Demlikler

Çay hazırlamak için kullanılan temel gereç demlik, çaydanlıktan farklı olarak tek parçadan oluşan mutfak gereci olarak mutfaklara giriyor. Çayın tarihi kadar eski bir tarihe sahip olup geleneksel çay demleme yöntemlerinde karşımıza çıkan demlikler, günümüzde siyah çay yapımında da kullanılmasına rağmen ağırlıklı olarak bitki çayı hazırlamak için tasarlanıyor. Genellikle küçük ebatlara sahip olan demlikler, porselenden üretildiği gibi cam, emaye, çelik gibi farklı malzemelerden üretilerek farklı modeller olarak bulunabiliyor. 

Demlik Modelleri

Farklı malzemelerden üretilen demlikler, üretildiği malzemeye göre farklı tasarımlara sahip oluyor. Camdan üretilen demlik çeşitleri arasında tutma kulpundan kapağına kadar tamamen cam olan modeller öne çıkıyor. Zarif görünümleri ile mutfaklara modern bir hava katan cam ürünler ısınabilir olması ile de işlevsel bulunuyor. Plastik veya porselen kapak ve tutma koluna sahip cam demliklerde farklı renk seçenekleri ile satılıyor. Model açısından yine farklılık gösteren cam demliklerin hacimleri ise 500ml, 600ml, 800ml veya 980ml olarak değişebiliyor. Yine modeline göre ısınabilir nitelikte olan ürünlerde süzgeç bulunuyor ve süzgeci sayesinde bitki ve çay tanelerini çaya karışmadan çay demlenebiliyor.

Demlik modelleri arasındaki porselen demlikler ise daha değişken modeller olarak karşınıza geliyor. Beyaz porselenden üretilen ve klasik tasarımı ile tek başına kullanılabildiği gibi çaydanlık üzerinde de kullanılabilen modellere erişebiliyor. Daha şık tasarımı ile öne çıkan porselen ürünler arasında ise çiçek desenleri ile süslü olan ve misafirlerinize şık çay takımları eşliğinde çay ikram ederken kullanabileceğiniz ürün çeşitleri bulunuyor. Beyaz porselenin yanında retro bir tarza sahip olan demliklerde oldukça ilgi görüyor. Seramikten üretilen ve süslemeleri ile mutfağınıza sıcak bir hava katacak demlikleri kullanmakta bir o kadar zevkli oluyor. Ocak üzerinde ısınması mümkün olmayan seramik demlikler dışında daha işlevsel ürünleri tercih edenler için emaye demlikler veya çelik tek demliklere erişebilirsiniz. Seramik ve cam demliklerden farklı olarak hacimleri 2 litreye kadar çıkabilen çelik ürün çeşitlerini inceleyebilir, modern tasarımlara sahip demlikleri bulabilirsiniz.

Demlik Fiyatları

Demlik fiyatları, ürünün marka ve tasarımı ile birlikte değişiyor. Genellikle özgün tasarımları ile öne çıkan demlik modelleri daha üst bütçeleri hedef alırken günlük kullanıma uygun olan cam ve porselen ürünler daha cazip fiyatlara satılıyor. Özel tasarıma sahip demlikler arasında ısıtıcısı bulunan ürünler öne çıkıyor. Üst bütçelere hitap eden diğer demlik çeşitleri arasında gümüş kaplamalarla süslü modeller bulunuyor. Dış yüzeyi tamamen gümüş kaplama olan veya porselen üzerine gümüş süslemelere sahip olan ürün çeşitlerine erişebilirsiniz.

Uygun fiyatlı demlikler arasında ise set halinde satılan emaye demlikler, bardakları ile satılan seramik çay setleri, el yapımı seramik ürünler bulunuyor. El yapımı demlikler asıl işlevi ile kullanılabildiği gibi dekoratif amaçlı kullanım için de tercih edilebiliyor. Döküm demlikler ve cam demliklerde ise fiyatlar yine ürün tasarımına göre değişiyor. Tamamen camdan üretilen demlikler diğer modellere nazaran fiyat açısından küçük değişiklikler gösterebiliyor. Tutma kolu plastik veya porselenden üretilen cam bitki çayı demlikleri ise daha uygun fiyatlı oluyor. Özellikle kolay kullanım için oldukça ideal olan ısıya dayanıklı camdan üretilen cam demlik modellerini inceleyebilirsiniz. Porselen ürün çeşitlerine bakıldığında ise özel tasarımlı ürünler ile günlük kullanıma uygun ürünleri bulabilirsiniz. Günlük modeller daha cazip fiyatlara satılırken oval gibi farklı biçimlerde üretilen ve kahvaltı setlerine uygun olan demlikleri temin edebilirsiniz. Ayrıca porselen modeller arasında çay sunumlarına eşlik edecek özel demlik serilerine erişebilir, ürünler arasında fiyat ve diğer açılardan karşılaştırma yapabilirsiniz.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Demlik Fiyatları

4141 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 52 / 4141 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?