UFO Vantilatör

Yaz mevsiminde, kapalı mekanların, hava sıcaklığı ve belli bölgelerde oluşan nemden dolayı insanı çok fazla terlettiğini, bunalttığını hepimiz biliriz. Bu mevsimin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan vantilatör, hava akımını değiştirerek, ferahlamamıza yardımcı olur. Yabancı kökenli bir kelime olmasına rağmen dilimize yerleşmiş herkes tarafından anlaşılabilmekte ve dolayısıyla kullanılmaktadır. Kelime anlamı, sıcak ve durgun havayı dalgalandırarak esinti sağlayan ve ortama temiz hava üfleyen alettir. UFO vantilatör, tam kelime anlamı ile örtüşen, kolayca satın alabilmeniz ve yaz aylarının keyfini çıkarabilmeniz amacı ile üretilmiştir. Markanın amacı kaliteyi bütün insanlarla buluşturabilmektir. Yaklaşık otuz iki yıl önce İstanbul’da başlayan UFO markasının hikayesinin tek hedefi, tüketiciyi kaliteli, verimli ve doğa dostu olan ürünlerle en ekonomik şekilde buluşturmaktır. Marka ilk olarak kendi tasarımı ve üretimi olarak ısıtıcı üretimine başlamış ve kaliteli bir ihtiyaç malzemesini geniş tüketici kitlesi ile buluşturmuştur. Hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarında da yerini koruyan Ufo markasının farklı modellerde vantilatörleri vardır. İhtiyacınıza uygun olan modelleri tercih ederek, yaz aylarında serinleme ve bulunduğunuz mekanın havasını değiştirerek beklentinizi fazlasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Görünüş ve montaj seçenekleri bakımından değişiklik gösteren vantilatörler duvarda tavanda ve zeminde kullanmanıza olanak sağlayan çeşit ve modellere sahiptir. Bu gelişmiş serinleme sistemleri sadece havayı serinletmez aynı zamanda da kötü kokuları ve zararlı maddeleri ve havada asılı kalan partikülleri de yok eder. Bu açıdan vantilatör kullanımı iş ve günlük yaşam alanlarında büyük önem taşır.

Vantilatör almadan önce kullanacağınız yeri belirlemiş olmanız tercihinizi kolaylaştırır. Pek çok çeşidi bulunan vantilatörlerin en çok tercih edilen modeli duvar tipi ve ayaklı modelleridir. Kullanıcı tarafından satın alınmasının en önemli nedeni taşınabilir ve estetik olmasıdır. Hafif olması nedeniyle ayaklı vantilatörlerin yerini rahatça değiştirebilir, boyunu kullanacağınız mekana göre ayarlayabilirsiniz. Buharlı vantilatörler de genellikle ayaklı olarak üretilmektedir. Duvar vantilatörlerini ise genelde küçük mekanlar için tercih etmeniz size alan tasarrufu açısından olanak sağlar. Duvara monte edilebildiği için tüketiciler tarafından pencere tipi vantilatör olarak isimlendirilmektedir ve bu vantilatörler pencereye yakın monte edilerek taze ve serin havanın mekânı daha çabuk serinletmesi sağlanır. Alanda yer kaplamadığı için ve görüntüsü estetik olduğu için kafe ve restoranlarda çok daha sıklıkla tercih edilir. Ayaklı vantilatörlere daha çok kule tipi vantilatörler de denilmektedir. Bu tip vantilatörler bazı mevsimsel alerjik rinit rahatsızlıklarına da iyi gelerek rahatlamanızı sağlar. Aynı zamanda ayaklı vantilatörlerin buharlı olan modelleri de mevcuttur. Ayaklı vantilatör modeli dışında yer vantilatörleri de aynı şekilde tercih edilirler. Yer vantilatörlerinde boy yükseklik ayarlaması yoktur ancak serinletmesi ve havanın sirkülasyonunu sağlaması açısından beklentileri fazlasıyla karşılar. Ayrıca tavan ve masa vantilatörleri de Ufo vantilatör model ve çeşitleri arasında mevcuttur. Masaüstü vantilatörler, genellikle ofis, çalışma odası gibi alanlarda kullanılarak yine yerden tasarruf sağlanabilir. Bu vantilatörler mini vantilatör olarak da bilinir. Mini vantilatör alırken alanının büyüklüğü göz önünde bulundurulmalı ve ona uygun bir ebat seçilmelidir. Tavan vantilatörleri, isminden de anlaşıldığı üzere kapalı mekanlarda tercih edilmektedir. Mekânın büyüklüğüne göre kanat sayısı önemlidir. Bütün vantilatörlerin kumandalı ya da kumandasız çeşitleri satış piyasasında ve online satış noktalarında bulunmaktadır.

Şık ve modern tasarımı ile her alana rahatlıkla uyum sağlayan vantilatörler, aynı zamanda da oldukça hafiftir. Son yıllarda üretilen modern, gelişmiş ve yeni nesil teknoloji ile UFO vantilatörlerinin kullanımı oldukça pratiktir. UFO markasının ısıtma ve soğutma sistemlerinde ürettiği her ürün teknolojik, modern, doğa dostu ve pratiktir. Enerji tasarrufu yüksektir ve her bütçeye uygun fiyat aralığına sahiptir. 

UFO vantilatörlerde farklı üfleme sistemi bulunur. Yaşadığınız ortamda bulunan hava sıcaklığını ve akımını istediğiniz üfleme ayarı ile farklı yön tercihleri yaparak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca motorlarında aşırı ısınmaya karşı programlanan emniyet sistemi bulunur. Bunun sayesinde güvenli bir kullanım ortamı sağlanmış olur. Sistemi açık unuttuğunuz ve aşırı ısınma olduğu durumlarda bu program sayesinde vantilatör otomatik olarak kendisini kapatır. Vantilatörlerde olan salınım özelliği çok önemlidir. En az 2 salınımlı modeller tercih edilmektedir. Son zamanlarda insanlar zamandan tasarruf sağlamak için uzaktan kumandalı modelleri ve birden fazla salınım özelliğine sahip vantilatörleri önceliğine almaktadır. Tüm elektrikli aletler gibi vantilatörünüzün yağmur ve dolayısıyla su ile temas etmemesini sağlamanız gerekmektedir. Temizlemeniz gerektiği zaman ise fişten çektiğinizden emin olmanız güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. 

Ufo Buharlı Vantilatör

Buharlı vantilatör, su haznesine konulan suyu buharlaştırarak havaya karıştırır. Halk arasında sulu vantilatör olarak da bilinir. Havaya karışan buharlaşmış su sıcaklığı emer ve havanın serinlemesine yardımcı olur. Ufo buharlı vantilatör, güçlü fan ve salınım fonksiyonu sayesinde serin havanın her yere eşit dağılmasını sağlar. Buharlı vantilatörlerin diğerlerinden önemli bir farkı da iyonizer özelliğinin bulunmasıdır. Bu özellik sayesinde negatif iyonlar, bulunduğunuz ortama temiz hava akımı sağlarlar. Negatif iyon sayesinde havayı temizlemesinin sağlık açısından olumlu etkileri vardır. Soluduğumuz havanın oksijenini çoğaltır, havadaki olumsuz bakterileri yok eder. Evlerde kullanılan diğer elektrikli aletlerin ürettiği pozitif iyonu yok eder ve ruh sağlığının korunmasını olumlu anlamda etkiler. Sulu vantilatör olarak da bilinen bu model sıcak yaz günlerinde maksimum serinlik sağlamaktadır. Düşük kaliteli malzemelerden yapılan vantilatörler, etrafın ve insanların ıslanmasına neden olabilir. UFO markası en kaliteli malzemelerle ürettiği buharlı vantilatörü için ıslanmama ve paslanmama garantisi sunan önemli markalardan biridir. UFO buharlı vantilatör, güçlü hava akımı, minimum gürültü, çok iyi serinleme, uzun süre kullanma ve en modern sisteme sahiptir. 

Buharlı vantilatör almaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Bunlar; Vantilatörün gücü, pervane çapı ve salınım özelliğidir. Güç, 100 watt’dan aşağı olmaması sağlıklı verim alabilmeniz açısından önerilmektedir. Ayrıca vantilatörün pervane çapının en az 16 inç olması da yine beklentilerinizin maksimum seviyede karşılanması açısından tavsiye edilir. En az 2 salınım özelliği olmalı ki pervane sağa sola rahat bir biçimde hareket edebilsin. Sağ sol salınım dışında sarhoş salınım diye de adlandırılan yatay / dikey salınımlı bazı vantilatör modelleri de mevcuttur. Buharlı vantilatörlerde bu özellik çok fazla tercih edilmemektedir. Vantilatörün verdiği havanın uzun zaman insanın üstüne üflemesi sağlık açısından sakıncalıdır. Bu tehlikelerin önüne geçmek için salınım özelliği büyük önem taşır. Ayrıca vantilatör çalışırken çıkardığı sesin minimum seviyede olması her zaman istenen bir durumdur. Dolayısıyla vantilatör ile serinliğe ve nemsiz havaya kavuşan insanların bu sesten rahatsız olmaması gerekir. Manuel olarak kullanılan vantilatörler olduğu gibi ek olarak uzaktan kumandalı vantilatörler de pratik olmaları açısından tüketici tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kumanda sağladığı elbette önemli ayrıcalıklar vardır. Kumanda sayesinde vantilatörün her özelliğini kontrol edebilmeniz mümkündür. Bu nedenle son yıllarda kumandalı modeller daha çok tercih edildikleri için daha fazla üretilmektedir. Son zamanlarda tüketicinin vantilatör alırken merak ettiği diğer bir konu ise elektrik tüketimidir. UFO buharlı vantilatör bu açıdan da son derece ekonomik ve düşük maliyetlidir. Çünkü Ufo Vantilatörlerde kullanılan fan sistemi en üst seviyededir. Buharlı vantilatör özellikle açık hava mekanlarda tercih edilmektedir. Elbette iç mekanlarda da kullanımı mümkündür. Havayı temizleme özelliği ile evleriniz ve işyerlerinizde daha çok öncelikleriniz arasında yer alır. Klimadan farklı olarak vantilatörlerin kapalı mekanlarda pencere açıkken dahi kullanabilir ve en yüksek serinliğe ulaşabilirsiniz. Buharlı vantilatörler ise çok küçük mekanlar için tercih edilmez. Çok küçük mekanlarda vantilatörlerin serinlik yerine üşümenize neden olur. Bu da hiçbir zaman istenen bir durum değildir. Dolayısıyla vantilatör seçiminde alanın ölçülerini dikkate alarak seçim yaparsanız, her mekanda mükemmel uyum ve serinlik sağlanmış olur.

Ufo Vantilatör Fiyatları

Ufo vantilatör fiyatları, markanın yarattığı kaliteye göre oldukça uygundur. Vantilatörlere uzaktan bakıldığı zaman hepsi aynı gibi durabilir. Ancak şunu bilmek gerekir ki hepsinin özellikleri birbirinden farklıdır. Fiyat aralığına, üfleme gücüne, salınım özelliğine, boyutuna, gösterge özelliklerine ve kumanda özelliklerine göre değişiklik gösterirler. Kullanımı oldukça pratiktir ve yaz aylarınızı daha serin ve bunalmadan geçirmenize yardım eder. Bulundukları ortamın havasını iyileştirmek ve var olan aşırı nemi azalttıkları için, hava kalitesini yükseltir ve ortamda olabilecek pek çok olumsuzluğu bertaraf ederler. Bu olumsuzluklar, havada bulunan pozitif iyonlar ve bakterilerdir. Farklı seviyelerde ayarlanabilir özellikleri olduğu için bulunulan bölgeyi gerektiği kadar serinletir. Bulunduğu ortamda fazla yer kaplamayan bu vantilatörlerde UFO, en gelişmiş teknolojiyi tüketiciye en ekonomik fiyatlar ile sunmaktadır. Vantilatör fiyatları motorun gücü, salınım adedi (en az 2 olmalı, sağdan sola-soldan sağa), manuel ya da uzaktan kumanda özelliğine sahip olması gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda en yüksek kalite, en ekonomik fiyat ile tüketiciye çıkan UFO vantilatörler tercih edilmektedir. Hızı ve elektrik tasarrufu elde edebilir olmamızda başka bir tercih sebebidir. Ufo vantilatörlerin kullanım kılavuzları da her yaş tüketicinin rahatlıkla anlayabilmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca olası bir arıza da teknik ekibimiz her türlü yardıma hazırdır.

Ufo Vantilatör Pervane

Bilindiği gibi pervane, bir motorun ürettiği enerjiyi zıt yönde hareket ettirerek gereken havayı püskürtmeye yarar. İki ya da daha fazla kanattan oluşur. Vantilatörün en önemli parçalarından biri olan pervane, modelin özelliğine göre görülebilir ya da gizli olarak montajı yapılabilir. Görülebilir pervaneler genelde şeffaf olmasına rağmen, tercihe bağlı olarak renkli olarak üretilen ve kullanılan modelleri de mevcuttur. Duvar tipi vantilatörlerde kullanılan pervaneler genellikle standart ölçülerde üretilmektedir ancak tavan vantilatörler de kullanılacak pervane ölçüsü mekanın boyutuna göre değişir. Ufo vantilatör pervane, en gelişmiş teknoloji ile üretilip, yıllarca kullanım garantisini sağlamaktadır. Dar ve ince modelleri bulunmaktadır. Kaç kanattan oluştuğunun önemi olduğu kadar, büyüklüğü de önemlidir. Mekânın metrekaresine göre kaç kanat ya da kaç cm olması belirlenir. Küçük mekanlar ile büyük mekanların kullandığı pervane büyüklüğü aynı değildir.

Vantilatörlerin vazgeçilmez parçası olan pervane, Ufo kalitesi ile tüketiciye ayrıcalıklar kazandırmaktadır. Bu ayrıcalıkların başında, ekonomik fiyat ile konfor ve kaliteyi satın alabilmek gelir. Paslanmaz pervane malzemesi kullanımı ile vantilatörün yıllarca, fonksiyonel bir şekilde çalışmasını sağlar. Bütün malzemelerin Ufo marka ayrıcalığı ile garantisi mevcuttur.
Ufo Vantilatör Buharlı

Vantilatörlerin ayaklı, duvar tipi, masa üstü ve buharlı olan çeşitleri vardır. Ufo vantilatör buharlı, haznesinde bulunan suyun havaya dağılması ile serinlik vererek havadaki nemi de alır. Her alan ve mekânda serinliği ve ferahlığı sağlayabilir. Klimadan daha fazla tercih edilen bir sistemdir. Klimalara göre daha ekonomik ve daha doğa dostudur. Çalışma sistemi sayesinde dış mekanlarda da kullanılabilir. Tercihinize göre sabitleyebilir ya da taşınabilir özelliğini kullanarak istediğiniz mekânda kullanırsınız. Buharlı vantilatörlerin insanları ıslattığı kanısı yaygındır ancak havada yoğunlaşan su buharı, farklı bir sistem ile çalışan sistemden dolayı alanı serinletir, insanı ıslatmaz. Vantilatörler arasında son yıllarda en çok tercih edilen buharlı olan modellerdir. Gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda işlevi çok yüksektir. Buhar hacminin yüksek olması sebebiyle maksimum performans ile çalışmaktadır. Maksimum performans ile minimum ses üretimi yaparak tüketiciyi rahatsız etmez. Markamızın vantilatörleri şık ve zarif olduğu için her alan ve ortama uyum sağlayabilir. Oldukça hafif olan vantilatörlerimizi taşımakta kolaylaşıyor. Birçok modelimizde hız paneli ve bu hız paneli ile uyumlu kızılötesi uzaktan kumanda bulunmaktadır. Ayarlanabilen gövdeye sahip modellerimiz mevcuttur. Ayarlanabilir gövde sayesinde serinliğin arzu ettiğimiz açıdan ve yükseklikten gelmesi sağlanmaktadır. Salınım özellikleri ve ayarlanabilen gövde ile yaz aylarımızın vazgeçilmez serinleme aracıdır. Buharlı vantilatörü serinletmesi su buharı ile mümkün olur. Dolayısıyla vantilatörümüzde su kullanılır. Bu nedenle güvenlik için bazı önlemler alınması gerekmektedir. En önemli önlem, vantilatörü elektrikten uzak tutmaktır. Buhar sistemi ile çalıştığı için elektrik devrelerine yakın olmamalıdır. Ayrıca buharlı vantilatörleri ahşap mobilyalar ve suya duyarlı maddelerden uzak tutulması gerekir. Bu açıdan küçük mekanlarda kullanılmamaktadır.

Ufo Vantilatör Kumanda

Vantilatörler de artık diğer elektrikli aletler gibi uzaktan kumanda özelliği ile üretiliyor. UFO vantilatör kumanda, kullanım açısından oldukça kolay ve işlevseldir. Her yaş grubunun rahatça kullanabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Fonksiyonel kullanımı oldukça pratiktir. Vantilatörünüzün her türlü ayarını bu kumanda ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Uzaktan açıp kapatabilir, salınım ayarı yapabilir, çalışma gücünü ayarlayabilirsiniz. Tüm serinleme olanaklarını uzaktan kumanda ile bulunduğunuz yerden rahatça yapabilirsiniz. Her kumanda gibi pilden alınan enerji ile çalışır. Zaman ayarlaması uzaktan kumanda ile rahatça yapabilir ve sizin arzu ettiğiniz saat aralığında çalıştırabilirsiniz. Çabuk kırılmama ve parçalanmama özelliğine sahiptir. Kumandanızı direkt güneş ışığında tutmamanız tavsiye edilir. Kumandanızın kullanım kılavuzu her yaş grubunun rahatça anlayabileceği şekilde tasarlanmış ve yıllar sürecek garantili kullanımı teknik ekip tarafından onaylanmıştır. Olası arızalarda teknik destek alabilme imkânı yaratılmıştır.

Ufo Vantilatör Fiyatı Ne Kadar?

Her markanın kendine ait bir satış politikası vardır. Ufo vantilatör fiyatı, tasarım ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. En iyi kaliteyi, tüketiciye en ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Fiyatlarda belirleyici olan motor gücü, hangi malzemeden üretildiği ve içerdiği sistemlerdir. Örneğin buhar teknolojisine sahip bir vantilatör ile standart bir vantilatörün fiyatı aynı değildir. Isıtma teknolojisine damgasını vuran UFO markası soğutma teknolojisinde de aynı istikrarı göstermektedir. Bu markayı tercih etmenizdeki sebep, yüksek ve modern teknolojiyi ekonomik fiyatlarla satın alabilmemizdir.

Her vantilatörün kullanım tipi, motor gücü, kullanım sistemi, salınımı olup olmaması, kaç salınımdan oluştuğu, uzaktan kumandalı ya da manuel olması fiyatları etkilemektedir. Ufo, marka garantisi ile satılan her vantilatörün, en gelişmiş teknoloji ile üretilmesini ve tüketiciye en ekonomik şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti markamızın vazgeçilmez ilkelerinden biridir. Diğer ilkelerimiz, kalite, verim, üretim ve ekonomik fiyatlardır. UFO markası, dünyamızda azalan enerji kaynaklarını ve artan nüfusu göz önünde bulundurarak, en verimli kullanılacak teknolojik vantilatörleri tüketici ile buluşturuyor. Çevre dostu olan markamızın kalitesini oldukça ekonomik olarak tüketici ile buluşturuyoruz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

UFO Vantilatör

4 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Vantilatör Tipi
DSACategoryId/2147483638/161876/17412/ufo