Awox Mikrodalga Fırın

Teknolojik ve bilimsel çalışmaların ilerlemesi ile beraber hayatımıza kazandırılan önemli ürünlerden biri de mikrodalga fırın olmuştur. Değişik çalışma prensibi ile donmuş gıdaların hızlı bir şekilde çözünmesini sağladığı gibi bazı yiyeceklerin pişirilmesi amacıyla da kullanılır. Yemek işlerini ciddi oranda hızlandıran mikrodalga fırınlar mutfakların vazgeçilmezi olmaya adaydır. Awox mikrodalga fırın modelleri hayatınızı kolaylaştıracak özelliklere ve kaliteye sahiptir.

Donmuş Gıdaları Hemen Yemeye Hazır Hâle Getiren Teknoloji

Bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen bulguların ışığında üretilen mikrodalga fırınların en büyük ve önemli fonksiyonu donmuş gıdaları kısa süre içinde kolayca çözebilmesidir. Buzdolaplarının dondurucu bölümlerinden çıkarılan yiyeceklerin çözülebilmesi için uzun süre beklemesi büyük zaman kaybına yol açar. Bunun da ötesinde, bu zaman içinde yiyecek içinde mikroorganizma gelişmesi çok muhtemeldir. Sıcak su içinde bekletme gibi farklı yöntemlerde ise etkin bir çözdürme işlemi sağlanamadığı gibi, yiyeceğin her tarafında homojen bir yapı gözlenmez. Sıcak su ancak dış kısma etki edebilir ve yiyeceklerin içindeki buzlu yapıda değişiklik meydana gelmez. Mikrodalga fırınlar ise mikrodalgaların enerjisini kullanarak besinlerin içindeki suda titreşim etkisi oluşturur ve böylece su ısınır. Temel çalışma mantığı bu şekilde olan mikrodalga fırınlarda mikrodalgalar besinin içinde ısıya dönüştüğü için herhangi bir radyasyon problemi yaşanmaz. Donmuş gıdaları kullanılamaz hâle getiren zaten içindeki suyun donmasıdır ve mikrodalga fırınlarda bu donmuş sular ısınarak çözüleceği için gıdalar yenilebilir hâle gelir. Üstelik bu işlem oldukça kısa süre içinde gerçekleştirilir. Mikrodalga fırının içinde döner tabla ile beraber dönen gıdaların her yeri mikrodalgalardan aynı oranda etkilendiği için gıdanın her tarafı eşit şekilde çözülür. Başka herhangi bir yöntemle sağlanamayan bu durum, hem zaman hem rahatlık açısından kullanıcılara büyük avantajlar sunar.

Yiyeceklerin Her Yerini Hızlıca Isıtma ve Pişirme İmkânı

Mikrodalga fırınlar yalnızca donmuş ürünleri çözme fonksiyonuna sahip değildir. Mikrodalga enerjisi ile suyun ısınması özelliğinden farklı amaçlar için de yararlanılabilir. Bunlardan biri de yiyecekleri ısıtmadır. Örnek olarak; tazeliğini yitirmiş ve kurumaya yüz tutmuş ekmekler mikrodalga fırına konulduklarında içlerindeki su molekülleri harekete geçer ve kuruluk ortadan kalkar. Aynı zamanda ısınan ekmek taze ve oldukça lezzetli hâle gelir. Tüm hamur işlerinde bu etki gözlenebilir. Soğuk yemeklerin ısıtılması için de mikrodalga fırınlardan yararlanılabilir. Herhangi bir ısıtıcıda yalnızca ısıtıcı tarafına yakın olan kısım ısınırken, mikrodalga fırında eşit mikrodalga dağılımı sayesinde yemeklerin her yeri aynı anda ısınır. Bu yüzden yemeklere karıştırma gibi herhangi bir muamelede bulunulmasına gerek kalmaz. Pişirme işlemi de mikrodalga fırın ile yapılabilecekler arasındadır. Awox mikrodalga fırınların kullanma kılavuzlarında ısıtma ve pişirme işleminde kullanılabilecek tüm yiyecekler ve gerekli ısıtma/pişirme koşulları detaylıca belirtilir. Kullanıcıların zamandan büyük kazanç elde etmesini sağlayan mikrodalga fırınlar özellikle çalışan kişiler ve yemek öğünlerinde fazla vakti olmayanlar için son derece idealdir. Üstelik mikrodalga fırınlar enerjiyi de çok tasarruflu bir biçimde kullanır ve harcanan enerjinin çok büyük bir kısmı yalnızca gıdanın ısıtılması ya da pişirilmesi amacıyla kullanılır. Bu sayede enerjiyi diğer ısıtıcılardan çok daha verimli bir şekilde kullanan mikrodalga fırının içindeki gıdadan başka hiçbir bölüm ısınmaz. 

Mikrodalga fırınların içi boşken çalıştırılmaması, çalışırken kapağının açılmaması, belirli malzemelerin mikrodalga fırının içine konulmaması gibi çeşitli güvenlik önlemleri söz konusudur. Tüm bu bilgiler doğru ve verimli kullanım adına kullanma kılavuzundan detaylı bir şekilde edinilmelidir.

Awox Mikrodalga Fırın Modelleri İle Elde Edebileceğiniz Avantajlar

  • Dondurucunuzda bulunan yiyecekleri dilediğiniz zaman çıkarıp kısa süre içinde çözdürebilirsiniz.
  • Soğuk yemeklerinizi ya da hamur işlerinizi yeni pişmiş gibi keyifle yemek için ısıtabilirsiniz.
  • Taşıması ve kullanımı kolay olduğu için her an dilediğiniz yerde bir pişiriciye sahip olmuş olursunuz.
  • Mikrodalga enerjisinin fırının içini değil, yalnızca gıdayı ısıtmak için kullanımıyla büyük tasarruf elde edebilirsiniz.

Aldıktan sonra şu ana dek sahip olmadığınız için sizi pişman edecek Awox mikrodalga fırınlardan birini beğenerek hemen sipariş edebilir ve hayatınızı kolaylaştırmaya vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Awox Mikrodalga Fırın Fiyatları

1 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Kullanım Şekli
DSACategoryId/2147483637/235604/22021/awox