1917 yılından bu yana iklimlendirme cihazları üreten Almanya merkezli Viessmann, kombiden klimaya, hava temizleme cihazından oda termostatına kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Geliştirdiği enerji tasarruflu klima modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanan başarılı marka, şık ve sade tasarımlı cihazları ile sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise sıcak bir ortam sağlar. Aynı zamanda ev tipi nem alma cihazı olarak da fayda sağlayan Viessmann klima modelleri, farklı BTU değerlerine sahip olacak şekilde üretilir. Türkiye ve dünyada çok sayıda kullanıcıya ulaşan başarılı marka, yüksek kullanıcı memnuniyeti  ile benzerlerinden ayrılırken klimaların çok fazla elektrik enerjisi tüketerek kullanıcıların bütçesine yük olduğuna yönelik yaygın inanışı ortadan kaldıran çalışma prensibi ile öne çıkar. Farklı kullanım alanlarına yönelik olarak tasarlanan ve farklı fonksiyonları bulunan klima çeşitlerini kullanıcıların beğenisine sunan Viessmann, uzun kullanım ömrü, kolay kontrol sağlayan sade arayüzü, çizilme ve darbelere dayanıklı dış yüzeyi, kolay temizlenebilen filtresi, düşük çalışma sesi, inverter teknolojisi ve A+++ enerji sınıfı olması ile yoğun ilgi görür. Üstün Alman teknolojisi ürünü olarak bir klimadan beklenenden çok daha fazlasını vadeden Viessmann klimalar, split, inverter ve kaset klima gibi farklı çeşitler sunarak hemen her beklenti ve ihtiyaca yanıt verir. İç mekan ve dış mekan klima modelleri üreterek hem ev gibi yaşam alanlarına hem de ticari işletme ve fabrikalara iklimlendirme cihazı sağlayan Viessmann, yeni nesil teknolojilerden faydalanarak ürettiği tüm klima modelleri ile konfor vadeder. Fiyat açısından da oldukça uygun seçenekler sunan Viessmann klima modelleri, tıpkı ürün çeşitliliği gibi oldukça geniş bir fiyat yelpazesi sunarken genel olarak ulaşılabilir fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur.

Viessmann Klima Özellikleri

Hem yaz hem de kış aylarında yaşam alanları ile ticari işletmelerdeki hava akışını ve ortam sıcaklığını kontrol etmesi için titizlikle çalışan Viessmann klima özellikleri açısından kendi segmentinin en fonksiyonel cihazları arasında yer alır. Viessmann klima 9000, 12000, 24000 BTU gibi farklı kapasitelere sahip model seçenekleri sunan başarılı cihazlarda 9000, 12000 gibi değerler bir librelik suyu 63o Fahrenheit’tan 64o Fahrenheit’a yükseltebilmek için kullanılması gereken enerji miktarını temsil eder. BTU değeri yükseldikçe klimanın ortam havasını ısıtma veya soğutma hızı da artar. Bu sebeple büyük yaşam alanlarında daha fazla BTU değerine sahip klimalar kullanılırken küçük yaşam alanlarında ise hızlı ısıtma veya soğutma tercih edilir. Bu noktada 9000 BTU’dan 24000 BTU’ya kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan Viessmann, küçük evlerden büyük ticari işletmelere kadar her mekan için uygun klima modelleri üreterek ihtiyaca yönelik alternatifler sunar.

Çeşitli özelliklere sahip klima modelleri ile dikkat çeken Viessmann markası, çevre dostu klima modeli ile doğaya zarar vermeden iklimlendirme yapar. Neredeyse tüm modelleri enerji tasarruflu çalışan Viessmann klima A+++ enerji sınıfı olması ile benzerlerinden ayrılır. Hem çok az miktarda enerji tüketen hem de etkin soğutma/ısıtma sağlayan başarılı cihazlar, kullanıcıların yüksek elektrik faturaları ile karşılaşmasına yol açmadan ortam havasını optimum seviyede tutar. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen, kablo kirliliğine neden olmayan, 360 derecelik hava akışı oluşturarak etkin ısı değişimi meydana getiren, çoklu emniyet sistemleri ile güvenli bir kullanım süreci sunan Viessmann klimalar, standart özelliklerin yanı sıra modelden modele değişen ek özelliklere sahiptir. Filtreleri ön panelde konumlandırılan ve kolaylıkla çıkarılıp temizlenebilir olduğu için sağlıklı ve hijyenik bir kullanım sunan söz konusu klima modelleri, aynı zamanda ortam havasında bulunan fazla nemi alarak daha solunabilir bir hava sağlar. Ön panelin arka kısmında yer alan antibakteriyel levha ile havadaki nemin yanı sıra akar, toz, polen gibi zararlıların da filtrelenmesini sağlayarak, ortam havasının temizlenmesine katkıda bulunur. Kolay montajı ve hemen kullanmaya başlama özelliği ile fark yaratan Viessmann klimalar, uyku modundan defrost moduna kadar kullanıcılarının konforunu sağlamak ve az enerji tüketmek için pek çok özel çalışma moduna sahiptir. Özellikle uyku modu, hangi iklimde olursa olsun ortamın ısısını kullanıcıların kolay uykuya dalabileceği şekilde sabitlerken daha konforlu ve sağlıklı bir uyku sürecini destekler.

Viessmann Klima Modelleri

Viessmann klima çeşitleri arasında duvar tipinden tavan tipine, inverter’den split klimaya kadar farklı model seçenekleri bulunur. Başarılı marka tarafından üretilen klima modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tavan Tipi Klima: Evlerden işletmelere kadar her ortam için uygun olan ve genellikle dar alanlarda yer israfına neden olmadan iklimlendirme sağlaması için tercih edilen tavan tipi klimalar, Viessmann kalitesi ile ekstra konforlu bir kullanım sunar. Viessmann klima tavan tipi modeller, ticari klima olarak da adlandırılır ve 48000 BTU’ya varan iklimlendirme değeri ile dikkat çeker. Gizli tavan tipi gibi alt modelleri de bulunan söz konusu klimalar, düşük çalışma sesi ve etkin iklimlendirme fonksiyonları ile tercih edilir.
  • Duvar Tipi Klima: Evlerde en çok tercih edilen klima modeli olan duvar tipi klimalar, duvara monte edilerek sabitlenir ve düşük çalışma sesi ile etkin iklimlendirme sağlar. 24.000 BTU’ya varan kapasitesi ile dikkat çeken Viessmann duvar tipi klimalar, uyku modu, standy-by modu ile sadece gerektiğinde devreye giren defrost modu ile öne çıkar. Enerji tasarruflu çalışma prensibi sayesinde çevre ve bütçe dostu bir kullanım sunar.
  • Salon Tipi Klima: Devasa dikdörtgen bir kutu formunda olan salon tipi klimalar, seyyar kullanım olanağı sunarken uzaktan kumanda ile kontrol kolaylığı sağlar. LCD ekranı ile kolay takip olanağı sunan Viessmann salon klimalar, zararlı gaz salınımına neden olmadan çevre dostu iklimlendirme yapar. Modelden modele farklılık gösterse de genellikle 43 ile -7 derece arasında çalışır.
  • Kanallı Tip Klima: Hava dağılımını kanallar aracılığı ile gerçekleştiren Viessmann kanallı klima modelleri, merkezi iklimlendirme sağlar. İç ünitelerinin tavan arasındaki boşluklara konumlandırıldığı bu klimalar da tıpkı tavan tipi klimalar gibi sadece uygun alan olan yerlerde kullanıma uygundur.

Viessmann markasının çalışma prensibine göre geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunduğu klima modelleri ise şu şekildedir:

  • Kaset Tipi Klima: İç üniteleri duvarın içinde monte edilen ve bu sebeple sadece uygun alan bulunan yerlerde kullanılabilen kaset tipi klima modelleri ile fark yaratan Viessmann markası, dört yönlü soğutma ve ısıtma avantajı sunarken söz konusu klima modelleri eşit hava salınımı yapması ile bilinir.
  • Split Klima: İç ve dış ünitelerin bağımsız olarak çalışabildiği klima türü olan split klima modellerini yeniden yorumlayan Viessmann markası, split klimalar ile hem ısıtma hem de soğutma avantajı sunar. Duvar tipi split klima olarak da bilinen bu modeller, ortalama 12000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesine sahiptir ve enerji tasarruflu çalışır.
  • Inverter Klima: Isıtma ve soğutma dereceleri değiştirilebilen klimalar olarak tanımlanan inverter modeler, söz konusu teknoloji sayesinde ortamın ısısı otomatik olarak optimize edilir. Klasik klima tasarımına kıyasla sürekli çalışmaya devam eden inverter modeller hem sessiz çalışır hem de yüksek verimlilik sağlar.

Avantajları ile Viessmann Inverter Klima

Viessmann markası tarafından üretilen ve 22.000 BTU 'ya varan kapasiteleri ile dikkat çeken inverter klimalar, çalışma prensipleri sayesinde kullanıcılara ekstra konforlu ve yüksek performanslı bir klima deneyimi sunar. Neredeyse sessiz çalışma özelliği ile 24 saat aktif olarak kullanıma uygun olan söz konusu klima modelleri, A++ enerji sınıfında olup düşük enerji tüketimi ile dikkat çeker. Az enerji tüketmesine rağmen hiç durmadan çalışmaya devam ederek otomatik olarak ortam havasını ısıtan/soğutan bu modeller, sahip oldukları turbo modu ile de hızlı ısıtma ve soğutma yapabilecek niteliktedir. Yüksek SCOP ve SEER oranları ile düşük enerji tüketimi gerçekleştiren yeni nesil Viessmann inverter klima modelleri, buzlanma problemini ortadan kaldıran defrost modu ile daha uzun ve sorunsuz bir kullanım ömrü sağlar. İç mekanlarda en ideal iklimlendirme cihazları arasında yer alan inverter modeller, Viessmann yorumu ve kalitesi ile kullanıcılara konforlu bir iklimlendirmenin yanı sıra daha solunabilir bir hava da sunar. Havadaki fazla nemi toplayabilen, alerjenler başta olmak üzere havadaki zararlıları filtreleyebilen ve havanın bakterilerden arınmasını sağlayan Viessmann inverter klimalar, tüm mevsimlerde kullanım için üretilir.

Viessmann klima modelleri arasında yer alan ve akıllı modları sayesinde kullanıcıya hem konfor hem de tam kontrol olanağı tanıyan inverter modeller, Viessmann klima yorumları ve değerlendirmelerinde yüksek kullanıcı memnuniyeti ile öne çıkar. Pek çok ayarı otomatik olarak gerçekleştirebilen, bu sayede zahmetsiz bir kullanım süreci sunan başarılı klima modelleri, yeni nesil teknolojiler sayesinde gelişmiş fonksiyonlara sahiptir. Bu fonksiyonlardan biri olan otomatik temizleme sayesinde her çalışma sonunda kendiliğinden çalışmaya başlayan fan, nemi tamamen kurutarak olası bakteri oluşumunun önüne geçer. Viessmann imzalı inverter klimalar, fiziksel özellikleri ile de yüksek performans gösterir. Geniş kanat açıklığı sayesinde homojen hava salınımı yapan başarılı klima modelleri, ek olarak fazla yer kaplamayan sade tasarımları ile hemen her dekorasyon tarzına uyum sağlar.

Tavan Tipi Viessmann Klima

Inverter özellikli olan yeni nesil tavan tipi klimaları ile dikkat çeken Viessmann markası, özellikle gizli tavan tipi modelleri ile beğeni toplar. Daha çok ticari işletmelerde homojen hava salınımı için tercih edilen bu klima modelleri, her yerde kullanıma uygun cihazlar değildir. Klimanın iç ünitesinin montajı için bir alana ihtiyaç duyması sebebiyle daha çok asma tavan veya havalandırma kanalı bulunan alanlarda kullanıma uygun olan söz konusu klima modelleri, Viessmann kalitesi ile uzun ömürlü, sessiz ve ekstra enerji tasarruflu cihazlar olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Tavan tipi Viessmann klima hakkında yorumlar ve incelemelerde de belirtildiği gibi 48000 BTU’ya varan kapasiteleri ile oldukça geniş bir etki alanına sahip olan söz konusu klimalar, kısa sürede yüksek performans göstermeleri ile bilinir. Split özellikli olduğu için hem ısıtma hem de soğutma avantajı sunan tavan tipi klimalar, bu özellikleri ile dört mevsim kullanılabilen iklimlendirme cihazlarıdır.

Ticari tip split klima olarak da adlandırılan modelleri bulunan tavan tipi klimalar, yeterli alan olması halinde kolay monte edilebildiği için kısa sürede kullanıma başlama olanağı sunar. 48 derecede soğutma ve -15 derecede ısıtma olanağı sunan başarılı cihazlar, kablolu ve kablosuz kumanda ile kolaylıkla kontrol edilebilir. Soğuk havalarda bile düzenli olarak soğuk tutulması gereken yerler için de ideal olan bu cihazlar, elektrik kesintisinin ardından kaldığı yerden çalışmaya devam eder ve yeniden ayar yapılmasına gerek kalmaz. Sahip oldukları çift sıcaklık sensörü sayesinde ortam ısısını optimum düzeyde tutmak için gerekli ayarlamaları otomatik olarak gerçekleştirir ve kullanıcılara zahmetsiz bir iklimlendirme sağlar.

Viessmann Klima Kullanımı

Yüksek memnuniyet içeren Viessmann klima kullanıcı yorumları ve ürün incelemelerinde, konforlu ve zahmetsiz kullanım avantajları ile öne çıkan başarılı cihazlar, pek çok ayarı otomatik olarak gerçekleştirebilecek teknolojiye sahiptir. Uzaktan kumanda ile mod seçimi yapılabilen Viessmann klimalar, modeli ne olursa olsun kolay kontrol edilebilmeleri ile dikkat çeker. Oldukça sade olan uzaktan kumanda ve kontrol panelleri sayesinde kullanıcıların dilediği gibi ayar yapabildiği söz konusu cihazların salon tipi olanları ise üzerlerinde yer alan LCD ekran sayesinde tüm ayarları takip edebilme avantajı sunar. Genel olarak sessiz çalıştıkları için akşam saatlerinde ve uyku süreçlerinde daha düşük çalışma moduna alınmaları gerekmediği gibi ekstra olarak gerekli ayarlar yapıldığında belirli saatlerde kendiliğinden uyku moduna geçerek kullanıcılar için kolay uykuya dalabilecekleri optimum hava koşullarını sağlar.

Viessmann 18'lik klima başka bir ifadeyle 18000 BTU kapasiteli klima modelleri, ortalama bir ev için ideal iklimlendirme cihazları olarak öne çıksa da daha büyük metrekareli alanlarda kullanım için 48000 BTU’ya kadar uzanan geniş kapasiteli klima modelleri de bulunur. Modeli ne olursa olsun çalışma süreci sonunda düzenli olarak kendi kendini temizleme olanağı sunan Viessmann klimalar, fan sistemini aktif ederek klima iç ünitesinde biriken nemin tamamen kurumasını sağlar. Bu da bakteri oluşumu için uygun ortam oluşmasını önleyerek hijyenik bir kullanım sunar. Öte yandan söz konusu cihazların kolay ulaşılabilir ön panelinde yer alan filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Filtre temizliği dışında ekstra bakım gerektirmeyen Viessmann klimalar, zahmetsiz ve masrafsız bir kullanım süreci vadeder. Odanızın klima tarafından temizlenen havasına hoş bir aroma katmak isterseniz aynı zamanda bütçenize uygun oda kokusu fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Bütçe Dostu Viessmann Klima Fiyatları

Sahip olduğu fonksiyonlara, bütçe dostu çalışma prensibine ve neredeyse otomatik olarak kendi kendine çalışmasına kıyasla oldukça uygun olan Viessmann klima fiyatları, hemen herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir. Öte yandan enerji verimliliği sağlayan soğutma ve ısıtma performanslarının yanı sıra ortam havasını temizleyerek daha solunabilir bir hale getirmesi ile bilinen Viessmann klimalar, nem ve rutubete neden olmayan çalışma prensipleri ile dikkat çeker. Her zaman ferah bir hava sağlayan başarılı cihazlar sayesinde ortam havasını kötü koku kapsüllerinden arındıran veya maskeleme yaparak daha ferah bir hava sağlayan oda kokusu kullanımına gerek kalmaz. Tamamen bütçe dostu bir kullanım süreci sunan Viessmann klimalar sayesinde yüksek elektrik faturaları, kullanıcıya yük olmaktan çıkar.

Viessmann klima neden alınmalı?

Alman merkezli klima üreticileri arasında yer alan ve başarılı cihazları ile dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya ulaşan Viessmann klima modelleri, uzun ömürlü, dayanıklı, masrafsız, sessiz, zahmetsiz ve düşük enerji tüketimli iklimlendirme vadeder. Yüksek kullanıcı memnuniyeti ile bilinen başarılı marka, Türkiye ve dünyada çok sayıda kullanıcının öncelikli tercihleri arasındadır.

Viessmann klima nasıl kullanılır?

Tüm modelleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen Viessmann klimalar, akıllı modları, turbo modu, defrost modu, uyku modu gibi hazır modların yanı sıra kullanıcının dilediği zaman ekstra ısı değişimi sağlayabilen cihazlardır. Herkese hitap eden kumanda tasarımları sayesinde kolay bir şekilde çalıştırılabilir, modlar arası geçiş yapılabilir hatta zamanlayıcı çalıştırılarak klimanın otomatik olarak kapanacağı saat belirlenebilir.

Viessmann klima çok elektrik tüketir mi?

A++ ve A+++ enerji sınıfında olan Viessmann klima modelleri, çok az enerji ile yüksek performans göstermek için tasarlanmış cihazlardır. Mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile iklimlendirme sağlayan Viessmann klimalar, bütçe dostu bir kullanım süreci vadeder.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Viessmann Klima

52 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Klima Türü
Toplam 24 / 52 ürün
DSACategoryId/2147483638/161876/17453/viessmann