Vestel Klimalar

Klima evinizde ve iş yerinizdeki havayı dengede tutmanın en pratik yollarından biridir. Sürekli olarak gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran klimalarda birden fazla özellik bulunur. Hem kolay kullanılabilmeleri hem de uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilmeleri klimaların hemen her mekanda tercih edilmesini sağlar. Yaz ve kış aylarının vazgeçilmez cihazları arasında yer alan Vestel klima modelleri son derece temiz bir ısınma ve serinleme imkanı sunar. Kış aylarında odanın hızlı bir şekilde ısınmasını sağlarken aynı zamanda yaz aylarında da serinlemenize imkan tanır. Vestel klima modelleri beklentilere en iyi şekilde yanıt veren ve kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılayan cihazlardır. Hava değişimleri karşısında kolaylıkla ayarlanarak hızlı bir şekilde evinizin havasını değiştirme imkanı elde edebilirsiniz. Klimalar arasında birçok farklı model bulunur. Aynı zamanda bu cihazları çalışma performansı ve gücü de yine modeline göre farklılık gösterir. Bu nedenle de satın alma sırasında her detaya gereken özeni göstermeniz gerekir. Klima çeşitleri arasında mekanların boyutlarına göre farklı güçte çalışan birçok farklı tasarım yer alır. Bu tasarımların her biri hem ısıtma hem de soğutma teknolojisinde en iyisini sunar. Vestel klimaların yeni nesil tasarımları aynı zamanda telefon ve tabletler üzerinden yüklenen akıllı uygulamalar ile rahatlıkla kontrol edilebilir. Beklentilerinizi karşılayacak birçok modelin yer aldığı Vestel klima koleksiyonlarında eviniz ve iş yeriniz için en iyi tasarımlar sizlere sunulur. 

Klima Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vestel klima satın almak istiyorsanız önceden araştırmanız gereken birçok önemli faktör bulunur. Her ne kadar Vestel markalı tüm klimalar en iyi standartları sunsa da bu klimaların ortama uygun olması da önemlidir. Sizin gereksinimlerinizi karşılaması satın alma sırasında en çok önem vermeniz gereken bir noktadır. Klima seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken önemli detaylar ise şu şekildedir:

Klimanın Markası

Klimanın markası klima satın alma sırasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Bu süreçte Vestel klimaları yakından inceleyebilir ve gereksinimlerinize uygun olan bir tasarımı alabilirsiniz. Klima olarak Vestel markasını tercih etmek sizlere birçok avantajı aynı anda sunar. Hem kış hem de yaz ayarlarının yüksek bir performans ile çalışması büyük bir önem sağlar. Vestel klimayı alırken de mutlaka model detaylarını göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Klimanın Kullanılacağı Alan

Klima satın alırken mutlaka kullanılacağı alanı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Oldukça önemli bir konu olan alan konusu klimanın verimliliği üzerinde son derece etkilidir. Klima alırken ev tipi mi yoksa iş yeri için mi olacağına karar vermeniz gerekiyor. Eğer evde kullanılacak bir model arıyorsanız mutlaka odanın boyutlarını dikkate almalısınız. Küçük bir oda ya da mutfak için büyük güçte klimalar fazla gelebilir. Aynı şekilde geniş bir salon için de düşük güçte bir klima tercih etmemeniz gerekir. Evlerde genelde duvar tipi klimalar çok verimli olurken hastane gibi kurumsal alanlarda kaset tipi klimalar son derece avantajlıdır. 

Klimanın Kapasitesi

Klimanın kapasitesi de önem verilmesi gereken bir detaydır. Klimalar Vestel markası ile son derece kaliteli bir şekilde tasarlansa da bu klimaların farklı kapasiteleri vardır. Kişi sayısı, yaşadığınız bölgenin iklim özellikleri ve mekan boyutları kapasite üzerinde etkilidir. Bu süreçte klima seçimi yapmadan önce uzmanların da bilgisine başvurarak kapasite hakkında sizlere destek vermelerini isteyebilirsiniz

Klima Yetkili Servis Hizmetleri

Klima satın alırken yetkili servise ulaşımınızın zor olmaması gerekir. Vestel markasının Türkiye’nin hemen her yerinde yetkili servisinin olması klimanız ile ilgili olarak yaşanan tüm sorunların giderilmesinde önemlidir. Bulunduğunuz şehirde Vestel servis olduğu için rahatlıkla bu markanın klimasını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte servisler yalnızca arıza tamiri için değil aynı zamanda yıllık bakım yaptırmak için de önemli noktalardır. 

Klima Enerji Tüketimi

Aldığınız klimada en önemli nokta ise enerji tüketimidir. Bir klima 7/24 çalışan cihazlar arasındadır. Hem kış hem de yaz aylarında bu cihazların sürekli olarak çalışması faturaların kabarık gelmesinde önemli bir etkendir. Klimanızı satın alırken enerji tüketiminin durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Vestel klimalar her zaman A sınıfı kalitede tasarlanır. Bu da düşük elektrik tüketimi anlamına gelir. Tamamen bütçenize dost olan klimalardır. Aynı zamanda verimlilikleri de son derece yüksektir. Ancak kullanılacağı saat de bu konuda önemli bir noktadır. Günde birkaç saatlik bir kullanımda A sınıfı klimalara daha yüksek fiyat ödemek yerine daha düşük fiyatlı klasik klimalardan satın alınabilir. Ancak gün boyu bu klimaları çalıştırmayı düşünüyorsanız Vestel inverter klima tercih etmek bütçeniz açısından çok daha önemlidir. 

Vestel Klimalarda Öne Çıkan Özellikler

Vestel klimalar kullanıcı ve çevre dostu cihazlardır. Bu cihazların tercih edilmesinde birçok önemli faktör bulunur. Klimaların dayanıklılığının yüksek olabilmesi için birinci sınıf materyallerden yararlanılarak üretim yapılır. Aynı zamanda satış sonrasında kurulum ve montaj gibi konularda markanın müşterilerine önemli destekleri de bulunur. Vestel klima 12.000 modeli duvar tipinde tasarlanan klimalardır. Bu modeller kullanım açısından birçok mekana rahatlıkla uyum sağlar. Bu cihazlarda hava akımı yön ayarı, sessiz çalışma, zamanlayıcı, uyku modu, nem giderici gibi birçok farklı seçenek vardır. Aynı zamanda filtreleme sistemleri de son derece başarılı cihazlardır. Otomatik hava salınımı iki yönlü gerçekleştiğinden klimanızın verimliliği de son derece yüksektir. Odanızda çalışırken herhangi bir gürültüye neden olmaması Vestel klimaların avantajları arasında yer alır. 

Vestel 18’lik duvar tipi klimalar da yine kullanıcı beklentisine yanıt veren tasarımlardır. Oda içerisinde en uygun yere monte edilerek evinizin içerisinde son derece estetik bir görünüm meydana getirirler. Yaz ve kış ayarlarına geçişin kolay olduğu bu cihazlar uzun yıllar deforme olmadan rahatlıkla kullanılabilecek tasarımlar arasında yer alır. A++ modelleri tercih ettiğiniz taktirde enerji tasarrufunuz daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte dış ünitenin de sessiz çalışması Vestel klimaların sahip olduğu önemli özellikler arasında yer alır. Sezonsal verimliliğin yüksek olduğu bu cihazlar her türlü özelliği kullanıcıya en iyi şekilde sunar. Yüksek bir enerji tasarrufu sağlaması yanında kullanım prensibi de son derece basittir. Kullanım kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere riayet edildiği takdirde Vestel klimalarınızı sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Hayatınızı daha kolay bir hale getiren Vestel klima modellerini birçok yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Gelişmiş işlevlere sahip olan bu klimalar yapay zeka teknolojisine uygun bir şekilde tasarlanır. Aktif enerji kontrolü, hata teşhis ve koruma özelliği, buz çözme, otomatik fan hızı ayarlama ve günlük programlama gibi birçok farklı özelliği ile tüm dikkatleri üzerine çeker. Kalite bakımından en iyisini sizlere sunan Vestel mekanlarınızın havasını yaşanabilir düzeye getirir. 

Vestel Klima Modelleri ve Kullanım Avantajları

Vestel markası kullanıcılarına hitap etmek adına birçok farklı tasarım sunar. Hemen herkesin gereksinimlerine uygun olarak tasarlanan Vestel klimalar sayesinde kış ve yaz aylarında havayı ayarlama probleminiz kalmaz. Model seçenekleri genelde kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak sunulur. Hem iş yeri hem de ev için tasarlanan bu klimalar arasında dar ve geniş mekanlar için farklı kapasitelerde tasarımlar sunulur. 

Vestel inverter klima modelleri iyonizer teknolojisi ile tasarlanan modellerdir. İnverter klimalarda 9’lık, 12’lik, 18’lik, 24’lük gibi farklı kapasitelerde birçok seçenek vardır. Bu klimaların ön filtreleri çıkarılabilir özelliklere sahiptir. Uyku moduna aldığınızda hava akımı sizi rahatsız etmeyecek düzeyde çalışır. Turbo çalışma sistemine sahiptir. Restart özellikleri sayesinde elektrik kesintisi olan durumlarda otomatik yeniden çalışarak ortamın olması gereken hava düzeyine gelmesine yardımcı olur. 

Yeni teknolojiye uygun olarak tasarlanan 12+ 12 ya da 9+ 12 klima modelleri yüksek standartları ile oldukça tercih edilir. Bu klimalar iki farklı iç ünite tek bir ünite şeklinde satışa sunuluyor. Klimanın iç ünitelerini farklı odalara montaj yaptırırken fazladan bir ünite satın alma problemi ortadan kalkar. Vestel klimalar estetik duruşu sayesinde beklentilerin ötesinde cihazlar olarak evlerde ve iş yerlerinde yerini alır. Klimalar ortamdaki kirli havayı emerek daha temiz bir hava sağlayarak kullanıcı sağlığına önemli katkılar sağlar. 

Salon tipi klimalar duvara monte edilecek şekilde tasarlanır ve bu da ortamda herhangi bir cihaz kalabalığını ortadan kaldırır. Büyük ve geniş odalar için 24’lük ya da 18’lik klimaları tercih edebilirsiniz. Ancak daha küçük odalar ya da mutfak için 9’luk klima modelleri çok daha işlevseldir. Aynı zamanda enerji tasarrufu açısından daha idealdir. 

En İyi Ev Tipi Vestel Klima Modelleri

Ev tipi klima modelleri arasından seçim yaparken duvar tipi modeller en ideal olanlardır. Bu tasarımların en önemli yanı odanın en iyi yerine konumlandırılmaları ve her yere aynı derecede etki etmeleridir. Vestel ev tipi klima modelleri geniş ve güçlü hava akımı özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda yüksek bir verimlilik sağlar. Bunun yanında kolay taşınabilir ve montaj yapılabilir cihazlardır. Kolay bakımı yapılabildiği için uzun yıllar kullanılabilecek cihazlardır. Beklentilerinize yanıt veren bu tasarımlarda zamanlayıcı fonksiyonlar önemli özellikler arasında yer alır. 

Boru tesisatları ve drenaj borularının bağlantıları 4 yönlü olarak tercih edilebilir. Dış üniteleri balkon ya da pencere dışına montajı yapılabilir. Ev tipi Vestel klimaların en önemli özelliklerinden birisi de gürültüsüz bir şekilde çalışmasıdır. Bu özelliği sayesinde uzun süre boyunca klimanızı kullanmanıza rağmen gürültü kirliliği ortaya çıkarmaz. Kullanıcı beklentisine yanıt veren tasarımlar hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak tasarımlardır. Ev tipi klimalar genelde uzun saatler çalıştırıldığı için mutlaka bu cihazların A enerji sınıfında olması gerekir. Vestel klimaları da enerji tasarrufu bakımından son derece işlevsel tasarımlar sunarak en iyisini satın almanıza olanak tanır. 

Wi- fi kontrol özellikleri sayesinde kolayca idare edilen klimalar elektrik kesintileri sonrasında yeniden ayarlama yapmanıza gerek duyulmayan tasarımlardır. Elektrikler geldiği anda hangi ayarda kapandıysa yine aynı ayarda çalışma gösterir. Klima kanatları yatay ya da dikey olarak hareket ettirilebilir. Dört farklı yönde hava salınımı sağlayan özellikleri sayesinde mekanlarınızda en iyi şekilde iklimlendirme yapabilmenize olanak tanır. Yukarı, aşağı ve sağa, sola şeklinde farklı şekillerde hava akımı gerçekleştirebilir. 

Son derece rahat bir kullanım imkanı sunan Vestel klimalarda arıza durumunda yedek parçaları da kolaylıkla temin edebilirsiniz. Vestel klima kumandası ve diğer tüm aparatların kolayca bulunabilmesi cihazlarınızın sorunlarının hızlı bir şekilde giderilmesinde büyük bir önem taşır. Tozu ve kirli havayı tamamen filtreleyen bu tasarımlar sağlıklı bir yaşam alanı yaratmanızda sizlere önemli avantajlar sağlar. Yeni tasarımları ile tüm dikkatleri üzerine çeken Vestel klima modelleri her bakımdan kullanıcı ve çevre dostu cihazlardır. 

Yüksek Isıtma ve Soğutma Teknolojisine Sahip Vestel Klimalar

Yüksek ısıtma özellikleri ve soğutma teknolojisi ile Vestel klimalar hayatınızın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Her konuda sizlere en iyi avantajları sunan Vestel klima markası en yeni teknolojileri kullanarak beklentilerinizin karşılanmasını sağlar. Otururken, çalışırken ya da uyurken bulunduğunuz mekanın havasının sağlığa uygun hale getirilmesinde çok işlevsel cihazlardır. Yüksek bir ısıtma teknolojisine sahip olan bu cihazlar farklı derecelerde çalışarak mevsim şartlarına en iyi şekilde uyum sağlar. Oda sıcaklığı ya da serinliği belli bir seviyeye geldiğinde kendini dinlenmeye alır ve sessiz bir şekilde beklemeye başlar. Bu süreçte de enerjiden tasarruf ederek faturalarınızın yükselmesine neden olmaz. Vestel klima modelleri İyonizer teknolojisi sayesinde ortamda ki tüm negatif yüklü elektriği yok ederek huzurla oturabilmenize olanak tanır. 

Denize yakın yerlerde nemin yoğun olması klima seçimlerini etkileyen durumlar arasında yer alır. Nemli yerlerde kapalı alanların nem seviyesinin dengelenmesinde Vestel klimaların oldukça önemli etkileri bulunur. Nem alma özelliği sayesinde ortamda bulunan nem çekili ve daha konforlu bir yaşam alanı ortaya çıkarılır. I feel yani hisset adı verilen teknoloji sayesinde oda sıcaklıkları klimanın bulunduğu yere göre değil de sizin bulunduğunuz yere göre ayarlanması sağlanıyor. Buzlanma problemi klimalarda en önemli sorunlardan biridir. 

Ancak Vestel klimalar buzlanma sorununa karşı son derece dayanıklı olan cihazlardır. Buz çözme özelliği sayesinde sorun ortadan kaldırılarak kolaylıkla buzlanma sorunu da ortadan kalkar. Doğanın tüm pozitif enerjisini evinizin ve iş yerinizin ortamlarına taşıyan Vestel klimalar kapalı alanlarda dahi kendinizi zinde ve ferah hissetmenize imkan tanır. En iyi teknolojilerin kullanılarak tasarlandığı Vestel klimalar kullanıcıyı rahatsız etmeyecek tüm özellikleri bir arada taşır. Hem bütçenize hem de mekanlarınıza en uygun klima modellerini Vestel klima koleksiyonları içerisinde bulabilirsiniz. 

Vestel Klima Fiyatları

Vestel klima fiyatları kullanıcı açısından önemli olsa da en önemli konu klimanın verimliliğidir. En iyi markalar arasında yer alan Vestel klima konusunda geniş bir ürün skalası sunar. Fiyatlar klimaların özelliklerine ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Vestel klima fiyatları 18’lik modellerde 9’luk olan modellere göre daha yüksek olabilir. Ancak verimlilik açısından en iyi şekilde gereksinimlerinizi karşılayacak tasarımlardır. Kullanıcı açısından en ideal olan modelin tercih edilmesi fiyatlar bakımından farklılık yaratabilmektedir. Vestel klimaları fiyatları ürünlerin modellerine ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Klimalar kullanılacağı alandan ne kadar süre kullanılacağına kadar birçok detay göz önünde bulundurularak satın alınır. Bu da kapasitesi farklı olan klimaların daha farklı fiyatlar üzerinden satılmasına olanak tanır. Klima kullanıcıları bir ürün seçimi yaparken fiyattan daha çok aldıkları klimanın enerji tasarruf özellikleri olan ve bulunduğu ortamda ise en iyi performansı sağlayacak olan ürünü seçmelidir. Vestel klimalar her daim sizlere yüksek kalitede ısınma ve serinleme olanağı sunan cihazlardır. 

Vestel 18000 Klima Kaç Metrekare Soğutur?

Vestel klima modelleri arasında farklı kapasitelerde modeller vardır. 18’lik Vestel klima modelleri yaklaşık olarak 39.6 m2 bir alanı soğutabilir. 

Vestel 18’lik Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

18000 BTU klima geniş mekanlarda tercih edilen A sınıfı cihazlardır. Bu klimalar yaklaşık olarak en hızlı modda çalıştırılır ise saatlik olarak 1.78 kW elektrik harcamaktadır. 

Vestel Klimalar Kaç Lira?

Vestel klima modelleri farklı fiyatlarda satışa sunulur. 9’luk, 12’lik, 18’lik ve 24’lük kapasitelerde satışa sunulan klimalar farklı fiyatlara sahiptir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

VESTEL Klima

26 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
BTU (Soğutma Kapasitesi)
Toplam 26 / 26 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?