Apple 14 İnç Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

Bilgisayarlar günlük hayatta dijital ortamdaki işlemlerimizi halletmemize yarayan, içeriğinde yazılım, komut karşılama ve programlama gibi birçok özelliği barındıran elektronik cihazlardır. Dizüstü ve masaüstü olarak iki farklı türü bulunan bilgisayarların, masaüstü için tasarlanan versiyonları ev ve ofis gibi alanlarda kullanım için uygundur. Taşınmaları kolay olmadığı gibi güç kaynağı olmadan da çalışmazlar. Dizüstü olan bilgisayarlarsa basit bir sırt çantası ya da elde kolaylıkla taşınabilir. Kendi bataryasına sahip olan dizüstü bilgisayarlar, bataryaları dolu olduğu sürece çalışmak için bir güç kaynağına ihtiyaç duymazlar. Basit bir şekilde, çok çaba sarf etmeden taşınabildiklerinden günlük hayatta çok daha pratik bir şekilde kullanılabilirler. Apple tarafından üretilen 14 inç laptop tüm ihtiyaçlara cevap verebilmek için geliştirilmiştir. MacBook olarak adlandırılan dizüstü bilgisayarlar kullanıcıların ihtiyaçlarını cevap verebilmek için yenilikçi özelliklerle sahiptir. Yapısındaki 16 GB RAM ve güçlü işlemcisi sayesinde Photoshop, After Effect vePython gibi programların kullanımını ciddi anlamda kolaylaştırır. Hızı, renk kalitesi ve kullanışlı yapısıyla dikkat çeken Macbook serisi estetik ve şık görünümü nedeniyle de tercih edilir. Renk seçenekleri gri ve uzay grisidir. İnce yapısı ve hafif olması nedeniyle günlük hayatta kolaylıkla taşınabilir. Güçlü bataryası zorlu programlarda bile uzun zaman kullanıma olanak tanır. Sekiz çekirdekli işlemcisi sayesinde geçişleri ve program çalıştırma hızı maksimumdadır. Apple 14 inç i5 laptop kamera kalitesiyle görüntülü konuşmaları daha gerçekçi hale getirir. Ayrıca klavye parlaklığını artırabilme özelliği dizüstü bilgisayarın gece kullanımını basitleştirir. Apple tarafından kullanıcılara sunulan Mac İOS sistemi sayesinde performansı üst düzeydir. Ayrıca Bluetooth özelliği sayesinde hoparlör vb. harici ekipmanlara bağlanabilir. Ekran yansıtma özelliğiyle de bilgisayarınızı daha büyük ekranda kullanabilir ya da film izlemek için yansıtabilirsiniz. MacBook serisi bilgisayarların sunduğu bir diğer önemli özellik güvenliktir. Apple tarafından geliştirilen güvenlik sistemi kullanıcısı için güvenliği maksimize eder. 

Apple Laptop ve Macbook Modelleri

Apple MacBook modelleri oldukça çeşitlidir. MacBook Air ve MacBook Pro modelleri bulunur. MacBook Air ve MacBook Pro arasındaki fark ekran kartıdır; MacBook Air’lerde harici bir ekran kartı bulunmaz ve doğrudan işlemcinin ekran kartını kullanır. MacBook Pro modellerindeyse işlemcinin dahili ekran kartına ek olarak harici bir ekran kartı da bulunur. MacBook Pro modellerinin ekran boyutu Air serisine oranla çok daha büyüktür. Serinin 13, 14, 15, 15.6, 16, 17,3 ve 19 inç olmak üzere farklı ekran boyutlarına sahip modelleri bulunur. Kullanım ihtiyaçlarınızı karşılayacak modeli tercih edebilirsiniz. Apple bilgisayarları uzunca bir dönem kullanmak ve bu süre zaafında verimini maksimumda tutmak istiyorsanız, ihtiyacınıza cevap verebilecek bir işlemciye sahip bir modele yönelmeniz isabetli olacaktır. Bilgisayarınızı profesyonel işlerde kullanmayı amaçlıyorsanız bu defa RAM faktörünü de dikkate almanız gerekir; zira işlemci ve RAM birbirini doğrudan etkileyen iki farklı değişkendir. MacBook serisinin ve tüm bilgisayarların çalışma hızını etkileyen bir diğer etkense SSD’dir. 14 inch 8 GB RAM laptop başta olmak üzere MacBook serisinde SSD, ana kart üzerine yerleştirilmiş halde bulunur ve güçlü performans sağlar. Bilgisayarların depolama alanının büyüklüğü de sıkıntısız bir şekilde çalışma için büyük önem arz eder. Apple Notebook modellerinde 256, 500 ve 512 GB olmak üzere depolama seçenekleri mevcuttur. Telefon kullanımında olduğu gibi dizüstü bilgisayar kullanırken de ekran görüntüsü almak ciddi bir kolaylık sağlar. Apple dizüstü bilgisayarlarda ekran görüntüsünün kalitesi firma tarafından önemsenmiştir; özellikle son modellerde görüntü kalitesi oldukça iyidir. Tüm elektronik cihazlarda performans kadar önemli olan diğer şey şarj süresidir. MacBookların özel üretilen bataryaları kullanıcılara uzun süreli performans sağlar. Apple 14 inç laptop fiyatları tercih edilecek modelin özellikleriyle doğru orantılı olarak değişkenlik gösterir.

Apple Laptop Modellerinden Seçim Yaparken Kullanıcı Yorumları Ne Derece Önemlidir? 

Apple laptop modelleri birçok işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirmek ve kullanıcısına maksimum fayda sağlamak için tasalanarak üretilir. Kullanıcıların laptop modelleri arasından seçim yaparken dikkat ettikleri şeylerden birisi diğer kullanıcıların yorumlarıdır. Çünkü bilgisayar almayı düşünen kişiler kullanıcı deneyimlerini önemser ve yol gösterici bulur. Firma tarafından yayınlanan ürün özelliklerinin gerçeği ne denli yansıttığı ve beklentileri karşılayıp karşılamadığı son derece önemlidir. Dikkate alınan bir diğer etkense uzun süreli kullanımdır; Apple 14 inç laptop fiyatları ve notebook modelleri, orijinal şarj aleti kullanıldığında ve düzenli olarak bakımları yaptırıldığında uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde kullanılabilir. Düzenli bakım durumunda cihaz tüm özelliklerini ilk günkü şekilde yerine getirmeye devam eder. Apple MacBookların sahip olduğu özelliklerin işlevselliği kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Bu nedenle online ortamda yapılan kullanıcı yorumlarının cihaz işlevselliğini kesin olarak yansıttığını söylemek zordur. Cihaz için yapılan puanlamalar ve yorumlar nesnel bir yargıdan çok öznellik içerir. Apple notebook modellerinden birini almak için kullanıcı yorumlarını okumaya başlamadan önce kişisel ihtiyaçların belirlenmesi önemlidir. Gündelik işlerinizi halletmek, belgeleri temize çekmek ve film izlemek için üst düzey bir MacBook modeli tercih etmenize gerek yoktur. Ancak görsel efekt veya yazılım gibi alanlarda çalışacaksanız o zaman yüksek işlemci hızı, yüksek RAM kapasitesi ve yüksek SSD’ye sahip Apple modellerini değerlendirebilirsiniz. 

Apple Laptop Ve Notebook Fiyatları 

Apple Notebook fiyatları modelin sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Cihazın kapasitesi, işlemcisinin gücü, ekran kartı, ne kadar fazla renge sahip olduğu gibi özellikler fiyat noktasında belirleyicidir. Ayrıca kutunu içerisinde şarj aleti olup olmaması da bir diğer belirleyici unsurdur. Apple MacBooklar, Apple tarafından geliştirilen bir yapay zekayla çalışırlar; bu sayede zorlu çalışma koşullarında performansları maksimumdadır. Kullanıcılar iki sene boyunca garantiye sahiptir. İki sene içerisinde oluşan ve garanti kapsamına giren sıkıtılar oluşursa firma tarafından ücretsiz onarım, gerekli hallerde ise değişim yapılır. Üst düzey güvenlik sayesinde verilerinizin güvende olmasını sağlar. Apple MacBook fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktörde cihazın büyüklüğüdür. Dizüstü bilgisayarın büyüklüğü artıkça kullanılan malzeme de arttığından fiyat doğru orantılı bir şekilde yükselir. 

Apple Laptopların Kullanım Alanları Nelerdir? 

Apple laptoplar kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılamak amacıyla imal edilir. Gündelik ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilecek olan Apple MacBook modelleri, kolay taşınabilir olmasıyla her an dijital dünyaya erişmenize olanak atanır. Oldukça sessiz olan MacBook serisinde Photoshop, After Effect ve Pyhton gibi zorlu programları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapay zeka destekli yazılım, güçlü işlemci ve üst düzey ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarlar sayesinde zorlu programları rahat şekilde çalıştırır. 

Apple Laptoplar Dayanıklı mıdır?

Apple notebooklarda alüminyum kullanılır. Cihazın kasa kısmı düşme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Böylelikle verileriniz güvende tutulabilir. Ayrıca çizilme gibi istenmeyen durumlara yüksek direnç gösterir. Dayanıklı yapısına karşın kullanılan alüminyum sayesinde son derece hafiftir ve rahatlıkla taşınabilir. 

Apple Notebooklar Soğuktan Kapanır mı? 

Apple notebooklarda kullanılan bataryalar soğuk hava koşullarına karşı dirençlidir. Bu nedenle aşırı derecedeki soğuklar haricinde cihazın pil ömründe değişme yaşanmaz. 

Apple MacBooklar Kaç K’dır? 

Apple MacBook modellerinin görüntü kalitesi modellerine göre değişkenlik gösterir. Birçok Apple MacBook modeli Full HD üzerinde görüntü kalitesini sunmakla birlikte 6K görüntü sağlayan modelleri de bulunur. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

14 inç Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

8067 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Ram (Sistem Belleği)