Vestel Ocak

Ev ve iş yerlerinde mutfakta mutlaka olması gereken eşyalardan biri ocaklar. Mutfakların demirbaşı sayılabilecek en önemli eşyalarından olan ocakların seçimi ve kullanımı önemli. Ocak seçerken, hem yiyecek pişirme açısından hem de mutfak dekorasyonu açısından değerlendiriliyor. Aynı zamanda, ocaklarda uzun ömürlü kullanım ve maksimum fayda sağlamak için de çeşitli özelliklere sahip olması bekleniyor. Kaliteli bir ocak; hem tasarruf sağlayabilmeli, hem güvenlik önlemleri olmalı, hem ergonomik olmalı hem de pişirme işleminde zamandan tasarruf etmeyi sağlamalı. Günümüzde birçok elektrikli ev aletleri ve beyaz eşya üretici firma bulunuyor. Vestel de ürettiği ürünler ve verdiği kaliteli hizmet ile en sevilen markalardan biri. Vestel bünyesinde; küçük ev aletleri, tv, beyaz eşya, ısıtıcı ve soğutucular, mobil cihazlar, akıllı ürünler ve ocak çeşitleri bulunuyor. Ocak çeşitleri ile Vestel, en çok tercih edilen markalardan. İhtiyaca ve beklentiye göre farklı renk ve özelliklerde ocak modelleri mevcut. Vestel ocak çeşitleri; yüzey tipi, göz sayısı, boyutu, elektrikli, tüp ve doğalgaz uyumlu olmak üzere değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda Vestel ocak çeşitleri, ankastre ve set üstü olarak da ayrılıyor. Son yıllarda en çok tercih edilen model ankastre ocaklar oluyor. Ankastre ocaklar tekli satıldığı gibi set halinde de satışa sunuluyor. Ankastre set; davlumbaz, fırın ve ocak üçlüsünden oluşuyor. Genel olarak Vestel ocak modelleri; Vestel Tüplü Ocaklar, Vestel Elektrikli Ocaklar, Vestel Set Üstü Ocaklar, Vestel Fırınlı Ocaklar, Vestel Yer Ocakları, Vestel Doğalgazlı Ocaklar ve Vestel Ankastre Ocaklar kategorilerinde birbirinden farklı özellikleri ile satışa sunuluyor.

Vestel Ocak Çeşitleri

Ocaklar, genellikle kullanım özellikleri ve tasarımı açısından farklılık gösteriyor. Vestel ocak çeşitlerini; renk, boyut, yüzey tipi, göz sayısı, set üstü ve ankastre olmak üzere farklı özellikleri ile inceleyebiliriz. Öncelikle renk kategorisine bakacak olursak, genel olarak siyah, beyaz, inox ve gri renkleri mevcut. Boyut seçenekleri ankastre ve set üstü olmasına göre değişiklik gösteriyor. Yüzey tipi; cam, metal, paslanmaz ve emaye yüzey olarak değişiklik gösteriyor. Göz sayısı ise, isteğe göre 4 veya 5 gözlü seçilebilir. Genel olarak bakıldığında, tasarım olarak da birbirinden şık ve zarif Vestel ocak çeşitlerini görmek mümkün. 

Vestel Set Üstü Ocak

Set üstü ocaklar genelde ya mutfak tezgahı üzerine ya da fırın üzerine koyuluyor. Buna karar vermek için mutfak büyüklüğü ve işlevsellik göz önünde bulundurulmalı. Günümüzde, her mutfakta bulaşık makinesi olduğu için genelde yerden tasarruf etmek amacıyla mini fırınlar daha çok tercih ediliyor. Böylece ocaklar da daha çok tezgah üzerinde kullanılıyor. Aynı zamanda kiracı olan kişiler de genelde set üstü ocakları tercih ediyor. Set üstü ocaklarda enerji kaynağı olarak; doğalgaz, elektrik veya tüp kullanılıyor. Boyutları genelde standart 60 cm ölçüsünde bulunuyor. Vestel set üstü ocak özelliklerini ise şu şekilde inceleyebiliriz:

 • Cam yüzey, metal yüzey ve paslanmaz yüzey olmak üzere 3 tipi mevcut.
 • Tüm modelleri 4 gözlü olarak bulunuyor.
 • Renk seçenekleri; beyaz, siyah, gri ve inox olmak üzere dört seçenek ile üretiliyor.
 • Emaye ve emaye ızgara seçenekleri bulunuyor.
 • Gazlı ve doğalgaza dönüştürülebilir seçenekleri mevcut.
 • Genelde birçok modelinde bulunan gaz sönme emniyeti ile, herhangi bir nedenden dolayı ateş söndüğünde gaz otomatik olarak kesiliyor.
 • Kolay temizlenebilir yüzeylere sahip.

 

Vestel Ankastre Ocak

Öncelikle ankastre nedir sorusu ile başlayacak olursak, ankastrenin kelime anlamı; gömülmüş ya da sabitlenmiş demek. Yani buna göre, ankastre ocaklar tezgah üzerine sabitleniyor, ya da belirli bir bölüm kesilerek içerisine yerleştiriliyor. Böylece, ankastre ocakların en çok tercih edilme sebeplerinden ilki şık görünümü ve işlevselliği denilebilir. Ankastre ocaklar taşınmaz olduğu için genelde ev sahipleri veya mutfağını yeni yaptıran kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Eğer değişiklik sebebiyle taşınması gerekirse de, tezgahta kesilme işlemi olduğu için yerine yine sadece ankastre ocak koyulabiliyor. Vestel Ankastre Ocak özelliklerine bakacak olursak;

 • 3 gözü gazlı 1 gözü elektrikli, 4 gözü elektrikli, 4 gözü gazlı, 5 gözlü ve gazlı, 5 gözlü biri Woklu seçenekleri mevcut. 
 • Vestel ankastre ocaklarda bir gözü woklu seçenekleri mevcut. Wok gözü, çift pişirme halkası anlamına geliyor. Yani böylelikle, ısı tencere ve tavalara eşit olarak yayılarak özellikle sebzelerin vitaminleri ölmeden pişmesini sağlıyor.
 • Cam yüzey, emaye yüzey ve paslanmaz yüzey seçenekleri bulunuyor.
 • 60 cm, 65 cm, 70 cm, 78 cm ve 90 cm ölçü seçenekleri mevcut.
 • Beyaz, gri, siyah ve inox renk seçenekleri bulunuyor.
 • Izgaralı ve dokunmatik yüzey gibi tasarımları farklı beğenilere hitap ediyor.
 • Çocuk kilidi özelliği bulunan modelleri bulunuyor.
 • Hem gazlı hem elektrikli modelleri ile, elektrik kesilse bile gazlı olan gözü ile pişirme işlemine devam edebilirsiniz.
 • Bazı modellerinde bulunan hızlı ısıtma, tencere tanıma, kumanda kilidi, zamanlayıcı ve sesli uyarı gibi özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
 • Vestel ankastrelerin indüksiyonlu çeşitleri de bulunuyor.

 

Vestel Ocaklı Fırın

Ocaklı fırınlar, yaygın olarak solo fırın olarak da biliniyor. Genelde, mutfağında yeterli alanı bulunan kişiler tarafından tercih edilen ocaklı fırınlar, ocak ve fırın ihtiyacını tek bir üründe karşılama imkanı sağlıyor. Vestel ocaklı fırın özelliklerini şu şekilde inceleyebiliriz:

 • Elektroturbo, multifonksiyon, solo ve turbo olmak üzere dört farklı fırın seçeneği bulunuyor.
 • 3 gözü gazlı bir gözü elektrikli ve 4 göz gazlı modelleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
 • Dijital, mekanik ve sessiz zamanlayıcı özelliklerine sahip.
 • Beyaz, gri ve retro bordo renk skalası mevcut.
 • Bazı fırın özellikleri arasında, buz çözme, güveç yapma ile yoğurt ve ekmek yapma fonksiyonları bulunuyor.
 • Çıkarılabilir cam özelliği ile, temizleme işlemi derinlemesine ve kolay yapılabiliyor.Vestel İndüksiyonlu Ocak

İndüksiyon sistemi; hızlı, temiz ve güvenilir bir yemek pişirme deneyimi sunuyor. Basitçe ifade etmek gerekirse, indüksiyon özellikli ocaklar ısıyı sadece üzerine konulan tava ve tencere alanına vererek kabın ısınmasını sağlıyor. Yani, normal alevli bir ocak gözünü düşünecek olursanız, alevler üzerindeki kabın yanlarından ısıyı kaybederken indüksiyon sadece belirli bir alana ısıyı yayıyor. Böylece, hem sıçrayan ve taşan yemek kalıntıları ocağa yapışmıyor hem de yanmıyor. Aynı zamanda, kullanıcıya kolay bir temizlik imkanı da sunuyor. İndüksiyonlu ocaklarda, bu ocaklar için özel üretilmiş indüksiyon uyumlu tencere ve tavalar kullanılması gerekiyor. Bunu, kap alırken üzerinde hangi ocaklar için uyumlu olduğunu belirten ibareleri kontrol ederek öğrenebilirsiniz. İndüksiyonlu ocakların bir diğer avantajı da; zaman ve enerjiden tasarruf sağlaması denilebilir. Çünkü, ısı değeri yüksek olduğu için yemeklerin diğer ocaklara oranla daha çabuk pişmesini sağlıyor. Böylece, zamandan ve kullanılan enerjiden de tasarruf ediliyor. Kullanım ve temizlik açısından değerlendirilecek olursa, üzerine tencere koyulduğunda çalışmaya başlıyor ve kaldırıldığında ise otomatik olarak kapanıyor ve dokunmatik yüzeye sahip. Aynı zamanda temizlemek de çok kolay. Bu ocaklar genel olarak seramik yüzeylere sahip. İster yanarken ister kapalıyken silme işlemini yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Vestel indüksiyonlu ocak çeşitleri de, birçok modeli kullanıcıya sunuyor. İndüksiyonlu ocaklar, mutfak alanı uygun olan, yemek pişirmekten keyif alan ve hobi haline getirmiş kişiler tarafından sıkça tercih edilen modellerden.

Vestel Set Üstü Ocak ve Davlumbaz

Vestel set üstü ocak takımları ve ankastre takım seçenekleri ile, tek tek seçim yapmakla uğraşmadan, set halinde de satın alabilirsiniz. Bu setler; ikili, üçlü veya dörtlü içerikten oluşabiliyor. İkili set içeriğinde, ocak ve fırın bulunuyor. Üçlü ve en çok tercih edilen setler, davlumbaz, ocak ve fırından oluşuyor. Dörtlü ocak takımlarında ise, bu üçlüye ek olarak bulaşık makinesi bulunuyor. Mutfağında dekorasyona da önem veren kişiler tarafından en çok tercih edilen setler renk ve model uyumu ile çok beğeniliyor.  Vestel set üstü ocak ve davlumbaz, set halinde olduğunda şık görüntüsünün yanı sıra bir bütünlük de sağlıyor. Bu sete, fırın ve bulaşık makinesi de dahil olduğunda fiyat avantajının yanı sıra mutfakta tam bir uyum yakalanmış oluyor.

Ocak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evimize yıllarca kullanılacak eşyalar alırken tüm beklentileri karşılanmasını ve kaliteli olmasını bekliyoruz.  Bu nedenle o eşyayı alırken birçok noktadan inceleme yapmak gerekiyor. Ocak da uzun yıllar kullanılacak mutfak eşyalarından biri. Aynı zamanda vaktinizin çoğunu lezzetli yemekler yapmak için de mutfakta geçiriyor olabilirsiniz. Bu nedenle, ocak seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt olarak şunlar söylenebilir:

 • Öncelikle mutfak tezgahı hangi ocak türü için uygun bunun belirlenmesi gerekiyor. Eğer ankastre tercih edilecekse, öncesinde uygun ölçülerde alanın hazırlanması gerekli.
 • Ocak boyutunu, tezgah alanını kısıtlamayacak şekilde seçmek ergonomik bir kullanım sağlayacaktır.
 • Ocak rengini seçerken, mutfak dolapları ve mutfakta kullanılan diğer beyaz eşyalara uyacak şekilde seçerek zarif bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Buna fırın ve davlumbazı da ocakla aynı renk seçerek başlayabilirsiniz.
 • Evde kullanılan enerji kaynağının, aldığınız ocak ile uyumlu olmasına dikkat edilmeli.
 • Eğer evde küçük çocuk varsa, gerekli güvenlik emniyeti özelliklerinin olduğundan emin olmak olası kazaların önüne geçecektir.
 • Yine gaz kesme emniyeti ve zamanlayıcı gibi özelliklere sahip ocaklar da ev kazalarının önlenmesinde önemli rol oynuyor.
 • Temizliği kolay olan ve çizilmeye dayanıklı yüzeyler de tercih sebebi olabilir.
 • Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz ve çok sık yemek yapıyorsanız, 5 gözlü ocak modellerini tercih edebilirsiniz.Ocak Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Yemek pişirirken veya ısıtırken, süt kaynatırken, kahve veya çay yaparken bazen ocaklara sıçrama veya dökülme gibi can sıkıcı durumlar yaşanabiliyor. Bu kirler sıcağın da etkisi ile ocaklarda çıkarılması zor bir hale gelebiliyor. Özellikle yağlı yemek artıklarını çıkarmak oldukça zor olabiliyor. Ocağın yüzeyine göre de temizleme stili değişebiliyor. Her yüzeye göre temizleme yöntemine dikkat edilmeli. Ancak, ocakların kullanım kılavuzlarında yer alan temizleme bilgilerini de dikkate alarak bu işlemi yapmak uzun süreli ve sağlıklı kullanım açısından önemli. Genel olarak ocak temizliği önerileri hakkında şunlara dikkat edilebilir:

 • Ankastre ve cam ocak gibi hassas yüzeye sahip ocaklarda çamaşır suyu, sirke gibi aşındırıcı maddeler kullanmaktan kaçınılmalı.
 • Bazı kullanıcılar tarafından her kullanımdan sonra bebek yağı kullanmanın, ocağın ömrünü uzatmak için faydalı olduğu söyleniyor.
 • Genel olarak cam ve inox model ocaklarda nemli bir bezle silmek de yeterli olacaktır.
 • Lekeleri çıkarmak için süngerlerin sert yüzeyi ve tel gibi sert maddeleri kullanmaktan kaçınılmalı.
 • Aynı zamanda her tip yüzey için özel olarak üretilen temizleyici malzemeler bulunuyor. Bunları da tercih edebilirsiniz.
 • Seramik ocaklarda ise, yine sadece nemli bir bez yeterli olacaktır. Ancak, yanmış ve yapışmış zor kirleri çıkarmak için diş macunu öneriliyor. Lekenin üzerine sıkıp nemli bir bez yardımı ile kolayca silebilirsiniz.
 • Çelik ocakların temizliğinde, evdeki doğal ürünler kullanılabilir. Limon ve sirke önerilenler arasında. Çeliğin çizilmemesi ve zarar görmemesi için tanecikli yapıya sahip deterjanlar tercih edilmemeli.
 • Emaye ocakların temizliğinde dikkat edilmesi gereken nokta, kıvrımlı yerlerine çok fazla sert baskı uygulamamak. Bunun dışında temizliğinde, sirkeli ve limonlu su kullanılabilir.
 • İndüksiyonlu ocakların bakımında, diğerlerine oranla oldukça hassas davranılması gerekiyor. Tamamen kuruduğunda çalışmaya başlayan bu ocakların yüzeyinde de sert cisimler kullanmaktan kaçınmalısınız. Dokunmatik ekrana sahip olduğu için bu alanda da silerken hassas davranılması gerekiyor. 
 • Genel bir bilgi olarak, tüm ocak çeşitlerinde her kullanımdan sonra temizlemek ocağın kullanım ömrünü uzatıyor. Bu nedenle ocak temizliğinin bir rutin halinde uygulanması öneriliyor.

 

Vestel Setüstü Ocak Yorumları

Günümüzde birçok ürünü almadan önce karar verme aşamasında kullanıcı yorumlarından faydalanılıyor. Özellikle online alışverişin daha çok tercih edildiği bu günlerde ürün açıklamasının yanı sıra, incelediğiniz ürün hakkındaki yorumlar daha detaylı bilgi edinmeyi sağlıyor. Hepsiburada.com’da Vestel setüstü ocak yorumları ve ürün hakkındaki açıklamalar ile ihtiyacınız olan ürüne karar verebilirsiniz. Vestel set üstü ocak kullananlar tarafından yapılan incelemeler ve kullanım sonrası geri bildirimleri ile aşağıdaki şu sorulara yanıt bulabilmek mümkün.

 • Ankastre ve set üstü ocak arasındaki fark nedir?
 • Ankastre ocak mı yoksa set üstü ocak mı daha kullanışlı?
 • Kaç gözlü ocak almalıyım?
 • Elektrikli mi yoksa tüp gazlı mı tercih etmeliyim?
 • Ocağın boyutunu neye göre seçmeliyim?
 • Vestel ocak çeşitlerinde hangi renkler mevcut?
 • Hangi malzemeden üretilmiş ocağı seçmeliyim?
 • Cam ocakların temizliği nasıl yapılıyor?
 • Kullanım kolaylığı açısından hangi ocak tercih edilmeli?
 • Daha lezzetli yemek pişirmek için hangi ocak seçilmeli?
 • Set üstü ocak ankastre olarak kullanılabilir mi?
 • Cam, seramik, emaye veya paslanmaz yüzeylerden hangisi daha kullanışlı?
 • İndüksiyonlu ocak özellikleri nelerdir?

 

Vestel Markası Hakkında

Vestel, 1984 yılında Türkiye’de kurulan ve faaliyetlerine yıllardır devam eden bir marka. Manisa’da çok büyük bir alana kurulu Vestel City adındaki üretim merkezi ile en büyük endüstri merkezlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Vestel en çok beyaz eşya üretimi ile tanınırken bunun yanı sıra, tv, akıllı telefon, akıllı telefon aksesuarları, ısıtıcı ve soğutucu, hava temizleyici ürünler, dizüstü ve masaüstü bilgisayar ve küçük ev aletleri kategorilerinde geniş bir ürün gamına sahip. Vestel, alındığında çok uzun yıllar kullanım ihtiyacı duyulan ve evlerin demirbaşı denilebilecek bu ürünlerde, ilk akla gelen markalardan birisi de denilebilir.

Vestel Ocak Fiyatları

Vestel, üretici bir firma olarak geniş bir ürün yelpazesine sahip. Yıllarca edindiği deneyim ve tecrübeler sayesinde günümüzde beyaz eşya pazarında son teknoloji ürünler sunuyor. Aynı zamanda her bütçeye ve her talebi karşılayacak doğrultuda çeşitlilik sunuyor. Bu çeşitlilik arasında, ürün fiyatları da eşyanın sunduğu özelliklere göre farklılık gösteriyor. Vestel ocak fiyatları da; ocak tipi, taşıdığı ekstra özellikler, rengi, malzemesi ve boyutu gibi seçeneklere göre değişkenlik gösteriyor. Bu özellikleri ve fiyat aralıklarını Hepsiburada.com’da inceleyerek ihtiyacınız olan Vestel ocak modelini bulabilirsiniz. Aynı zamanda, filtreleme seçenekleri ile hem fiyatları azalan ve artan olarak sıralayabilir hem de farklı markalar ile karşılaştırarak değerlendirme yapabilirsiniz. Bu kolaylıkların yanı sıra, Hepsiburada.com’un sunduğu avantajlar ile güvenli bir online alışveriş deneyiminde bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Vestel Ocak

72 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Yakıt Tipi
Toplam 24 / 72 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22026/vestel