Eski zamanlardaki popüleritesini şimdilerde tekrar yakalayan döküm tencereler, sağlığını düşünen ve yediği yemekten keyif almak isteyen kullanıcıların ilk tercihi oluyor. Döküm tencereler kimyasal içermediğinden sağlık konusunda kullanıcılara herhangi bir zorluk yaşatmıyor ve ham yapısı sayesinde diğer ürünlere oranla çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahip oluyor. Staub, Fransız döküm tencereleri etkileyici ve kaliteli yapısıyla mutfaklarınıza kadar taşıyor. Staub döküm tencerelerin de yardımıyla mutfaklarınızda en lezzetli ve sağlıklı yemekleri pişirebilir, kendi mutfağınızın profesyonel aşçısı olabilirsiniz.

Staub Döküm Tencereler Kaliteyi Mutfağınıza Taşıyor

Döküm tencereler, yapıları itibarıyla lezzetli ve sağlıklı yemek pişirmek söz konusu olduğunda başvurulan ilk ürünlerden oluyor. Staub, ile Fransız geleneği olan döküm tencereleri sizlere sunuyor. Staub döküm tencereleri diğerlerinden ayıran başlıca özellikler şunlardır:

  • Dökme demir tencerelerde kimyasal maddeler kullanılmıyor. Bu sebepten ne kadar kullanırsanız kullanın sağlığınızı tehlikeye atacak herhangi bir durum ile karşılaşmıyorsunuz.
  • Döküm tencereler yapıları itibarıyla çok yüksek ısıları dahi muhafaza edebiliyor. Bu sayede yemeklerinizi etkili bir şekilde pişirebiliyor. Döküm tencereler, ısıyı tencere yüzeyinde eşit bir şekilde yaydığından dolayı tencerenin içerisindeki tüm gıdalar eşit miktarda ısı ile temas ediyor. Döküm tencerelerin bu özelliği, klasik tencerelerde karşılaşılan yemeklerin bir kısmının pişerken bir kısmının halen istenilen kıvamda olmaması sorununu ortadan kaldırıyor.
  • Döküm tencereler, yavaş ateşte pişmesi gereken yemekler konusunda da başarılı oluyor. Isıyı muhafaza edebilen yapısı sayesinde yavaş ateşte pişirilen yemeklerin aromalarının birbirine geçmesini ve kendi sularında pişmesini sağlıyor. Bu sayede yemekleriniz hiç tatmadığınız kadar lezzetli oluyor. Ayrıca döküm tencereler, ocaktan alındıktan sonra dahi uzun bir süre boyunca sıcak kalabiliyor.
  • Döküm malzemenin kullanıcılara sunduğu en büyük faydalardan biri ise uzun kullanım ömrü oluyor. Kaliteli ve yüksek dayanımlı yapısı sayesinde çizilmelerden büyük oranda korunuyor ve yıllar boyu ilk günkü ihtişamlı yapısını koruyabiliyor.
  • Döküm tencereler yapıları itibariyle fırın içerisinde de kullanılabiliyor. Bu ürünler ile dünyanın en lezzetli güveç yemeklerini hazırlayabilirsiniz.

Kaliteli Yapı ve Şık Tasarım Bir Arada

Günümüzde mutfakların birçoğu belirli moda akımları ya da tasarım fikirleri doğrultusunda dizayn ediliyor. Tencere ve tava gibi araç gereçlerin mutfağın genel dizaynına uyum sağlaması ise kullanıcılar açısından önemli bir husus olabiliyor. Staub, kullandığı tasarımlar ile döküm tencereleri adeta bir karakter sahibi yapıyor. İkonik tasarımlara sahip olan bu döküm tencereleri yalnızca lezzetli ve sağlıklı yemekler yemek için değil aynı zamanda kullanmadığınız vakitlerde bir dekorasyon ögesi olarak da kullanabilirsiniz. Oldukça geniş bir renk skalasında üretilen Staub döküm tencereler, genellikle oval ve yuvarlak yapıda üretiliyor. Minimal ancak keskin hatları sayesinde aynı anda modern ve vintage mutfak tasarımlarını adeta tamamlayabiliyor. Dilerseniz yuvarlak ve Akdeniz mavisi renginde bir Staub döküm tencere ile mutfağınıza hareket katabilir, dilerseniz de renklerin en sadesi ancak en etkili olan siyaha bezenmiş oval Staub döküm tencere ile mutfağınızda klasik bir görüntü yaratabilirsiniz.

Staub Döküm Tencereler Mutfak Hayatına Pratikliği Getiriyor

Döküm tencereler yapıları itibarıyla oldukça kolay bir şekilde temizlenebiliyor ve pişirme esnasında gıdaların yapışmasını engelleyerek leke oluşumunun önüne geçiyor. Bu ürünleri isterseniz bulaşık makinesinde yıkayabilir isterseniz de oldukça kolay bir şekilde elinizde yıkayabilirsiniz. Döküm tencereler ısıyı muhafaza edebildiklerinden dolayı yavaş ateşte dahi başarılı bir şekilde yemek pişirebiliyor. Pişmesi uzun süren yemekleri kısık ateşte pişirerek enerji kaybını önleyebilirsiniz. Sağlık ve lezzet konusundaki beklentilerinizi karşılarken estetik kaygılarınızı da giderecek bir döküm tencereye sahip olmak istiyorsanız siz de Staub döküm tencereleri tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Staub Döküm Tencere Fiyatları

92 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 92 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60000274/staub