Organik Zeytin

Organik Zeytin

Organik ürünler, ilk bakışta anlaşılmaz. Ürün ambalajlarının üzerinde organik ve katkısız olduğunu belirten sözcük ve cümleler ürünün gerçekten organik olup olmadığını ispatlamaya yeterli değildir. Görüntüsü ya da tadından anlaşılamayan organik ürünler organik tarım mevzuatında yer alan hususlar dikkate alınarak değerlendirilir. Çıkan sonuç ürünün gerçekten orijinal olup olmadığını ortaya koyar. 

Organik zeytin kategorisinde yer alan ürünler doğallığı ve organikliği ispatlanmış ürünlerdir. Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından denetlenen ürünlerin sağlığa olan faydası da tescillenmiştir. Organik zeytin ihtiyacınızda tercihinizi kategoride yer ala ürünler arasından yaparak sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. 

Organik Zeytin Çeşitleri

Organik zeytin çeşitleri sertifikalı ürün sunumları ve %100 doğal olması nedeni ile güvenle tercih edilebilir. Sağlığa faydası kanıtlanmış olan organik zeytin çeşitleri arasında; siyah zeytin, yeşil zeytin, Gemlik zeytin, seme zeytin, çizik yeşil zeytin, salamura zeytin gibi farklı ürün seçenekleri yer alır. Her biri özenle paketlenen ürünler en güvenilir koşullarda satışa sunulur. Beğendiğiniz organik zeytin çeşidini en hızlı koşullarda sipariş verebilir ve teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Organik zeytinin sağlığa faydaları şu şekildedir;

 • Düzenli tüketildiği durumda sindirimi düzenler. İçerisinde bulunan bol E vitamini sayesinde bağırsakların daha sağlıklı ve hızlı çalışmasını sağlar. 
 • Cilt, saçlar ve tırnaklar için besleyicidir. İçerisinde b ulunan öz sayesinde kozmetik sektöründe yer alan birçok ürünün içeriğinde zeytin yer alır. Saçlara hacim kazandırırken tırnakların daha kuvvetli olmasını sağlar.
 • Vücutta bulunan ölü hücrelerin atılmasında ve yeni hücrelerin doğmasında rol sahibidir.
 • Kanseri önlemeye yardımcıdır. Organik zeytin içerisinde bol miktarda antioksidan bulunur. Vücutta bulunan zararlı hücreler dışarı atılırken, kısa sürede vücudun eski sağlığına geri dönmesi sağlanır.
 • Tokluk hissini artırır. Uzun süre boyunca tok kalmanızı sağlar. Diyetlerde olmazsa olmaz olan siyah zeytin, metabolizmanın hızlanmasına da olumlu yönde katkı sağlar.
 • Kalbe faydalıdır. Organik zeytini düzenli tüketmek kalp sağlığını korur. Kalp krizi başta olmak üzere birçok ciddi kalp hastalığına karşı zeytin ile önlem almak mümkündür. 
 • Organik zeytin, vücut gelişimine katkı sağlar. Vücutta bulunan kas ve kemiklerin gelişimine destek olur. Çocuk yaşta zeytin tüketiminin artırılması, vücudun daha sağlıklı bir kas ve kemik yapısına sahip olunması açısından önemlidir.
 • Kan miktarını artırır. Ciddi bir kan yapıcı olan organik zeytin, kansızlık problemi çekenler için ciddi bir kurtarıcıdır.
 • Kanda yer alan demir miktarını artırır. Anemi hastalığını ortadan kaldırırken, kolesterol seviyesini dengeleme konusunda da oldukça başarılıdır.

Organik Zeytin Ezmesi Çeşitleri

Zeytin ezmeleri, doğal zeytin kullanılarak üretilir. Özel gıda pres makinalarında ezme haline getirilen ürünler, gıda endeksine uygun koşullarda ambalajlanır. Damak tadına hitap eden zeytin ezmelerini günlük yaşamda zahmetsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan çekirdeklerin çıkartılması sayesinde hem tariflerinizde hem de kahvaltılarınızda kolay kullanım sağlar. İyi nitelikli püre zeytinler, tercihe göre farklı baharatlar ile daha da lezzetlendirilebilir. Kategoriden tercih edeceğiniz zeytin ezmelerini günün her saati en taze şekilde tüketebilirsiniz. Zeytin ezmesinin yapım aşamaları şu şekildedir;

 • Zeytinler, zeytinlik ad verilen yetiştirme alanlarından toplanır.
 • İşleme alanına getirilerek özel makineler yardımı ile çürüklerinden ayrılır.
 • Seçilen zeytinler yıkama makinelerinde bol su ile yıkanır.
 • Özel makineler yardımı ile çekirdeklerinden ayrılır.
 • Zeytinlerin kabukları soyulur.
 • Çekme ve ezme makinelerinden geçirilerek inceltilir.
 • İçerisine eklenecek baharat karışımlar hazırlanarak eklenir.
 • Ezme karışımı karıştırılarak eşit hale getirilir.
 • Özel ambalajlarına konularak satışa sunulur.
 • Organik zeytin çeşitleri vücutta bulunan fazla ödemin atılmasına yardımcı olur.
 • Yaraların daha hızlı iyileşmesine katkı sağlar.
 • Sinir sistemi hücrelerinin yenilenmesinde önemli bir role sahiptir.
 • Çocukların bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Son kullanma tarihi ile satışa sunulan organik zeytin ezmesi her mevsim tüketebilirsiniz. Sağlığa zararı bulunmayan koruma ambalajları sayesinde uzun süreli kullanımlar için uygundur.

Organik Siyah Zeytin Çeşitleri

Zeytin, özellikle Akdeniz bölgesinin sembol ürünleri arasında yer alır. Lezzeti kadar değeri ile de ön plana çıkan zeytin, en önemli ticaret ürünleri arasında bulunur. Uygarlıkların kuruluş efsanelerinde de adı geçen siyah zeytin, ilk olarak ağaçta yetişen besin olması ile de kültürümüzde farklı bir yere sahiptir. 

Bir gıda ürünü olmanın dışında yaşamsal anlamda da değer kazanan siyah zeytin, her geçen gün üretimi artan besinler arasında yer alır. Doğada elverişli topraklarda yetişen zeytinler, işleme makineleri ile salamura edilerek satışa sunulur. Ekolojik tarım ürünleri arasında bulunan bu değerli gıda ürünü, Türkiye’de her kesim tarafından kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı olarak öne çıkar. Organik siyah zeytine ihtiyacınız olduğunda kategoride bulunan ürünler arasından en uygun fiyatlar ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekledikten sonra satın alam yönteminizi belirleyebilirsiniz. Satın aldığınız ürün güvenilir kargo koşulları ile adresinize teslim edilir. Kargodan teslim aldığınız organik zeytinleri uzun süreli kullanma tarihleri sayesinde dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. 

Organik Zeytin Fiyatları 

Organik siyah zeytin çeşitleri farklı ürün ağırlıkları ile satışa sunulmuştur. Ürün özelliklerini incelerken ağırlıkları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Tercihe göre kiloluk olan ürünlerin yanında yarım kilo ya da 350 gram ağırlıkta da ürünlerin satışa sunulması söz konuşu olur. Tercihe göre farklı gramajlara sahip zeytinler arasından karar verdiğinizde ürün hakkında daha güncel fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Organik zeytin fiyatları zeytinin türüne göre de farklılık gösterir. Siyah ya da yeşil zeytin ya da çizik zeytin tercihleriniz farklı fiyat aralıkları ile size sunulur. İhtiyacınız olan ürüne karar verdikten sonra ağırlık seçimi yaparak fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ödeme işlemlerinizi gizlilik koşulu altında gerçekleştirebilirsiniz. Ürünleriniz kısa süre içerisinde kargoya verilir ve adresinize teslim edilir. Her zaman en uygun fiyatlar ile en organik zeytin ihtiyacınıza çözüm bulmak için kategoride sunulan ürünleri tercih edebilirsiniz. 
Organik Zeytin Ezmesi Sağlıklı mı?

Zeytin ezmesi, doğal zeytin kullanılarak elde edilir. Zeytinlerin çekirdekleri çıkartılır ve gıdaya uygun makineler yardımı ile zeytinin kabukları soyulur. Arından işleme alınan zeytinler, baharatlar ile karıştırılarak ezme halini alır. Doğal koşullarda üretilen organik zeytin ezmesi sağlık açısından oldukça yararlıdır. Zeytin ezmesi, kalp sağlığı başta olmak üzere kolesterol, kansızlık, tansiyon gibi rahatsızlıklarda da olumlu etkiye sahiptir. Düzenli olarak tüketilen zeytin ezmesi antioksidan özelliği sayesinde zayıflamaya da yardımcı olur. Zeytin ezmesi sağlıklı mı?

Zeytin ezmesi, doğal malzemeler kullanılarak üretilir. Dalından toplanan zeytinler, bütün a şamalarda titiz hijyenik koşullara maruz kalır. Sağlıklı ambalaj malzemeleri ile tüketime hazır hale getirilen organik zeytin ürünleri her yaş tarafından güvenle kullanılabilir. 

Organik Zeytin Ezmesi Doğal mı?

Zeytin ezmesi tamamen organik zeytin kullanılarak üretilir. Doğal yöntemler ile salamura haline getirilen zeytinler, özel işlemler sonrasında ezme halini alır. İçerisinde üretim ve işleme aşamasında herhangi bir yabancı madde girmez. Bitkisel baharatlar ile karıştırılarak hazırlanan zeytin ezmesi tamamen doğaldır.

Organik Zeytin ezmesi neye iyi gelir?

Organik zeytin ezmesi sağlık açısından çok yararlıdır. Düzenli tüketilecek zeytin ezmesi kalp sağlığını korur. Kalp krizini önler ve kalbe giden damarların açılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler ve kökü kolesterolü düşürür. Zayıflamaya yardımcı olması nedeni ile diyet listelerinde sıklıkla tercih edilir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde vücudu kötü madde ve toksinlerden arındırır. Kan basıncını dengelemeye yardımcıdır. İçerisinde bulunan doymamış yağ miktarı sayesinde kalp ritminin düzenlenmesine yardımcı olur. Kanser hastalıklarına karşı koruyucu etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Organik Zeytin

3 ürün listeleniyor
DSACategoryId/2147483619/28001469/28002842/28003123