Tarım sektöründe ürünleri yetiştirmek için sadece tohumları ekmek ve sulamak yeterli değil. Toprağın dinlendirilmemesi ve gerekli gübreleme işlemleri yapılmadığında bazı hastalıklara sebep olabilir. Hastalıkların yanında zararlı böceklerle mücadele de tarım sektöründe oldukça önemlidir. Zararlı böcekler ürünlerin yetişip olgunlaşmasını engeller. Ürünlerin verimini artırmak ve ürünleri korumak için zararlı böceklere karşı böcek ilacı seçenekleri kullanılır.

Böcek ilaçları sadece tarım sektöründe değil bahçeli evlerinizi böceklerden korumak için de kullanılır. Zararlı böcekler insan sağlığını tehdit eden zehirler içerebilir. Bu sebeple onlarla mücadele oldukça önemlidir. Zararlı haşerelerle savaşırken birçok üründen yararlanabilirsiniz. En kesin sonuca zararlı böceğe uygun böcek ilacını kullanarak elde edebilirsiniz. Bu ürünler üretilirken doğayla uyumlu çözümler üretir. Evlerinize böceklerin gelmemesi için böcek ilacı uygulaması yapabilirsiniz. Zararlı böcekler evinizin çevresinden uzaklaşır. Böcek ilacını hem tarım sektöründe hem de evlerinizde kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Kimyasal ürünlerin birleşiminden oluşan bu karışım sıvılar, insan sağlığını ve çevresel etkileri göz önüne alınarak kullanılmalı. Tarımda kullanılan böcek ilaçları ile evlerde kullanılan böcek ilaçlarının içeriklerinde farklılıklar bulunur. İhtiyacınız olan alana uygun böcek ilacı kullanmanız ve kullanırken de cildiniz ile temas etmemesi konusunda dikkatli olmalısınız.

İç ve Dış Mekanlar İçin Böcek İlaçları

Sürüngenler, eklem bacaklılar derken doğada birçok böcek türüyle karşılaşabilirsiniz. Böceklerin çoğu zararsız olsa da tarım sektöründe ürünlere zarar verenler ve iç mekanlarda sağlığınızı tehdit eden böcekler var. Böceklerle mücadelede kullanılan pek çok böcek ilacı çeşidi bulunur. Tablet, toz, sıvı ve kapsül formları ile zararlı böcekleri uzaklaştırmada etkili sonuçlar ortaya koyar. Ev ve ofis gibi iç mekanlarda genellikle tablet ve kapsül böcek ilacı tercih edilir. Ev ve ofislerin bahçelerinde terasları ve bodrum katlarında da aynı formdaki ilaçlar kullanılarak zararlı böceklerle mücadele edilebilir. Sıvı formdaki ilaçlar da iç mekanlarda az da olsa tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Toz formdaki ilaçlar iç mekanlarda çok tercih edilmez. Yaşam alanlarında hele ki bebekli, çocuklu ve evcil hayvanların olduğu yerlerde istenmeyen sonuçlar doğurabileceğinden kullanımı tavsiye edilmez. İlaç formülleri hazırlanırken, kullanılacak alana göre böceklerin fiziksel, biyolojik ve fizyolojik yapıları baz alınır. Hazırlanan ilaç hangi böcek için hazırlanmışsa onu uzaklaştırmak için en ideal olan karışım elde edilir. İlaçların etkileri böylelikle %100’lük başarı sağlar. İlaç seçeneklerini değerlendirirken, karşılaştırma yaparken hangi alanda ve hangi böcekler için kullanacağınıza göre seçim yaparsanız daha kesin sonuçlar elde edersiniz.

Böcek İlacı Çeşitleri

Böcekler birbirinden farklı yapıda olurlar. Onlarla mücadelede de farklı ilaçlar kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra kullanılacak alanlara göre de böcek ilaçları çeşitlilik gösterir. Yaygın olarak kullanılan böcek ilacı seçenekleri şöyle sıralanabilir:

Spreyler

İç mekanlardaki zararlı böcekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Böceklerin üzerine direkt sıkarak ya da yuvalarına püskürterek böcekleri yaşam alanlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Direkt öldürme etkisi olanlarla beraber sadece bulunduğu alanı terk etmesini sağlayan seçenekleri de var. Spreyleri iç mekanlarda kullandığınızda dikkatli olmanızda fayda var. İlacı kullandığınız alanı bir süre kapalı tutup daha sonra iyice havalandırmadan o alanı kullanmamanız önerilir.

Böcek Jelleri

Böcek jelleri, karınca ve hamamböceği gibi küçük böcekleri yaşam alanlarınızdan temizlemek için etkili bir ilaç olarak karşınıza çıkar. Böceklerin yaşam alanlarına direkt uyguladığınızda onları öldürerek kesin sonuca ulaşmanızı sağlar.

Toz İlaçlar

Toz ilaçlar böceklerin geçiş yollarına, yuvalarına ve evdeki diğer çatlaklara uygulandığında kesin sonuç verir. Böcekler toz ile temas ettiklerinde zehirlenerek ölürler. Yaşam alanlarında özellikle çocuklu ve evcil hayvanların bulunduğu evlerde kullanılması önerilmez.

Yem Tabletleri

Hamam böcekleri, karıncalar ve diğer eklem bacaklı böcekleri yok etmek için kullanılır. El ile temas etmeden böceklerin geçiş güzergahına ya da yuvalarına yakın yerlere koyduğunuzda kesin sonuca ulaşırsınız. Böcekler bu tabletlerle temas ettiğinde ya da yediğinde zehirlenerek ölür. Tablet türündeki ilaçlar hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygun ürünler olduğundan oldukça fazla tercih edilir.

Fare İlaçları

Fareler diğer eklem bacaklı ve sürüngen böceklere göre baş etmesi daha zor bir hayvan türüdür. Farelere özel olarak üretilen ilaçları kullanarak onları yaşam alanlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Fareleri uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz ilaç çeşitleri arasında fare yemleri, yapıştırıcı jeller, granül ve toz ilaçlar yer alır. Bu ilaçları çocuklar ve evcil hayvanlarınızın ulaşamayacağı yerlerde tutmanız sağlıkları açısından oldukça önemlidir.

Böcek İlaçları Kullanma Talimatları

Böcek ilacı çeşitleri farklı özelliklerde ve formlarda olduğundan farklı kullanma talimatları vardır. Kullanacağınız ilaç türüne göre talimatları ambalaj üzerinden okuyabilirsiniz. Örneğin; toz ilaçları kullanırken sadece böceklerin geçtiği noktalara az miktarda serpmeniz gerekir. Elleriniz ya da gözleriniz ile temas etmemesi ve uçuşan tozları solumamanız gerekir. Tek seferde uygulayacağınız doz 10 ml.’yi geçmemeli.

Böceklerden kurtulmanızın en kesin yolu en doğru ilacı en doğru dozda kullanıyor olmaktan geçer. Toz ilaçları su ile gerekli dozda karıştırarak kapı, pencere kenarlarına, duvar diplerine ve tuvalet giderlerine püskürterek kullanabilirsiniz. Püskürtme uyguladığınız yerlere dokunmayın ya da temizlik yapmayın. Yaklaşık 10 gün süre ile ne su ne deterjan hiçbir şey kullanmayın. İlacın etkisini kaybetmemesi için bu süre önemlidir.

Pasta ilaçların kullanımında ise özellikle fareler insan elinin değdiği pastaları tespit edebilen bir burna sahip. Bu sebeple bu ilaçları yerlerine yerleştirirken çıplak elle dokunmanız hem ilacın etkisini korur hem de sağlığınızı. Diğer ilaç türlerini kullanırken de solumamak için bir maske ve elinizle dokunmamak için bir eldiven kullanmanız sağlığınız için önem arz eder.

İlaç türlerinden olan yapıştırıcı ve jel formlar başka yerlere dağılabilen yapıları sebebi ile başınıza iş açabilir. Bu sebeple bu tür ilaçları direkt zemine değil bir parça karton vb. şey üzerine koymanız imha etmeniz açısından size kolaylık sağlar. Böcek ilaçları kimyasal maddelerin birleşiminden oluşur. İç ve dış mekanlar için farklı içeriklerde ilaçlar üretilir. Ürünlerin ambalajları üzerinde yazan kullanma talimatlarına sıkı sıkıya uymanız sağlığınızı korumak için önemlidir.

Böcek İlacı Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaşam alanları ya da bahçelerinize dadanan böceklerden kurtulmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. En kesin sonucu almanız için doğru yöntemi uygulamak ve doğru ilacı kullanmak önemlidir. Böcek ilacı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunur. İlaç seçimi yaptığınızda böceklerden eser kalmaz ve keyifle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Böcek ilacı seçerken dikkat etmeniz gereken hususların başında; böcek türüne göre uygun ilacı seçmek gelir. Yaşam alanlarınızı istila eden böceğin ne olduğunu tanımladıktan sonra onu yok etmek için özel olarak üretilen içeriklere sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Farklı içerikteki ürünler etkili sonuçlar ortaya koymaz. Örneğin; karıncalar için etkili bir ilaç, örümcekler üzerinde aynı etkiye sahip olmayabilir. İlaçlarınızı seçerken güvenilir ve bilindik markaları tercih etmelisiniz. Piyasada birçok böcek ilacı markası bulunuyor. Bilinirliği yüksek ürünler hem etkili sonuçlar ortaya koyar hem de kaliteli ürünler olarak öne çıkar. Online üzerinden bu tür ilaçların içeriklerini ve bilinirliklerini inceleyebilirsiniz. Çevrenizden de bu tür ilaçları kullanan kişilerden tavsiye alabilirsiniz. Kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanıp kesin sonuç almak için ambalajı sağlam ürünler satın almalısınız. Ambalajların genellikle arka yüzlerinde yer alan kullanma talimatları, size ilaçların hangi böcekler üzerinde etkili olduğu ve hangi dozda kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verir. Bu talimatlara uygun olarak ilaçları kullanmak, ilacın etkisini artırır. Kullanma talimatlarının yanı sıra kullanım sırasında almanız gereken önlemlerle ilgili de gerekli bilgiler yer alır. Bu bilgilere uyarak sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Böcek ilacı içerikleri genellikle kimyasal içerikli olsa da organik içeriklere sahip olanlar da bulunur. Kimyasal içeriğe sahip olan ilaçlar daha hızlı sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu tür ilaçlarında hem çevreye hem de sağlığınıza ciddi etkileri olabilir. Böyle durumlarda da kimyasal olmayan ürünler yani organik ürünler daha çevre dostu seçenek olarak değerlendirilebilir. Siz ihtiyacınıza uygun olan içeriği satın alabilir ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Böcek İlaçları Muhafaza Teknikleri

Böcekleri yok etmek için kullanacağınız ilaçları satın aldıktan sonra, etkisini kaybetmemesi ve çevreye zarar vermemesi için düzgün şekilde muhafaza etmek gerekir. Güvenli şekilde muhafaza edeceğiniz ilaçları son kullanma tarihine kadar düzenli şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. İlaçları saklamanın ilk kuralı; kendi ambalajından çıkarmamak. Orijinal ambalajında saklanan ürünler, son kullanma gününe kadar bozulmadan saklanabilir. Ambalaj üzerindeki kullanma talimatları sonraki kullanımlarınızda sizler için rehber niteliği taşır.

Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınızın ulaşamayacağı yerlerde, yiyecek ve içeceklerinizden uzak tutunuz. Kimyasal içerikli ilaçlar ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Evinizin mutfak gibi yiyecek içeceklerinizin yer aldığı mekanlarda değil daha uygun mekanlarda saklamalısınız. Saklayacağınız alanın serin ve kuru yer olması gerekir. Direkt güneş ışığı almaması da ilacın etkisini yitirmeden kalması için önemlidir. Yüksek sıcaklık ve nem ilacın etkisini azaltabilir. İlaçları saklarken birbiriyle etkileşime girebileceği diğer ilaçlardan da ayrı tutmanız gerekir. Olası kimyasal tepkime sonucu istenmedik sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

İlaçların son kullanma tarihlerine uygun olarak muhafaza etmelisiniz. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmamalısınız. Örneğin; bir ilacın paketi açıldıktan sonra tekrar kullanıma uygun olmadığı söyleniyorsa, kalan ilacı uygun şekilde imha etmelisiniz. Kullanma talimatları ve saklama koşulları ile ilgili aklınıza takılan konuları üretici firmalara, satıcılara danışarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

Böcek İlacı Fiyatları

Haşereleri yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmak için kullandığınız ilaçların fiyatları herkesin erişebileceği seviyelerde olduğu söylenebilir. Her bütçeye uygun böcek ilacı seçeneği bulunur. Ürünlerin kalitesini fiyatları ile kıyaslamak yanlış bir yaklaşım olabilir. Kaliteli şeylerin pahalı olması gerekir, algısı yanlıştır. Böcek ilaçlarının fiyatının belirleyicisi sadece kalite değil pek çok unsur bulunur. Aynı içeriğe sahip ancak farklı marka ürünlerin fiyatları arasında değişiklikler olur. İlaç fiyatlarının belirlenmesinde birçok unsur öne çıkar. Ürün çeşitlerindeki farklılıklar bunlardan biridir. Sprey, toz, jel, kapsül, tüp, granül ve tablet yemler gibi çeşitler arasında fiyat farklılığı söz konusu olur. Marka fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar. Bilindik ve güvenilir markaların ürünleri daha yüksek fiyatlı olabilir. Doğal içeriğe sahip ürünler kimyasal içeriklilere göre pahalı olabilir. İlacın etki etme süresi de fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Bunların yanı sıra paketlerin boyutları ve satıcı farklılığı da fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Bir de coğrafi konumun böcek ilacı fiyatlarında belirleyici olduğu gözlemlenir. Bölgesel olarak belirli türdeki böceklerle mücadele için kullanılan ilaçlara olan talep artışı o ilacın fiyatını etkileyebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bayer Böcek İlacı Fiyatları

202 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 36 / 202 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?