Türk kültüründe büyük bir yeri olan ve tüm dünyanın hayranlıkla izlediği en güzel fincan takımları, yüzyıllardır Türkiye'de üretilmektedir. Madame Coco da bu üretim zincirine katılarak en yeni fincan takımı modelleriyle evleri ve vitrinleri süslemektedir. 

Bu Yılın Madame Coco Fincan Trendleri Neler?

Son yıllarda geniş ağızlı, figür saplı, her biri farklı renkte üretilen takımlar rağbet görmektedir. Ağız kısımları altın yaldızlı veya tamamen mat gold kaplamalı porselen fincan takımları da sıkça tercih edilmektedir. Osmanlı'dan itibaren seramiklerde kullanılan çiçek desenli motifler de evlerinize baharı getirmenin güzel bir yolu olmaktadır. Bambu fincan takımları da bambu tepsilerle beraber kullanılarak son yılların mutfak modasına yeni bir soluk getirmektedir. 

Madame Coco Fincan Takımlarının Yanında Nasıl Parçalar Kullanılmalı?

Fincan takımlarının diğer parçalarla uyumu da sunum şıklığınız için önem taşımaktadır. Kahvenin yanında servis edilen su bardakları, takımların stili ile uyumlu olursa başarılı bir görünüm kazanmaktadır. Örneğin; klasik üslupta üretilmiş işlemeli bir kahve fincanı takımınız varsa yanında kristal işlemeli ve kadeh formlu su bardakları tercih etmeniz, daha doğru olacaktır. Ultra modern stilde bir fincan takımına sahipseniz, silindirik formlu veya kübik formlu su bardakları seçmeniz önerilmektedir. Fincan takımı kadar sunum tepsisi de önem taşımaktadır. Tepsiler, renkleri bakımından fincanlar ile  uyumlu olursa daha şık görüntüler elde edilebilmektedir. 

Madame Coco Fincan Takımları Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir mi?

Fincan takımlarının üzerinde yoğun altın yaldız işlemesi varsa elde yıkanması, parlaklığının korunması açısından önem taşımaktadır. Sırlı fincanların bulaşık makinesinde yıkanmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Yalnızca telvelerin makineye zarar vermemesi için temizlendikten sonra makineye yerleştirilmeleri daha sağlıklı olmaktadır.

Seramik Fincan ile Porselen Fincanlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Porselen fincanların daha ince bir yapıya sahip oldukları bilinmektedir. Parlak yüzey tercih etmeyenler için seramiklerin yüzeyi, daha mat ve donuk bir yapıya sahiptir. Porselen fincanların yüzeyi, yumuşak  ve pürüzsüzdür. Porselen, hacim olarak hafif bir yapıya sahiptir. Açık renkleri sevenler için porselenler önerilmektedir. Porselenlerin, soğuğa direnç gösterebilme özelliği de bulunmaktadır. Seramikler de porselenler gibi yüksek ısılı fırınlarda pişirilerek üretilmektedir. 

Madame Coco Porselen Fincanlar Nasıl Üretilir?

Porselen fincanlar üretilirken ilk aşama, hamurun hazırlanmasıdır. Hamuru istenilen kıvama getirildikten sonra en az 800 derecelik ısıya sahip fırınlarda pişirilmektedir. Pişirme işleminden sonra ürünler, bir iki gün dinlenmeye bırakılır. Daha sonra fincan üzerine motif baskıları yapılır. Motif baskıları eskizlendikten sonra boyama gerçekleşir. Fincanlar, son olarak sırlanma işleminden geçer. Sır, fincan üzerindeki desenin uzun ömürlü olmasına, korunmasına ve bozulmamasına yardımcı olur. Sırlanan fincanlar, bir kez daha fırınlanmaktadır. Sır, yapı olarak cama benzeyen bir malzemedir ve pişirilmeden önce sıvı bir yapıya sahiptir. Uygulandığı ürünle birlikte pişirildikten sonra ise fincanların en son parlak hâlini almasını sağlar. 

Madame Coco Filtre Kahve ve Çay Fincan Takımları Nasıl Seçilmeli?

Filtre kahve ve çay fincanı takımları, Türk kahvesi fincan takımlarına göre daha büyük ebatlarda tasarlanmıştır. Tıpkı Türk kahvesi fincanları gibi çeşit çeşit, her zevke göre üretilmektedir. Fincanlar, genellikle 6 parça fincan, 6 parça fincan tabağı şeklinde 12 parça olarak satışa sunulmaktadır. Birçok kullanıcı, 6 parça takım almak yerine 12'li fincan setlerini satın almaktadır. Bunun sebebi, takımın bozulmasını önlemektir. Fincanlar, hassas malzemeler oldukları için kırılma riski yüksek ürünlerdir. Satın alınan bir takımın daha sonra devamını temin etmek zor olacağından kullanıcılar, bu şekilde önlem almaktadır. Bu nedenle tek seferde çok parçalı ya da birden fazla sayıda takım alınması tavsiye edilmektedir. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Madame Coco Fincan Setleri ve Fincan Takımları

2 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Madame Coco Fincanlar
  2. English Home Fincanlar
  3. Karaca Fincanlar
  4. Kütahya Porselen Fincanlar
  5. Korkmaz Fincanlar
  6. Schafer Fincanlar
  7. Emsan Fincanlar
  8. Pierre Cardin Fincanlar
  9. Bambum Fincanlar
  10. Paşabahçe Fincanlar
  11. Keramika Fincanlar
  12. Hisar Fincanlar
  13. Tantitoni Fincanlar
  14. Taç Fincanlar
  15. Güral Porselen Fincanlar
  16. Bernardo Fincanlar
  17. Aryıldız Fincanlar
  18. Neva Fincanlar
  19. Biev Fincanlar
  20. Kosova Fincanlar
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Satıcı
 • Marka Madame Coco

Fincanlar Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483637/22500/80667016/60003715/22350/madamecoco
Başa dön