Yaşam alanlarında en çok kullanılan bölüm olan mutfakların iklimlendirme koşulları açısından verimli olması oldukça önemlidir. Pişirilen yemeklerin ve yapılan kızartmaların yoğun kokuları uygun sistemlerle dışarı atılmalıdır. Aksi takdirde yemeklerin iştah açıcı olmalarından ziyade rahatsız edici bir hale dönüşmesi kaçınılmazdır. Son teknolojik özelliklerle donatılmış olan Siemens davlumbazlar oluşan kötü kokuların ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olarak havanın temiz kalmasını sağlar. Özel filtreleme sistemleri sayesinde mutfaklarda oluşan koku ve buharın dışarı atılmasının yanı sıra nem ve ısı dengesini de koruyarak temiz hava sirkülasyonunu mümkün kılar. Teknolojik gelişmeler paralelinde sürekli güncellenen Siemens davlumbaz modelleri, işlevselliklerinin yanı sıra estetik görünümleri ve kaliteli materyal kullanımları ile de öne çıkar. Isıya dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen modeller uzun süreli kullanım avantajı sunar. Kullanıcıların tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan davlumbazlar, mutfak dekorları ile uyum sağlayan tasarımlara sahiptir. Dekoratif görünüşleri ile dikkat çeken Siemens davlumbazlar estetik açıdan da kullanıcıdan tam not almayı başarır.

Siemens Davlumbaz Modelleri ve Özellikleri

Siemens davlumbaz modelleri; tasarımları, üstün kaliteli materyalleri ve teknolojik özellikleri ile mutfakların ihtiyacı olan temiz havayı sağlar. Duvar tipi, ada üzerine asılan modelleri, ocağa entegre davlumbaz çeşitleri ve estetik görünüm sunan tezgah içi gizli tasarımları ile geniş bir yelpaze sunar. Siemens ada tipi davlumbaz, bir kanal sistemi ile tavana bağlanır. Adanın tam üzerine yerleştirilen bu modeller pişirme adalarını iddialı bir tasarıma dönüştürür. Saatte 1000 m³'e kadar hava çıkarma özelliği ile kullanım alanlarının havasını tazeler ve ortamdaki havanın temiz kalmasını sağlar. Mutfakların yanı sıra kafeler ve restoranlar gibi yemek pişirilen çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunan esnek tavan kurulumuna sahiptir. Eğimli tavanlarda asılı biçimde kalabilmesi için bir adaptör yardımı ile monte edilebilir. Siemens ada tipi davlumbaz modelleri mutfak tasarımlarına ayrı bir hava katar. Siemens davlumbazlar sade tasarımları ve güçlü performansları ile fark yaratır. Özellikle tezgah üstü dolaplarla kolayca uyum sağlayan entegre davlumbaz modelleri ile mutfak tasarımınıza özgün bir dokunuş katar. Minimal tasarımı sayesinde çok fazla alan kaplamazken mutfağın havasının temiz ve taze kalmasını sağlar. Siemens ankastre davlumbazlar hem ada tipi hem de duvar tipi modellerde kullanıcının tercihine sunulur. Duvar tipi davlumbazlar da kendi içinde düz ve eğimli alternatifleri ile öne çıkar. Düz duvar tipi davlumbazlar Siemens’in kendine has tasarımını yansıtır. Diğer Siemens mutfak ürünleri ile uyum sağlayan bu modeller sayesinde mutfaklarınızın tasarım şıklığını üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Estetik açıdan şık bir görünüm sunan eğimli duvar tipi davlumbazlar buhar ve kokuları yok ederken sessiz ve güçlü bir biçimde çalışır. Bu model kanallı ve yeniden dolaşımlı hava çekimi için uygun özelliklerle donatılmıştır. Duvar tipi aspiratörler arasında sıklıkla tercih edilen modellerden biri de bacalı olanlardır. Siemens bacalı duvar tipi aspiratörler tam olarak ocak üzerine monte edilir. Duman, yemek kokusu ve buharı gidermede yüksek çekiş gücüne sahip olması bu modelleri cazip kılar. Siemens ankastre davlumbaz modelleri, tasarımları ile zamanın ötesinde bir şıklık sunar. Tasarımındaki şık detaylar, yüksek performans ve üstün teknik özellikleri ile öne çıkan davlumbaz modellerinden ihtiyacınıza uygun bir seçim yaparak mutfağınızın havasının daima taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Siemens Davlumbaz Modellerinin Öne Çıkan Teknik Özellikleri

Tasarım ve işlevselliği kusursuz bir şekilde bir araya getiren Siemens, davlumbaz modellerine eklediği üstün teknolojik özelliklerle kullanıcıya kolay kullanım avantajı sunar. Siemens 60, 75, 80, 90 cm davlumbaz seçenekleri ile birlikte tasarımlarında farklı güç seviyelerine sahip iQdrive motor sistemi kullanır. Kokuyu ve buharı hapseden iQdrive motor özelliği pişirme deneyimini daha keyifli hale getirir. Güçlü performansları ve efektif kullanımları ile öne çıkan motorlar sayesinde mutfaklarınız kötü koku ve buharlardan etkili bir şekilde arındırılır. Havayı tazeleme işlemini gerçekleştirirken sundukları üstün sessiz performansları ile gürültü kirliliğine maruz kalmamış olursunuz. Siemens davlumbazların sunduğu bir diğer teknolojik özellik, pişirme sırasında optimum görüş imkanı sunan LED ışığıdır. LED aydınlatma sistemi optimum görüş avantajının yanı sıra enerji tasarrufu yapmanızı da sağlar. Özellikle misafir hazırlıkları sırasında mutfakların uzun süreli kullanımı ile birlikte buhar yoğunluğu maksimum seviyeye çıkabilir. Siemens davlumbaz modelleri yoğun ayar özelliği ile bu problemin önüne geçer. Mutfaklarda buhar yoğunluğu arttığında bu ayar sayesinde davlumbaz emiş gücünü kısa sürede artırır. Otomatik olarak eski haline dönebilen yoğun ayar özelliği sayesinde ise 6 dakika kadar bir sürede ortamın havasını temizleyerek otomatik olarak eski ayarına geri döner. Touch kontrol özelliği tek bir tuşa dokunarak mutfağınızı kontrol edebilmenizi sağlar. Güç seviyesi ve LED aydınlatma ayarını tek dokunuşla pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Siemens, beyaz eşya tasarımlarında kullanıcıya kolay kullanım avantajı sunan Home Connect teknolojisini bazı davlumbaz çeşitlerine de entegre eder. Bu özellik sayesinde davlumbazların uzaktan kontrol edilmesi mümkün olmaktadır. Bacalı modellerin yanı sıra farklı çalışma sistemlerine sahip bacasız davlumbaz Siemens kalitesiyle kullanıcıya sunulmaktadır. Hava çıkışının sağlandığı bir yere bağlı olmayan bu modellerin içerisinde kömür filtre bulunur. Aktif kömür içeren filtreler, kötü kokuları arındırır ve temizlenen havayı tekrar ortama gönderir. Bacalı sistemler ortamın havasına hakim olan kötü koku ve kiri dışarı atarken, bacasız sistemler nem ve ısıyı tekrar ortama gönderir. Bacalı sistemlerde filtrelerin sıklıkla değiştirilmesi gerekmez. Ancak bacasız sistemlere sahip olan davlumbazlarda verimli bir çalışma için belirli periyotlarda kömür filtrenin değiştirilmesi gerekir.

Siemens Davlumbaz Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Siemens davlumbazlar farklı ölçülerde tasarımlanarak her türlü alanda kullanım imkanı sunar. Siemens 90’ lık davlumbaz modeli geniş mutfaklarda kullanım için oldukça idealdir. Ayrıca mutfak kullanımının yanı sıra kafe ve restoranların pişirme alanlarında da kullanımı mümkündür. Motor gücü yüksek olan bu davlumbaz modelleri yüksek emiş özellikleri ile kullanıcıyı memnun eder.  Hem geniş hem de daha küçük alanlara tasarımlarıyla şıklık katan tavan tipi küp davlumbazlar, Siemens farkını ve kalitesini yansıtır.  Minimalist tasarımları ile mutfaklara modern bir görünüş kazandırırken güçlü motorları sayesinde havayı temizler. Tavan tipi küp davlumbazlar climateControl özelliği ile öne çıkarlar. Bu özellik sayesinde buhar ve kokuları otomatik olarak izleyebilir ve hava çekme oranlarını da buna göre ayarlayabilirler. Mutfaklarda buharlık yoğunluğu arttığı sırada yoğun seviye ayarı kısa sürede devreye girerek ortamın havasını dengeler. Mutfaklarla tam bir uyum sergileyerek dekorlara şıklık katan ankastre tasarımları popülerliğini korumaya devam eden davlumbaz modellerindendir. Üstün teknolojik özelliklerle donatılmış olan Siemens ankastre davlumbaz 90 cm ölçüsüyle en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Klasik davlumbaz çizgisini modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan Siemens, tezgah havalandırma sistemleri ile fark yaratır. Minimalist tasarımı ile üstün teknoloji mutfaklar yaratma özgürlüğü sunar. Siemens tezgah havalandırma sistemleri ince görünümleriyle minimalist pişirme adaları için kusursuz çözümler sunar. Bunun yanı sıra güçlü performansı ile de ortamın havasını maksimum seviyede tazeler. Ocaklara entegre olarak kullanıcı tercihine sunulan Siemens ocak davlumbaz modelleri mutfaklarınızın havasına çağdaş bir dokunuş yapma fırsatını size sunar. Mutfaklarda kullanım alanlarınız için Siemens davlumbaz ölçüleri arasından uygun bir seçim yaparak verimli kullanım sağlayabilirsiniz.

Kolay Temizlik İmkanı Sunan Siemens Davlumbaz Modelleri

Yemek pişen alanlardaki tüm yağı ve kokuyu üzerine çeken davlumbazlar en çok kirlenen mutfak ürünleri arasında yer alır. Dolayısıyla verimli bir performans sergileyebilmeleri için sıklıkla temizliklerinin yapılması gerekir. Mutfaklardaki davlumbazların kolay temizlenebilen ve deformelere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması uzun süreli kullanım açısından oldukça önemlidir. Siemens davlumbazlarda yer alan filtrelerin temizliği özenle yapılmalıdır. Yağ filtrelerinin en az iki ayda bir temizlenmesi tavsiye edilir. Yağ filtreleri temizlenirken filtrelerin tutucu düzenlerini de temiz nemli bir bezle temizlemek gerekir. Kötü kokuyu, buharı ve yağı çeken filtrelerin temizliği gerektiği gibi gerçekleştirilmezse davlumbazdan alınacak verim düşebilir. Yemek kokularını çekerek içinde hapseden filtreler yıkanabilir özelliktedir. Elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilen türleri bulunur. Elde temizlemek için filtreyi sıcak deterjanlı su içerisinde bekleterek yağların yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Böylece yumuşayan yağları bir fırça yardımı ile kolayca çıkarabilirsiniz. Siemens davlumbaz filtreleri yağ sökücü gibi deterjanlarla temizlenebildiği gibi karbonat, sıcak su karışımından oluşan doğal temizleme yöntemleri ile de kirlerden arındırılabilir.  Filtrelerin temizlenmesi bittikten sonra yaş olarak cihaza takılmamalı ve kuruması için bir bez üzerinde bekletilmelidir. Yağ atıkları temizliği oldukça zor olan kir türleridir. Bu nedenle yağlar davlumbaz yüzeyinde ve filtrelerde aşırı birikme yapmadan düzenli aralıklarla temizlemek davlumbazın uzun süreli kullanılabilmesini sağlar ve performansı artırır. Sadece davlumbaz temizliği için üretilen özel temizlik ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden tedarik ederek de davlumbaz temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Aşındırıcı özelliği bulunan kimyasallar ve bulaşık teli gibi malzemelerin davlumbaz temizliği için kullanılması tavsiye edilmez. Filtreleri bulaşık makinesinde yıkamayı tercih ediyorsanız diğer bulaşıklarla bir arada yıkamamanız daha doğru olur. Yağ filtrelerinin bulaşık makinesinde sıkışarak deforme olmaması gerekir. Sıcaklık ayarını çok yüksek dereceye ayarlamak da filtrenin metal yüzeyinin hasar almasına sebep olabilir. Siemens davlumbaz filtrelerinin en yüksek 70 derecede yıkanması tavsiye edilir. Özellikle Siemens siyah, beyaz cam davlumbazların bu tarz ürünlerle temizlenmesi cam yüzeyin çizilerek zarar görmesine sebep olabilir. Davlumbaz temizliği için özellikle bazı ürünlerin kullanılmamasına özen gösterilmeli. Bu ürünler;

  • Aşındırıcı veya sivri temizlik malzemeleri,
  • Aşındırıcı toz veya aşındırıcı sıvı,
  • Yüksek oranda alkol içeren temizlik malzemeleri,
  • Sert ovma süngerleri,
  • Sert bulaşık süngerleri,
  •  Yüksek basınçlı temizleyici,
  •  Buhar püskürtme makinesi,
  •  Kireç çözücü temizlik malzemeleri,
  • Agresif çok amaçlı temizlik malzemeleri,
  •  Fırın spreyi şeklinde sıralanabilir.

Siemens davlumbazlarınızı temizlemeye başlamadan önce elektrik bağlantısını kestiğinizden de emin olmalısınız. Gerekli temizlik yapıldıktan sonra sökülen parçaların yerlerine doğru bir şekilde takılması gerekir. Yanlış takılan parçalar cihazın zarar görmesine sebep olabilir. Temizlediğiniz filtre takıldıktan sonra yeteri kadar kokuları çekmiyorsa, işlevini yitirmiş olan bu filtreleri yenilemek doğru bir seçim olur. Davlumbaz temizliğinin önemi Siemens davlumbaz yorumları arasında öne çıkan noktalardan biridir.

Siemens Davlumbaz Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davlumbazlar genellikle aspiratörle aynı anlamda kullanılır. Ancak bu iki cihaz kullanım amacı ve çalışma prensibi açısından aynı olsa da birkaç özelliği ile birbirlerinden ayrılırlar. Davlumbazlar daha büyük alanlarda kullanılabilen ve çekiş gücü yüksek olan cihazlardır. Siemens davlumbazlar çekiş gücü açısından yüksek performans sergilerler ve oldukça geniş bir alana etki edebilirler. Davlumbaz seçimi yaparken kullandığınız ocak boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Siemens ankastre davlumbaz ölçüleri ocak boyutu ile paralel olursa daha fazla verim alınabilir. Yemek pişirmeye başladıktan kısa bir süre davlumbazı çalıştırarak oluşacak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz. Pişirme işleminin sona ermesinden birkaç dakika sonra davlumbazı kapatabilirsiniz. Bu şekilde kullanım alanlarındaki buhar etkili bir şekilde giderilebilir. Davlumbaz modeli seçerken dikkat edilen noktalardan biri de mutfak ile uyum sağlamasıdır. İşlevselliğin yanı sıra şık tasarımı ile öne çıkan bir davlumbaza sahip olmak yemek yapma keyfini iki katına çıkarır. Siemens davlumbaz siyah, beyaz seçenekleri ile kullanıcılar pişirme alanlarına en uygun seçimi kolaylıkla yapabilir. Seçeceğiniz davlumbaz modelinde kullanılan malzemelerin dayanıklılığı oldukça önemlidir. Pişirme sırasında yüksek ısıya maruz kalan bu cihazlarda kullanılan malzemelerin ısıya dayanıklı olması gerekmektedir. Isıya dayanıklı malzemeden üretilmiş olması daha uzun süreli kullanım avantajı sunar. Kullanıcıların davlumbaz seçerken dikkat ettikleri en önemli unsurlar arasında fiyat gelir. Siemens davlumbaz fiyatları çeşitli özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Davlumbazın tasarımı, motor gücü, teknolojik özellikleri, boyutu, bacalı veya bacasız oluşu, kullanım alanı gibi özellikler fiyatlar üzerinde etkilidir. Ankastre davlumbazlar kullanım alanlarına uyum sağlayan şık tasarımlara sahiptirler. Üstün teknolojik özellikler ile donatılan bu modeller yüksek emiş gücü sunar. Sessiz çalışması ve yüksek aydınlatma gücü pratik kullanım avantajı sağlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra estetik görünüm sunan halojen aydınlatmaları da olması Siemens ankastre davlumbaz fiyatları üzerinde belirleyicidir. Fiyat açısından diğer modellere ve fırın fiyatlarına göre bir miktar farklılık gösteren favori ürünler arasında ada tipi davlumbaz modelleri yer alır. Bu modeller üstün özelliklere sahiptir ve geniş bir alanı kaplarlar. Dolayısıyla Siemens ada tipi davlumbaz fiyatları bir miktar yükseklik gösterebilir. Duvar tipi davlumbaz modellerine daha avantajlı fiyatlarla sahip olmak mümkündür. Bu modellerin montajları zahmetsizdir ve ekonomik fiyatlarla kullanıcının seçimine sunulur. Teknolojik özelliklerle donatılmış olan cihazlar farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Davlumbazın bacalı ya da bacasız olması fiyat üzerinde belirleyicidir. Baca çıkışının uzunluğuna göre fiyat belirlenir. Siemens bacasız davlumbaz fiyatları her bütçeye hitap edebilecek skalaya sahiptir. Siemens davlumbaz modelleri ve fiyatları her zevke, her bütçeye uygun seçeneklerle sunulur. İşlevselliği ile kullanım alanlarınıza taze hava sağlayan ve şık tasarımları ile mutfaklarınızın dekoratif görünümünü bir adım daha öne çıkaran Siemens davlumbaz modelleri arasından seçim yaparak mutfakta geçirdiğiniz zamanları keyifli hale dönüştürebilirsiniz. Ayrıca ocak fiyatlarına da göz atıp  davlumbazınıza uyum sağlayan bir seçim yaparak alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Davlumbaz Nasıl Kullanılır?

Öncelikle satın aldığınız davlumbazın kurulacak olan alana doğru bağlantılar aracılığı ile montajının gerçekleştirildiğinden emin olmalısınız. Cihaz beraberinde gelen kullanım kılavuzu sayesinde davlumbaz üzerinde yer alan tuşların fonksiyonlarını tam olarak öğrenmelisiniz. Davlumbazlar üzerinde açma kapama, aydınlatma ve çekiş gücünü ayarlamaya yarayan tuşlar bulunur. Bu düğmelerin yerlerini öğrenerek açma tuşuna basıp cihazı çalıştırabilirsiniz. Çekiş gücünün ayarlandığı tuş ile mutfaktaki buhar ve yemek kokusu oranına göre ayarlama yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz takdirde aydınlatma tuşunu aktifleştirerek verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Davlumbaz Kurulumu Nasıl Yapılır?

Davlumbaz kurulum şekli cihazın özelliklerine ve kurulacağı alana göre farklılık gösterir. Duvar tipi davlumbazlar ve ada tipi davlumbazların kurulum şekli aynı olmayabilir. Davlumbaz kurulumunda herhangi bir sorun yaşamamak için kurulumun yetkili bir servis tarafından yapılması doğru olacaktır. Davlumbaz satın alırken montaj hizmeti verilip verilmediğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Davlumbaz Nasıl Temizlenir?

Davlumbaz temizliği yapılırken cihazı oluşturan parçalarda kullanılan materyal özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Temizleme işleminin kullanım kılavuzu üzerinde belirlenen şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Cihazın yüzeyine zarar verecek sert temizlik maddelerinden uzak durulmalıdır

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siemens Davlumbazlar

37 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Hava Debisi (m3/sa)
Toplam 24 / 37 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22006/siemens