Bilişim dünyasındaki olağanüstü gelişmeler, bilgisayar kullanıcılarının farklı istek ve beklentilerini karşılayabilen notebook modelleri üretilmesini sağlar. Bu doğrultuda üretilen AMD Ryzen 5 Laptoplar, donanımsal özellikleri sayesinde doküman işlerinden program tasarlamaya, oyun oynamaktan müzik dinlemeye kadar farklı konu ve alanlarda üst düzey çalışma performansı sergiler. Kullanıcılarına tek bir ürün ile birden fazla iş yürütebilmenin kolaylığını sağlayan ürünler, yeni nesil donanım mimarisiyle 21. yüzyıl bilişim dünyasındaki gelişmelere gösterilebilecek en iyi örnek olma özelliğini taşır. AMD Ryzen 5 laptop fiyatları notebook modelleri arasından, kullanım alanınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü temin ederek, dijital dünyanızın sınırlarını genişletebilirsiniz. 

Bilgisayar Kullanıcılarının Lider Markası AMD

Ürettiği bilgisayar bileşenleriyle, kullanıcıların beklentilerini karşılıksız bırakmayıp gönüllerinde taht kuran AMD, Ryzen 5 işlemcili laptop modelleri ile, beklentileri tam anlamıyla karşılayan kullanım özellikleri sunar. Bütün yenilikleri bünyesinde toplamayı başaran ürün, donanımsal sıra dışılığı sayesinde dijital dünyanın tam olarak içerisinde hissetirmeye olanak tanır. Bu sayede son teknoloji işlemci özellikleriyle, daha önce deneyimleme şansı elde edemediğiniz bir çalışma performansı deneyimlersiniz. Yeni nesil oyunları oynarken yüksek FPS değerlerine ulaşabilir, dokümanlarınızı düzenlerken hızlı veri alışverişi yapabilir, bekleme süresi yaşamadan program geçişlerini gerçekleştirebilir, kısacası bilgisayar üzerinde uygulanabilen bütün eylemleri sorunsuz ve zahmetsiz şekilde yerine getirebilirsiniz.

Tüm Yönleriyle AMD Ryzen 5

Bilgisayar donanımının beyni olarak nitelendirilen işlemciler, bilgisayar birimleri arasındaki data akışını kontrol edip verilerin işlenmesi sürecini yerine getirir. Dolayısıyla bilgisayarda kullanılan işlemci, performans olarak ne kadar hızlıysa, aynı oranda veri işleme ve doğrulama şansı sunar. Donanımında AMD Ryzen 5 işlemci bulunan laptoplar, işlemcinin sağladığı performans sayesinde üst düzey çalışma performansı sergiler. Bu da, kullanıcıların hatasız ve akıcı bir bilgisayar kullanım deneyimi yaşamasına olanak tanır. 

Yoğun kullanımlarda yüksek ısılara ulaşabilen ürün, fan sistemi sayesinde sıcaklığını, çalışma sistemini etkilemeyecek aralıkta tutar. Böylece özellikle oyun oynarken ya da veri alışverişinin yüksek olduğu programlama işlerini yürütürken, yüksek ısıdan doğabilecek performans sorunlarıyla karşılaşmazsınız. AMD Ryzen 5, 14 nm mikro mimarisi, 3,6 GHz' e kadar çıkan 6 çekirdekli tasarımı ve 2400 MHz bellek hızı desteği ile, kullanıldığı laptoptan maksimum düzeyde işlemci performansı deneyimlemeye olanak tanır. Yeni nesil AMD Pure Power teknolojisiyle de, işlemciyi yüksek performanslarla kullandığınız esnada bile, elektrik tüketimini ekonomik şekilde sağlarsınız.

Performans özellikleri saymakla bitmeyen ürün, 16 MB L3 ve 4 MB L2 önbelleğe sahiptir. Gelişmiş önbellekler sayesinde, çalıştırdığınız programın türü ne olursa olsun herhangi bir takılma ya da yavaşlama problemiyle karşı karşıya kalmadan, çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. AMD Ryzen 5 işlemci 2400 MHz bellek hızını desteklemenin yanı sıra, yüksek hızlı belleklere de tam destek verir. Bu sayede çift kanal bant genişliği teknolojisinin desteğiyle beraber 64 GB'a kadar bellek desteği sağlar. Yüksek hızlı bellek desteğiyle, dilediğiniz uygulamayı, programı ya da oyunu, hızlı bir şekilde yükleyebilir, kaydedebilir ve oynayabilirsiniz. 

Öne Çıkan Yüksek Performans Detayları

  • İşlemci Hızı: 3,2 GHz, maksimum çalışma hızı 3,60 GHz.
  • İşlemci Ön Bellek Kapasitesi: 16 MB.
  • İşlemci Çekirdek Sayısı: 6 çekirdek.
  • İşlemci Maksimum Bellek Boyutu: 64 gb.
  • İşlemci Veri Yolu Hızı: 2667 MHz

AMD Ryzen 5 işlemcisi bulunan laptop modellerini kullanarak, bilgisayar üzerinden yapmakta keyif aldığınız aktivitelerinize zaman ayırdığınızda ya da diğer profesyonel işlerinizi yürüttüğünüzde akıcı bir kullanım deneyimi elde edersiniz. Bu sayede dikkatiniz çalışma performansından dolayı dağılmaz ve yalnızca zaman ayırdığınız eğlenceli aktivitelere ya da üzerinde çalıştığınız projelere kanalize olursunuz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

AMD Ryzen 5 Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Marka
Toplam 24 / 1149 ürün
DSACategoryId/2147483646/3000500/98/98