Yaşam alanlarının hijyeninde sorun yaratan böcek, fare gibi canlılar ile mücadele Bayer ile kolaylaşıyor. Sağlık ürünleri ile tanınan Bayer, böcek sorununa da inovatif ve kolay çözümler üretiyor. Ne kadar temiz olursa olsun her ev ve iş yeri böceklerin istilasına uğrayabiliyor. Böcekleri evlerden uzak tutmak için farklı kimyasal ürünlerle alan ilaçlanarak çözüm elde edilebiliyor. 

Bayer Böcek İlacı Çeşitleri

Böcek ve fare ilaçları arasında jeller, zehir tabletler, sprey ilaçlar, yem granüller yer alıyor. Hamam böceğinden karıncaya, fareden kalorifer böceğine, sineğe hatta fareye karşı hazırlanan onlarca ürün, Bayer çatısı altında sizleri bekliyor. Yarı profesyonel ürünler, evlerde, iş yerlerinde, kapalı ve açık alanlarda standart kullanıcılar tarafından rahatlıkla uygulanabiliyor. Kimi ürünler; böcekleri, canlıları uzak tutmayı hedeflerken kimileri ise öldürmek için tasarlanıyor. Bazıları, canlıları temas anında ortadan kaldırıyor; bazıları ise yuvalarını hedefleyerek çalışıyor. Örneğin zehirli yemler, böceklerin yuvaya taşıması ve burada diğer böcekleri de öldürmesi ile daha etkili sonuç alınmasını sağlıyor. 

Böcek İlaçlarının Özellikleri

Bayer, böcek ilaçlarında rahatsız edici koku olmamasına özen gösteriyor. Çevreye duyarlılığı ile tanınan marka, ürün içeriklerinde çevreye en az zarar verecek maddeleri tercih ediyor. Böcek ilaçlarıyla vücut temasının olmaması gerekiyor. Evcil hayvanların ve çocukların ulaşamayacağı yerlere konulması önerilen ilaçların kullanımının ardından, kimi içeriklerde odanın havalandırılması tavsiye ediliyor. Spreyli böcek öldürücüler uzun menzilleri ve püskürtme özellikleri böcek ile yakın temas kurmadan ona etki edecek ürünü kullanabilmenizi sağlıyor. Lekesiz ve kokusuz olarak sınıflandırılan böcek ilaçlarında, kullanım sonrası ekstra bir temizliğe gerek görülmüyor. Haşereler için pratik çözüm sunan ürünlerin bazıları hem uçan hem de yürüyen böcekler için kullanılabiliyor. Tüm haşerelere uygun böcek ilacı kullanıldığında birden çok tür için aynı anda zehirleme yapılmış oluyor. Kullanıcılar ek bir zahmetten kurtuluyor. Böcek ilaçlarının etki süresi ürüne göre değişiklik gösteriyor, 90 güne kadar etkili olan zehirler bulunuyor. 

Böcek İlaçlarının Kullanımı

Bayer böcek ilacı ürünlerinin üzerinde kullanım önerileri yer alıyor. Spreyli şişeler 30 cm kadar mesafeden sıkılarak kullanılırken, jel ürünler direkt böcek üzerine sıkılıyor. Domino etkisi sunan jeller, hayatta kalan hamam böceklerinin diğerlerini veya onların dışkılarını yemesi sonucu onları da öldürüyor. Domino etkisi yaratarak böcek kolonilerini öldüren jel ilaçlar, özel uygulama aparatı gerektirmeden, kendi şırıngalı şişesi ile kullanılabiliyor. Böcek ilaçlarını elektrik aksamı, kablo, ekipman bulunan yerlerde kullanmak için de kullanım talimatlarına dikkat etmelisiniz. Bu tip hassas alanlarda kullanacağınız ürünün tesisata zarar vermeyeceğinden emin olmalınız. Böcek ilaçları, böceklerin yaşam alanları olan duvar çatlaklarına, mobilya altlarına, parke aralarına, yaşam alanların kuytu köşe yerlerine yakın kısımlara koyuluyor. Bayer, kimi ürünlerinde Bitrex kullanarak, bu madde sayesinde hedef alınan böcek dışındaki diğer canlıların zehirli maddeyi tüketmesine engel oluyor. Çoğu böcek ilacının arılar üzerinde de öldürücü etki sunduğu belirtiliyor.

Böceklerin sıklıkla görüldüğü depo, mutfak, banyo, apartman araları gibi yerler için siz de Bayer böcek ilaçlarını güvenle kullanabilirsiniz. Ürünlerin kullanım ve temizlik talimatlarına dikkat ederek böceklerden ve farelerden kısa sürede kurtulabilir, açık ve kapalı alanlarınızda böceksiz bir yaşamın keyfini sürebilirsiniz. Yoğun bir şekilde ilaçlanan alanları kullanım sonrası iyice havalandırarak maddeyi solumadığınızdan emin olmalısınız. İlaç koyduğunuz alanları sık sık kontrol ederek ölen böcek veya fare olmadığından emin olmalısınız. Ölü canlıların da hijyenik olmayan sonuçlar doğurabileceğini bilerek temizlemelisiniz. Kolay uygulanan ve güvenli olan Bayer ürünleri ile yaşam alanlarınızda aylar boyu süren böceksiz hayatı deneyimleyebilir, yeni bir işgale karşı önlem alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bayer Böcek İlacı Fiyatları

176 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 176 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002071/60001269/bayer