Toshiba Klima Fiyatları

Yaz aylarında serinlemek ya da kış aylarında ısınmak bir problem haline gelebiliyor. Günümüzde gelişen teknolojiyle artık bu problemler çok daha kolay çözülebiliyor. Özellikle serinleme ve ısınma işlevlerinin bir arada bulunması ayrıca bir kolaylık sağlıyor. Bu işlevlere sahip bir makine deyince akla kaçınılmaz olarak klimalar geliyor. Günümüzde klima her mevsime uygun bir makine olduğundan evlerin vazgeçilmezi haline geldi. Bu sebeple klimaların bir lüks değil gereksinim olduğunu söyleyebiliriz. Her tarza ve ihtiyaca uygun klimalar artık çok kolay bulunabiliyor. Model model, çeşit çeşit birçok klima olmasının yanı sıra özellikleri de değişkenlik gösteriyor. Toshiba klima ile en iyi özellikler hem cebinize hem zevkinize uygun!

Evinizin ve odanızın boyutlarına göre ya da bütçenize göre bir klima bulmak çeşitlerin fazla olmasından dolayı artık çok daha kolay hale geldi. Özellikleri değişkenlik gösterdiği gibi dizaynları da farklı olabiliyor. Bu noktada kullanılacak odanın dizaynına ve kendi tarzınıza uygun olarak klimayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Tabii ki de klima kullanımının da önemli hususları var. Öncelikle klima almaya karar verdiğinizde ihtiyacınız olan özellikleri listelemenizde fayda var. Bu noktada zevkinize uygun olanı seçmeniz de önemli. Ardından seçtiğiniz klimayı aldıktan sonra taktırmak da oldukça önemli. Her zaman monte ve taktırma işlemlerini bir profesyonele yaptırmak hem içinizin rahat etmesini hem de işinizin kolayca halledilmesini sağlar. Ayrıca klima bakım ve temizliği de düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli yapılmadığında klimanızın performansı etkilenecektir. En önemli konulardan biri de marka seçimidir. Doğru marka seçimi uzun ömürlü kullanım sağladığı gibi güvenilir markalar da her anlamda içinizi rahatlatır. Toshiba klima ile size hem güvenilir hem de rahat bir kullanım sunar. Aynı zamanda Toshiba klima fiyatları da her bütçeye uygun olarak değişiklik gösterir.

Hem Güvenli Hem Uygun: Toshiba Klima Modelleri

Günümüzde klimalar markadan modele değişiklik gösterir ve oldukça çeşitlidir. Doğru klimayı seçmek önemli olduğu gibi bütçenize uygun olanı bulmak da büyük önem taşır. Hem ünlü hem de güvenilir bir marka olarak her türlü imkanı müşterilerine sunuyor. Köklü bir marka olduğundan dolayı her türlü elektronik alette ilk tercihler arasında yer alan Toshiba sizlere klima fiyatlarında da tüm bütçelere uygun seçenekler sunuyor. Klima modellerinde özellikle daha önce bahsettiğimiz BTU değeri büyük önem taşıyor. Toshiba da modelleri arasında geniş bir değer aralığı sunuyor. Kullanacağınız odanın m2 cinsinden büyüklüğüne göre kolayca BTU değerini belirledikten sonra birçok model arasından seçim yapabilirsiniz.

Modelleri belirlemek için BTU değerleri ayrımı yapmak gerekiyor. Minimum olarak Toshiba klima 9000 değerinden başlar ve BTU giderek yükselir. Bazı modellerde soğutma ve ısıtma değerleri aynı olmayabilir. Örneğin Toshiba klima 12000'lik modellerden Rast 10 ısıtma kapasitesi olarak 16400 soğutma kapasitesi olarak da 12000 BTU değerine sahiptir. Burada önemli nokta yoğun olarak kullanılacak mevsime göre bir tercih yapmaktır. Toshiba klimalar ev tipi kullanımlarda odalarda kullanıldığı gibi kapalı balkonlarda da tercih edilmektedir. Burada da önemli nokta hem balkonun büyüklüğü hem de özellikle kış ayları için balkonun yalıtımıdır. Yine BTU değeri bu durumlar göz önünde bulundurularak hesaplanmalı ve ona göre bir tercih yapılmalıdır. Bugün en çok tercih edilen Toshiba multi klima modelleri sekiz iç ünitenin bir dış üniteye bağlanmasını sağlar. Bu sayede hem görüntü hem de gürültü kirliliğinden kurtarır. Aynı zamanda evden okula ve iş yerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunun sebebi aynı ayna birden fazla mekânı soğutabilmesi ve ısıtabilmesidir.

Aynı zamanda bazı klima modelleri hızlı soğutma ve ısıtma özelliğine de sahip. Toshiba klima inverter modellerinde bulunan bu özellik hem enerjiden büyük bir tasarruf hem de yoğun yaz ve kış aylarında fazlasıyla konfor sağlar. Tasarruf özelliği klasik klima modellerine göre üçte iki oranındadır ve yine bu modellerin iki katı daha hızlı ısıtma ve soğutma özelliğine sahiptir. Bunların dışında klima modelleri yalnızca Split yani duvar tipi değil aynı zamanda tavan tipi olarak da karşımıza çıkıyor. Ev içi kullanım için genellikle split okul ve iş yeri gibi çok büyük alanlar için ise tavan tipi öneriliyor. Her ihtiyaca uygun özellikleri ve geniş ürün yelpazesi ile Toshiba klima Türkiye özelinde vazgeçilmez hale geldi.

Toshiba Son Model Klima Özellikleri

Bir klimanın olmazsa olmazı ünite özelliğidir. Çok üniteli klimaların tek bir üniteye bağlanması ile oluşan multi split klimalar hem estetik bir görüntü hem de çoklu klimaların yönetimini bir arada sunar. Bu tarz klimalar tavanda, salonda, duvarda ve birçok yerde kullanıma uygundur. Aynı zamanda çoklu yönetim özelliği farklı katlar için de kullanıma uygundur. Mono split adı verilen klimalar ise tek bir dış ünitenin yine tek bir iç üniteye bağlanması ile oluşur. Bunun yanında Toshiba klima çift ünite modelleri de mevcuttur. Bu modeller multi split özelliğe sahiptir. Multi split klimalar tüm özelliklerinin yanı sıra Toshiba hem güvenilir hem de oldukça sessiz bir kullanım sağlar. Klima tercihinde en önemli etkenlerden bir diğeri ise BTU değeridir. Genellikle enerji değeri olarak bilinen BTU klimada ise bir saatte odadan taşınan ısı değerini belirtmek için kullanılır. Yani BTU değerinin artması daha çok ısı değişimi yapılabildiği anlamına gelir.

BTU değerinin belirlenmesinde birçok etken vardır. Coğrafi bölge bunlardan biridir. Yani yaşadığınız bölgenin hava şartlarını da göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır. Bunun yanında evin yalıtımı ve dış cephesi de büyük önem taşır. Bir diğer etkenin aydınlatma değeri olduğu söylenebilir. Genellikle klimanın kullanılacağı odada 500 W ve üzeri bir aydınlatma varsa bu kesinlikle dikkate alınmalı ve ona göre bir BTU tercihi yapılmalıdır. BTU kapasitesinin belirlenmesinde en büyük etken ise odanın boyutudur. Oda metre kare cinsinden büyüdükçe en iyi performans için BTU değerinin de yüksek olması gerekir. Oda büyüklüğü ile doğru orantılı olarak değerin arttırılması önerilir. Genellikle BTU hesaplamada ise oda metre karesinin 2.2sinin alınması ve o sayısının 1000 ile çarpılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde alan için uygun değer yaklaşık olarak bulunabilir. Örneğin ortalama bir salon için Toshiba klima 18000 tercih ettiğinizde kesinlikle istediğiniz performansı alabilirsiniz. Toshiba markalı klimaların filtreleri de rakiplerine göre oldukça iyi performansa sahiptir. İster soğuk olsun ister sıcak tüm hava koşullarında en temiz havayı sizlere sunmak için özel olarak tasarlanırlar. Modellerdeki filtreler genellikle havadaki kirliliği ve zararlı maddeleri arındırırlar. Güncel modellerde filtreler havayı temiz tuttuğu gibi klimaların iç temizliğini de sağlıyor. Toshiba diğer filtre tiplerine göre 10 kat daha hızlı hava temizleme özelliğini sizlere sunuyor.

Toshiba Klima Kış Modu mu Yaz Modu mu?

Havalar çok mu sıcak? O zaman hemen Toshiba klima yaz modu açılsın! Klimalar için genellikle soğuk havalarda kış sıcak havalarda ise yaz modu olarak kullanılır. Bu sayede tek bir klima hem serinletme hem de ısıtma işlevi görür. Tabii ki kullanım yalnızca iki mod ayarı ile sınırlı değildir. Birçok derece ayarı ve fonksiyon bulunmaktadır. Özellikle bu fonksiyonları doğru kullanmak, size, evinize ve klimanıza uygun olan derece ayarını yapmak yüksek performans için büyük önem taşıyor. Örneğin alanın büyüklüğüne göre Toshiba klima 24000 tercih ettiğiniz zaman en iyi kullanım için doğru hızlandırma ve üfleme ayarlarını kullanmanız gerekiyor. Bu kullanımın hem Toshiba klima 16000 BTU hem 18000 BTU yani diğer modellerde aynı şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. BTU seçimi ise oda büyüklüğüne göre yapılmalıdır. Yüksek BTU değerli bir klimanın küçük bir odada kullanımı sağlıklı sonuçlar vermez.

Yaz ayları için kullanılan Toshiba klima soğuk ayarı için doğru derece çok önemli. Çünkü yanlış derecelerde ve özellikle çok soğuk ayarlarda çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor ya da sinüzit gibi var olan sorunları tetikleyebiliyor. Yazın en sıcak günlerinde dışarıdan eve gelindiği zaman buz gibi hava çok ferahlatıcı olsa da soğuk algınlığı durumlarına dikkat edilmesi ve doğru kullanım için iyi bir ayar yapılması gerekiyor. İyi bir ayar için genel derece önerileri bulunuyor. Fakat burada kendi rahatınıza uygun olarak soğuk ayarı yapmanız çok önemli. Genel olarak ise minimum 25 derecede kullanım öneriliyor. En yaygın kullanımın ise 26 ve 27 derece olduğu söylenebilir.

Toshiba klima sıcak ayarı ise çoğu bakımdan soğuk ayarı ile aynı şartlarda kullanılır. Genel olarak alanın ve iklimin özelliklerine, kullanıcının isteğine göre sıcaklık derecesi değişebiliyor. Soğukta olduğu gibi sıkıntılara sebep olmasa da eğer fazla sıcak sevmiyorsanız yüksek derecede kullanmak bunalmaya ve rahatsız hissetmeye neden olabilir. Bu sebeple konforunuza göre bir ayar yapmalısınız. Önerilen ve genellikle kullanılan sıcak ayarı ise 23 ve 24 derecedir. Yine de ortamda bulunan kişi sayısının da sıcaklık ayarını etkilediği unutulmamalıdır.

Toshiba Klima Temizliği Püf Noktaları

Klima temizliği zor gibi gözükebilir. Fakat belirli aralıklarla temizlik ve bakım yapılması hem klimanızın performansını arttıracak hem de içerideki hava dolaşımını en iyi şekilde sağlayacaktır. Düzenli ya da uzun süre yapılmadığı zaman klima içinde küflenme ve tozlardan sıkışma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Toshiba klima modellerinde bulunun özel filtreleme sayesinde klima içerideki havayı temizlerken kendi içini de temiz tutar. Sonuç olarak küf oluşumu ya da toz birikmesi gibi durumlar yaşanmaz. Bu özellik sayesinde klima temizlik süresi uzamış olsa da bu temizlemek gerekmediği anlamına gelmez. Tüm klimaların temizliği ve düzenli bakımları yapılmalıdır. Toshiba klima yorumları arasından en çok övgüyü filtreleme sistemine aldığı görülebilir. Siz de yüksek filtreleme özelliğinden yararlanmak için Toshiba klima kampanya zamanlarını kaçırmayın.

Klima kullanımınızın daha yoğun olduğu zamanlarda basit temizleme yöntemleri ile iki haftada bir kolayca temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda detaylı bir temizlik özellikle zaman içinde oluşabilecek kötü koyuyu da önler. Kötü kokuların sebebi hem klimaya kaçan toz hem de sigara ve yemek gibi kokulardır. Bu koku ortalamak bir klimadan 6 ay ya da 1 yıl içinde gelmeye başlar. Bu nedenle 6 ay olmadan 4-5 ayda bir temizletmekte fayda vardır. Detaylı temizliği yine kendiniz yapabileceğiniz gibi bir profesyonele de yaptırabilirsiniz. Uzman tutmayı tercih ettiğinizde aynı zamanda klimanızın bakımını yaptırabilirsiniz. Diğer yandan evde temizlik için klimalar için özel üretilen temizleme setlerinden kullanabilirsiniz.

Klima temizliğinde ilk adım olarak duvarınızı muhafaza etmeniz gerekir. Bunun sebebi açtığınız zaman klimanızdan gelecek tozların duvarınıza yapışmamasıdır. Korumanız gereken bir diğer nokta da motor kısmıdır. Klimanın motor kısmına toz kaçması performansı etkileyebilir. Ardından klimanızın kapağını kaldırmanız gerekir. Kapağı kaldırınca gördüğünüz radyatör peteklerini elektrikli süpürge yardımı ile tozlardan kurtarabilirsiniz. Bu sayede sprey ile tozlar birleşerek çamurlanmaya sebep olmaz. Daha sonra spreyi yeterli bir biçimde bu bölüme sürmelisiniz ve küçük bir fırça ya da bez yardımı ile yavaşça temizlemelisiniz. Özellikle fırça kullanımında sprey köpürecektir. Klimanız köpüklerden arındırmak sizi endişelendirmesin. Su doldurduğunuz bir sprey şişesi ya da ıslak bez yardımı ile kolayca durulayabilirsiniz. Bu aşamada fazla su kullanmak sizi korkutabilir. Fakat klima drenaj kanalları sayesinde fazla su kullanmak problem yaratmaz. Bu kanallar ile su klimanın dışına aktarılır.

Toshiba Klima Ayarları Nasıl Yapılır?

Klima ayarı bazen çok zormuş gibi gözükse de günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle beraber kolay kumanda kullanımı sayesinde daha hızlı ve basit şekilde ayar yapılabiliyor. Klima ayarında en önemli etken tabii ki de mevsim şartlarıdır. Havanın sıcaklığına uygun olarak doğru dereceyi ayarlamak gerekir. Yine de sıcaklık ya da soğukluk sizi rahatsız etmemeli, rahat hissedeceğiniz bir ayarda olmalıdır. Sıcak ve soğuk değişimi için öncelikle klimanızı bu moda ayarlamanız gerekir. Ardından kumandada bulunan artı ve eksi yönlü tuşlara basarak sıcaklığı düşürebilir ve arttırabilirsiniz. Aynı zamanda odadaki nem oranı da hem rahat etmek için hem de sağlık için oldukça önemlidir. Bu sebeple hava şartları ne olursa olsun odada bir sirkülasyon sağlanması gerekiyor. Toshiba klima filtresi ve nem modu sayesinde hava dolaşımını en iyi şekilde sağlıyor. Klimanızın kumandasından mod tuşuna basıp nem modu seçeneğine basarak bu özelliği kullanabilirsiniz. Yine de üfleme hızını en yüksek derecede tutmamak gerekiyor. Klimanızı kış madunda kullanıyorsanız aşağıya yani yere doğru üflemesi önerilir. Bu sebeple hava yönünü aşağı ayarlamalısınız. Yazın ise yukarıya tavana doğru üflemesi önerildiği için buna uygun ayarı yapmak gerekebilir. Aynı zamanda hava yönünü aşağı ve yukarı hareket edebilir moda da getirebilirsiniz. Kumandanızdan hava yön işaretleri ile bu özelliği kolayca ayarlayabilirsiniz.

Sıcak havalarda da en düşük sıcaklık derecesine ayarlamak hızlı bir soğutma işlevi görmüyor aynı zamanda performansı ve enerji tasarrufunu da önlüyor. Toshiba markalı klimalar hızlı ısıtma ve soğutma özelliklerine zaten sahip olduğundan 24 ve 26 derecelerde kullanmak öneriliyor. Toshiba klima kumandası üzerinde bulunan ayarlar ya da seçenekler tuşuna basıp yön tuşları ile ilerleyerek hızlı çalışma modunu kullanabilir ve ayarlayabilirsiniz. Özellikle yine çok sıcak günlerde dışarıdan gelecek sıcağı kesebilen perde kullanımları öneriler arasında. Klimanın üflediği yani hava giriş ve çıkış noktası da çok önemli. Bu alanın eşyalarla kapanması performansı olumsuz etkiliyor. Uzun süreli kullanımlar için ise klima zaman ayarı yapmak gerekebilir. Bu sayede istediğiniz zaman klimanızın durmasını sağlar ve enerji tasarrufu yaparsınız. Klimanız açık vaziyetteyken zamanlayıcı tuşu ile kapanmasını istediğiniz zamanı ayarlayabilir ya da bu özelliği açıp kapatabilirsiniz. Eğer uzun süredir kullandığınız bir klimanız varsa istediğiniz performansı almak için artık klimanızı yenilemeniz gerekebilir. Toshiba sizlere en iyi özelliklere sahip ve yüksek performanslı klimalar sunar. Enerji tasarruflu, yüksek filtreli ve sessiz kullanımlı ne isterseniz hepsi Toshiba klimalarda var. Şimdi en yeni ve üstün özelliklere sahip tüm Toshiba markalı klima çeşitleri için Hepsiburada adresini ziyaret edin!

Toshiba Klima Nasıl?

Toshiba klimada en yeni teknolojileri sizlere sunar. Enerji tasarrufu, üstün filtre özellikleri, sessiz kullanımı ve daha birçok kolaylığı sayesinde konforlu ve profesyonel bir kullanım sağlar.

Toshiba Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

Toshiba klimalar enerji sınıflarına göre farklı elektrik harcama kapasitelerine sahiptir. Enerji sınıfları A++, A+ ve A olarak değişmektedir.

Toshiba Klima Nasıl Çalışır?

Toshiba klima kumandalarının pratik kullanımı sayesinde klimayı çalıştırmak oldukça kolaydır. Çalıştırma esnasında yaz modu ve kış modu ayrımına dikkat edilmelidir.

Toshiba Klima Nasıl Kullanılır?

Klima kullanımında size uygun olan ve kendinizi rahat hissedeceğiniz ısıyı ayarlamak çok önemlidir. Klima kışın aşağı doğru yazın ise yukarı doğru üflemeye ayarlanmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Toshiba Klima Fiyatları

58 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 58 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?