Kişisel bakım ve cilt bakımı hem kadın hem erkekler için oldukça önemli. Bu konuda çeşitli kozmetik ürünleri, krem, tonik, nemlendirici ve temizleme jeli gibi ürünler bulunuyor. Cilt tipi de, cilt bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi. Kişisel bakımda kullanılan bir diğer ürün de tıraş bıçakları ve tıraş makineleri denilebilir. Özellikle erkeklerin bir numaralı ihtiyaçları arasında yer alan tıraş bıçakları vücudun belli bölümlerinde kullanılıyor. Cilt ile direkt temas eden tıraş bıçaklarını seçerken oldukça titiz davranmak gerekiyor. Tıraş bıçağı üreten birçok marka bulunuyor. Bunların arasında, çok köklü ve en bilinen markalardan olan Gillette, erkek ürünlerinin yanı sıra kadınlar için de tıraş bıçağı üretiyor. Gillette ürünleri arasında; tıraş makineleri, tıraş jelleri, tıraş losyonları, tıraş bıçakları, kullan at tıraş bıçakları, şekillendirici ve tıraş setleri bulunuyor. Gillette, 1901 yılında King C. Gillette tarafından kurularak tıraş bıçağı üretmeye başlayan ve günümüze kadar gelişerek gelen bir marka. 2005 yılından itibaren de Procter & Gamble şirketi altında ürünlerini sunuyor. Gillette tıraş ürünleri ile bilinen ve gün geçtikçe de gelişmiş teknolojileri kullanarak tüketicilerinin maksimum faydayı almasını sağlıyor. Berberde tıraş olmayı, ev konforunda ve daha az vakit harcamayı sağlayan Gillette'in hassas ve normal için ayrı ayrı tıraş bıçakları ve bakım ürünleri oldukça tercih ediliyor. Aynı zamanda yüz kıvrımlarına uyum sağlayan oynar başlıklı tıraş makineleri ve tıraş bıçaklarının önünde ve arkasında bulunan kayganlaştırıcı jel sayesinde hem tahrişi azaltıyor hem de olası yaralanmaları engelliyor. Gillette’in isimlerini de taşıdığı tıraş bıçaklarında kullanılan teknolojileri ise; Fusion5 ProGlide, Flexball Teknolojisi ile Fusion5 ProGlide Power, Gillette Skinguard Sensitive  ve Mach3 Turbo 3D olarak sayılabilir. Kadınlar için ise Gillette Venüs tıraş bıçakları ve çeşitleri üretiliyor. 

Gillette Çeşitleri

Hem erkeklerde hem kadınlarda tıraş bıçağı kullanımı sonrası tahriş, kıl kökünde batık oluşumu, kesikler ve enfeksiyonlar sonucu istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Bunun için kaliteli bir tıraş bıçağı, tıraş makinesi ve tıraş sonrası krem ya da jeller kullanılması gerekiyor. Gillette tıraş bıçağı çeşitleri, gelişmiş teknolojileri kullanarak kadınlara özel ve erkeklere özel ürünleri sunuyor. Kadınlar için üretilen ürünler arasında; tıraş makineleri, kullan at tıraş bıçakları ve tıraş jeli seçenekleri bulunuyor. Yine kadınlara özel olan Gillette Venüs tıraş bıçaklarında kullanılan kayganlaştırıcı jel sayesinde kesik oluşma riski azaltılıyor, cildin nemli kalması ve kolay durulanması da sağlanmış oluyor. Erkekler için üretilen kullan at tıraş bıçakları da en sık tercih edilen ürünlerden denilebilir. Gillette 3 bıçaklı olarak da bilinen, Gillette Blue 3 tıraş bıçaklarını tekli alabileceğiniz gibi 3lü, 6’lı, 8’li ve 10’lu paketler halinde de bulabilirsiniz. 3 bıçaklı tıraş bıçaklarında bir bıçak yaklaşık 7 kez kullanım imkanı sağlıyor. Bir diğer sık tercih edildiği bilinen Gillette ürünü ise, Gillette Mach3 tıraş makinesi oluyor. Ayrıca Gillette tıraş makinelerindeki başlıkları istediğiniz zaman değiştirerek kullanabilirsiniz. 

Kadınlara Özel Gillette Venus!

Kişisel bakımı hem kadınlar hem erkekler önemsiyor. Ancak cilt hassasiyeti bakımından bakıldığında kadınların cildi erkeklere oranla oldukça hassas oluyor. Gillette de bunu göz önünde bulundurarak kadınlara özel Gillette Venus ürünlerini sunuyor. Bu ürün yelpazesi; Venus Breeze, Venus Swirl, Venus Snap, Venus Klasik, Simply Venus serilerinden oluşuyor. Bunlar içerisinde ise; tıraş makineleri, tıraş bıçakları, tıraş yedek başlıkları, kullan at tıraş bıçakları ve tıraş jelleri bulunuyor. Özellikle kayganlaştırıcı jel bulunan tıraş bıçakları sayesinde ciltler tahriş olmuyor ve tıraş bıçağı kolayca hareket edebiliyor. Bu özellik ile oynar başlık özelliği birleştiğinde de daha az çizik, daha az batık ve daha az tahriş ile kadınların beklentilerini karşılıyor. Gillette’in bir diğer kolaylığı da, Tıraş makinesi aldığınızda sonraki adımlarda sadece yedek başlıklardan alarak kolayca tek bir hareketle değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Gillette’in kadınlar için ürettiği bir diğer ürün de tıraş jelleri. Gillette tıraş jeli sayesinde tüyler yumuşatılarak daha kolay bir tıraş işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Tıraş Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt ile direkt temas eden ürünler seçilirken oldukça titiz davranılması gerekiyor. Hem erkek hem kadın bakım ürünlerinde cilt tipine göre farklı seçenekler bulunuyor. Çünkü doğru ürün seçilmediği takdirde ciltte tahrişe, kurumaya, pul pul dökülmeye, yağlanmaya, akneye, yaralanmalara ve enfeksiyonlara yol açabiliyor. Tıraş bıçakları ve tıraş makineleri de ciltle temas eden ürünler olduğu ve sık kullanıldığı için seçiminde iyi araştırılması, yorumlarının ve özelliklerinin incelenmesi yararlı olacaktır. Buna göre tıraş makinesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle, kaliteli bıçaklara sahip olan tıraş makineleri tercih edilmeli.
  • Alınan tıraş makinesinin hangi bölge için kullanılacağı da önemli. Özel bölgeler için banyo permatikleri, yüz tıraşı için tıraş makineleri tercih edilmeli. Bunun yanı sıra bıyıklar, sakallar ve favoriler gibi ince detaylı bölgeler için şekillendirici özellikli bıçaklar seçilmeli.
  • Kayganlaştırıcı jel ile özelleştirilmiş tıraş bıçakları cildinizin tahriş olmasını engelleyeceği için tercih edilmesi gereken seçeneklerden.
  • Sakal tıraşı için kullanılacak tıraş makinesinin en az 3 bıçaklı ya da 5 bıçaklı olması gerekiyor.
  • Oynar başlıklı tıraş başlıkları olası kazaları engelleyeceği için kullanım kolaylığı da sağlıyor. Aynı zamanda, normal bir tıraş bıçağının ulaşamayacağı bölgelere ulaşır ve en küçük kılları bile alabilirsiniz.
  • Hassas yapıya sahip ve sorunlu cildi olan kişiler için, bu cilt özelliklerine uyumlu olan tıraş bıçakları tercih edilmeli.
  • Tıraş bıçaklarının yanında tıraş köpüğü, tıraş jeli kullanmak da cildi nemlendirerek kişiye ferahlık sağlayabiliyor. 
  • Sinekkaydı tıraş denilen sonuca ulaşmak için, çok bıçaklı olan tıraş makineleri öneriliyor. 
  • Tıraş bıçağı seçerken, başlığı değişebilen bıçakları tercih etmek hem ekonomik açıdan yararlı olacak hem de hijyenik açıdan uzun süre kullanmadan değiştirme imkanı sağlayabiliyor.

 

Gillette Yorumları

Günümüzde internetten alışveriş yapmanın bir faydası da, aklınızdaki ürün hakkında detaylı bilgiye ve kullanıcı yorumuna ulaşabilmek denilebilir. Özellikle kişisel bakım ve cilt ürünlerinin çeşitliliği çok fazla olduğu için, mutlaka bir fikre ihtiyaç duyuluyor. Tıraş bıçağı ve tıraş ürünlerini de cilt tipine göre seçmek gerekiyor. Bunun için karar veremiyorsanız, Hepsiburada.com’da Gillette yorumları ve ürün bilgilerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Siz de ürün aldıktan sonra değerlendirme kısmına yorumlarınızı bırakarak diğer kişilere fikir verebilirsiniz. Aynı zamanda, Hepsiburada uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, dönemsel kampanya ve indirimlerden anında haber olabilir ve siz de faydalanabilirsiniz.

Gillette Fiyatları

Gillette tıraş ürünleri; ürün özelliklerine, sunduğu faydalara ve adet sayısına göre fiyat çeşitliliği sunuyor. Yedek başlıklar ve tıraş bıçakları 3’lü, 5’li, 8’li, 10’lu ve 12’li paketler halinde de satışa sunuluyor. Aynı zamanda bu şekilde alındığında ekonomik fayda da sağlamış oluyor. Hepsiburada.com’da Gillette fiyatları ve paket içerikleri hakkında detaylı inceleme yapabilirsiniz. Ayrıca, ihtiyacınız olan ürünü incelerken fiyatları artan veya azalan olarak sıralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Hepsiburada.com’un sunduğu hızlı kargo, kolay iade ve geniş ödeme seçenekleri gibi avantajlardan da faydalanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...