Clinique Parfüm

Güzel ve bakımlı olmanın en önemli koşullarından biri güzel kokular olarak karşınıza çıkıyor. Hoş bir esinti bırakan kokular ortamlarda fark edilmenizi ve cazibenizi artırmanızı sağlıyor. Birbirinden kaliteli ve etkileyici Clinique parfüm seçenekleri ile her mevsimde ve her ortamda dikkat çekici bir kokuya sahip olabilir, karizmatik bir duruş sergileyebilirsiniz. Güçlü, çekici ve etkileyici erkek parfüm seçenekleri; cezbedici, etkili ve büyüleyici kadın parfüm çeşitleri Clinique'te sizleri bekliyor.

Birbirinden Kaliteli Clinique Parfümler

Farklı kokuların birleşmesi ile ortaya çıkmış harika kokular stilinizi tamamlamanıza ve duruşunuza farklı bir boyut kazandırmanıza yardımcı oluyor. İster güçlü üst notaları olan parfüm seçeneklerini kullanarak akılda kalıcı bir imaj sergileyebilir, isterseniz de daha hafif orta notalara sahip parfümler ile hoş bir imza bırakabilirsiniz. Çiçeksi, meyveli veya odunsu onlarca parfüm, farklı boyutlarla hayatınızda iz bırakmaya ve sizin kokunuz olmaya geliyor. Amber, zambak, turunçgil aromalı birbirinden farklı Clinique parfüm seçenekleri, farklı fiyat ve avantajlar ile birlikte sunuluyor. Tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacak, imzanız niteliğini taşıyacak onlarca parfüm çeşidi her ortamda farkınızı ortaya koymanıza yardımcı oluyor. 

Cilde Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Harika kokulara sahip bitkilerin farklı formüller ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan şahane kokular, tarzınızı ve ruhunuzu yansıtıyor. Parfüm seçimi yaparken, hafifliğine, baskınlığına ya da kalıcılığına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunların yanı sıra mevsime, tarzınıza ya da teninize göre de parfüm seçimi yapmanız önem taşıyor. Parfüm seçimi yaparken özellikle cilt tipine dikkat edilmesi gerekiyor. Başka birinde beğendiğiniz bir koku sizin cildinizde aynı etkiyi gösteremeyebiliyor. Bu yüzden öncelikle cilt tipinize dikkat ederek parfüm seçmeniz, kokunun ortaya çıkmasına ve daha verimli bir etki yaratmasına yardımcı oluyor. Yağlı ciltlerde parfümler daha baskın ve ağır bir etki yaratabiliyor. Bu yüzden yağlı bir cilt tipine sahipseniz, hafif parfümler seçmeniz size avantaj sağlıyor. Kuru ciltler için ise tam tersi bir durum ortaya çıkıyor. Kuru ciltlerde parfümler kendini daha az gösteriyor. Bu yüzden kuru bir cilde sahipseniz kalıcı ve baskın kokular seçmeniz önemli bir durum arz ediyor. Esmer tenler baskın ve kalıcı tonlara yönelirken, sarışın tene sahip olanların daha hafif kokular seçmesi gerekiyor. Kumral olanlar ise baharat kokulu parfümler ile kendi tarzlarını ortaya koyabiliyor.

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken ve öncelik verilmesi gereken bazı konular bulunuyor. Parfüm çeşitleri; çiçeksi kokular, baharatlı kokular, meyvemsi kokular ve oryantal kokular olmak üzere dört farklı grupta değerlendiriliyor. Yasemin, orkide, limon çiçeği, zambak ve manolya gibi çiçeklerden oluşan çiçeksi kokular, hafif ve kalıcı etkileri ile bahar aylarında kullanım için ideal bir yapıda bulunuyor. Yaz ayları için de uygun olan çiçeksi kokular, hafif, sade ve keyifli bir kokuya kavuşmanızı sağlıyor. Odunsu, sandal ağacı ve biberiye gibi kokulardan üretilen baharatlı kokular ise kış ayları için tercih edebileceğiniz ürünler olarak nitelendiriliyor. Ayrıca vanilya, tarçın ve amber gibi notalar içeren parfümler kalıcı ve daha yoğun oldukları için bunların da kış aylarında tercih edilmesi gerektiği savunuluyor. Şeftali, limon, mandalina ve portakal gibi meyve aromalarından oluşan meyveli kokular ise tatlı ve canlı bir koku oluşturuyor ve yaz ayları için ideal bir koku seçeneği sunuyor. Oryantal kokular ise oldukça ağır ve cezbedici kokular olarak sunuluyor. Sonbahar ve kış ayları için ideal seçenekler olarak sunulan bu kokular, soğuk mevsimlerde sıcak bir hava estirmenize yardımcı oluyor.

Ne Zaman Hangi Parfüm Türü Kullanılır?

Parfümler, şıklığınızı ve gösterişinizi artırma konusunda en az kıyafetleriniz kadar önem taşıyor. Hal böyle olunca da doğru parfüm seçimi önemli bir konu oluyor. Gece keyifli bir davete katılmak istediğinizde, meyve ve egzotik çiçek kokularının birleştiği, laden reçinesi ile canlandırılmış, portakal çiçeği ve yasemin gibi orta notalara sahip parfümleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarındaki plaj partileri ve davetler için ideal bir parfüm arıyorsanız da parlak ve baskın üst notalara sahip, limon çiçeği ile güçlendirilmiş, çiçeksi bir kokuları kullanabilirsiniz. Yine yaz aylarındaki etkinlikler için hafif ama akılda kalıcı bir koku arıyorsanız baharatlı ve çiçeksi notaların birleştiği, turunçgil kokuları ile hareketlendirilmiş parfümler sizin için ideal olabilir. Gece davetlerinde etkileyici bir kokuya sahip olmak istiyorsanız, oryantal üst notalara sahip çiçeksi kokuları kullanabilirsiniz. Sizi anlatmasını istediğiniz bir parfüm seçeneğine ihtiyaç duyuyorsanız amber, misk, sandal ağacı, vanilya ve kakule gibi üst notalara sahip, turunçgil çiçekleri ve mor çiçeklerden oluşan orta notalara sahip kokuları kullanarak parfümünüzle imzanızı atabilirsiniz. Hafta sonları sakin bir aktivite için eğrelti otu notalarına sahip parfümlerden, özel günlerinizde limonlu ve odunsu notalara sahip kokulardan ve plaj için de bergamot notaları ile güçlendirilmiş çiçeksi parfümlerden faydalanabilirsiniz. 

Cilt tipinize ve katılacağınız etkinliğe en uygun parfüm çeşitlerini Clinique'te kolayca bulabilirsiniz!

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Clinique Parfüm Fiyatları ve Çeşitleri

Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Kadın Parfüm
Kadın Parfüm
Toplam 18 / 18 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341406/clinique