Daikin Klima 

Mevsim dönüşlerinde klimalar büyük bir kolaylık sağlayan ısı yayma ve soğutma gibi hava geçişlerini sabitleyen bir araçtır. Soluduğunuz havanın konforlu olmasının yanı sıra sağlıklı ve temiz olması çok önemlidir. Enerji tasarrufunun yanı sıra Daikin klima size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Günümüzde yaşanılan koşulların tümünde klima kullanılır. Tiyatrolarda, sinemalarda, alışveriş merkezlerinde gibi penceresi olmayan ortamlarda klimaların kullanımı her gün daha fazla artış göstermektedir. Toplu alanlarda ortamın sıcaklığı, çalışan kişileri etkileyerek iş verimliliğinin düşmesine neden olur. Böyle ortamlarda klima kullanımı hem sağlıklı hem de iş verimini artırmaktadır. Klima satın almak lüks olarak görülen bir araç iken şimdi kapalı ortamlarda çalışanlar için zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir. Klima bakımı profesyonel ekiplerden oluşan deneyimli kadrodan ile yapılmaktadır. Servis hizmetleri tarafından dikkatli, özenli ve hızlı bir şekilde hizmet verilmektedir.

Daikin klima yalnızca ortamı soğutmak için kullanılmıyor. Ortamı nemli, temiz ve taze tutmayı da sağlar. İstenilen sıcaklığı ya da soğukluğu sağlarken bulunduğu alanın nemini de korumaktadır. İçerideki hava dolaşımını sağlayarak hava filtresi sayesinde nem dengesini sağlar. Klima sistemleri ikiye ayrılır. Hem merkezi sistem hem de bireysel sistemdir. Bunlardan merkezi sistem çok katlı binalarda geniş kapalı alanlarda kullanılır. Bu alanlarda klima santrali ve havalandırma kanalları kullanılır. Daha çok alış veriş merkezlerinde, otellerde, hastanelerde tercih edilir. Bireysel sistemli klimalar ise daha küçük alanlarda tercih edilir. Split, multi, paket ve portatif klimalardır.

Daikin Klima Fiyatları 

Yaşam koşulları arasında en çok kullanılan klimalara artık günün her anında ve her mevsimde ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak klima satın almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk önemli nokta klima fiyatlarıdır. Daikin klima fiyat listesinde yeni ve güncel olarak belirlediği ve sizin ihtiyacınızı karşılayan bir klimaya sahip olabilirsiniz. Özellikleri ile büyük ilgi toplayan markanın her alana göre tasarlanmış modelleri bulunmaktadır. Klima satın almadan önce kullanılacak olan alanın ölçüsü önemlidir. Her alana göre tasarlanan modelleri arasında özellikleri ve ebatları farklı olması nedeniyle farklı fiyatlar belirlenmiştir. Kullanılacak olan alanın metre karesi klima modellerinin fonksiyonları da bu ölçüye göre değişir.

Klimaların kapasiteleri ihtiyaçlar ve kullanılacak olan alandaki maksimum kişi sayısına göre modelleri büyük fark oluşturmaktadır. Bir sinema salonuna göre belirlenmiş olan kişi sayısı ile ofis ortamındaki kişi sayısı klima modeli ile birlikte fiyatını da değiştirecektir. Ayrıca duvar tipi, salon tipi, tavan ve yer tipi modelleri de fiyatları etkiler. Bu modellerde kendi içinde farklı teknolojik özelliklerine sahip olması ile birlikte fiyatlarındaki değişikliği ortaya çıkaran diğer nedenler arasındadır. Markanın fiyatları farklı etkenlere ve fonksiyonlara göre de değişmektedir. Model ve kapasiteden dolayı fiyat farkları olsa dahi markanın sizin ihtiyacınıza yönelik bir tasarımına da mutlaka kolayca sahip olabilirsiniz. Bireysel alandaki klimaların fiyatları ve modelleri ile büyük mekanlarda kullanılan klimaların ücretleri ve modelleri çok farklı olacaktır. Daikin klima fiyatları gece ve sessiz modu, otomatik kumanda özelliği, hava temizleme filtresi ile hızlı ısıtma veya soğutma programı da cihazın üstün özellikleri arasında yer alır. Bu da fiyatı belirleyen diğer özellikler arasındadır.

Daikin Klima 18000 Fiyatları  

Klimalar genellikle yaz aylarında ve mevsim geçişlerinde kullanılmakla birlikte ılıman iklim ülke veya şehirlerin de kış aylarında tercih edilmektedir. Tercih olarak aslında hem sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan bir modeli hem de bütçenize uygun olanı seçmelisiniz. Bununla birlikte seçilen modelin kullanılacak olan alanın metrekaresine uygunluğu çok önemlidir. Bu nedenle Daikin klima 1800 fiyat size en uygun modelleri arasında ilk tercihiniz olabilir. Modeli, enerji tasarrufu ve özel tasarımları ile favoriniz olabilir.

Bir klima sahibi olmak için ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu bilerek tercihlerinizi sıralar iseniz seçimleriniz çok daha kolay olacaktır. Bu konuda yetkiliye herhangi bir model seçimini bırakmamalısınız. Seçeceğiniz klimayı kışında kullanabileceğinizi de hesaba katarak tercihinizi daha geniş tutmalısınız. Hem kışın hem de yazın verdiği sıcaklık ve soğukluğun yeterli olacağı kanısında iseniz siz de bir Daikin klima sahibi olabilirsiniz. Katlanıp açılabilen kanatları sayesinde kullanımı oldukça kolay ve rahattır. Rutin bakımları yapıldığında alan içindeki mikropları da kendi filtresine hapsederek daha sağlıklı ve hijyenik bir hava hakim olacaktır. Ayrıca üstün teknolojik tasarımları sayesinde ısı seviyesini, akıllı cep telefonlarınızla uzakta olsanız dahi programını ayarlayabilirsiniz. Bu da yine bir klima sahibi olmanızda size avantaj sağlayacak olan bir başka sebeptir. Klima satın almak istediğinizde Daikin indirim ve kampanyalarını takip ederek avantajlarından yararlanabilirsiniz. Böylece çok daha uygun bir klima modeline sahip olacaksınız. 

Daikin Klima 18000 Özellikleri

Daikin klima 18000 modeli ile hesaplı, avantajlı ve güçlü bir performansa sahip olan bir klimadır. Daikin klima modellerinden üstün performans gücüne sahip olan bu model, diğer modelleri arasında daha çok tercih edilmektedir. Teknolojik olarak birçok özelliğe sahiptir. Üstün performans gücü sayesinde düşük enerji sarfiyatı sağlayarak size ekonomik olarak büyük destek sağlamaktadır. Modelin bu kadar seçkin ve tercih edilmesinin ilk sırasında enerji tasarrufuna sahip olarak hizmet vermesi yer alır. Ancak bunu devamlı hale getirmek biraz da kullanıcının elindedir. Yıllık rutin kontrollerinin yapılması ile uzun ömürlü olan cihazların her bir tasarımı daha da farklı özelliktedir. Çağımızın tüm teknolojik cihazlarından yararlanılması düşünülerek uzaktan kumanda sistemi veya akıllı cihazlarla dilediğiniz sıcak veya soğuk havaya sahip bir alan oluşturabilirsiniz.

Marka en önemli tasarımlarını, en seçkin programlarla donatarak üretmektedir. Markanın modelleri arasında 18000 modeli hakkında bilgi sahip olmak için ürünü dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza cevap verip vermediği konusunda tüm detayları görebilirsiniz. Modelin kendi özellikleri arasında harcadığı enerjiyi tüketim seviyesini, Eco modeli olup olmadığı ve enerji sınıfını da öğrenerek tercihlerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Burada belirtmekte fayda var, enerji sınıfları düşük olan modellerin fiyatları diğer modellere göre çok daha düşüktür. Bu nedenle Eco modeline sahip olan tasarımlar kampanya kapsamına girmemektedir. Eğer Eco modelleri ihtiyacınızı karşılıyor ise kampanyayı beklemenize gerek kalmadan hemen sahip olabilirsiniz.

Daikin Klima 12000 Özellikleri 

Daikin klima 12000 modelleri ve özellikleri her bir tasarımda yenilenerek kendi alanında çığır açan özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Hem bireysel hem de merkezi sistemlerde farklılık göstermesi multi dış ünitelere maksimum 5 ünite bağlanmaktadır. Ayrı ayrı kontrol edilen modellerin soğutma ya da ısıtma modunda çalışır. Duvar tipi, dairesel atışlı, gizli tavan tipi ünitelerde farklı modeller arasında yerini alır. Dış ünitenin çalışma sesi otomatik olarak gece moduna geçer. Böylece gece modunda sesi daha sessiz ve daha düşük seviyede hizmet sağlar.

Daikin klima modellerindeki dış üniteler düşük ses seviyesi ile birlikte yüksek enerji etkinliğine de sahiptirler. Dış üniteleri daha güçlü olup direkt olarak dış duvara monte edilebilir. Böylece tavan veya teras gibi dış mekanlara kolay bir şekilde monte edilebilir. Dış ünitelerin sessiz çalışması ile birlikte üstün enerji verimliliği sağlaması için swing kompresör kullanılmaktadır. Ayrıca inverter tavan tipi klimalarda dekorasyona uyum sağlanması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu klimalarda sadece emme ve deşarj ızgaralar görülmektedir. Geniş alanların kullanımı için uygun olan bu klima modellerinde uzun kanalların çekilmesine de olanak sağlamaktadır.

Daikin klima modellerinde statik basınç özelliği mevcuttur. Isıtma modu yaklaşık olarak 26,4 kW’ya kadar çıkar. Drenaj pompası sayesinde drenaj sisteminin güvenirliği sağlanır. Genel özelliklerine bakıldığında siz evde yokken dahi çalışma özelliği de bulunur. Dilerseniz uzaktan akıllı cihazlarınızla programlayabilir siz evde yokken çalışmasını veya kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu programlama sistemi sayesinde yalnızca fan, otomatik soğutma-ısıtma geçişlerini, fan hız kademelerini programlarını da kullanabilirsiniz.

Daikin klima özelliklerinde; hava filtresi, otomatik yeniden başlatma programı, otomatik arıza tespiti vardır. Ayrıca hem kablolu uzaktan kumanda sistemi hem de merkezi kumanda bulunur. Tavan tipi klimalar kategorisindeki modellerde ise tavan ya da duvarlara monte edilebilir. Yüksek tavanlara sahip alanlarda ise pencere altlarına kurulum yapılabilmektedir. Enerji tasarrufundan faydalanmak adına modellerin hemen tüm modellerinde alan metre karesine göre evde kimse yokken dahi ortamın sıcaklığını veya soğukluğunu konfor düzeyine getirerek sabitlemektedir. Dilerseniz gece moduna getirerek ortamın aşırı soğumasını veya aşırı ısınmasının önüne geçerek enerji tasarrufu da sağlayabilirsiniz. 

Oda içindeki sıcaklığın eşit dağılımı için üfleme kanatlarını kullanarak yukarı ve aşağı yönde hareket programını seçebilirsiniz. Ses seviyesinin en az olduğu bu modellerde çevrimiçi kumanda sayesinde akıllı telefonlarınızdan, bilgisayarlar ya da tabletlerinizden ekran üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bunlardan başka dönemsel verimlilik gibi programların da olduğu modeller de tasarlanmıştır. Sezon kullanımlarında verimlilik, soğuma ya da ısıtma süresi boyunca ne kadar verimli hizmet verdiği de gösterilmektedir. Düşük ses basıncı ile beyaz dekorasyon paneline de sahiptir. Montajı sırasında tuğlaların sökülmesine, duvarların kırılmasına gerek kalmadan standart mimarinize bağlı kalarak tavanı silebilmenize de olanak sağlayacak biçimde montajı sağlanır.

Daikin klima modellerinin üstün özelliklerinin arasında en önemli olanı bulunduğu alanda tavan kirlenmesini önleyen bakım tasarımına sahip olmasıdır. G serisi olan klimalarda sıcaklığın ya da soğukluğun direkt olarak alandaki insanlara gelmesi engellenmiştir. Hava eşit olarak dağılım sağlar. Hava temizleme filtresi sayesinde içerde oluşan kokuyu güçlü bir şekilde gidererek temiz hava için cihazı partikülleri temizleme görevini yapar. Hızlı ısıtma ve soğutma modu çok güçlüdür.

Daikin Klima İnverter 

Daikin klima inverter modeline sahip olduğunu belirtmek istersek, aklınızda oluşan ilk soru inverter ne demektir? Sorusudur! İnverter; modern klimalarda kullanılan ve klimalardaki kompresörün değişen hızlarına uyumlu çalışmasını sağlayan, ayrıca bu sağladığı kapasitesine uygun bir şekilde akışını ayarlayan elektronik parçaya verilen teknik terimdir. Yani hızlı ısıtma ve soğutmalarda ki değişimleri akıcı olarak devam ettiren elektronik parça olarak adlandırılmaktadır. Bu parça günümüzdeki birçok modern klimalarda bulunur. 

Klima satın almak istediğinizde aranması gereken bazı özellikler vardır. İnverter özelliği de aslında bu aranan özellikler arasında yer alır. İstediğiniz sıcaklığı veya soğukluğa hızlı bir şekilde ulaşmanız için cihazın yüksek bir performans gücünün olması gerekir. Bununla birlikte geçişlerindeki performansın ne kadar hızlı olduğu o cihazın harcadığı enerji sınıfı ile de belirlenmiş olur. Ev veya ofislerde ya da hastanelerde görülen klimaların sağladığı hizmetin kalitesi mekan özelliklerine, hacmine ve yalıtımlarına dikkat edilerek seçilmelidir. Enerji kaybının en az olduğu ortamlar ve cepheler seçilmelidir. Enerji tüketimi hem cihazın yüksek hizmet verimini hem de enerji tasarrufunu sağlar. Genellikle tüm elektronik eşyalarda enerji tasarrufu nedeniyle özellikle A++ plus modelleri tercih edilir. Bu klimalar içinde geçerlidir.

Daikin Klima 24000 

Daikin klima 24000 modelleri çevre dostu klimalar arasında yerini almaktadır. A++ ve üzeri enerji sınıfı tercih ederek yüksek oranda tasarruf sağlamış olursunuz. Verimli enerji kullanımı sayesinde çevreyi koruyan ve duyarlı modeller seçerek bilinçli bir tüketim hizmeti almış olursunuz. Klimaların farklı birçok modeli bulunur. Bu da farklı kullanım alanlarının olmasından kaynaklıdır. Klimaların kullanım ömürlerini uzatmak için öncelikle A++ ve üzeri modeller seçilmelidir. Bu da Daikin klima modellerinde 24000 modelidir. Klimanın hem iç hem de dış ünitelerinin hava giriş çıkışları açık olduğu için güneş alan bir yere montajı yapıldığında cihazın performansı olumlu yönde etkilenir.

Klimaların bakımlarının düzenli bir şekilde yapıldığında ve filtre bakımı gerektiği dönemlerde yapıldığında hizmet süresini uzatmış olursunuz. Cihazın performansından ve konforundan büyük oranda faydalanırsınız. Gereksiz büyüklükteki bir klima size hem mekan olarak büyük bir alan kaplar hem bütçenizi zorlamış olursunuz. Ayrıca klima ebatının büyük olması klimanın hızlı soğutması anlamını taşımaz. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda geniş ve büyük bir klima ev ve büro tipi alanlar için anlamsız bir seçenek olacaktır.

Klimaların boyut bakımından büyük ve abartılı olması kullanım açısından farklılık yaratmaz. Büyük boyutlarda olan klimalar, metrekare alanlarının büyüklüğüne göre üretilir. Bunlarda genel olarak hastaneler, alışveriş merkezleri gibi yoğun kişi sayısı baz alınarak daha fazla efor harcamasına neden olur. Bu klimalar hızlı bir şekilde soğutma veya ısıtma yapmazlar. Aksine daha fazla enerji sarfiyatına neden olur. Doğru klima kullanımı için hissedilen sıcaklık ya da serinlik olarak ayarlanması gerekir. Klima çalışırken nem alma modu açık olarak çalıştırılması, alanın nem oranını dengeleyecektir.

Daikin Klima Kumandası 

Daikin klima kumandası sayesinde size hayatı daha da kolaylaştıracak tasarıma sahiptir. Genel olarak bakıldığında tüm elektronik cihazların kumandaları bulunmasının yanı sıra artık akıllı cihazlarla da kolay bir şekilde dilediğiniz gibi kontrol sağlayabilirsiniz. Bu programlarla evinize ya da ofisinize geçtiğiniz de dilediğiniz hava ile karşılaşacaksınız. Öncelikle klimanın kumandasında diğer tüm seçeneklerin bulunduğu tuşlar vardır. Mevsim ayarı, yükseltme ya da düşürme, fan tuşu, klima kanatları yön tuşu gibi. Bu tuşları evinizde bulunduğunuz ortamda kolaylıkla yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz programı da ayarlayabilir oturmuş bir hava ortamına kavuşabilirsiniz. 

Klimanın kumandasını sadece bulunduğunuz ortamda kullanabilirsiniz. Ancak akıllı cihazların kullanımında akıllı telefonlar, tablet veya bilgisayar cihazları arasında, uzakta olsanız da dilediğiniz ısıya sahip olabilirsiniz. Fakat bu akıllı cihazlarda sadece fanlarda, otomatik ısı ayarlarında, fan hızı programlarında kullanabilirsiniz. İsterseniz klimanızın haftalık ısı ayarını programlayabilir, kablolu uzaktan kumanda veya merkezi kumanda ile de kullanabilirsiniz.

Daikin Klima Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Klima seçimlerinizde ihtiyacınızı belirleyerek seçim yapmanız, kullanım alanınızın ölçüsü, klima alanında ki mevcut kişi sayısı oldukça önemlidir. Bunlarla birlikte güneş yönüne montajı ile cephe yönüne de dikkat ederek almak istediğinizde enerji sarfiyatını da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Daikin Klima Kullanımı Nasıldır? 

Oldukça kolay, pratik ve basit bir programa sahiptir. Tasarım mucizesi olan Daikin klimaların kullanımı için yetkili servisler, en çok kullanacağınız programları ve tuşları size açıkça izah edecektir. Hiçbir sorun yaşamadan rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Daikin Klima Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir? 

Klimaların modellerine göre bakımları da farklı olacaktır. Bu nedenle klima bakımlarınızı periyodik olarak yaptırmanız hem sizin sağlığınız açısından hem de cihazınızın hizmet ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir. Klima bakımları yetkili servisler tarafından yapılmalıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Daikin Klima

145 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Klima Türü
Toplam 48 / 145 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?