1847 yılında kurulan Siemens markası kullanıcı odaklı üretim yapıyor. Hem ev hem sanayi alanında kullanıcıların ihtiyacına yönelik ürünler tasarlayan Siemens; çamaşır makinesi, kurutma makinesi, buzdolabı, derin dondurucu, ütü gibi elektronik ürünler geliştiriyor. Son teknolojiden yararlanarak üretim yapan marka, enerji verimliliğine önem veriyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan Siemens çamaşır kurutma makineleri kullanıcılara günlük hayatlarında yardımcı oluyor. Kurutma makinesinde farklı kumaş türleri için çeşitli programlar ve opsiyonlar bulunuyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan çamaşır kurutma makineleri hem özellikleri hem de dış tasarımı ile beğeni kazanıyor. Beyaz ve gri renklerinde tasarlanan Siemens kurutma makineleri her evin dekorasyonuna uyum sağlıyor. Hızlı kurutma özelliğine sahip olan makine özellikle yoğun bir iş hayatı olan kullanıcılar için kurtarıcı oluyor. Makineye yerleştirilen çamaşırlar için doğru program seçildiğinde cihaz önce yıkama sonra da kurutma işlemi yaparak gardroba yerleştirilir bir hale geliyor. Geniş bir kurutma kapasitesi olan Siemens kurutma makinesi 9 kg olan modeli kalabalık aileler için oldukça uygun. Güvenlik sistemi bulunan kurutma makinelerinde çocuk kilidi özelliği yer alıyor. Cihaz, kurutma işlemini bitirdiğinde akustik olarak kullanıcıya sinyal veriyor. Yüksek bir enerji verimliliği ile çalışan çamaşır makineleri aynı zamanda enerji tasarrufu sağlıyor. Siemens çamaşır yıkama ve kurutma makinesi iki işlemi tek bir cihaz ile sağladığı için çok fazla yer kaplamıyor. Böylece küçük evi olanlar ya da evinde eşya koyacak çok alanı olmayanlar için uygunluk gösteriyor. Önden yüklemeli olan çamaşır kurutma makineleri büyük ekranı ile pratik bir kullanım sunuyor. Sessiz çalışma özelliği bulunan cihazlar gürültü kirliliğini önlüyor. Siemens çamaşır kurutma makinesi modellerini Hepsiburada ile inceleyerek ihtiyacınız olan ürüne kolayca karar verebilirsiniz. 

Siemens Kurutma Makinesi Modelleri

Siemens çamaşır kurutma makineleri, kurutma teknolojilerine göre ikiye ayrılıyor. Siemens kurutma makinesi modelleri arasında; yoğuşmalı ve ısı pompalı cihazlar yer alıyor. Siemens ısı pompalı kurutma makineleri yüksek verimlilik ve yüksek performans ile çalışıyor. Bu cihazlar özel bir sıcak hava pompası teknolojisi ile faaliyet gösteriyor. Isı pompalı kurutucular standart kondansatörlü kurutuculara kıyasla ısı enerjisini ortama bırakmayarak kurutma işlemi sırasında kullanıyor. Diğer kurutma makinelerine kıyasla minimum ölçüde enerji harcayan Siemens ısı pompalı kurutma makinesi yüksek bir performans gösteriyor. Siemens kurutma makinesi modelleri 8 kg ve 9 kg kapasiteye sahip oluyor. Siemens yoğuşmalı kurutma makineleri ise standart bir kurutma işlemi gerçekleştiriyor. 40 dakika gibi süper kısa kurutma özelliği bulunan çamaşır kurutma makineleri kullanıcılara zaman kazandırıyor. Siemens kurutma makinesi A+++ enerji sınıfında çalışan modelleri ile kullanıcıların bütçesini koruyor. Hem çevre hemde doğa dostu bir elektronik ürün olan Siemens makineler her kıyafetteki farklı kumaşlar için farklı programlar sunuyor. Spor kıyafetler, yünlü çamaşırlar, havlular, iç giyim için sunulan farklı programlar sayesinde çamaşırların temizliği ve yumuşaklığı formu bozulmadan sağlanıyor. Sensör teknolojisi bulunan Siemens cihazlar otomatik kurutma imkanı sağlıyor. Böylece çamaşırların yeterli miktarda kuruması sağlanarak zarar görmesi ve yıpranması engelleniyor. Siemens ısı pompalı kurutma makinelerinde kendi kendine temizleyen bir kondenser bulunuyor. Bu sayede kullanıcının makineyi eli ile temizlemesine gerek kalmıyor. Isı pompalı kurutma makinelerinde geniş ve büyük paslanmaz çelikten oluşan tambur bulunuyor. Böylece çamaşırlar kurutulurken zarar görmesi engellenerek korunuyor. Kırışık önleyici sistem teknolojisi ile çalışan Siemens kurutma makineleri kıyafetlerin ütü problemini minimuma indiriyor. Siemens kurutma makinelerinin ölçüsü modeline göre değişiklik gösterse de genel olarak 80 x 60 x 60. 50 - 55 kg ağırlığına sahip olan cihazlar taşınma anında ya da yeri değiştirilmek istendiğinde kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Banyoya, mutfağa ya da farklı bir alan yerleştirilen kurutma makineleri dış tasarımı ile dekorasyona uyum sağlıyor. Su toplama kapları bulunan çamaşır kurutma makinelerinin kapağı çekerek açılıyor. 

 • Siemens Isı Pompalı Kurutma Makineleri

Siemens kurutma makinelerinde yoğunlaştırmalı ve ısı pompalı dışında bir de atık havalı olan modeller bulunuyor. Çamaşır kurutma işlemi ısı ve soğuk hava ile sağlanıyor. Çamaşırların ıslaklığını alması için ısı, suyun yoğunlaştırılması için ise soğuk hava kurulama işlemi yapıyor. Siemens ısı pompalı kurutma makineleri hem sıcak hemde soğuk bir özel soğutucu kullanıyor. Sıcaklık sensörü tarafından kontrol edilen cihaz yüksek performans göstererek verim sağlıyor. Siemens kurutma makinesi ısı pompalı modelleri diğer kurutma makinelerine kıyasla ortama ısı enerjisini boşaltmıyor, kurulama işlemi için muhafaza ediyor. Uzaktan bağlanabilme özelliği bulunan ısı pompalı kurutma makinelerinin kontrolü kullanıcı tarafından rahatça sağlanıyor. Makinenin ayakkabı, iç giyim, yünlüler, süreli program ve havalandırma, gömlek ve bluz gibi birçok farklı programı bulunuyor. Büyük çelik tambura ve pedallara sahip olan Siemens makineler çamaşırların zarar görmesini engelliyor. Kırışık azaltma özelliği bulunan ısı pompalı kurutma makineleri program bitiminden sonra 2 saat boyunca çamaşırları kırıştırmadan saklıyor. 

 • Siemens Yoğunlaştırmalı Kurutma Makineleri

Isı pompalı kurutuculara kıyasla daha fazla enerji harcayan Siemens yoğunlaştırmalı kurutma makineleri üstün özellikler sunuyor. Sensör kontrollü kurutma teknolojisi ile çalışan cihaz çamaşırları gereğinden fazla kurutmuyor. Böylece çamaşırlar herhangi bir zarar görmeden kuruyor. 

Siemens Kurutma Makinesi Özellikleri

Siemens kurutma makinesi özellikleri ve tasarımı ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Çamaşır kurutma makineleri her kullanıcı ihtiyacına yanıt verecek özellikler sunuyor. Hem kıyafetleri hemde ev tekstil ürünlerini kurutmada kullanıcılara yardımcı olan Siemens kurutma makineleri 40 dakikalık kısa programı ile kullanıcıya zaman kazandırıyor. Soft Dry tambur yapısına sahip olan Siemens makineler narin bir kurutma işlemi gerçekleştiriyor. Bu sayede kıyafetler yıpranmıyor ve zarar görmüyor. Siemens çamaşır kurutma makineleri 8 ve 9 kg kapasite seçenekleri ile tek seferde birçok çamaşırı kurutabiliyor. 

 • Siemens Kurutma Makinesi Teknolojik Özellikleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber beyaz eşya ürünlerine de yeni özellikler ekleniyor. Siemens ürünlerini tasarlarken de güncel teknolojiden yararlanıyor. Siemens markası kullandığı teknolojiler ile kurutma makinelerinde hem enerji verimliliği hemde enerji tasarrufu sağlanıyor. Dış tasarımı ve rengi ile dikkat çeken Siemens çamaşır kurutma makineleri teknik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Kendi kendini temizleyebilen filtreye sahip olan Siemens makineler pratik kullanım sunuyor ve enerji tasarrufu sağlıyor. Kırışık önleyici özelliği bulunan kurutma makineleri ütü gereksinimini minimuma indiriyor. Hassas ve hijyenik şekilde kurutulan çamaşırların yıpranması engelleniyor. Enerji kullanımını en aza indiren Siemens makineler hem kullanıcının bütçesini hemde çevreyi koruyor. Güçlü ve dayanıklı motor teknolojisine sahip olan cihazlar ile verimli performans elde ediliyor. Siemens çamaşır kurutma makineleri sahip oldukları teknolojik özellikler ile fiyat performans ürünü olarak nitelendirilebiliyor. 

Siemens Kurutma Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Çamaşır kurutma makinesi alırken dikkat edilecekler listesi uzun. Aynı şekilde Siemens kurutma makinesi satın alırken de dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Kurutma makinelerinin kapasitesi, yıllık harcadığı enerji, rengi, derinliği, tambur hacmi, program sayısı, boyutları gibi birçok özelliği makinenin modeline göre değişiklik gösteriyor. Kullanıcıların tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapması öneriliyor. 

 • Yoğun bir iş hayatı olan kullanıcılar için hızlı kurutma özelliği oldukça avantajlı. Makinede hızlı kurutma özelliğinin olup olmadığının kontrol edilmesi tavsiye ediliyor.
 • Kırışıklık önleyici özelliği bulunan makineler ütüleme süresini kısalttığı için tercih edilebiliyor. 
 • Kurutma derecesinin kullanıcı tarafından ayarlanabilmesi de oldukça önemli. Kullanıcı kıyafetin türüne göre derece belirleyebiliyor. 
 • Filtrenin pratik temizlenmesi, kurutma işlemi yapılırken kalan sürenin ekranda görünmesi ve tank göstergesi gibi detaylar da kullanıcıya avantaj sağlıyor.
 • Çocuk sahibi kullanıcıların makinede emniyet ve çocuk kilidi özelliğinin olup olmadığına bakması tavsiye ediliyor. Bu özelliğin olduğu makineler güvenli kullanımı desteklediği için ebeveynler tarafından tercih edilebiliyor. 
 • Kurutma makinesinin özellikleri kadar dış tasarımı da önemli. Farklı renk seçeneklerine sahip olan makineler arasından kullanıcı kendi zevkine hitap edeni ve evin dekorasyonuna uyum sağlayan rengi seçebiliyor. 

 

Siemens Kurutma Makinesi Kullanımı

Siemens kurutma makinesi kullanımı oldukça pratik. Doğru ve etkili şekilde kullanılan çamaşır kurutma makineleri cihazın ömrünü uzatıyor. Bitiş göstergelerine dikkat edilerek kullanılan kurutma makineleri enerji tasarrufu sağlıyor. Bu sayede kullanıcının bütçesi korunuyor. Kurutma makinesi kullanılırken hacmine dikkat edilmesi ve gereğinden fazla çamaşırlar doldurulmamasına özen gösterilmesi tavsiye ediliyor. Bu sayede çamaşırlar daha özenli ve dikkatli yıkanarak korunuyor. Makinenin program süresi bitmeden durdurmak çalışmasını olumsuz etkileyebiliyor. Bu şekilde makinenin ömrü kısalabiliyor. Buhar ve ısı düzeyinin çamaşırların kumaş türüne uygun olarak seçilmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Uygun ısı derecesinde kurutulan çamaşırlar korunuyor. Kurutma makinesi ile ilgili bir sorun yaşandığında servisine haber verilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca makineyle birlikte gelen kullanma kılavuzunda da kullanıcıya yardımcı olan birçok detay yer alıyor. Kılavuza göz gezdirilmesi kullanıcıya birçok konuda avantaj sağlayabiliyor. Hızlı kurutma özelliği bulunan Siemens makineler kullanıcılar için işlevsellik kazanıyor. Kıyafetlerin yıpranmasını önleyen makineler akıllı teknoloji ile kıyafetlerin ilk günkü formunu koruyor. Siemens kurutma makineleri titreşimi önleyen yan panelleri sayesinde çamaşırlar yıkanırken ve dönme işlemi sırasında titreşimi minimuma indiriyor. Böylece kurutma makinesinin sabit bir şekilde durması sağlanıyor. Uzaktan kontrol edilebilme özelliği bulunan makineler kullanıcılar evin dışında bile olsa çalıştırılabiliyor. Sensör kontrollü kurutma işlemi gerçekleştiren makineler çamaşırların çekmesini ve yıpranmasını önlüyor. 

Siemens Kurutma Makinesi Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siemens kurutma makinesi nasıl kullanılır?” sorusu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Doğru şekilde kullanılan Siemens çamaşır kurutma makinelerinin ömrü uzuyor. Bu sebeple makine kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Bu detaylar aşağıda listeleniyor.

 • Öncelikle kullanıcıların yıkayacağı kıyafetlerin kumaş türüne uygun olan bir programı seçmesi gerekiyor. Aynı türdeki kumaşlar beraber yıkandığında daha çok verim elde ediliyor. 
 • Çamaşırlarda kötü koku oluşumunun önlenebilmesi için makinenin hava alan bir yere konulması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda cihazın yüzey ile arasında mesafe kalmasına da dikkat edilmesi öneriliyor. 
 • Makineyle ilgili akla takılan bir soru olduğunda Siemens kurutma makinesi kullanma kılavuzuna göz atılması tavsiye ediliyor. 

 

Siemens Kurutma Makinesi Filtresi

Siemens kurutma makinesi filtresi ile kullanıcılar kuruyan çamaşırlarını güvenle dolabına kaldırabiliyor. Filtre teknolojisinden yararlanan Siemens çamaşır kurutma makineleri çamaşırlara bakım yaparak koruyor. Kıyafetler kurutulurken kaçan bazı lifler kurutma makinesinin filtresinde toplanıyor. Kurutma makinesinin filtresinin belli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor. Siemens kurutma makinesi filtre temizliği yapılmazsa makine daha yavaş çalışıyor ve performansı düşüyor. Filtre çekmecesi makinenin ön yüzeyinde bulunuyor. Açılıp kapanabilen filtre çekmecesinin kullanımı oldukça pratik. Kullanıcı kendi eliyle ya da su yardımıyla filtreyi temizleyebiliyor. Temizlenen filtre ile kurutulan çamaşırlar tüt ve liflerden kurtuluyor. 

Siemens Hakkında 

Avrupa’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Siemens AG, Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerinden yönetiliyor. Uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet gösteren şirket dünya çapında tanınıyor. Siemens endüstri, enerji ve sağlık alanlarında faaliyet göstererek teknolojik ürünler üretiyor. Siemens markasının ürettiği ürünler arasında; buzdolapları, derin dondurucular, çamaşır makineleri, kurutma makineleri, kurutmalı çamaşır makineleri, ütüler, bulaşık makineleri yer alıyor. Bunların dışında marka fırınlar, ankastre setler, elektrikli süpürgeler, şarjlı süpürgeler, kahve makineleri, mutfak aletleri, klimalar üreterek kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Siemens ürettiği tüm ürünlerinde güncel teknolojiden yararlanıyor. Geniş ürün gamına sahip olan marka her kullanıcı ihtiyacına ve zevkine hitap edebiliyor. 

Çamaşır Kurutma Makinelerinin Enerji Sınıfları

Elektronik ürünlerde bulunan enerji etiketleri cihazların enerji tüketimini, başlıca özelliklerini ve performansını kullanıcılara doğru bir şekilde aktarmak amacıyla tasarlanıyor. Enerji etiketleri kullanıcıların cihazların ne kadar verimli olduklarını görmesini sağlıyor. Harcanan enerji maliyetini minimum seviyeye indirmek isteyen kullanıcılar ürünlerin potansiyellerini değerlendirerek satın alma işlemine karar verebiliyor. Kullanıcılar çamaşır kurutma makinelerini enerji tüketimi, su tüketimi ya da enerji kapasitesi özellikleri ile karşılaştırabiliyor. Enerji verim sınıflandırması A, B, C, D, E, F ve G harfleri kullanılarak belirtiliyor. A enerji sınıfı en verimli sınıf kabul edilirken, G en verimsiz enerji sınıfı olarak değerlendiriliyor. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak sınıflandırma yapılırken 3 ilave sınıf da kullanılabiliyor. Bu ilave sınıflar arasında; A+, A++, ve A+++ yer alıyor. A+++ en verimli enerji sınıfı oluyor. 

Siemens Kurutma Makinesi Fiyatları

Siemens kurutma makinesi fiyatları cihazın sunduğu özelliklere ve dış tasarımına göre değişiklik gösteriyor. Siemens makinelerin kurutma kapasitesi, yıllık tükettiği enerji, rengi, derinliği, tambur hacmi, kontrol paneli, program sayısı, genişliği, yüksekliği gibi birçok detay fiyatında etkili rol oynuyor. 8 ve 9 kg kurutma kapasitesine sahip olan makineler kalabalık ailelerin de ihtiyacını karşılıyor. Makinenin hacmi büyüdükçe fiyatı da aynı yönde artıyor. Beyaz, inox, gümüş ve bej gibi farklı renklerde tasarlanan kurutma makinelerinin rengine göre fiyatı da değişiklik gösteriyor. Hızlı kurutma, kırışıklık önleme, uzaktan kontrol edilme gibi teknolojik özelliklerle donatılan Siemens kurutma makineleri fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebiliyor. Siemens çamaşır kurutma makineleri için fiyat ve özellik araştırması yapılırken Hepsiburada’dan yararlanılabiliyor. Ürünler en çok satanlar, en yeniler, artan fiyat veya azalan fiyatlar şeklinde sıralanabiliyor. Sıralanan ürünler arasında hem özellik hem de fiyat yönünden karşılaştırma yapılabiliyor. Bunun dışında Siemens marka kurutma makineleri farklı markalarla da karşılaştırılabiliyor.

Siemens Kurutma Makinesi İndirim ve Kampanyaları

Teknolojik ürünler için yılın belli dönemlerinde indirimler ve kampanyalar düzenlenebiliyor. Aynı şekilde beyaz eşya grubunda yer alan Siemens kurutma makineleri için de indirim ve kampanyalar bulunabiliyor. Hepsiburada Siemens çamaşır makineleri için fiyat araştırması yapılırken “Süper Fiyat, Süper Teklif” ve “Kampanyalar” bölümüne göz atılması tavsiye ediliyor. Kurutma makinesi indirimdeyse değerlendirilerek bütçeden avantaj sağlanabiliyor. 

Siemens Kurutma Makinesi Yorumları

Elektronik ürün satın alırken sunulan özellikler dışında deneyimli kullanıcıların yaptığı yorumlarda oldukça önemli. Aynı şekilde Siemens kurutma makinesi yorumları da kullanıcı için önem arz ediyor. Kullanıcı satın almak istediği ürünle ilgili kararsız kaldığında yorumlara göz atabiliyor. Deneyimli kullanıcıların yaptığı pozitif veya negatif yorumlar ürün hakkında daha detaylı bilgi veriyor. Ürünü satın almayı düşünen kullanıcı bu yorumlardan yola çıkarak kararını netleştirerek sepetine ekleyebiliyor. Kurutma makineleri farklı satıcılar tarafından satışa sunulabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siemens Kurutma Makinesi

11 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Yıllık Enerji (kWh)
DSACategoryId/2147483637/235604/153223/siemens