Normal bisikletlerden farklı olarak dizayn edilen ve zorlu parkurlar için özel olarak üretilen dağ bisikletleri kısa veya uzun sürüş yapmak isteyen sürücüler tarafından spor veya günlük amaçlı kullanımlar için tercih edilebiliyor. Dağda, bayırda, çimende, çamurda, çakıl taşlı zeminlerde ve toprak yollarda kullanılabilen dağ bisikletlerinin; freeride, cross country, downhill, all-mountain ve trial olmak üzere beş ayrı türü bulunuyor. Dağ bisikleti satın alacak sürücü, ihtiyacına uygunluk sağlayan bisikleti kolaylıkla seçebiliyor. 

Hafif eğimli arazilerde iniş veya çıkışlar için tercih edilen cross country bisikletler, gücü performansa göre ayarlayabilmek adına bol sayıda vites opsiyonu bulunduruyor. Hafifliklerinin 8 kilogram ile 14 kg. arasında değiştiği görülüyor. Freeride bisikletler, akrobasi amaçlı da kullanılabildiğinden rampalarda kolay atlama imkanı ve hız kazanmada üst düzey bir performans sağlıyor. Downhill dağ bisikleti türleri, sert arazi ve kaya yapılarında düzgün inişler sağlayabilmek adına tasarlanıyor ve genellikle yüksek yerlerden aşağı inişlerde hız kazanmak için kullanılıyor. Ağırlıkları 20 kilogramı bulabilen bu tür bisikletler çift amortisörlü tasarlanıyor. All-mountain bisikletler de çift amortisörlü üretiliyor ve inişlere uygun olmasına rağmen çıkışlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Trial dağ bisikletleri ise tamamen akrobasi amaçlı kullanım için satışa sunuluyor.

Mosso Dağ Bisikleti

Mosso firmasının özel olarak ürettiği dağ bisikletleri özellikleri ve donanımları bakımından zengin bir tasarımla karşınıza çıkıyor. Kalın lastik tekerleklerden üretilen bu bisikletlerin çağları 26" ile 29" arasında değişkenlik gösteriyor. Disk frenli tasarımlarla üretilen bisikletlerin dişli lastiklerle dizayn edildiği görülüyor. 

Tekerleklerin aşınmalara karşı dayanıklılığı ile delinme ve patlamaya karşı direnci üst düzey bir başarı sergilerken bisiklet üretiminde kullanılan renk ve tonların kontrastı, şık bir dağ bisikletine sahip olmak isteyen sürücüler tarafından dikkatleri üzerine çekiyor. Gözü rahatsız etmeyen sade tasarımlarda yoğun olarak kullanılan ana malzeme renk üzerinde zıt renklerle küçük detaylar ve logonun yer aldığı görülüyor. Sele kısımlarında kullanılan malzemede sürücünün konforu düşünülürken, direksiyon bölümünde ise dayanıklı ürünlerden tasarlanan ve elde kolay tutuş sağlayan bir yapı kullanılıyor. 

Mosso Dağ Bisikleti Modelleri

Extreme sporlar için tasarlanan ve kullanıcısına güvenli sürüş imkanı sunan Mosso dağ bisikleti modelleri sporseverler için satışa sunuluyor. Farklı özellik ve modellerde dizayn edilen bisikletler, kullanıcısından tam puan almayı başarıyor.

Mosso Dağ Bisikleti modelleri arasında; Marine 20 V Fren 2017, Marine 20 Jant Md, Deore 26 Jant Bisiklet, Xc2 980 Acera Hd 29 Jant Bisiklet, Legarda 1624 Altus Hidrolik Fren, Wildfire V Turney 26 Jant Bisiklet ve 681Xc Slx 26 Jant Bisiklet gibi birçok model yer alıyor. Model çeşitlililiğinin fazla olması sayesinde bisikletini seçecek olan kişi, istediği ebat ve özelliklerde bir tercih yapabilmenin rahatlığını yaşıyor. 

Dağ bisikleti modellerinde bisikletin çerçevesi yani kadrosunu hangi malzemeden üretilmiş olduğu büyük önem taşıyor. Karbon, titanyum, çelik ve alüminyum gibi opsiyonların bulunduğu kadrolar içerisinde alüminyum kadro sağlamlık ve hafifliği açısından en çok tercih edilen malzemelerin başında geliyor. Ayrıca fiyatların da diğer malzemelere oranla uygun olması alüminyum gövdeyi daha bir seçilebilir kılıyor. Mosso Wildfire V Turney 26 Jant Bisiklet modelinde alüminyum siyah gidon ve fren kullanılırken, Mosso Marine 20 Jant bisiklet modelinde ise magnezyum alaşımlı alüminyum kullanıldığı görülüyor. 

Dağ bisikleti kullanıcıları bisikletlerini; yokuş aşağı, engel atlama, yol turu, teknik denemeler, kros, serbest, arazi turu, tam engebeli arazi, cadde-sokak, gibi alanlarda spor amaçlı kullanabilecekleri gibi zorlu hava şartları ve engebeli arazi koşullarındaki günlük kullanımda da tercih edebiliyor. Mosso dağ bisikleti kullanan sürücü, en zorlu şartlarda bile kendinden emin ve güvenli sürüşün keyfini çıkartıyor.     

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mosso Dağ Bisikleti Fiyatları

167 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Cinsiyet
Toplam 24 / 167 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/353125/mosso