Kamera Aksesuarları

Dış kaynaklı görüntülerin kaydedilmesi için kullanılan kameralar, sinema ve televizyon sektöründe önemli teknolojik aletlerden biri oluyor. Video çekimi yapmayı sağlayan ve mercek, diyafram, obtüratör gibi temel parçalardan oluşan cihazlar, kullanılacağı alana göre birçok modele sahip oluyor. Sinema sektöründeki kullanım dışında iş yerlerinde, evde ve kişisel amaçlı kullanılan güvenlik kameraları, profesyonel çekim kameraları, IP kameraları da ürünler arasında yer alıyor. Değişen modellere sahip kameralar için ise birçok farklı aksesuar gerekiyor.

Kamera Aksesuarları Nelerdir?

Kamera aksesuarları kamera ayağı, kablosu ve lensleri olarak değişiyor. Kamera ayağı duvara monte edilen güvenlik kameralarına ve profesyonel kameralara göre değişiyor. Genellikle metal, plastik gibi montaj ayaklarını kapsayan güvenlik kamerası aksesuarları, tip olarak değişiklik gösteriyor. Model açısından değişiklik gösterdiği için kamera ayakları farklı kamera modellerine uygun tasarlanıyor. Şekli itibari ile kubbeye benzer dome kamera için uygun ayaklar ve CCTV kamera ayağı modellerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda evrensel kullanıma uygun kamera ayaklarını da farklı model çeşitleri ile temin edebilirsiniz.

Kamera aksesuarları arasındaki kablo çeşitleri ile bağlantı kablosu çeşitleri ve özel girişlere sahip kablo türleri oluyor. Bağlantı kabloları kamerayı duvara bağlayacak uzatma kablosu niteliğinde kablolar olarak karşınıza çıkıyor. Genellikle uzunlukları değişen uzatma kabloları CCTV kablosu olarak bulunabiliyor. Diğer kablo çeşitleri arasında ise görüntüye dönüştürücü kablo, IP kamera Poe kablosu, VGA kablo, folyolu kablo gibi birçok çeşitte erişilebiliyor. Özellikle giriş bölümleri değişen kablolarda bağlantı çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Kamera aksesuarlar arasında yer alan lens çeşitleri ise odak uzunluğu, büyüklüğü ve sınır noktaları ile değişiklik gösteriyor. Profesyonel kamera aksesuarlarından olan lensler farklı özelliklere sahip oluyor.

Profesyonel Kamera Aksesuarları Nelerdir?

Kamera aksesuarları farklı modelleri ile güvenlik kameraları ve profesyonel kameralar olarak değişiyor. Profesyonel kameralara uygun aksesuarlar arasında çeşitli aparatlar, lensler, tripodlar, kamera yağmurlukları, koruyucu kılıflar ve objektifler bulunuyor. Özellikle yağmurlu çekimlerde zaruri bir kullanım sunan koruyucu kılıflar kamera modeline göre değişiyor. Çekim yapacak lens bölümünü açıkta bırakan ve kameranın diğer bölümlerini saran koruyucu yağmurluklar ayrıca kamerayı tutan kişi tarafından kollarından giyilebilir özellik taşıdığı için kullanım açısında da büyük kolaylık sunuyor. Kar, yağmur ve sise karşı ekipmanı korumak için geliştirilen ürünler, LCD ekranı görmeye izin veriyor. Diğer profesyonel kamera aksesuarları arasında lens çeşitleri yer alıyor. Lensler; açısı, zoom özelliği ve daha birçok teknik detayı ile değişen ürünler oluyor. Profesyonel kameralara uygun kablo türleri arasında ise birçok bağlantı kablosu çeşidi ile dönüştürücü kablolar bulunuyor.

Kamera Aksesuarları Fiyatları Nedir?

Kamera aksesuarı model açısından değiştiği için fiyat açısında da değişiyor. Kamera kablolarında uzunlukları ile dikkat çeken 500 veya 250 metrelik kablolar, fiyat açısından öne çıkan CCTV kablo çeşitlerinden biri oluyor. Dönüştürücü kablo çeşitlerinde ise fiyatlar değişkenlik göstermekle birlikte daha cazip değerlerde alıcıya sunuluyor. Özellikle VGA kablolar, koaksiyel kablolar ve patch kablo modelleri uzunlukları ile değişse de fiyatları ile daha uygun bulunuyor. Kısa bağlantı kablolarında ise ürünün niteliği fiyatı belirleyen ana unsur oluyor. Kamera ayaklarında oldukça cazip fiyatlara satılıyor. İster plastik ister metal muhafaza ayaklarına oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kamera lensleri ise marka, model, lens aralığı ve görüş mesafesi gibi özellikler ile farklılaşıyor. Kullanılacak kamera türüne göre görüş açıları ve görüntü kaliteleri ile değişen lenslerin teknik özelliklerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Çekim türüne uygun olarak ayarlanabilir mercekli, zoom kalitesi yüksek, ekstra geniş açılı ürünleri profesyonel kameralar için tercih edebilir, ayrıca güvenlik kameraları için üretilmiş lensleri de bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kamera Aksesuarları

1307 ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Ses ve Görüntü Sistemleri
Ses ve Görüntü Sistemleri
Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Sistemleri
Kamera Aksesuarları
Kamera Aksesuarları
Kamera Ayağı
Kamera Ayağı
Kamera Kablosu
Kamera Kablosu
Kamera Lensleri
Kamera Lensleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1307 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/161719/80331054