Arçelik Klima 

Arçelik klima modelleri, yaşam alanlarında yaz ve kış aylarında sık sık tercih edilen ekipmanlardan bir tanesidir. Klimalar, temiz ve ferah bir havaya sahip olmak açısından muhteşem bir verimlilikle çalışır. Zararlı olan partiküllerden filtrelenerek ve arındırılmış olan havanın uygun sıcaklıkta ortama verildiğini söyleyebiliriz. Uygun nem ve sıcaklık değerlerini klimalarınızı ayarlayarak oluşturabilirsiniz. Arçelik markalı klimalar, verimli ve tasarruflu çalıştığı için sık sık tercih edilmektedir. Klimalar, bütün bu ideal değerlerin bir araya gelerek, havanın sıcak ya da soğuk bir şekilde ortama aktarılmasına yardımcı olur. Konfor bölgenizi belirleyerek, havanın hangi kısma gelmesine de karar verebilirsiniz. Yani bireylerin konfor alanlarında klimaların mutlaka bulunması gerekir. Böylece daha serin ya da daha sıcak bir ortama sahip olabilirsiniz. 

Genel olarak, mevcut havanın serinletilmesi ya da ısıtılması için klimalardan yararlanılır. Klimaların işlevleri sayesinde, bu ürünleri dilediğiniz modda çalıştırabilirsiniz. Arçelik markasının ürettiği klimalar, havayı ısıtma, soğutma, nem dengesini ayarlama ve havanın doğru şekilde değişmesine yardımcı olur. İçeriğindeki özel sistemler sayesinde, klimalar ortamdaki ısıyı alarak, duruma bağlı olarak soğuk ya da sıcak havayı ortama aktarır. Bu şekilde sıcaklık dengesini de sağlamış olur. Bununla birlikte, havanın içinde yer alan fazla nemi de ortamdan uzaklaştırır. Böylece daha ferah ve taze bir havanın ortama hakim olması mümkün olur. Klimalardaki mevcut filtreler, ortamdaki havanın rahatsız eden ve zararlı olan partiküllerinden ayrılmasına olanak sağlar. Böylece ortamda daha temiz, nem değeri orantılı ve sıcaklığı ideal bir hava oluşturulur.

Bütün bu çalışmalar, klimaların iklimlendirme özelliğinden kaynaklı olarak gerçekleştirilir. Klimaların iklimlendirme çalışmalarının doğru şekilde gerçekleşmesi için kaliteli ürünlerin satın alınması gerekir. Beyaz eşya denildiğinde ilk akla gelen markalar arasında Arçelik gelir. 1955 yılından bu yana ürettiği beyaz eşyalar ile kullanıcılar tarafından ilk sırada tercih edilen markalar arasında yerini alır. Dolayısıyla Arçelik klima modelleri, kullanıcıların öncelikli olarak satın aldığı ürünlerdir. Değişen ve gelişen yaşam kalitesi doğrultusunda kapalı alanlarda Arçelik üretimli klimalar rahatlıkla kullanılabilir. 

Arçelik Klima Modelleri

Arçelik klima sıcak ayarı yapılarak kullanılan beyaz eşyalardan bir tanesidir. Taze ve temiz hava dostu olan üretimlerin yapıldığı klimalar, farklı işlevselliklerle imal edilmiştir. Arçelik markalı klimalar, farklı ihtiyaçlara yön veren ve kullanıcıları memnun bırakan özelliklere sahiptir. Müşteri memnuniyetini sağlayacak olan farklı özelliklere sahip klima tasarımları yapılmıştır. Markanın ürettiği klimaların modellerinin farklı şekillerde tasarlanmasını etkileyen faktörler arasında; farklı fonksiyonlara sahip olması yer alır. Bunun yanı sıra, farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilecek klima modelleri de vardır. Üretilen duvar tipi klima modelleri, genel olarak ofis, ev ortamlarında kullanılır. Ancak modeller arasında; mobil, salon ve kaset tipi olarak üretilen klimalar da bulunmaktadır. 

Duvar tipi olarak üretilen klimalar, küçük mekanlarda sık sık kullanılan ürünlerdir. Bu modeller, duvar üstüne ve oturma seviyesinden daha yüksek bir konuma yerleştirilerek kullanılır. Böylece ortalama büyüklükteki bir mekanın yeterli oranda havalandırılması mümkün olur. Arçelik klima modelleri arasında, portatif ve taşınabilen ürünler de yer alır. Mobil klima olarak adlandırılan bu modeller, ergonomik bir yapıda tasarlanmışlardır. Tekerlekli yapıları sayesinde, dilediğiniz ortama rahatlıkla taşıyabileceğiniz tasarımlardır. Arçelik mobil klimalar ise pencere gibi dışarı yönlü açılarak hava tahliyesi sağlayarak çalışır. Bu şart oluşturularak da istenilen ortamda kullanımı da mümkün olur. Restoran, otel, lokanta, ofis gibi mekanlarda büyük çaplı modeller tercih edilmektedir. Genellikle, klimaların çoğunluğunda Arçelik klima kumandası bulunur. Klima kumandalarıyla ise ısı ayarını kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. 

Arçelik Klima Özellikleri

Arçelik klima 18000 ve benzeri BTU değerleriyle üretilir. Klimalar, farklı sıcaklıklarda hava üfleyerek çalıştırılabilmektedir. Kaset tipi olarak geliştirilen klimalar ise yeteri kadar soğutma sağlayarak verimli bir çalışma sistemi oluşturur. Klimaların BTU değerleri son derece önemli olduğu için doğru bir seçim yapılmalıdır. Havalandırma yapılmak istenen odanın büyüklüğüne bağlı olarak istenilen hava gücü belirlenmelidir. Klimalardaki farklı değer oranlarına BTU ismi verilir. Ayrıca iklimlendirme çalışmalarının yeterli düzeyde yapılabilmesi için ürünlerin BTU değerine bakılması gerekir. Çünkü BTU değerinin oda büyüklüğüyle uyumlu olması son derece önemlidir. Arçelik markalı klimalar, farklı tasarımlara sahip olduğu için BTU değerleri birbirinden farklıdır. Genel olarak, BTU değerleri arasında; Arçelik klima 12000, 2400, 7500, 15000, 18000, 24000 ve 44000 gibi değerler yer alır. Kullanılmak istenen ortamın büyüklüğü ve benzeri niteliklere bağlı olarak bu değerleri belirleyebilirsiniz. Arçelik markalı klimaların, ev, ofis, büyük ya da küçük mekanlara uygun BTU değerlerinden yararlanabilirsiniz. 

Kolayca çıkarılabilen filtreleri sayesinde, Arçelik klimaların temizliği son derece basittir. Tek bir tuş ile yapılan hava akış yönü, yorulmadan bu yönü değiştirmenize olanak sağlar. Tek bir tuş ile yapılan temizleme işlemiyle klima bakımını zorlanmadan yapabilirsiniz. Markanın ürettiği klimaların önemli özellikleri arasında, sadece soğuk ve sıcak hava akımı gerçekleştirmesi yer almaz. Aynı zamanda nemin de kontrol edilmesine yardımcı olur. Sıcak havalarda klimaların serinletme etkisinden faydalanırken, soğuk havalarda da ısıtan hava akışını kullanabilirsiniz. 

Markanın ürettiği klimaların özellikleri arasında; Wİ-Fİ bağlantısı da yer alır. Bu bağlantı sayesinde, dilediğiniz yerden klimanızı kontrol altına alabilirsiniz. Gelişmiş olan klima üretimleri arasında Homewhiz özelliği kullanılmıştır. Bu özellik ile klimalardaki güncellemelerin kolayca yapılabilmesi mümkündür. Ürünlerin ek fonksiyonlara erişiminin kolay olması da avantajlı kullanım yapılarından bir tanesidir. Çünkü klimaların otomatik kurallar belirleme gibi özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Markanın ürettiği klimaların arıza vermesi ve bakımla ilgili işlemler konusunda Arçelik klima servis desteğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca üretilen klimalar, temiz ve taze bir hava yaratmanıza olanak sağlar. 

Arçelik Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dengeli ve ferahlatan bir hava elde etmek için bazı elektronik cihazlara ihtiyacınız olabilir. Bu elektronikler arasında klimalar da yer alır. Son zamanlarda, klima kullanımları yaygınlaşmaya devam etmektedir. Lider markalar arasında yer alan Arçelik, başarılı klima tasarımları yapar. Çünkü tasarladığı beyaz eşya ve elektronikler son derece kalitelidir. Klimaların kalitesi ve çeşitliliğiyle öne çıktığını söyleyebiliriz. Klima modelleri, arasından doğru tercihi yapmak için bazı faktörlere dikkat etmelisiniz. Önemli noktalardan bir tanesi de klimaların kullanılacağı mekana uygun bir ürün seçimi yapmaktır. Mekan kapasitesine bağlı olarak BTU değerinin de doğru belirlenmesi gerekir. BTU hesabıyla mekanda ihtiyaç duyulan kapasiteyi belirlemiş olursunuz. Örneğin, 18’lik olarak tasarlanan klimalar, ev ortamlarında rahatlıkla kullanılacak modellerdir. Ayrıca Arçelik klima fiyatları 18 lik modelleri, son derece bütçe dostu oranlara sahiptir. 

BTU hesabından sonra, klima tipini belirlemeniz de son derece önemlidir. Mobil, duvar, taşınabilir, salon ve kaset tipi klima modelleri bulunmaktadır. Bu yönde tasarlanan klima çeşitleri, genel özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Farklı işlevselliklerle üretilen klimalar, ev ya da ofislerde sık sık kullanılır. Duvar tipi olarak üretilen modellerin bir diğer ismi ise split klimadır. Fiyat ve performans anlamında son derece dengeli bir klima türüdür. Aynı zamanda, ortalama büyüklükleri ortamlarda verimli bir kullanıma olanak sağlar. Salon tipi olarak geliştirilen klimalar ise sergi salonları, AVM’ler, sinema salonları ve büyük ortamlarda sıklıkla kullanılır. Kaset ve mobil klimalar ise farklı tip işlevselliklerle kullanılabilen ürünlerdir. Dolayısıyla kullanılmak istenen ortama bağlı olarak uygun kapasiteli BTU değeri belirlenmelidir. 

Arçelik markalı klimalar arasından tercih yaparken, enerji verimliliği ve tasarrufuna da dikkat etmeniz gerekir. Bu anlamda, temiz havayı oluşturan ve enerji tasarrufu sağlayan çalışma prensibi gösterdiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda, elektrik kullanımlarında ise % 30 oranına varan tasarruf avantajı elde edebilirsiniz. Tasarruflu olan inverter klimalar, A++ sınıfı şeklinde satışa sunulur. Üretilen klimaların rengi ve dış tasarımı ise her zevke uyan yapıdadır.

Arçelik Klima Kullanımı 

Genellikle, kapalı ortamlarda havanın temiz ve taze bir şekilde solunması son derece önemlidir. Ortamdaki havanın kaliteli olabilmesi için klimaların kullanımı gerekli olabilmektedir. Klimaları kullanırken, kullanıcılar birden fazla avantajı birlikte elde etmek isterler. Bunun yanı sıra, uzun vadeli olarak klimaları kullanmayı isteyebilirler. Uzun ömürlü bir şekilde klima kullanımı sağlamak istiyorsanız, dikkate almanız gereken bazı ürün özellikleri vardır. Bu noktalar arasında; klimaların satın alındıktan sonra, doğru bölgeye yerleştirilmesi yer alır. Klimaların içindeki havanın dışarıdaki hava akışını dengelemesi son derece önemlidir. Klima kullanımını, iklim değişikliklerine uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Aynı zamanda, klima üfleme hızı, ısısı, sabit üfleme ve benzeri işlemleri de kişisel isteklerinize uygun olarak ayarlayabilirsiniz. 

Klima kullanımını tam anlamıyla bilmeyen kullanıcılar, satın aldıkları Arçelik klimaların kullanım kılavuzlarını kontrol edebilirler. Genel olarak, kumandalarıyla satışa sunulan klimaların çalıştırılması ve kullanımı son derece basittir. Bunun yanı sıra, kumandalarla rahatlıkla ısı ayarı ve klima yönünü ayarlayabilirsiniz. Arçelik markalı klimalar, kullanıcıların kolayca kullanacağı şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, hiçbir kullanıcı üretilen Arçelik klimaları kullanmakta zorlanmaz. 

Klimaların iç ünitesinin hava giriş ve çıkışlarının mobilya, perde, örtü ya da dolap gibi eşyalar tarafından kapatılmaması da son derece önemlidir. Çünkü klimaları kapatan eşyalardan kaynaklı, klimalar verimli çalışmayacaktır. Kullanım esnasında, klimalardan yüksek verimlilik almak için bu gibi hususlara önem vermeniz gerekir. Ayrıca klimaların doğru modlarda çalıştırılması da verimlilik açısından önemlidir. Nemli havalarda sadece soğutma modu değil, aynı zamanda nem alma modu da etkinleştirilmelidir. Böylece ortamdaki havanın uygun bir şekilde hissedilmesi mümkün olur. Sıcaklığın çok yüksek olduğu yaz aylarında, perde gibi eşyaların gölge yapması durumunda klimalardan çok fazla verim alınacaktır. Klimaları uzun seneler, güvenli ve aynı verimlilik ile kullanabilmek adına belli aralıklarla da bakımını yaptırmanız gerekir. Çünkü temiz ve taze bir hava için temiz filtrelerin önemi büyüktür. 

Arçelik Klimalar Nasıl Çalışır?

Arçelik markalı klimaların çalışma prensibi birbirine benzemektedir. Bunaltıcı yaz aylarında klimalar, olmazsa olmaz elektroniklerden bir tanesidir. Bilinmekte olan özelliklerinin yanı sıra, farklı işlevlere sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Klimaların işlevsellikleri arasında; ortamdaki fazla ısıyı alarak serinletme yapması da yer alır. Bunun yanı sıra, ortama sıcak hava vererek ısınma yaratabilecek işlevleri de olduğunu söyleyebiliriz. Ortamdaki havanın tazeliğini koruyarak nemi azaltan klimalar havanın tazeliğine de katkıda bulunur. Bu sebeple, çeşitli fonksiyonları yeterli düzeyde yerine getirebilmesi için klimaların çalışma sistemleri birbiri içinde ayrılır. Çalışma prensiplerinin farklılıkları, temelde klima stilleri bağlamında ön plana çıkar. Örnek verilecek olursa, duvar tipi olarak üretilen klimalar, portatif olan modellerdir. Bu ürünlerin çalışma sistemi ise yine farklı özelliklere sahiptir. 

Genel olarak klimaların çalışma sistemlerinin ise klimaların iç kısmında yer alan özel kimyasal maddeler ile çalıştığını söyleyebiliriz. Bu kimyasallar sayesinde ise ortamda fazla ısı alınır ya da ortama sıcaklık katılır. Klimaların içinde yer alan kimyasallar, uygun sıcaklıklarda sıvılaşmaktadır. Daha sonra, buhar yardımıyla istenilen sıcaklığı ortamda yaratır. İşleyen bu döngü, sağlıklı bir şekilde gazın sıvı hale dönüşmesini sağlar. Bu işlem esnasında ise meydana gelen ısı klimalara bağlı olarak havalandırma borusuyla dışarıya atılır. Klimaların çalışma döngüsü ise bu şekilde tekrar eder. 

Arçelik Klima İndirimleri

Arçelik klima fiyatları, indirimler doğrultusunda şekillenebilmektedir. Zaman zaman yapılan kampanyalar sayesinde, bütçe dostu klimaları satın alabilirsiniz. Kapalı olan ortamlarda Arçelik klimalar, harikalar yaratan hava özellikleriyle dikkat çekmektedir. Markanın ürettiği klima modelleri arasından en doğru modeli tercih etmek için ihtiyaçlarınıza uygun ürünler tercih etmelisiniz. Klima türleri, BTU değerleri ve tasarımlarıyla kullanıcılara tercih noktasında geniş bir ürün ağı sunmaktadır. Doğru modeli bulduğunuzda ise fiyat faktörü devreye girecektir. Bu sebeple, satın almayı düşündüğünüz klimanın, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize hitap etmesi son derece önemlidir. İsteklerinize ve bütçenize uygun olan Arçelik klima modelleri, farklı tip işlevsellikler ile üretilmiştir. 

Klimalardaki üretim özellikleri, ürünlerin teknolojileriyle birleştiğinde fiyatları açığa çıkar. Ancak genel olarak, Arçelik markalı klimalarda kampanya ve indirimlere gidilerek kullanıcıların bütçelerini sarsmayan satışlar yapılır. Bu açıdan kullanıcıların fiyat analizini de iyi bir şekilde belirlemesi gerekir. Çünkü karmaşık ya da spesifik olarak satışa sunulan Arçelik klimalar, fiyat bazında birbirinden ayrılır. Genel olarak, kullanıcılar ihtiyaçlarına göre tercih edecekleri klimalar arasında karşılaştırma yapabilirler. Böylece indirimli, kampanyalı ya da uygun fiyatlı ürünleri daha kolay belirleyebilirler. 

Arçelik Klima Fiyat Aralıkları

Arçelik klima fiyatları 2021 yılında, farklı güncellemeler ile tüketicilere sunulmaktadır. Her ürünün fiyatı, performansına ve bir takım unsurlara bağlı olarak değişir. Klimaların fiyatlarını etkileyen faktörler arasında; ürünlerde kullanılan teknolojik donanım ve benzeri özellikler yer alır. Markanın bu anlamda üretmiş olduğu klimalar, işlevsellik ve özellik olarak birbirinden ayrılır. Dolayısıyla bu durum ürünlerin her birinin farklı fiyat aralıklarına sahip olduğunu gösterir. Arçelik markalı klimaların fiyat aralıkları, son derece bütçe dostu oranlara sahiptir. 

Sıcak ve soğuk havalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz klimaların, teknik özellikleri, dış tasarım yapıları, büyüklükleri, iç tasarımları ve benzeri özellikler fiyatlarını belirlemektedir. Arçelik markasının seçkin teknolojiler kullanarak geliştirdiği klimalar, birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda, klimaların kullanım yapısı da fiyatlar üzerinde etkilidir. Seçenekler arasında yer alan duvar tipi, mobil ve benzeri modeller, fiyat performans açısından birbirinden ayrılır. Genel olarak bütçenize uygun bir tercih yapmak istiyorsanız, Arçelik klima modellerini kontrol edebilirsiniz. Üretilen klimalardaki fiyatlar, genellikle kesenize uygun olsa da diğer ürün kategorilerini de gözden geçirebilirsiniz. Böylelikle hem gereksiniminizi karşılamış olursunuz hem de bütçenize uygun klima modelini tercih etmiş olursunuz. 

Arçelik Klimaların BTU Değeri Ne Anlama Gelir?

Üretilen klimalardaki BTU değerleri, ortamın büyüklüğüne bağlı bir durumdur. Yani büyük mekanlarda BTU değeri yüksek olan klimalar tercih edilmelidir. Böylece sıcaklık ya da serinlik elde ederken, daha fazla verim alınmış olur. 
Arçelik Klimalar Kaç M2’ye Kadar Etkilidir?

Markanın ürettiği klimalar, teknik açıdan farklı özelliklere sahiptir. Her klimanın büyüklüğü ve etki alanı da birbirinden farklıdır. Dolayısıyla klimaların büyüklüklerine bağlı olarak yayacakları etki alanlarla ilişkili bir durumdur. 

Arçelik Klimalar Nasıl?

Beyaz eşya üretimlerinin yanı sıra, soğutma sistemleri konusunda da son teknolojik tasarımlar yapan Arçelik, bu anlamda başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Farklı teknolojik özelliklere sahip klima tasarımları bulunmaktadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Klima

30 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Klima Türü
Toplam 24 / 30 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/17453/arcelik