Laptop ve notebooklar farklı teknik özellikleri ve tasarımları ile kullanıma sunulur. Laptop ve notebook almaya karar verdiğinizde hangi alanda kullanacağınızı ve beklentilerinizi dikkate alarak seçim yapmanız önerilir. Farklı tasarımları ve fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan laptop ve notebookların ince tasarımlı modelleri bulunur. Bunun yanı sıra günlük kullanıma uygun modellerden, teknik özellikleri açısından daha donanımlı olan oyun dizüstü bilgisayarlarına kadar pek çok model mevcuttur. Teknik özellikleri bakımından çok detaylı ve kapsamlı olan laptop ve notebook çeşitleri, kullanıcıların ihtiyacına yönelik olarak birçok farklı marka tarafından üretilmeye devam eder.

8 GB Laptop Fiyatları ve Notebook Teknik Özellikleri

Laptop ve notebooklar pek çok farklı teknik özellikle donatılır. Her geçen gün ilerleyen teknolojiye ayak uyduran markalar, üretimlerine yenilikçi özellikleri eklemeye devam eder. Ram kapasitesi 8 GB laptop modellerinin teknik özelliklerine bakıldığında şu özellikler dikkat çekebilir:

 • Laptop ve notebooklarda en temel özelliklerden biri farklı işlemcilere sahip olmalarıdır.
 • Ürünlerde bulunan ram tipleri de temel özellikler arasında bulunur. DDR2 RAM 8 GB laptop, DDR3 8 GB laptop ve DDR4 8 GB laptop gibi farklı RAM tiplerine sahip ürünler bulunur. Buradaki en önemli ayrım ise yüksek RAM tipine sahip olan laptopların daha düşük enerji ve güç tüketimi sağlamasıdır. Bunun yanı sıra daha yüksek performansla çalışır.
 • Pek çok farklı marka RAM 8 GB laptopları üretirler. Kullanıcıların sıkça tercih ettiği 8 GB RAM kapasitesine sahip olan laptop ve notebooklarda öne çıkan pek çok marka bulunur.
 • Ekran boyutu diğer önemli teknik özelliktir. Çok farklı ekran boyut ölçüleri vardır. Bunlardan bazıları 15,6 inç, 17,3 inç, 14 inç, 13,3 inç ve 16 inçtir. Ekran boyutunun hangi ölçülerde olduğu, kullanıcıların kullanım alanına ve amacına göre önem arz eder.
 • Ekran kartı, laptop ve notebooklarda yapılan işlemlerin görüntüsünün, kullanıcılara yansımasını sağlar. Bu sebeple, özellikle tasarım ve oyun için kullanılan laptop ve notebooklarda ekran kartı özelliğinin yüksek olması büyük önem taşır. Ekran kartlarını üreten markaların sayısı da oldukça fazladır.
 • SSD, bilgisayardaki verilerin saklanma alanıdır. SSD hacminin ne kadar olduğu hem bilgisayarın performansını etkiler hem de kullanım amacına göre yeterli depolama alanı konusunda önem arz eder. 8 GB 512 SSD laptop en çok talep edilen SSD hacmine sahip laptop ve notebooklardan olup, 256 ya da 128 SSD özellikli farklı modeller de bulunur.
 • İşletim sistemlerinde belli başlı birkaç sistem vardır ve genellikle çoğu model bu işletim sistemlerine sahiptir. macOS, Linux ve Windows 10 en yaygın olarak kullanılan işletim sistemleridir.
 • İşlemciler de diğer teknik özelliklerinden biridir. 10870H, 10110U, 11400H, 11300H, 5825U ve 11320H en fazla bilinen işlemcilerdir. İşlemci, bilgisayarda tüm komutların gerçekleştirildiği bölüm olarak tanımlanır.
 • İşlemciler, zaman içerisindeki gelişmelerine göre farklı nesiller ile ifade edilebilir. Yüksek işlemci nesiller daha yeni olan nesilleri ifade eder ve laptop ile notebooklardaki hızı etkileyen önemli faktörlerden biridir.
 • Harddisk kapasiteleri ise SSD kapasiteleri gibi farklı hacimlerde bulunabilir. 32 GB hacimden başlayarak 2TB hacme kadar geniş bir aralıkta ürünler bulmak mümkündür.
 • Ekran çözünürlüğü, kullanıcılar için en önemli teknik özelliklerden biridir. Yüksek ekran çözünürlüğü olan laptoplarda, her boyuttaki piksel sayısının fazla olması sebebiyle görüntü kalitesi daha yüksek olur.
 • Farklı ekran kartı tipleri de mevcuttur. Dahili ya da harici ekran kartları, kullanıcıların laptop ve notebook satın almadan önce dikkat ettikleri bir diğer teknik özelliktir.
 • Görüntü kalitesinin nasıl olduğunu belirleyen ekran özelliği ise kullanıcıların satın almadan önce incelediği özellikler arasında bulunur.
 • Optik sürücüleri ise disklerden veri almak için kullanılan bir teknik özelliktir. Son dönemlerde disklerden veri aktarımı azalsa da halen bazı laptop ve notebooklarda görülür.
8 GB Laptop Fiyatları Notebook Kullanım amacı

Laptop ve notebook kullanıcıları, farklı amaçlar doğrultusunda ürünleri satın alabilir. Bir oyuncu bilgisayarı ile günlük kullanım bilgisayarı arasında, hem teknik özellikleri bakımından hem de tasarım açısından farklılıklar olması mümkündür. Özellikle laptoplar, eğer sabit bir konumda kullanılmak üzere satın alınmıyor ise daha hafif ürünler tercih edilir. Okul ya da ofise bilgisayarlarını taşıyanlar için, şarj aleti ve yan ürünleri ile birlikte laptopun taşınması ağır bir hale gelebilir. Bu nedenle ağırlığı daha az olan ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra pil kullanım süresi de önemli noktalardan biridir. Dışarıda çalışma olanağı olup prize yakın bir mekan bulamayanlar için de pil kullanım süresi önemlidir. Şarj kablosuna bağlı kalmadan konforlu bir şekilde kullanmak için süre, önemli bir kriterdir. i3 8 GB laptop modeli, genellikle daha az kullanılan durumlar için kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasındadır. Özellikle notebook modellerinde bulunan dokunmatik ekran özelliği, bazı kullanıcılar için cazip bir özelliktir. Tasarım yapanlar ya da okula giden öğrenciler için dokunmatik ekranlı ürünler, daha konforlu bir kullanıma olanak sağlar. Oyun bilgisayarı olarak kullanılacak laptop ve notebooklar için de daha yüksek teknik özelliklere sahip, oyun oynama esnasında donma ve kopma problemi yaşatmayan kalitede ürünler tavsiye edilir.

8 GB Ram Laptop Fiyatları

8 GB RAM laptop fiyatları belirlenirken pek çok özellik dikkate alınır. Öncelikle işletim sistemleri ve işlemcileri en ön sıralarda yerini alır. Farklı markaların benzer özellikteki laptop ve notebookların da farklı fiyatlandırıldığı görülür. Ram tiplerindeki fiyatlandırmalara bakıldığında, aynı markanın benzer özelliklerindeki DDR4 ile DDR3 RAM 8 GB laptop arasındaki fiyat farkı gözlenir. Model ve özellikler yükseldikçe fiyatlardaki artışlar da yadsınamaz. 8 GB laptop fiyatlarının belirlenmesindeki bir diğer önemli nokta ise ekran kartıdır. Ekran kartları yüksek maliyetli eklentiler olduğu için, yüksek kalitedeki ekran kartlarına sahip olan ürünün fiyatları daha fazla olabilir. Bir laptop ya da bir notebookta bulunan tüm teknik özelliklerin, ürünün fiyatlarına etkisi vardır. Görüntü kalitesi, ekran boyutu, ekran kartı kapasitesi, hard disk ya da sabit disk kapasitesi, işlemcisi, işletim sistemi ya da işlemci nesli gibi daha birçok farklı teknik özellik, bir laptop ya da notebook fiyatının belirlenmesinde etkili olur. Bununla birlikte her bütçeye uygun ürünler bulunabilir. Ayrıca kampanya dönemlerinde laptop ve notebook modellerinde indirimler yapılabilir. Bu indirimleri takip ederek, cazip fiyat alternatiflerinden yararlanabilirsiniz. Beğendiğiniz ve sizin için uygun olan modelleri, Hepsiburada üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

8 GB Laptop ve Notebook Modellerinin USB Girişi Var mıdır?

Farklı markalar tarafından üretilen laptop ve notebook modellerinin birçoğunda USB girişi mevcuttur.

8 GB Laptop ve Notebook Çeşitlerinde İlave Slot Bulunur mu?

Modellerin bazılarında ilave slot bulunur. Dahilindeki RAM kapasitesine ilave olarak 8 GB daha eklenebilir.

Ürünlerde İşletim Sistemi Yüklü müdür?

Laptopta işletim sistemi yüklü değildir ve ürün işletim sistemsiz olarak üretilir. Ancak herhangi bir işletim sistemi satın alarak yükleme yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

8 GB Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

7206 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı