Gillette Erkek Tıraş Ürünleri

Tıraş olmak, erkek bakımının günlük bir parçasıdır. Erkeklerin her zaman iyi ve bakımlı hissetmeleri için sakallarının doğru bir şekilde tıraş edilmesi, şekillendirilmesi ve düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir. Sakalları tıraş etmek için pek çok farklı yöntem ve tıraş ürünü bulunur. Önemli olan doğru tıraş olmanın kurallarını bilmek ve tıraş sırasında tahrişi en aza indirmektir.

Tıraş Olurken Tahrişi Önlemenin Yolları Nelerdir?

Özellikle sert ve kalın sakallarınız varsa, sinekkaydı tıraş olurken yüzünüzün kızarmasını ve kesilmesini önlemek için sakal tıraşı öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar var. Tıraş olmadan önce sakallarınızı ılık ya da sıcak suyla birkaç dakika ıslatarak yumuşatmalısınız. Bunun için tıraş olmadan önce kısa bir duş alırsanız, sakallarınız tıraşa hazır hale gelecektir. Daha sonra bir tıraş jeli ile sakallarınızı kayganlaştırarak, tıraş bıçağınız ile daha yakın bir tıraş sağlayabilirsiniz. Eğer tıraş bıçağı kullanıyorsanız, daha az tahrişe yol açan çok bıçaklı bir tıraş bıçağı kullanmalısınız. Böylece tıraş bıçağı ile uyguladığınız basınç jiletler üzerinde eşit olarak dağılacak, tahrişi ve kesikleri önlemeniz kolaylaşacaktır. Tıraş bıçağını kullanırken çekme ya da takılma yaşıyorsanız, bıçakların değişme zamanı gelmiş olabilir. Körelmiş bıçaklar pürüzsüz tıraş olmanızı zorlaştırır. Sakallarınızın çıkış yönüne doğru tıraş olmak tahrişi azaltabilir ama daha yakın bir tıraş sağlamaz. Sinekkaydı bir tıraş istiyorsanız çıkış yönüne doğru tıraş olduktan sonra bir kez daha tıraş jeli sürmeli ve kılların tersi yönüne bir kere daha tıraş bıçağı ile üzerinden geçmelisiniz. Tıraş bittikten sonra cildinizin yatışması ve gözeneklerin kapanması için yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilir, tıraş losyonu ya da tıraş sonrası balsam sürebilirsiniz.

Tıraş Köpüğü ve Tıraş Jeli Arasında Ne Fark Vardır?

Tıraş köpüğü sıkıldığı anda hafif bir köpük sağlar, tıraş jelini sıktıktan sonra elinizle köpürmesini sağlamanız gerekir. Tıraş köpüğü beyazdır, tıraş jeli mavi renklidir ve köpürdükten sonra beyaza dönüşür. Tıraş köpüğü, tıraş jeline göre daha kolay durulanır. Tıraş jeli ekstra kayganlaştırıcı özelliğe sahip olduğu için jilet kesiklerine karşı korumaya yardımcı olur.

Tıraş Makinesi İle Nasıl Sinekkaydı Tıraş Olunur?

Uzun süredir tıraş bıçağı ile tıraş oluyorsanız, cildinizin tıraş makinesi ile tıraş olmaya alışması için en az bir ay beklemeniz gerekir. Tıraşa başlamadan önce yüzünüzü yıkamamalısınız ve kuru tıraş olmalısınız. Tıraş makinenizi çalıştırdıktan sonra makineyi cildinize dik gelecek şekilde 90 derecelik açıyla tutunuz. Tıraş makinenizi sakalların uzama yönünün tersine doğru hareket ettirerek tıraşa başlayabilirsiniz. Hassas ve daha yakın tıraş olmayı gerektiren bölgeleri diğer elinizle gererek, daha pürüzsüz bir tıraş elde edebilirsiniz. 

Tıraş Makinesinin Uzun Ömürlü Olması İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tıraş makinesi sadece tıraş olmanıza değil, sakalınızın tarzını değiştirmeye, saçınızı, favorilerinizi ve ensenizi düzeltmeye yarar. Tıraş makinesi ile hem yüzünüzdeki hem de vücudunuzdaki kılları alabilirsiniz. Erkekler için hayati öneme sahip olan, çok amaçlı tıraş makinesinin her zaman ilk günkü kalitede çalışması ve uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken püf noktalar vardır. Tıraşa başlamadan önce tıraş makinenizi şarj etmelisiniz. Tam şarj olduktan sonra fişten çıkartmalı ve tıraş makinenizi uzun süre fişte bırakmamalısınız. Tıraş makinenizin şarjı tam bitmeden tekrar şarj etmemelisiniz. Yarım şarj edilen tıraş makinelerinin ömrü azalabilir. Tıraş makinesi ile tıraş olurken, tıraş bıçağı kullanırken yaptığınız gibi fazla baskı uygulamanız gerekmez. Tüm yüzünüzde eşit baskı uygulayarak tıraş olabilirsiniz. Tıraş makinenizi aşırı baskı uygulamadan kullanmak, makinenizin ömrünü uzatır. Tıraş makinenizi her kullanımdan sonra mutlaka temizlemeniz ve kurutarak kaldırmanız önemlidir. Tıraş makinesi asla ıslak ve nemli bırakılmamalıdır. Tıraş makinesinin içerisinde biriken kıl, kir ve yağlar, makinenizin daha yavaş çalışmasına ve kesiciliğinin azalmasına yol açabilir. Tıraş makinenizin bıçaklarını sık sık yağlayarak bakımını yapmanız önemlidir. Tıraş makinenizin kesme parçalarını, aşınmaları ihtimaline karşı 18 ayda bir değiştirmenizi öneririz. 

Erkeklerin konforlu bir tıraş için ihtiyacı olan Gillette erkek tıraş ürünleri keyifli ve uzun ömürlü bir tıraş deneyimi yaşamanızı sağlar.

Gillette Erkek Tıraş Ürünleri

257 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Gillette
  2. Braun
  3. Arko
  4. Philips
  5. Proraso
  6. Wilkinson Sword
  7. Premier
  8. Remington
  9. Nivea
  10. Wahl
  11. Moser
  12. Derby
  13. Cvs
  14. Depot
  15. Gemei
  16. Goldmaster
  17. LR
  18. Powertec
  19. Redone
  20. Dynamo
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Gillette
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/gillette
BAŞA DÖN