese hitap etmesini önemsemiştir. Fakir markası, yılların verdiği tecrübeyle birbirinden farklı işlevselliğe sahip elektronik cihazlar üretmiştir. Yeni nesil elektrik süpürge modelleriyle evinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Markanın üretmiş olduğu süpürgeler; günlük temizliğin kolay yapılmasını sağlıyor. Pratik kullanımı sayesinde süpürge işini yorulmadan yapabilirsiniz. Yenilikçi teknolojiyle ürünler üreten Fakir, çok fonksiyonlu elektrikli süpürgelerle çok dikkat çekiyor. 

Ergonomik tasarımlarıyla elektrikli ev süpürgeleri çok kullanışlı hale getirilmiştir. Kablo boyların ideal boyda olması, saplarının kolay tutulması gibi pek çok neden elektrik süpürgelerinin önemini ifade etmektedir. 

Fakir Filtre Kahve Makinesi

Fakir markası, kahve severler için makine geliştirmiştir. Fakir’in geliştirdiği kahve makineleri, hem işletmelerde hem de evlerde kullanılabiliyor. Fakir filtre kahve makinesi modellerinin kullanımı çok basittir. Fakir tarafından geliştirilen filtre kahve makinelerinin harcamış oldukları enerji seviyeleri de çok düşüktür. Markanın en çok rağbet gören ürünü, filtre kahve makineleridir. Filtre kahve makineleri; demlik ve ana gövdeden oluşuyor. Filtre kahve makinelerinin ana gövdesi üzerinde tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlar sayesinde çok kısa sürede kolayca kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Filtre kahve makinelerini kolayca temizleyebilirsiniz. Filtreli kahve makinelerinin demlikleri bazılarında cam bazılarındaysa kırılmaz malzemelerle üretilmiştir. Filtre kahve makineleri, kahvelerin türlerine göre modellenmektedir. Fakir filtre kahve makineleri; özellikleri, fiyatları ve modelleriyle herkesin ihtiyacına yönelik üretilmektedir. 

Fakir filtre kahve makineleri, tüketim miktarlarına göre farklı boyutlarda tasarlanmıştır. Fakir, filtreli kahve makineleri; model ve renk bakımından da çok zengindir, çalışma prensibi, enerji miktarı ve alacakları su miktarları da değişiklik gösterir. Filtreli kahve makinelerinin ürün çeşitliliği fiyatlarına da yansımıştır. O yüzden kullanıcılar, bütçeleri doğrultusunda diledikleri filtreli kahve makinesini satın alabilirler. Aynı zamanda makinenin çalışma potansiyeli, tasarımı ve kahveyi pişirme süresi de önemli bir konudur diyebiliriz. Fakir filtre kahve makinesi; özellikleri, fiyatları ve modelleri kapsamında herkesin ihtiyacını karşılamaktadır. 

Fakir Tost Makinesi

Yenileştirilmiş teknolojiyle üretilen Fakir tost makinesi, donatılmış özellikleriyle dikkat çekiyor. Farklı farklı modelleriyle dikkat çeken tost makineleri, küçük ev aletleri sektöründe kullanıcılardan tam not alıyor. İnsanların hayatını kolaylaştırma noktasında bu ürünlerin önemli yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Mutfakta geçirilen süreyi azaltma anlamında tost makineleri, kullanıcıların çok işine yarıyor. Fakir tost makineleri; fiyat ve teknik özellikler açısından çok değişkenlerdir. Markanın tost makineleri; geniş fiyat skalasından ve modellerinden oluşuyor. Herkes ihtiyaçları doğrultusunda dilediği modeli kolayca bulabiliyor. Fakir tost makinesi modellerinde; çizilmelere dayanabilen ve kolayca çıkarılan yapışmaz plakalar bulunmaktadır. Bu plakalar, çizilmediklerinden dolayı bulaşık makinelerinde yıkanabilirler. Böylelikle tost makineleri üzerindeki inatçı lekeler de sizin uğraşmanıza gerek kalmadan hemen çıkarılır. 

Fakir tost makinesi üzerinde çabuk ısınan ısı ayarlamalı plakalar bulunmaktadır. Belirttiğimiz plakalar sayesinde istediğiniz ayarda hızlıca tostunuzu yapabilirsiniz. Küçük ev aletleri, insanların işini kolaylaştırmak için tasarlanmışlardır. Üstün Alman teknolojili bir ürün olan Fakir tost makinesinin diğer önemli özelliğiyse, granit yapısıdır. Fakir granit yapılı tost makineleri; yanma, yapışma gibi olumsuz durumlara karşı da ızgara dizayn etmişler. Izgara; tostların, sandviçlerin makineye yapışmasını engellemektedir. Fakir tost makineleri; modern ve şık tasarımlardan oluşmaktadır. Markanın tost makinelerinde yağ damlama tepsileri bulunmaktadır. Bu tepsiler, mutfağın kirlenmemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda tost makinelerinin plakalarının üzerinde çok yağ birikmez. Böylelikle hazırlamış olduğunuz yemeklerde çok sağlıklı olmaktadır. Auto- Shut Off özelliğiyle hem enerji hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Tost makineleri üzerinde ayrıca kilitleme mandalı bulunmaktadır. Kilitleme mandalı, işlevsellik anlamında çok önemlidir. Özellikle ızgara yapmak için kullanabilirsiniz. Balık, et gibi ürünleri ızgarayla pişirebilirsiniz. 

Fakir Çaycı

1933’ten buyana Fakir, sektörde önemli çalışmalara imza atıyor. Üstün Alman teknolojisinin etkisiyle marka hayatımızı kolaylaştıracak birçok ürün geliştirmiştir. Fakir, teknolojik ev aletleri pazarında ilk akla gelen markalardandır. Elektrikli ev aletleri konusunda dünya markası olan Fakir’in çaycı makineleri diğer ürünleri gibi çok ilgi görüyor. Fakir çaycı makineleri ile kahvaltılarınıza lezzetli çaylar eşlik edecek. Fakir’e ait çaycılar, farklı model ve tasarımlardan oluşuyor. 

Fakir çaycı; paslanmaz çelik ve camdan tasarlanmıştır. Kireç tutmayan özelliğe sahip olması kullanıcı memnuniyetlerini artırıyor. Uzun ömürlü, kullanışlı ve sağlığa uygun şekilde geliştirilmiştir. Fakir çaycılar, farklı farklı seçeneklerle üretilmişlerdir. O yüzden de kullanıcılarını tatmin etme gibi bir özellikleri var. Fakir çaycıları, aynı zamanda su ısıtıcısı şeklinde de kullanabilirsiniz. Hızlı kaynatma özelliğiyle Fakir çaycılar da kısa zamanda çay hazırlayabilirsiniz. Fakir çaycı makinelerin ayrıca suyu sıcak tutma gibi bir özellikleri de vardır. Böylelikle çayı devamlı ısıtma derdinden kurtulmuş olacaksınız. Çaycının içerisinde su bittikten sonra otomatik kapanma sistemi devreye girmektedir. Otomatik kapanma sistemi, sizi doğabilecek tehlikelerden koruyor. 

Fakir Vantilatör

Boğucu yaz sıcaklarında serinlemek istiyorsanız sizlere, Fakir vantilatör modellerini önerebiliriz. Fakir vantilatör sayesinde bulunduğunuz ortam hemen serinleyecek. Fakir’in tasarladığı vantilatör çeşitleri; balonlu ve ayaklı şekildedir. Bu tip vantilatörleri dilediğiniz ayarda çalıştırabilirsiniz. Fakir vantilatörlerin ayak destekleri vardır. Ayak destekleri cihazın yerde sağlam şekilde durmasını sağlıyor. Fakir vantilatörlerde üç çeşit hız seçeneği de yer alıyor. Hız seçenekleri sayesinde vantilatörlerinizi istediğiniz modlarda kullanmanız mümkündür. 

Fakir vantilatörlerin en önemli özelliği, düşük enerjide çalışmalarıdır. O yüzden de elektrik faturaları da kullanıcıların düşük gelir. Fakir vantilatör zamanlayıcı özellikli olduğu için iki saatlik ayarlayarak sonrasında ürünün kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz. Geniş pervane çapı olduğundan dolayı büyük alanlarda kullanıldığında da etkili oluyor. Uzaktan kumandasını kullanarak, oturduğunuz yerden kalkmadan vantilatörü çalıştırabilirsiniz. 

Fakir Marka Hangi Ülkenin Malı?

1933 yılında H. Wilhelm Kicherer, Fakir elektrikli ev aletlerini geliştirmiştir. Fakir markası, Almanya’nın Stuttgart kentinde kurulmuştur. “Fakir” kelimesi Almanca dilinde, aile anlamına gelmektedir.

Fakir Hangi Markanın Yan Ürünü?

Almanya menşeili Fakir markası, Türk şirket olan Saruhan Holding tarafından satın alınmıştır. 

Fakir Nerede Üretiliyor?

Almanya menşeili Fakir markası, 1933’te kurularak Alman mühendislerce elektrikli ev aletleri üretilmeye başlandı. İlerleyen dönemlerde marka geliştikçe dünyaya açılmaya başladı. Günümüzde diğer Avrupa ülkelerinde de Fakir ürünleri üretilip, pazarlanıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...