Klimalar, bulundukları alanı ısıtma ve soğutma özelliği nedeniyle, mevsim ayrımı yapmadan her ortamda ihtiyaç duyulan elektronik ev eşyaları arasında yer alır. Klimaların kullanım alanları ise; ev, ofis, mağaza, restoran, kafe, alışveriş merkezleri ve kütüphaneler gibi oldukça fazla çeşitlilik gösterir. Klimalarda BTU olarak adlandırılan ısı birimlerinin değeri kullanılan klima türlerine göre değişiklik gösterir. 12000 btu klima modelleri büyük alanlara nazaran ev ve ofis gibi daha küçük alanlarda kullanılır. 12000 btu değerine sahip klimalar, 18-26 m² arasındaki büyüklüğe sahip olan alanlarda yaygın olarak kullanılır. BTU değerine göre farklı kategorilere ayrılan klimalar; kaset, salon, mobil ve duvar tipi klimalar olmak üzere 4’e ayrılır. 12000 btu değerine sahip modelleri; kaset, mobil ve duvar tipi klimalarda bulunur. Klimaları konforlu yapan özelliklerinden biri de inverter model olmasıdır. 12000 btu klima inverter modeller bulunduğu odanın sıcaklığının sabit kalmasını sağlar. Aynı zamanda inverter klimalar, fazla vakit geçmeden odayı soğutabilme özelliğine sahiptir. 12000 btu klima önerileri arasında bulabileceğiniz birçok model mevcuttur. Doğru renklerle ev dizaynında bütünlük oluşturan klimalar özellikleri ile avantaj sağlamayı başarır. A +++ özelliğine sahip modelleri beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi hem enerjiden hem de bütçeden tasarruf yapmanızı sağlar. Sizler de en ucuz 12000 btu klima modellerinden kullanacağınız alanın büyüklüğüne uygun olarak tercihte bulunabilirsiniz. Hava temizleyici cihazlar ile ev ve çalışma alanlarınızı daha temiz hale getirebilir, klimalarla birlikte etkili bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Enerji ve Bütçe Dostu 12000 Klima Modelleri

Teknoloji ile üretilen klimaların yanı sıra oda sıcaklıklarını düşürmek için kullanılan diğer ürünler arasında vantilatör yer alır. Fakat, klimalarda bulunan çeşitli teknolojik özellikler sayesinde bu ürünler hem yaz hem de kış mevsiminin vazgeçilmez ürünleri olarak yer alır. 12000 model hemen hemen her klima üretici firmasının ürettiği ürünlerde bulunabilir. 12000 btu klima özellikleri; iyonizer fonksiyonu, eco enerji tasarrufu modu, sessiz uyku modu, stand-by enerji tüketimi, uzaktan kumanda, hızlı ısıtma-soğutma modu ve zamanlayıcı gibi faktörler sayesinde gelişmişlik gösterir. Bunun gibi yüksek performans göstermesini etkileyen özellikleri sayesinde edilen ve çok tercih edilen ürünlerden biridir. En iyi 12000 btu klima genel olarak duvar tipi modellerinde yer alır. Duvar tipi modeller; ev ve ofis gibi ortamlarda tercih edilir. Son zamanlarda işlevsel olarak kolay kullanım sağlayan modeller arasında portatif klimalar yer alır. 12000 btu klima portatif modeller; ağırlıklarının fazla olmaması, ısıtma-soğutma işlemlerinin hızlı gerçekleştirilmesi, ergonomik yapısı ve kolay taşınabilir özelliğe sahip olması nedeniyle ofis ve restoran gibi ortamların kullanıcısı olmuş durumdadır. Aynı zamanda klimaların sürekli olarak çalışması nedeniyle bütçe dostu özellikli klimaların alınmasında fayda vardır. Bütçe ve enerji dostu 12000 btu klima önerisi olarak a+++ ürünleri verilebilir. Klima tercihinde bulunurken; her zaman sağlıklı koşulların sağlanması istenir. A+++ özellikli klima modelleri, çevre dostu özelliği gösterip klimanın açık olduğu alanda oluşan havanın temiz olması sağlanır. Böylelikle çocuklu ailelerin bile güvenerek yaşadıkları alanda çalıştırabilecekleri klima modelleridir.

12000 Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüksek teknoloji özelliklerine sahip klimaları satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. 12000 btu klima tavsiye ve önerilerin dikkate alınarak seçimler yapılması önemlidir. Klimanın kullanıldığı alanın büyüklüğü klima seçiminde en önemli belirleyici faktörlerden biridir. 12000 klimaların kullanım alanları 18-26 m² arasındaki genişliğe sahip odalar ve ofislerdir. Evlerde kullanılmaya uygun olan bu klimaları tercih ederken, duvar tipi mi yoksa taşıma kolaylığı ve ergonomik yapısı sayesinde ön plana çıkan portatif klima mı tercih edileceğine karar verilmesi gerekir. Portatif klimaların ergonomik yapıları, kolay taşınabilir olmaları ve hafif olmaları gibi ön plana çıkan özellikleri tercih sebepleri arasında yer alır. Çok sıcak bölgelerde yaşayan kişiler için 12000 btu klima a+++ modelleri oldukça yerinde bir seçim olabilir. Sıcak bölgede yaşayan kişiler klimaları çoğu zaman hiç kapatmadan çalıştırmaları gerekir. Böyle bir durumda enerji ve bütçe tasarrufu sağlayan A+++ özellikli ürünlerin tercih edilmesi daha mantıklıdır. Kullanılacak alanın ve yaşanılan bölgenin çok sıcak olmaması durumunda A+++ özelliği olmayan ürünler tercih edilebilir. Aynı zamanda 12000 klimaları satın alırken renk seçeneklerine de göz gezdirebilirsiniz. Fiyat performans özelliği gösteren modellerin tercih edilmesi uzun vadede bütçe dostu bir tercih yaptığınızı gösterir. 12000 btu klima yorumları incelendiği zaman genel olarak olumlu geri dönüşler olduğu ve kullanıcı memnuniyetinin sağlandığı ürünler olduğu görülebilir.

12000 Klima Fiyatları

12000 btu klima fiyatları, sahip oldukları özellikler, boyutları ve modellerine göre değişiklik gösterir. 12000 klimaların fiyatlarını belirleyen en önemli faktör, modelleri satışa çıkaran markalardır. Her marka değişik teknolojik özelliklere ve kalitelere sahip birçok model satışa çıkarır. Firmalar bu ürünlerin fiyatlarını sahip oldukları özellikleri ve kalitelere göre belirler. 12000 klimaların anında soğutma ve ısıtma özellikleri bulunduğu için fiyata dahil edilen en önemli özelliklerden biri de budur. 12000 klimaların enerji tasarrufu sağlayan A+++ modelleri de satışa sunulur. 12000 btu a+++ klima fiyatları, sağladıkları çevre dostu özellikleri ve uzun vadede bütçe dostu bir performans sergilemesi nedeniyle diğer ürünlerden farklılık gösterebilir. Duvar tipi 12000 klimaların yüksek teknoloji, çevre dostu, bütçe dostu, uzaktan kumanda, inverter ve sıcak-soğuk havanın sabitlenmesi gibi çeşitli özellikleri bulunur. Ucuz 12000 btu klima fiyatları özelliklerin çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Bu farklılıkları belirleyen etmenler arasında; çevre dostu, anında ısıtma-soğutma, sağladıkları sıcaklığı- soğukluğu sabit tutma, sessiz uyku modu, uzaktan kumanda, zamanlayıcı, otomatik ünite temizleme fonksiyonu, otomatik sıcaklık kontrolü, hata teşhis fonksiyonu, yüksek fan hızı ve buz çözme fonksiyonu gibi birden çok özellik bulunur. Daha küçük alanlarda kullanılması veya çok fazla çalıştırılması gerekmeyen durumlarda 12000 btu klima ucuz fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Sizlerde ihtiyacınıza ve bütçenize uygun 12000 btu klima en ucuz modellerine Hepsiburada aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

12000 Klimalarda Sessiz Çalışma Özelliği Var Mıdır?

12000 btu değerine sahip olan klima modelleri, sahip oldukları özelliklere göre çeşitli türlere ayrılır. 12000 btu klimalarında sessiz çalışma özelliği her modelde bulunmamakla birlikte bazı yüksek teknoloji ile desteklenen modellerde bulunur.

12000 Klima Bakımı Nasıl Gerçekleşir?

12000 klimaların bakımı oldukça önemlidir. İç ünite temizleyici ürünler ve nemli bir bez ile temizlenebilir. İç ünitede yer alan filtrenin temizliği sağlık açısından oldukça önemlidir. Filtre kolaylıkla çıkarılır ve takılır. Filtre çıkarıldıktan sonra bol suyla yıkanıp kurulanması gerekir. Filtre ve iç ünite temizliği için klima kapağı açılınca iç tarafı komple elektrik süpürgesi ile temizlenir. Ardından dış ünite temizlenir ve silinir.Klima kapağı takılır ve işlem tamamlanır.

12000 Klimalar Her Yerde Kullanılır Mı?

12000 klima modelleri, dilerseniz her yerde kullanabilirsiniz. Fakat yüksek performans sağlaması açısından ideal kullanım alanı 18-26 m²’lik alanlardır. Sahip olduğu güç 26 m²’ye kadar olan alanlarda etkili olur. Daha büyük alanlarda btu değeri yüksek ve büyük ölçüde olan klima modellerinin kullanılması önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

12000 Klima Fiyatları

161 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Klima Türü
Toplam 24 / 161 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/17453/17453