Tıraş Jelleri

Günümüzde tıraş olurken kullanılan ürünler oldukça çeşitlenmiştir. Bunlar arasında yer alan tıraş jel alternatifleri pratik kullanımlarıyla erkeklerin işini kolaylaştırır. Jeller diğer temizleyicilere oranla zengin bir kıvama sahiptirler. Kremsi özellikleriyle tıraş sonrası dahi mükemmel bir etki bırakırlar. Ancak kullanırken cilt tipine uygun olan ürünlerin seçimi başta sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.

Tıraş Jelleri

Marka ve kaliteye göre değişen jelleri tercih ederken öncelikle cilt tipinizi tanımanız ürün seçimi bakımından önemlidir. Tıraş Jelleri cilt tipine göre kuru, hassas, çok kuru ve yağlı olmak üzere farklı şekillerde üretilmiştir. Değişiklik gösteren jellerin ortak noktaları ise ıslak olmalarıdır. Diğer ürünlere nazaran sakallardaki proteinin yumuşamasını ve genişlemesini sağlarlar.

Her cilt tipi farklı olduğu için nemlendirici, serinletici, koruyucu ve dengeleyici gibi farklı amaçlar için de tıraş jel çeşitleri bulunur. Bunlar arasında en sık tercih edilen çeşit nemlendiricilerdir. Kuru ciltlerin en büyük problemi nem sorunu olduğu için kolay ve pratik kullanım sağlayarak aynı zamanda cildi nem dengesine de kavuştururlar. Serinletici ürünler, tıraş sonrası oluşabilecek tahrişlere karşı cildi daha soğuk bir hale dönüştürdükleri için son derece kullanışlıdır. Koruyucu ve dengeleyici türler ise içerdikleri kremsi dokularıyla yüz tabakasını yumuşatarak derinlemesine tıraş keyfi sunarlar.

Deodorant stilindeki jeller en fazla kullanım sağlayan türler arasında yer alır. Tıraşı eziyet olmaktan çıkardıkları için son derece rahattırlar. Hafif kokuları, sonrasında da ferahlatıcı bir etki sunar. Bazı jel türlerinin içeriklerinde birçok çeşitteki bitki özlerinden üretilen yağlara ve meyve özlerine yer verilmiştir. Kakao, jojoba, aloe vera, badem jeller içinde kullanılan yağlar arasındadır. Bunun dışında portakal, mandalina ve kayısı gibi meyvelerden hazırlanan ferahlatıcı ve daha canlı bir cilt imkanı sağlayan jel ürünleri de bulunur. Bu içerikler, jellerin daha kaygan olmasını sağlamakla beraber yaralanma risklerini de azaltır.

Tıraş Jeli Kullanım Avantajları

Günümüzde tıraş yapmak için birçok temizleyici ürün olmasına rağmen jellerin avantajı birçok yönden ön plana çıkar. En büyük özellikleri fırça kullanımının olmamasıdır çünkü jeller kendiliğinden köpüğe dönüşerek anında kullanıma hazırdır. Pratikliğini ve kolay kullanımlarını da bu özelliği sağlar. Çok az miktarda yoğun köpük oluşturmaları ise bir diğer avantajları arasında bulunur. Cildi yoğun nemlendirdikleri için nem sağlayan farklı kremler sürmenize de gerek yoktur. Jeli uygulayarak yıkamanızın ardından zaten cildiniz nemli ve parlak bir görünüme kavuşur.

Kaliteli jeller içeriklerinde kremsi koku barındırlar. Bu bakımdan uygulama sonrasında bile ciltte ferah bir koku oluşur. Kayganlaştırıcı oldukları için jiletle yaralanma veya cildi kesme gibi sorunlar da en aza iner. Yağlarla zenginleştirilmiş olan jeller sayesinde sizde kayarcasına pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Jel ürünleri ayrıca köpüklere nazaran cilt tipinde daha fazla ayırıma giderler. Örneğin: Tıraş jellerinin hassas, çok hassas, kuru, çok kuru, yağlı ve hatta çok yağlı cilt tipine göre özel formüllü ürünlerini bulmak mümkündür. Birçok yönden geliştirilmiş özelliklere sahip olmaları bağlamında tıraşı işkence olmaktan kurtarırlar.

Tıraş jelleri içerikleri ve bitkisel özleri her cilt tipine göre uyarlanmıştır. Okaliptus, badem, kakao gibi yağlar cildin nemini dengelemek ve canlılık kazandırmak için tercih edilir. Adaçayı, nane, yeşil çay gibi bitkisel özler ise öncelikle yağlı ciltlerdeki kirleri arındırdıktan sonra tıraş yapmaya imkan sunarlar. İçeriklerinde bitkisel öz ve yağ bulunan türler sık kullanımlarda dahi ciltte kuruluğa yol açmazlar. Bu sayede hassas ve çok hassas cilt tipine sahip olanlar dahi rahatlıkla kullanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Traş Jeli Ürünleri

295 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 295 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/26012158/26012169