Tıraş Kremleri

Erkeklerin günlük temizlik ve bakım rutinlerinin başlıca işlemi tıraştır. Dönemsel olarak birkaç günlük veya uzunca bir sakal bırakılsa bile, hem profesyonel hem de sosyal hayatta tıraşlı ve temiz bir yüzün her zaman daha tercih edilir olduğu kaçınılamaz bir gerçektir. Tıraş, doğru ürünlerle yapılmadığı zaman, ciltte tahrişe ve yanmalara sebep olur. Aşırı hassas ciltlerde, sivilcelenmeye, yüzün cildinin kabuklanıp soyulmasına bile neden olabilir. Uzun süreli tedavi gerektirebilen bu durumlardan kaçınmak için tıraşın, özenle seçilmiş ürünlerle, doğru bir biçimde yapılması gerekir. Bu ürünlerin aynı zamanda tıraş işlemini de kolaylaştırması ve kısaltması beklenir. Böylelikle bu her gün uygulanan işlem daha sorunsuz halledilebilir.

Tıraş Kremi Fiyatları

Eski zamanlarda tıraş işlemi genellikle berberler tarafından ve uzun süren bir ritüel olarak yapılmasına rağmen, günümüzün çok fonksiyonlu aletleri ve malzemeleriyle evde pratik olarak halledilebilir hale gelmiştir. Pek çok market, eczane ve güzellik ürünleri satan mağazalarda, çok çeşitli ve uygun fiyatlı tıraş ürünleri bulunabilir. Tıraş kremi fiyatları, ürünün boyutuna, yapısına, gramajına, ambalajına göre değişkenlik gösterebilir. Yüz tıraşı için ayrı, vücut tıraşı için ayrı ürünler bulmak da mümkündür.

Sakal tıraşı için kullanılan ürünler çok çeşitli formlarda üretilirler. Eskiden kullanıldığı gibi parmak sabunların fırçayla köpürtülmesi ve yüze uygulanması uygulaması artık neredeyse kalmamıştır. Çünkü sabunların hemen hepsi yüksek ph dengelerinden dolayı cildi kurutmakta ve tahrişlere yol açmaktadır. Bugün kullanılan ürünler, hem tahrişi engellemekte, hem sakalı yumuşatıp daha kolay tıraşa zemin hazırlamaktadır. Tıraş ürünleri, basınçlı kutuda köpük formunda, basınçlı kutuda jel formda veya tüpte krem formda olabilirler.

Basınçlı kutudaki ürünlerin kullanımı çok kolaydır. Sadece basarak çıkan ürünü alıp, yüze yaymak yeterlidir. Sonrasında tıraş makinesi veya klasik jiletler kullanılabilir. Jel veya köpük formda olanlar birbirlerinden çok farklı değildirler. Köpükler, basınçlı kutudan köpük olarak çıkarlar ve direkt bu şekilde yüze yayılırlar. Biraz sakalların üzerine masaj yapılması yararlıdır. Jeller ise, basınçlı kutudan jel olarak çıkarlar, yüze masaj yapıldıkça köpük formuna dönüşürler. Masajla uygulandıkları için sakalın daha çok kabarmasını ve tıraşa hazır olmasını sağlarlar.

Tüpte bulunan krem formundaki ürünler ise, çok az su ve fırçayla köpürtülerek yüze yayılırlar. Köpürdükten sonra klasik tıraşa devam edilebilir.

Her iki formdaki ürünler de günümüzün yüksek teknolojisi ile üretilmişlerdir. Bu sayede cildi korurlar, kurutmazlar ve içlerinde besleyici ve yumuşatıcı etken maddeler bulundururlar. Bu açıdan tıraşı keyifli ve konforlu hale getirirler.

Tıraş Kremi Ne İşe Yarar?

Tıraş kreminin her tıraşta kullanılması gerekir. Kuru veya kremsiz yapılan tıraşta, cilt hem çok kurur, hem de sakallar sert ve dik olduğundan kesilmesi esnasında cilt zarar görür. Yüzün cildi, yanık gibi kırmızı bir görünüm alabilir ve bu yanma hissi çok rahatsızlık verici boyutlara ulaşabilir. Tekrarlanması durumunda kalıcı izler kalması da görülebilir. Sakalın yumuşatılıp aynı anda cildin korunması işini tıraş kremleri görür. Bu açıdan kişinin cilt özelliklerine uygun ürünün kullanılması çok önemlidir.

Tıraş kremleri ferahlatıcı, daha güçlü etkili, hassas ciltler için özel üretilmiş, serinlik hissi veren, ekstra nemlendirici gibi pek çok farklı çeşitte bulunabilir. İstenen etkiye göre bir veya birkaç ürün dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Çok hassas ciltler için tıraş kremi öncesinde kullanılan koruyucu kremler de bulunur. Tıraş köpüğü veya kremi sürmeden önce bu ürünlerle cilde masaj yapılır. Daha sonra köpük veya krem uygulanarak normal tıraşa devam edilir. Bu şekilde ekstra hassas cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturularak, zarar en aza indirilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Traş Kremi Ürünleri

275 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 275 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012116/26012158/26012167