Tıraş Sabun,Krem,Köpük Ve Jelleri

İnsanların konuşurken baktıkları ilk bölge yüz bölgesidir. İnsan yüzü ve cildi ne kadar iyi olursa kendisini o kadar iyi hisseder. Cilde bakım yapmak, cilt sağlığı ve dış görünüş için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Cilt bakımı içerisinde sakal tıraşı da önemli bir konumda yer alır. Büyük önem verilen yüz bölümü, çeşitli yanlış uygulamalar ile tahriş olabilmektedir.

İşe, okula ya da özel bir güne giderken kendinizi bakımlı hissetmek için tıraş zorunlu bir hal alır. Tıraş esnasında ya da tıraştan sonra çoğu zaman bazı aksi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Köpük ya da jel kullanılmadan yapılan tıraşlarda cildiniz tahriş olabilir, yaralar çıkabilir ya da kuruma yaparak sağlık problemlerine yol açabilir. Bunun önüne geçmek için tıraş jeli kullanımı en önemli yardımcınız olur. Tıraş jeli; tahriş, yara, kuruma, kızarıklık gibi sorunların önüne geçer. Tıraş olmak için kullanacağınız tıraş jelini, cildinizin hassasiyetine göre seçebilirsiniz. İçinde barındırdığı maddeleri araştırarak size uygun olan tıraş jelinde karar kılabilirsiniz. Soğuk havalarda önemini hissettiren tıraş jelleri sağlığınız ve yüz bakımınız açısından gereklidir. Tıraş jellerinin birbirinden çeşitli marka ve modelleri vardır. Jel, köpük, krem veya sabun bunlardan birkaçıdır. Kendi bütçenize en uygun olanı bulup kişisel bakımınızı yapabilir, cildinize daha çok sahip çıkabilirsiniz. Tıraş jeli veya köpüğü ürünleri, tıraş bıçağı ile cildiniz arasında bir katman sağlar. Böylelikle tıraş bıçağının cildinize doğrudan temas etmesi halinde oluşabilecek kesik veya çizik gibi kazaların da önüne geçer. Özellikle, cildi hassas olan kişilerin mutlaka tıraş köpüğü veya tıraş jeli kullanması tavsiye edilir. Son zamanlarda içerik bakımından da oldukça gelişen ürünler, yoğun nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu nedenle önceleri sabun ile köpürtülen cilt, günümüzde gelişmiş kozmetik ürünleri ile hem tıraş bıçağının daha kolay kaymasını sağlar hem de cildinizin ihtiyacı olan nem bakımını sağlayarak yüzünüzü daha pürüzsüz bir hale dönüştürür. Ayrıca, güzel kokuya da sahip olan bu ürünler tıraşınızı çok daha keyifli bir hale getiriyor. Tıraş jellerinin geniş bir ürün yelpazesine sahip olması sizlere karşılaştırma yapma imkânı sunar. Böylece sizlere uygun olan tıraş jelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için sizler de en uygun tıraş jelinde karar kılabilirsiniz.

Tıraş Jelinin Önemi

Tıraş olmak, bakımlı ve güzel görünmek açısından tercih edilen bir eylemdir. Hassas bir dokuya sahipseniz tıraş jeli olmadan yapacağınız bakım, cildinizi kurutabilir, kaşınma başlatarak tahriş olmasına ve yara çıkmasına sebep olabilir. Kuru ve hassas cildi olan kullanıcıların daha sağlıklı tıraş olabilmeleri için tıraş jeli kullanmaları tavsiye edilir. Tıraş jeli, sakal tıraşı olurken jiletin daha kaygan olmasını sağlar ve rahat bir tıraşı mümkün kılar. Cildinizin hassasiyet durumuna göre seçeceğiniz tıraş jelini sakalınızın tüm bölgelerine eşit derecede yayarak kullanabilirsiniz. Çoğu zaman dert olarak görülen tıraş, tıraş jeli ürünleriyle daha kolay hale gelir.

Sakallar sert yapıda oldukları için tıraş olmadan önce onları olabildiğince yumuşatmak çok önemlidir. Tıraş jeli, sakalınızı yumuşatırken aynı zamanda da onların nemli olmasını sağlayarak tıraşınızı kolaylaştırır. Daha rahat, sağlıklı ve güvenilir bir tıraş için tıraş jelleri üretilir. Tıraş jelleri, geniş bir ürün yelpazesine de sahiptir. Bu da sizlerin en iyi ürünü bulmasına fayda sağlar.

Kayganlaştırma özelliği taşıyan tıraş jeli, kullandığınız bıçağın daha keskin hale gelmesine ve aynı zamanda daha uzun olmasını olmasını sağlar. Tıraş jelinin bir diğer özelliği de sakalınızı ferahlatıp daha ferah bir yapıda olmasını sağlar. Bu özellikler, sizin de tercih ettiğiniz ürünün ne kadar önemli olduğunu gösterir. Tıraşınızı daha rahat yapmak, daha temiz ve konforlu bir gün geçirmek için üretilen tıraş jelleri, her cilt yapısına göre farklılık gösterir. Bu nedenle kendi cildinize en uygun tıraş jelini kısa bir araştırma yaparak bulmak mümkündür.

Her gün tıraş olan bir insan için çok zor gelen tıraş, jel kullanımı ile daha zevkli ve sağlıklı bir hal alır. Kullanmaya başladığınız andan itibaren farkını göreceğiniz jel ile daha hızlı ve pratik bir şekilde tıraş olursunuz. Kullanılacak jel ile sert bir yapıda olan sakal kılları yumuşak bir hal alır. Yumuşayan sakalın kesim süresi de ona bağlı olarak değişir. Eskiye nazaran daha kısa sürede tıraşınızı olur ve zamandan tasarruf edersiniz. Tıraş jelleri, öz olarak içerisinde barındırdığı doğal içerikler sayesinde yüzünüzde uzun süreli bir ferahlık bırakır. Sizler de tıraş jelleri arasında tercih yaparak cilt yapınıza en uygun olan üründe karar kılabilirsiniz.

Tıraş Köpüğü ve Tıraş Jelinin Farkı

Tıraş köpüğü de tıpkı tıraş jeli gibi sakalınızın daha rahat, güvenli ve sağlıklı kesilmesi için üretilmiş bir diğer üründür. Tıraş köpüğü ve tıraş jeli arasında temel hedef olarak bir fark yoktur. Tek amaç sizin daha güzel ve sağlıklı bir tıraş olmanızdır. Tıraş jelini elinize normal bir jel gibi sıkıp sakalınıza ovalayarak sürdüğünüzde, jelin köpürdüğünü görürsünüz. Tıraş köpüğünde ise elinize aldığınız ürünü sıktığınızda otomatik olarak köpük çıkar. Üretim amacı aynı olan bu iki ürün arasında birkaç fark da bulunur. Tıraş köpüğü daha hızlı sürülür ve durulaması da ona göre kolaydır. Tıraş jelinde ise ten daha kaygan bir hal alır ve yoğunluk olarak da daha fazladır. Tıraş köpüğünü sakalınıza dağıtmanız yeterli olur. Hassas ciltler için jel ya da köpük kullanmak son derece önemlidir. Jel ya da köpük kullanımı kişisel tercihinize bağlı olup kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Köpük ya da jel kullanmadan yapılan tıraşlarda cildinize bıraktığınız hasarlar bir süre sonra moralinizi bozar. Bu nedenle, sağlığınız, sosyal yaşamdaki tavrınız, kendinize güveniniz için tıraş köpükleri ve tıraş jelleri üretilir. Cildinize en uygun jel ya da köpüğü seçip kullanarak aradaki farkı görmeniz mümkündür.

Her iki ürünün de cilt üzerinde besleyici ve nemlendirici özelliği vardır. Erkeklerin yüzünün de en az kadınlar kadar bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle cildinizin ihtiyaç duyduğu nem ve temizleme özelliklerini erkek bakım ürünleri arasında yer alan tıraş jeli veya tıraş köpüğü ile sağlayabilirsiniz.

Önceden sadece köpük ya da sabun ile yapılan işlemler, teknolojinin gelişimi ve üretimin artmasıyla cilt sağlığı bakımı açısından önemli bir yerde olan tıraş jeli ve tıraş köpüğü üretimi giderek arttı. Bu nedenle hem isteğiniz hem cildinizin durumuna göre tüm kategori ve fiyat aralığında köpük ya da jel tercih edebilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesi bulunan tıraş malzemeleri tüm bu sebeplerden dolayı da sizlere avantaj sunar. Sağlıklı bir tıraşın yolunu açan bu jel ve köpükler arasında karşılaştırma yaparak kendinize uygun olan üründe karar verebilirsiniz.

Tıraş Malzemeleri Çeşitleri

Sert bir sakalla kremsiz başa çıkmak zordur ve cildinize sonu gelmeyen sağlık problemleri açmasına neden olur. Tıraş kremi, tıraş köpüğü ve tıraş jellerinin dört ana görevi vardır. Bunlardan birincisi nemlendirme özelliklerini taşımalarıdır. Tıraş kremi, tıraş köpükleri ve tıraş jellerinin görevi tıraş esnasında sakalınızdaki nemi koruyarak onların yumuşak kalmasını ve kesimin daha rahat yapılmasını sağlar. İkinci özelliği ise kayganlaştırıcı özelliği olmasıdır. Tıraş jeli, tıraş köpüğü ve tıraş kremi, sakalınız ile kullandığınız bıçak arasında katman oluşturur ve sürtünmeyi en aza indirir. Bununla birlikte cildinizin yanmasını, tahriş olmasını engeller ve tıraştan sonra cildinizde oluşan kızarıklığı azaltır. Tıraş krem ve köpüklerinin en önemli üçüncü özelliği ise sürdüğünüz yerin takip ediliyor olmasıdır. Bir defa tıraş yaptığınızda sonraki tıraşa geri döndüğünüzde bıçak geçtiği yerleri takip eder. Daha rahat bir şekilde tıraş olarak, gittiği yolu takip eden bıçak sayesinde hiçbir noktayı kaçırmazsınız. Jel ve köpüklerin dördüncü özelliği dış görünüşünüzü daha iyi yapmakla beraber rahatlatıcı bir özelliğe sahip olmasıdır. Tıraş köpüğü, tıraş kremi ve tıraş jeli arasında çok az da olsa fark vardır. Çoğunun çeşidi ve içerisinde taşıdıkları özler farklı olabilir ve bu da küçük de olsa bazı farklılıklar kazandırır. Örneğin tıraş köpüğü sıktığınız anda elinize aniden hafif bir köpük gelecektir. Jelde olduğu gibi sakalınıza sürerek köpürtmeye çalışmazsınız. Sıkar sıkmaz çıkan köpüğü sadece sakalınızın her yerine temas edebileceği kadar sürmeniz yeterli olur. Daha gevşek bir yapıya sahiptir, böylece sizi sakala köpüğü yedirirken hiç yormaz ve uğraştırmaz. Ayrıca suda durulması daha kolaydır. İşleminiz bittikten sonra su ile kolayca kalıntılardan kurtulabilirsiniz. Tıraş jelinin de kendine has özellikleri vardır. Köpüğe göre daha sıkı ve daha yoğun köpük elde edersiniz. Tıraş bıçağı kayganlığı daha fazla olur. Her cildin yapısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Çeşitler farklılık gösterse de jel ya da krem olması önemsiz bir şekilde bu ürünleri kullanmak hem daha iyi hem daha sağlıklı bir tıraş sağlar. Tıraş sabunu ise uzun kullanımı tercih eden, sosyal yaşantısı için her gün tıraş olmak zorunda kalmayanların kullandığı bakım setidir. Tıraş jeli ve köpükler genellikle alkol bazlı olurlar ancak tıraş kreminin çoğunda alkol içermez. Tıraş jeli ve köpükler sayesinde daha çok parfüme benzer kokulara sahip olursunuz, ancak tıraş kremi daha zengin ve doğal içerikli kokular saçabilirsiniz.  Kendi zevkinize hangisi uyarsa onu tercih edip satın alabilirsiniz.

Geleneksel Köpük: Tıraş Sabunu

Tıraş sabunu, jel, krem ve köpüğe göre daha eski bir geçmişe sahiptir. Fırça ve karıştırma kabı ile birlikte kullanılan sabun diğer ürünlere göre daha klasik bir yapıya sahiptir. Bu sabun küçük bir kutunun içinde sıcak su ve fırça yardımı ile karıştırılarak daha fazla miktarda köpüğe dönüştürülür. Asıl amacı tıraş esnasında sakalı yumuşatarak kayganlaştırıcı görevi görmesi ve daha rahat bir tıraş sağlamasıdır. Sabun, içinde az kimyasal madde bulunmasından ya da hiç bulunmamasından dolayı jel ve kreme göre daha serttir. Siz de sıcak su ve sabunu bir kapta karıştırarak sakalınızı yumuşatabilir, daha rahat tıraş olabilirsiniz. Sabunu fırça yardımıyla sıcak su eşliğinde bir kapta köpük hale getirdikten sonra aynı fırça yardımıyla tüm köpüğü sakalınıza yedirmeniz gerekir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tek unsur, fırçayı seçerken yumuşak olanını tercih etmenizdir. Sert fırça sakalınızı daha çok tahriş edebilir. Daha önceki zamanlarda daha çok tercih edilirken, teknolojinin ve tıraş markalarının artmasıyla şuan daha az tercih edilen bir tıraş köpüğü haline gelir. Daha çok geleneksel tıraş yöntemi olarak da adlandırılabilir. Köpük hale gelebilmesi için sıcak su ve fırça ile biraz fazla karıştırmanız gerekir. Katı bir formda tüp halinde satılan tıraş sabunu, seyahatler için öncelikli tercih edilebilir.

Jel ve tıraş köpükleri daha konforlu bir tıraş için herkesin kabullendiği bir seçenek haline gelir. Eğer sizin de yaşamınız çok hızlı ilerliyor ya da her gün tıraş olmak zorunda kalıyorsanız tıraş köpüğü, tıraş jeli ve tıraş kremi hızlı ve kullanımı kolaydır. Tüm bu bilgiler çerçevesinde sakalınız ve cildiniz için tıraş köpüğü ve tıraş kremlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu nedenle kendinizi daha iyi hissetmek, cildinizin tahriş olmaması ve sosyal hayatınızda daha rahat olmak için tıraş olurken tıraş köpüğü ya da tıraş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Çeşitleri her geçen gün artan tıraş malzemeleri arasında yapacağınız araştırma sonucu karar verebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Tıraş köpüğünü kullanmadan önceki ve kullandıktan sonraki halinizi siz ve çevrenizdekiler kolaylıkla fark edecektir. Sizler de birbirinden farklı özelliklere sahip olan tıraş malzemeleri arasında kendinize en uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle birbirinden özel özelliklere sahip olan jeller ile ferah bir tene sahip olursunuz.

Tıraş Jelleri Fiyatları

Tıraş jeli fiyatları ürünün markasına, türüne ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir.  Ancak kozmetik alanında marka ve ürün çeşitliliği skalasının oldukça geniş olması nedeni ile her bütçeye ve ihtiyaca uygun tıraş jeli bulmak da mümkündür. Tıraş jeli veya köpüğü gibi ürünlerin doğrudan cilde temas etmesi nedeni ile öncelikle cilt tipine uygun ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Örneğin; hassas ciltli olanlar için kullanılan tıraş jeli ile kuru cilt tipine sahip olan kişilerin tıraş jeli beklentisi farklı olabilir. Ayrıca, kaliteli olmayan cilt ürünlerinin olumsuz etkilerini de göz önünde bulundurarak fiyat performans ürünlerine de yönelebilirsiniz. Fiyat performans ürünü olarak tanımlanan ürünler, uygun fiyatlı olduğu halde muadillerine kıyasla daha kaliteli ürünler anlamını taşır. Bu nedenle doğrudan cildinize temas ettireceğiniz tıraş jelinin fiyat kriterinden önce, cilt üzerindeki etkisini araştırmanız daha doğru bir yaklaşım olabilir. Ayrıca, erkek tıraş ürünleri kategorisinde yer alan tıraş jeli ve köpükleri ürünlerini filtreleme yöntemi ile dilediğiniz marka ve bütçenize en uygun üst ve alt limit fiyatlarını belirleyerek listeleyebilirsiniz. Bu sayede, hem ihtiyacınıza hem de cüzdanınıza uygun tıraş jellerini satın alabilirsiniz. Tıraş jel fiyatları genel olarak jellerin yapıları ve içlerinde barındırdıkları özelliklere göre farklılık gösterir. Sizler de cilt yapınıza uygun olan tıraş jeli modellerinden birine sahip olabilir ve ferah bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tıraş Jelleri Neden Önemlidir?

Tıraş köpüğü, tıraş kremi ya da tıraş jeli kullanmadan yapılan tıraşlarda cildiniz tahriş olup yaraların çıkmasına yol açabilir. Sert bir şekilde tıraş olmak yerine köpüklerle nemlenmiş sakalınızı daha rahat ve daha kaygan bir şekilde kesebilirsiniz. Ferahlığı ve temizliği hissetmenizde fayda sağlayacaktır.

Tıraş Köpüğü Türleri Nelerdir?

Tüm çeşitlerinin aynı göreve hizmet ettiğini unutmamanız önemlidir. Son yıllarda birbirinden çok tıraş köpüğü çeşidi çıkmıştır. Ancak siz bunların arasından daha hafif olan tıraş köpüğünü, daha yoğun ve kaygan olan tıraş jelini, alkol barındıran tıraş kremini ya da yıllardır piyasada olan tıraş sabununu kullanabilirsiniz.

Tıraş Köpüklerinin Farkları Nelerdir?

Hepsi kayganlaştırıcı ve nemlendirici görevi üstlenmekle birlikte çok az da olsa farkları da olabilir. Tıraş sabunu diğer köpüklere göre daha sert ve kokusu daha çabuk çıkan bir türdür. Tıraş köpüğü daha gevşekken tıraş jeli daha yoğundur. Tıraş köpüğünün kendisi köpük halinde çıkarken tıraş kremini köpük olması için biraz daha ovalamanız gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tıraş Jeli ve Sabunları

1484 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Erkek Tıraş Ürünleri
Erkek Tıraş Ürünleri
Tıraş Sabun,Krem,Köpük Ve Jelleri
Tıraş Sabun,Krem,Köpük Ve Jelleri
Tıraş Jelleri
Tıraş Jelleri
Tıraş Köpükleri
Tıraş Köpükleri
Tıraş Kremleri
Tıraş Kremleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 1484 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/26012158