Kamera Kablosu

Kamera Kablosu 

Kamera kablosu, güvenlik sistemlerinin iç ve dış mekanlarda güvenli bir şekilde çalışması için kullanılan aparatlardır. Aynı zamanda, görüntü sinyallerinin yanı sıra güç iletimlerinin de yapılmasını sağlayan kablo türlerinden bir tanesidir. Bu anlamda, çeşitli hırsızlık sorunlarına karşı koruyucu ve caydırıcı olan sistemlerdir. Kamera kablolarındaki bu özelliğin yanı sıra, kayda alınan görüntülerle hizmet kalitesi artırılması mümkündür. Çünkü kamera kabloları hizmet kalitesini üst noktaya taşıyan sistemlerdir. Bu özellikleri nedeniyle de sıkça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Özellikle, sanayi tipi işlerde, üretim aşamalarının kontrol edilmesi için bu sistemlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. 

İşletmelerin güvenlik ve kalite sürecinin kontrolü için güvenlik kamera kablosu gerekli aparatlardır. Aynı zamanda, güvenlik yönetimi ve kontrolleri açısından bu kabloların önemi büyüktür. Güvenlik kablolarına ait olan montaj, donanım ve benzeri detaylar da son derece önemlidir. Bu kamera aparatları, hem görüntü hem de iletim aşamasında, önemli bir çalışma performansı gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, hemen hemen her kamera sisteminde farklı ihtiyaçlara gerek vardır. Bu bakımdan da güvenlik sistemlerinin yüksek performans ve kaliteli görüntü vermesi için güvenlik kamerası kablosu seçiminin kaliteli olması gerekir. Kamera kablosu seçiminde, kamera sisteminin gereksinimlerine ve kullanım amacına bağlı olarak uygun bir kablo tercihi yapılabilir. 

Kamera Kablosu Özellikleri

Bu sistemler, Ip kamera kablosu ve analog olarak ikiye ayrılmaktadır. Analog olarak tasarlanan kamera sistemlerinde, özel olarak üretilen kamera kabloları kullanılır. Genellikle, koaksiyel ve CCTV kablolar, analog sistemlerde kullanılan kablolardan bir tanesidir. Ip özelliğine sahip olan sistemlerde, yer verilen ürünler arasında ise Cat6 ve Cat5 modelleri yer alır. Koaksiyel ürün seçenekleri, çoğunlukla belirli bir mesafedeki uzaklıkta görüntü iletimi için tercih edilir. İp kamera kablosu modellerinde, enerji kabloları ilaveten kullanılabilmektedir. Enerji kablolarına ihtiyaç duyulduğunda maliyet daha fazla olabilmektedir. 

Koaksiyel kablolarda uzun mesafelerden video, görüntü ve benzeri iletimler yapılabilir. Diğer kablo türlerine göre koaksiyel kablolar tasarruflu bir çalışma prensibine sahiptir. Güvenlik sistemlerinde genellikle kullanılan ürünler arasında CCTV kabloları yer alır. Bu modellerde ses, referans, görüntü, alarm, güç gibi sinyallerin eş zamanlı olarak iletilebilmesi mümkündür. Eş zamanlı olarak bu gibi iletimlerin sağlanması için tasarlanan kompozit kablolar son derece işlevsel ürünlerdir. Kamera sisteminden başlayarak, 100 metre mesafeye kadar uzaklıkta kullanabilme imkanı bu ürünler ile mümkündür. İlaveten enerji kablosu ve işçilik gibi maliyetleri ortadan kaldıran kablolardır. Bu özellikleri sayesinde, kabloların ekonomik bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Seçenekler arasında, 2+1 kamera kablosu modelleri de yer alır. 

Kamera Kablosu Modelleri

Kamera kablosu 2+1, 4+1 gibi seçenekler şeklinde satışa sunulan ürünlerdir. Aktif ve son derece verimli bir şekilde çalışan bu kablolar, farklı tip özelliklerle donatılarak kendi içinde modellere ayrılır. Kullanılan kameralardaki kalite düzeyi birbirinden farklıdır. Kamera kabloları sistemleri, ses ve görüntü iletiminde önemli bir role sahiptir. Bu anlamdaki asıl amaçlarının sesleri ve görüntüleri kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde iletmek olduğunu da söyleyebiliriz. Kamera kablosu 4+1 modelleri, iletilecek görüntü ya da ses mesafesinin uzun olduğu yerlerde sık sık kullanılır. Kamera kablolarının seçiminde, uzunluğun belirlenmesi önemli bir detaydır. 

Modeller arasında yer alan kamera kabloları, performans açısından birbirinden ayrılır. Çünkü her kablonun malzeme yapısı farklı özelliklerle tasarlanmıştır. Sistemlerden beklenen performansın üst düzey olması için kaliteli kamera kablolarını satın almanız gerekir. Böylece kamera kabloları, güvenlik zafiyetlerinin ortaya çıkmasını engeller. Çünkü güvenliğin etkili bir şekilde sağlanmadığı ortamlarda ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir. Seçenekler arasında yer alan farklı uzunluk ve işlevsellikteki kamera kablolarını kontrol edebilirsiniz. 

Kamera Kablosu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhtiyaca bağlı olarak 50 metreden 500 metreye kadar makara şeklinde satışa sunulan kamera kablosu seçenekleri vardır. Tasarlanan kamera kablolarının bu uzunluklara bağlı olarak satın alınabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca kamera kablosu nasıl bağlanır? Gibi sorular da kullanıcılar tarafından sık sık yönlendirilir. Bu kabloların bağlantısı son derece basittir. Ancak bu konuda herhangi bir bilgi sahibi değilseniz, uzman bir kişiden destek alabilirsiniz. 

Kamera kablosu satın almadan önce, uzunluğunun yanı sıra, markasına ve kalitesine de dikkat etmeniz gerekir. Tam olarak üründen alacağınız performansların yüksek olması için bu unsurlar son derece önemlidir. İhtiyaç duyacağınız farklı görüntü mesafelerine uygun olarak tasarlanan kablo seçenekleri bulunmaktadır. Görüntü sinyallerini başarılı bir şekilde ileten ve kilometrelerce uzağa taşıyabilen ürünleri satın almalısınız. Bunun yanı sıra, kamera sisteminize uygun kabloları satın almanız da son derece önemlidir. 

Kamera Kablosu Fiyatları

Kamera kablosu fiyatları, belli başlı unsurlara bağlı olarak farklılık gösterir. Öncelikle ürünlerdeki uzunluklar, kalite, marka, verimlilik ve benzeri faktörler, fiyatlar üzerine etki eder. Bunun yanı sıra, kullanım alanlarına, mesafeye ve ihtiyaçlara bağlı olarak da satın alacağınız kamera kablolarının fiyat aralıkları farklılık gösterir. Yüksek mesafelere, belirleyeceğiniz uzaklıklara ve benzeri mekanlara uzanabilen birçok model bulunmaktadır. Ancak bu tip işlevsellikler, kamera kablosu fiyatı üzerinde etkilidir. İleti fiber optik kablolar, satışa sunulan ürünlerden bir tanesidir. Ancak bu modeller, diğer kablo modellerine oranla fiyat bazında yüksektir. Çünkü görüntü sinyallerini kilometrelerce uzaklıktan bile rahatlıkla farklı noktalara taşır. Diğer kamera kablosu modellerinin aksine doğrudan doğruya bağlanmayan ürünlerdir. 

Sistemlerin özelliklerine uygun olarak tasarlanabilen fiber çevirici cihazlarla bağlantı kurarak çalışan kamera kabloları da bulunmaktadır. Çoklu ya da tekli olarak farklı yöntemler ile tasarlanmış olan ürünler seçenekler arasındadır. Maksimum görüntü uzaklığına da imkan sağlayan kamera kabloları bulunmaktadır. Ancak bu durumda kamera kablo fiyatı yüksek olur. Kamera kabloları, görüntüyü ve sesi iletme şeklinin yanı sıra mesafesine bağlı olarak da modellere ayrılır. Dolayısıyla fiyatsal anlamda birbirinden farklı kabloların tasarlandığını söyleyebiliriz. 

Genel olarak kamera kabloları fiyat aralıkları, donanım, sistem ve benzeri özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu anlamda, sık sık kullanılan CCTV kamera kabloları ise son derece uygun fiyatlardadır. CCTV kamera kabloları, kısa mesafelerde görüntü ve ses iletimi yapma özelliğine sahiptir. Bu anlamda aynı sistemle çalışan koaksiyel kablolar da bulunmaktadır. Ürünlerin özellikleri, kullanım alanları ve benzeri unsurlar doğrultusunda fiyatlandırıldığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte, CCTV kamera kablolarının görüntüyü ve sesi iletirken sinyal açısından ikiye ayrıldığını da söyleyebiliriz. 2+1 ve 4+1 olarak iki şekilde sinyal açısından ayrılan ürünlerdir. Ayrıca yalnızca güç ve ses iletimini yapan kamera kabloları, aynı zamanda enerjiye ve görüntüye ilave olarak sinyal iletimi de sağlar. 

Kamera Kablosu Kaç Metreye Kadar Çeker?

Kamera kablolarının üretim açısından farklı tip özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Minimum mesafelerden maksimum mesafelere kadar farklı tip çekim mesafelerine hitap eden modeller bulunmaktadır. 50 metreden 500 metreye kadar çekebilen kablo seçenekleri vardır. 

Güvenlik Kamera Kablosu Hangisidir?

Güvenlik kameraları için tercih edilen ve kullanılan kablolar ses iletimleri için 4+1 iken, ses iletimi yapılmaması durumunda 2+1 olarak satın alınabilir. 2+1 güvenlik kamerası kablolarıyla rahatlıkla görüntü ve güç aktarımı yapabilirsiniz. 

Kamera Kabloları Hangi Kameralar İçin Kullanılır?

Kamera sistemi olan kabloların çoğunda kamera kabloları rahatlıkla kullanılabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamera Kablosu

719 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 719 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?