Beko Klima

1954 yılında kurulan Beko; beyaz eşya, ankastre, elektronik, ısıtma ve soğutma sistemleri ve küçük ev aletleri üretiyor. Sektöründe önemli bir yere sahip olan marka, son teknolojik gelişmeleri takip ederek ürünlerinde kullanıyor. Ürünlerinin tümünü sıkı testlerden geçiren ve sonrasında kullanıcıların beğenisine sunan Beko klima ürünleriyle de dikkat çekiyor. Markanın klima ürünleri ısıtma ve soğutma gereksinimlerinde kullanıcıların beklentilerini karşılayan çözümler sunuyor. 12000 ve 18000 BTU soğutma kapasitesine sahip olan ürünler, A+ ve A++ enerji sınıfı alternatifleriyle dikkat çekiyor. Duvar tipi ve mobil klima türlerinde üretim yapan marka, kullanıcılardan tam not alan ürünlere imza atıyor. Farklı soğutma ve ısıtma kapasitelerine sahip olan modeller, kolay çıkarılabilir özel filtre sistemleriyle kullanım kolaylığı yaratıyor. Bir dokunuşla yumuşak hava ve iyonizer otomatik temizleme gibi gelişmiş özellikler de sunan modeller kullanıcılara zengin bir seçki sunuyor ve her türden ihtiyacı karşılıyor. Beko inverter klima modelleri özel kompresör donanımı ile hızlı ısıtma ya da soğutma, sessiz modda çalışma ve uzun yıllar kullanılma gibi özelliklerle büyük beğeni topluyor. Modeller çalışma kapasitesi, enerji verimliliği, hava kalitesi, ölçü ve sunduğu konfor ile hayatı kolaylaştıran çözümler yaratıyor.

Beko Klima Modelleri

Beko klima modelleri farklı özellikler ve farklı donanımlar sunuyor. Ev tipi, salon tipi ve portatif kullanıma özel seçenekler sunan modeller, yaşam alanlarında az yer kaplıyor ve dekoratif detaylar katıyor. Ev tipi klima modelleri duvara kolaylıkla monte edilebiliyor. Split özellikte çalışan ev tipi modeller, belirli aralıklarla çalışıyor. Böylelikle ortam sıcaklığını belli bir düzeyde tutuyor. Salon tipi modeller ise dikey formda tasarlanıyor. Diğer modellere göre daha güçlü çalışan fan sistemine sahip olan bu modeller, havanın ortama eşit miktarda dağılmasını sağlıyor. Mobil olarak adlandırılan portatif klimalar kolaylıkla taşınabilir özellikler gösteriyor. Montaj gerektirmeyen bu modeller, istenilen her yerde kullanılabiliyor. Beko klima 12000 A++ enerji sınıfında ve 12.000 BTU soğutma kapasitesi ile çalışıyor. 1.085 kW soğutma güç tüketimi sağlayan modelin yıllık soğutma güç tüketimi 186 kWh olarak dikkat çekiyor. A+ enerji sınıfında ısıtma sağlayan modeli bu işlemi 13.648 BTU ile uyguluyor. Model 1.05 kW ısıtma güç tüketimi kullanıyor. Soğutma çalışma aralığı -10°C - 48°C olan model -15°C - 24°C ısıtma çalışma aralığı sunuyor. Modelin temel işlevleri arasında ayarlanabilir fan, nem giderici, uyku modu, zamanlayıcı, hava akım yön ayarı ve turbo mod bulunuyor.

Beko Klima Özellikleri

Beko klima 9000 modeli 8.530 BTU soğutma kapasitesinde ve 0.67 kW soğutma güç tüketiminde çalışıyor. Yıllık soğutma güç tüketimi 134 kWh olan model A++ soğutma verimliliği sunuyor. Modelin ısıtma kapasitesi ise 10.918 BTU ve ısıtma güç tüketimi 0.84 kW olarak gözlemleniyor. Model A+ ısıtma verimliliğinde çalışıyor. -10°C - 48°C soğutma çalışma aralığına sahip olan model -10°C - 24°C ısıtma çalışma aralığı sunuyor. Modelin temel özellikleri arasında ayarlanabilir fan, zamanlayıcı, uyku modu, auto restart, nem giderici, turbo mod ve hava akım yönü bulunuyor. 2 yönlü otomatik hava salınımı sunan model, buz çözme, aktif enerji kontrolü, otomatik fan hızı ve enerji göstergesi gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Beko klima 18000 BTU model 1.587 kW soğutma güç tüketimi kullanıyor. A++ soğutma verimliliğinde çalışan modelin yıllık soğutma güç tüketimi ise 269 kWh olarak öne çıkıyor. Isıtma kapasitesi 19.790 BTU olan model bu işlemi 1.611 kW güç tüketimi ile gerçekleştiriyor. A+ ısıtma verimliğine sahip olan modelin yıllık ısıtma güç tüketimi ise 1365 kWh. 2 yönlü otomatik hava salınımı sunan model ayarlanabilir fan, nem giderici, zamanlama, turbo mod ve uyku modu gibi özellikler sunuyor.

Beko Klima Temizleme Yöntemleri

Beko klima temizleme işlemi bazı noktalara dikkat edildiğinde oldukça pratik ve kolay bir işlem. Modern hayatın getirdiği yeniliklerden biri olan klimalar, ev ve işyerlerinin vazgeçilmez cihazları olarak öne çıkıyor. Isınma ve serinleme amaçlı her mevsim kullanılan klimaların rutin olarak temizlenmesi kullanım ömrünü uzatıyor. Rutin olarak yapılmayan temizleme ve bakım işlemleri nedeniyle klimalarda istenmeyen kötü koku oluşumu ve verimsiz çalışma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Klimadan gelen kötü kokular özelinde uygulanması gereken bazı işlemler bulunuyor. Klimaların kapaklarının altına bulunan filtrelerde bir süre sonra partiküller birikebiliyor ve bu partiküller kötü kokulara sebep oluyor. Bu nedenle klimanın çalıştığı ortamlarda kötü kokuya neden olabilecek sigaranın içilmemesi gerekiyor ve bu alanların sık sık havalandırılması da uygulanması gereken bir diğer işlem olarak öne çıkıyor. Bu basit yöntemlerle kötü koku oluşumu bir süre geciktirilebilir. Ancak uzun vadede klimaların kullanıldığı dönemlerde 2 haftada bir olacak şekilde temizlenmesi gerekiyor. Daha detaylı bir temizleme işlemi için Beko klima kullanma kılavuzu incelenebilir. Bu kılavuzda belirtilen yönlendirmelere göre kapakları açarak ön filtrelere erişebilirsiniz. Bu filtreleri detaylı bir temizleme işleminden sonra yine kılavuz doğrultusunda yerine takmanız gerekiyor. Bunun yanında olası bir bozulma anında Beko klima yedek parçaları klimanın bakım ve onarım işlemlerinin anında yapılması da verimli ve uzun yıllar çalışabilmesi adına büyük önem taşıyor.

Beko Klima ile Konforlu Yaşam Alanları

  Beko klima 24000 modeli 22.519 BTU soğutma kapasitesi ile 2.275 kW güç harcayarak çalışıyor. Model yıllık 372 kWh güç tüketimi ve A++ soğutma verimliliği sağlıyor. 25.590 BTU ısıtma kapasitesine sahip olan modelin güç tüketimi 2.308 kW ve yıllık güç tüketimi ise 1794 kWh olarak öne çıkıyor ve model A sınıfı verimliliğinde çalışıyor. Beko klima 24'lük soğutma çalışma aralığı -15°C - 48°C ve ısıtma çalışma aralığı ise -10°C - 24°C derece arasında değişiklik gösteriyor. Modelin temel işlevleri arasında auto restart, nem giderici, turbo mod, ayarlanabilir fan, uyku modu ve zamanlama gibi özellikler bulunuyor. Sessiz mod, filtreleme, otomatik hava salınımı, buz çözme, 2 yönlü hava filtresi, enerji göstergesi ve aktif enerji kontrolü gibi gelişmiş özellikler bulunuyor. Beko klima kumandası ile tüm bu ayarlamaların kolaylıkla yapılmasına imkan tanıyor. Kurulumu tamamlanan klimayı kumanda yardımıyla çalıştırmadan önce birtakım Beko klima ayarları yapılması gerekiyor. Ayarlamaların ardından çalıştırılmaya hazır hale gelen klima, kumanda yardımıyla kolaylıkla yönetilebiliyor. Klimaların iç ünitelerinde kumanda algılayıcıları bulunuyor. Bu nedenle klima kumandasını kullanırken bu alana doğru tutulması işlemlerin kolay hale gelmesini sağlıyor.

Beko Klima Fiyatları

Beko klima fiyatları modele, BTU soğutma kapasitesine, enerji sınıfına, rengine ve diğer özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Her bütçeye hitap eden seçenekleri değerlendirmeden önce bütçe ve ihtiyaç tespitinin yapılması doğru seçimi yapmak adına büyük önem taşıyor. Ardından klimayı konumlandırmak istenen alanın tespit edilmesi ve BTU seviyesinin bu doğrultuda seçilmesi gerekiyor. Beko klima 18'lik fiyatları kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor ve bu seçenekler her bütçeye hitap ediyor. Modelin özellikleri ve verimliliği düşünüldüğünde de oldukça cazip fiyat aralıklarında olduğu görülüyor. Çok sayıda seçenek arasında karar vermekte zorlanıyorsanız          Beko klima yorumları ve değerlendirmelerine göz atabilir ve gözünüze çarpan model hakkında daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda bütçenize uygun fiyat aralığında ve kullanacağınız alana uygun Beko klima sıcak modu kolaylıkla tespit edip satın alabilirsiniz. Bunun yanında Hepsiburada’da belirli dönemlerde uygulanan indirim ve kampanyalar ile ihtiyacınız olan ürünü cazip fiyatlarla satın alabilir, bol seçenekli ve güvenilir bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beko Klima Nasıl Sıcak Üfler?

Klimanızın kumandasında bulunan mode tuşu ile güneş görselini seçip Beko klima sıcak ayarı yapabilirsiniz.

Beko Klima Nasıl Temizlenir?

İç ünite temizliği için klima kapalı moddayken yumuşak ve kuru bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Detaylı eşanjör temizliği için de kullanım kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

Beko Klima Ne Kadar Elektrik Harcar?

Bu klimanın modeline göre farklılık gösterebilir. 12000 BTU klimalar 1.085 kW, 9000 BTU klimalar 0.67 kW, 18000 BTU klimalar 1.587 kW ve 24000 BTU klimalar 2.275 kW harcama yapar.

Beko Klima Nasıl Soğuk Ayarı Yapılır?

Klimanızın kumandasında bulunan mode tuşu ile kar görselini seçip Beko klima soğuk ayarı yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beko Klima Fiyatları

28 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
BTU (Soğutma Kapasitesi)
Toplam 28 / 28 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?