Uğur buzdolabı ile pek çok yiyeceği soğuk bir yerde muhafaza etmek mümkün. Eski yüzyıllarda buzdolabı olmadan yiyecekleri uzun süre korumak için farklı teknikler uygulanıyor. Ancak günümüzde buzdolabı teknolojisi ile zorlanmaya gerek kalmıyor. Dünyanın pek çok yerinde kullanılan buzdolapları hayatı kolaylaştıran ürünler arasında yer alıyor. Buzdolabı elektrik ile çalışan bir sisteme sahip olup düzenli olarak çalışması gerekiyor. Fişinin sürekli takıp çıkarılması önerilemyen buzdolapları içerisinde pek çok besin yer alıyor. Bu besinler buzluk ve buzdolabı olarak iki farklı yerde yer alabiliyor. Bu nedenle makinenin düzenli olarak çalışması gerekiyor. Özellikle uzun ömürlü koruma açısından buzdolaplarının çalışması avantaj sağlıyor. 

Uğur buzdolabı modelleri birçok alternative sahip olduğundan tasarım ve ebat açısından da tercih imkanı sunuyor. Aynı zamanda da farklı teknolojik özellikleri ile herkese hitap edecek ürünlere sahip oluyor. Bununla birlikte farklı enerji sistemine sahip olan ürün alternatifleri ile kullanılacağı yere uygun tercih de yapılabiliyor. 

Uğur Buzdolabı Çeşitleri

Uğur buzdolabı çeşitleri görüntü bakımından kolayca fark ediliyor. Bazı buzdolaplarında buzluk bölümü yukarıda yer alıyor iken bazı buzdolaplarında aşağıda yer alıyor. Uğur marka buzdolabı tercih edenler burada isteğe bağlı olarak bir tercih yapabiliyor. Bu iki farklı model Uğur buzdolabının alternatiflerini gözler önüne seriyor. Her iki modelin de farklı avantajları bulunuyor. Farklı kesimlere hitap edebilen bu çeşitler farklı özellikler de bulunduruyor. Özellikle gelişen teknoloji ile özgün donanımlara ve ayırt edici faktörlere sahip olabiliyor. Ancak çeşitleri belirleyen esas özellik formu ve buzdolabı bölümlerinin sıralanışı oluyor. 

  • Çift Kapılı Uğur Buzdolabı Modelleri

Çift kapılı Uğur buzdolabı modelleri alt ve üst iki kapıdan oluşuyor. Ancak buradaki esas belirleyici buzluğun üstte ve buzdolabının ise altta olması oluyor. Aslında standart olarak da nitelendirilen bu modelde ebat değişikliği görülebiliyor. Buzluk kısmı ve buzdolabı kısmının kapakları ayrı olarak açılıyor. Bu nedenle çift kapılı olarak da anılıyor. Tercihe bağlı olarak ön plana çıkan bu ürünün kendi çapında avantajları bulunuyor. Özellikle genelde buzdolabının kendisi kullanılıyor ise buzluğun yukarıda yer alması avantaj sağlıyor. Buzdolabı kısmı da herkesin erişebileceği ortalama boyda bulunuyor. 

  • Kombi Tipi Uğur Buzdolabı Modelleri 

Kombi tipi Uğur buzdolabı modelleri diğer modelden farklı  bir sıralamaya sahip oluyor. Bu ürünlerde buzluk alt kısımda ve buzdolabı ise üst kısımda yer alıyor. Aslında çift kapılı Uğur buzdolaplarından kullanım açısından farklı bulunmuyor. Ancak tasarım bakımından bu modellerde buzluk kısmı daha büyük veya eşit oranda olabiliyor. Bu markanın modellerinde değişim gösteriyor. Yine çift kapılı örneklerde olduğu gibi buzluk daha küçük de olabiliyor. 

Uğur Buzdolabı Özellikleri

Teknik ve donanım bakımından birbirinden ayrılan Uğur buzdolabı özellikleri gelişen teknoloji ile de ilişkilendiriliyor. Özellikle teknik açıdan ebatları ön plana çıkıyor. Genişlik, derinlik ve yükseklik faktörü konulacağı yere ve ihtiyaca göre değişim gösteriyor. Konulacak yerin kapasitesinin dışında bir ürün seçmek mümkün olmuyor. Ancak ihtiyacı da karşılaması önem arz ediyor. Uğur buzdolabı büyük olabildiği gibi daha küçük ebatlarda tercih edilebiliyor. Bunlar dışında toplam bir net hacim de bulunuyor. Uğur buzdolabı özellikleri itibari ile toplam net hacim değişiklik gösteriyor. Özellikle buzdolabını çok fazla dolduranların dikkatli bir tercih yapması gerekiyor. Buna örnek olarak Uğur buzdolabı 450 LT verilebiliyor. Bu oranın altı ve üstü örnekleri de bulunuyor. 

Buzdolapları beyaz eşya olmasının yanında dekorasyona da katkı sağlıyor. Bu nedenle seçilecek buzdolabının renginin ev ile bütünleşmesine dikkat ediliyor. Grinin tonları ve beyaz seçenekler arasında yer alıyor. Inox olarak nitelendirilen modeller olduğu gibi koyu gri tonlar da ev ile bütünleştiğinde tercih edilebiliyor. Klasik beyaz rengi de benzer  bir biçimde halen üretiliyor. 

Uğur Buzdolabı Enerji Sınıfı Aralığı

Buzdolaplarında dikkat çeken özelliklerden biri harcayacağı enerji oluyor. Özellikle genelde çoğu zaman fişe takılı olan Uğur buzdolaplarında enerji tasarrufu yapmak önem arz ediyor. Uğur buzdolabı enerji sınıfı aralığı oldukça farklı alternatiflere sahip olabiliyor. Bu nedenle tercih ederken dikkat edilmesi gereken ilk özellikler arasında bulunuyor. Ancak enerji sınıfı aralığının değişmesi ile enerji sınıfı isimleri de ürünlerde düzenlemeye tabi tutuluyor. Uğur buzdolabı a+++ enerji sınıfı olan ürün E oluyor iken a++ olan ürünler F olarak adlandırılıyor. Bu nedenle ürün seçimi yaparken F etiketini görmek olumsuz bir sonuç doğurmuyor. Pek çok F Uğur buzdolabı modeli bulunuyor ve bunlar 2.sıradaki enerji grubuna dahil oluyor. 

Teknolojik Donanıma Sahip Uğur Buzdolabı Modelleri

Buzdolapları gelişen teknolojiden etkileniyor ve bu sayede farklı donanımlara sahip olabiliyor. Teknolojik donanıma sahip olan Uğur buzdolabı modelleri özellikle göstergelerde dikkat çekiyor. Elektronik göstergeler buzdolabının ısısı hakkında bilgi veriyor. Aynı zamanda kapı açık uyarısı bulunan ürünler de oluyor. Bu gibi teknolojik özellikler buzdolabını daha özel bir hale getiriyor. Dijital ekran üzerinden ısı ayarını sadece görmek değil, değiştirmek de mümkün oluyor. Bu sayede harcanan enerji de azalıyor. Yaz ve kış mevsimlerinde ve mevsim geçişlerinde yaşanan hava şartlarını kontrol etmek mümkün oluyor. Buzdolabını ve buzluğu ayrı ayrı ısıtmak da bu imkanlar arasında yer alıyor. 

Uğur Buzdolabı Dondurucu Seçenekleri

Uğur buzdolabı dondurucu seçenekleri de ürünün tercih sebebi olmasına neden oluyor. No-Frost ve statik olarak farklı seçeneklere sahip olan ürünler buzlukta yer alıyor. İçerisinde yer alan ürünlerin kar ve buz görünümü almaması için tercih edilen bir yöntemdir. Bu sayede buzluğa konulan şeyler bir buz kütlesi haline bürünmez. Aynı zamanda içerisinden çıkarıldığında da kolaylıkla çözülebilmektedir. Nem oranını koruyan bu ürün pek çok buzdolabında görülmektedir. Uğur buzdolaplarında da no-frost teknolojisi yer almaktadır. Aynı zamanda no-frost teknolojisi garanti süresini de uzatmaktadır. 

Statik Uğur buzdolaplarında ise donma görülmektedir. Bu aşamda sıcak ve soğuk hava karşılaşmakta ve sonrasında donma durumu gerçekleşmektedir. Statik buzdolabı tercih edenler buzluğa koydukları şeylerin donacağını düşünmelidir. Aynı zamanda içeride cam bırakmamalıdır. Çatlama ve kırılma riski bulunduğu da bilinmektedir. Karlanma durumu içerisinde yer alan besinlerin daha iyi bir biçimde korunmasını sağlamaktadır. Etleri ve benzeri besinleri buzlukta saklayabilmek bu teknoloji ile daha kolay ve uzun süreli olmaktadır. 

Uğur Buzdolabı Fiyatları

Uğur buzdolabı çeşitleri farklı teknoloji ve donanımları ile dikkat çekmektedir. Bu durum Uğur buzdolabı fiyatları söz konusu olduğunda da etkili olmaktadır. Farklı teknolojik donanımlar ve özellikler Uğur buzdolabı arasındaki fiyat farklılığını sağlamaktadır. Özellikle teknolojik olarak daha birikimli olan ürünlerde fiyat farklılığı dikkat çekmektedir. Bunların yanında ebat da önemlidir. Raf sayısı, sebze ve meyveler için özel bölüm olup olmaması ve içerisinde kullanılan ek teknolojiler ürünün fiyatında etkilidir. Bununla birlikte enerji tasarrufu da belirleyicidir. Bir ürünün yapacağı enerji tasarrufu uzun vadede avantaj sağladığından bu duruma dikkat edilmektedir. Özellikle buzdolapları uzun süreli kullanıldığından bu faktör öne çıkmaktadır. Hepsiburada buzdolabı seçenekleri arasında yer alan Uğur buzdolabı çeşitleri açıklama ve özellikleri ile yer almaktadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uğur Buzdolabı

22 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam Hacim
Toplam 22 / 22 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?