Cildinizin sağlığı ve genç görünümü açısından cilt bakımınız oldukça önemlidir. Tıraş sebebiyle tahriş olan ciltlerde sıklıkla izler, kızarıklıklar, pullanma ve kuruma görülmektedir. Bu tip ciltlerde hassasiyet maksimum düzeydedir. Kaşınma, yara oluşumu ve özellikle soğuk havalarda yanma hissi bu cilt tiplerinin şikayetçi olduğu konular arasındadır. Cilt hassasiyetine önlem almak için sırasında cildinize kullanmanız gereken tıraş sabunu kremi köpük jelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Tıraş Sabunları, Köpükleri ve Jelleri

Piyasada üretilen yüzlerce ürün arasından size en uygun olan çeşidi cilt tipinize göre belirleyebilirsiniz. Kuru, hassas, kolayca tahriş olan ya da sert sakalları olan kullanıcılar için jel tıraş ürünleri önerilmektedir. Bu ürünler cilt yüzeyini kayganlaştırarak sürtünmeye bağlı tahriş olasılığını minimuma indirmektedir. Sakalları yumuşatan tıraş jelleri sayesinde tıraş sürenizi kısaltabilir, rutin tıraş işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Tıraş olduktan saatler sonra da yüzünüzde ürününüzün verdiği yumuşaklık hissi ve ferahlığı hissedebilirsiniz.

Tıraş sabun ve köpükleri ise genellikle karma ve yağlı ciltler için önerilmektedir. Üç ürün çeşidi de kullanım kolaylığı açısından aynı şartlara sahip olsa da, içerikleri cilt tiplerine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda, cildinde yoğun yumuşaklık hissini sevmeyen kullanıcılar için de köpük ve sabun tıraş ürünleri ideal seçeneklerdir. Bu ürünler cildinizde tıraş için gerekli zemini hazırlar ve kullandığınız tıraş bıçaklarının cildinizi tahriş etmesine engel olur. Sabun formundaki ürünleri bir fırça yardımı ile köpürterek cildinize dağıtmanız önerilmektedir. Köpükleri ise bir fırça yardımıyla ya da sadece elinizi kullanarak cildinize kolayca dağıtabilirsiniz.

Cildinizi duru su ile yıkadıktan sonra tercih ettiğiniz tıraş ürününü cildinize eşit şekilde dağıtabilirsiniz. Ürünü kısa süre yüzünüzde bekletmeniz, cildinizin nem kazanması ve sakallarınızın yumuşaması için gereklidir. Hemen ardından, yavaş ve dikkatli hareketlerle tıraşa başlayabilirsiniz. Tıraş bıçağını bastırmadan kullanmanız cildinizdeki tahriş olasılığını düşürmektedir. Tıraş sonrasında bol su ile kalıntı bırakmadan yıkadığınız cildinize son adım olarak ferahlatıcı ve nemlendirici bir balsam kullanabilirsiniz. Bu son adım, cildinizin nem kazanmasını sağlayacaktır.

Tıraş sonrası balsamlar cildinize ferah bir dokunuş yaparak hafif bir serinleme sağlar. Tıraştan yeni çıkan cildi yatıştırmak için kullanılan balsamlar alkol içermez, cildinizde rahatsız edici yanma hissini engeller. Hafif kokuları ile güne güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayan balsamların, hassas ciltlere özel olarak üretilen çeşitleri de bulunmaktadır.

Tıraş Sabunu ve Köpük Fiyatları

Yüzlerce çeşide sahip olan tıraş ürünleri, fiyat bakımından da bazı farklılıklar göstermektedir. Marka, kullanım amacı, miktar ve adetler bu ürünlerin belirleyici özelliklerindendir. Her bütçeye uygun seçenekler bulunan tıraş sabunu, kremi, köpük ve jelleri ile cildiniz için en uygun seçimi yapabilir, bu sayede güne rahat ve mutlu başlamak için ilk adımı atabilirsiniz.

Kolayca tahriş olan ciltler hemen hemen her gün yanma hissi ile karşılaşmaktadır. Cilt yüzeyinde kızarıklık ve küçük yaralanmalar olarak kendini gösteren bu hassasiyet, uygun bir bakım ürünü kullanılmadığı sürece devam etmektedir. Yoğun tahrişe karşı üretilen ve kullanıcılarına keyifli bir yakın tıraş deneyimi yaşatan tıraş öncesi sağlar. Cilt yüzeyi ile tıraş bıçağı arasında koruyucu kalkan görevi gören bu ürünler, cildi sıyrıklardan, çiziklerden ve tahrişten korumaktadır.

Ürünlerin kullanım amacı ve çeşitlerini ürün açıklamaları bölümünden inceleyebilir, ürünler hakkında en doğru bilgilere ürün yorumları bölümünden ulaşabilirsiniz. Tıraş ürünleri haricinde erkeklere özel olarak üretilen cilt bakım ürünleri ile cilt temizliğinizi tamamlayabilir, yüzünüzü ölü derilerden arındırabilir, birbirinden farklı ve ferah kokuları ile daha genç ve enerjik hissedebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tıraş Jeli ve Sabunları

Tıraş Jelleri
Tıraş Köpükleri
Tıraş Kremleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 737 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/26012158