Organik Bal

Tüketecekleri gıdaların besin değer kalitelerine dikkat eden kişilerin tercihleri organik ürünlerden yana oluyor. En çok tüketilen organik sertifikalı gıdalar arasında organik bal, başı çekiyor. İçeriklerinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan organik bal çeşitleri, çocuklardan yetişkinlere kadar son derece geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Kahvaltı sofralarına lezzet katan, tatlı krizlerini sağlıklı bir şekilde sonlandıran ve çeşitli tatlı tariflerinde malzeme olarak yer alabilen organik ballar, çok yönlü kullanımları nedeniyle de mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Farklı Bölgelerden Toplanan Organik Bal Çeşitleri

 • Karadeniz yaylalarından Torosların eteklerine kadar birçok farklı bölgeden toplanan organik bal çeşitleri, tüketicilere 20 gram ile 850 gram arasında değişen miktarlarda sunuluyor.
 • Polifloralı çiçek balı çeşitleri, arıların yüksek rakımlı yaylalarda yer alan peygamber çiçeği ve Toros kaya kekiği gibi yabani kır çiçeklerinden topladığı ballarla üretiliyor.
 • Organik Kaçkar balına aromatik yağlar eklenerek üretilen Menceli balı, farklı bal lezzetlerini tecrübe etmek isteyen kişiler için leziz bir alternatif oluyor.
 • Tarihi yabani keçiboynuzu ağaçlarının çiçeklerinden organik arıcılık teknikleriyle elde edilen keçiboynuzu balı çeşitleri, özel aromalı ballardan hoşlanan tüketicilerin beğenisini kazanıyor.
 • Lavanta çiçeğinin baskın kokusu ve tadı nedeniyle kendine has bir lezzete sahip olan lavanta balı, düzenlik kullanıldığı takdirde vücut direncinin yüksek tutulmasına yardım ediyor.
 • Arıların kestane ağacının çiçeklerinin özlerinden topladığı kestane balı çeşitleri, özellikle kış döneminde vücudun soğuk algınlığına karşı korunmasına destek sağlıyor.

Kahvaltı Sofralarına Lezzet Katan Krem Bal

Organik krem balı, organik çiçek ballarının herhangi bir ısıl işleme sokulmadan doğal olarak kristalleştirilmesi sonucu krem kıvamına gelmesiyle elde ediliyor. Ekmeğe sürülerek yenilebilir olması nedeniyle kahvaltı sofralarında yoğun biçimde tercih gören bir bal çeşidi oluyor. Krem bal çeşitleri içerisinde oğul balı gibi yöresel seçenekler bulunuyor.

Vitamin ve Mineral Kaynağı Organik Polen ve Arı Sütü

 • Protein bakımından oldukça zengin bir besin olmakla beraber B1, B2, C ve E vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum ve selenyum gibi mineraller de içeren organik polen çeşitlerinin düzenli olarak tüketilmeleri öneriliyor.
 • Organik polen, tatlı, süt, yoğurt ve meyve suyu gibi besinlerle bir arada tüketilebiliyor.
 • Vitamin ve mineral bakımından son derece zengin bir ürün olan organik arı sütü içerisinde B vitamini, bakır, fosfor, demir, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller yer alıyor.
 • Yoğurt, süt ya da suya karıştırılarak tüketilebilen organik arı sütü, cildi tazelenmesine, kan basıncını dengelenmesin ve içerdiği bifidobakteriler sayesinde sindirimin kolay hale gelmesine yardım ediyor. • Organik Bal Fiyatları Ne Kadardır?

 • Farklı bölgelerden toplanan ve içerikleri değişkenlik gösteren organik bal çeşitleri ve fiyatları için belli bir standart bulunmuyor. Marka ve organik bal türü gibi kriterler ürün fiyatlandırmasında belirleyici oluyor.
 • Organik Bal Çeşitleri Nasıl Toplanıyor?

 • Arıların hava kirliliğinden uzak yaylalarda bulunan çiçeklerden ve dönemsel olarak çiçek açan aromatik ağaçlardan topladığı ballar, hiçbir işlem görmeden paketlenip tüketicilere ulaştırılıyor. Organik bal çeşitleri, yerli bal üreticisi markalar tarafından süzülmüş, petek ya da krem formda tüketicilerin tercihine sunuluyor.
 • Özel Organik Karışımların İçerisinde Neler Bulunuyor?

 • Organik bal üreticileri, tüketicilere bal çeşitlerinin yanı sıra çeşitli özel karışımlar da sunuyor. Takviye besin olarak kullanılabilen ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan organik karışımlar ve çocuklara yönelik özel arı ürün şurupları, farklı miktarlarda arı sütü, ham bal ve propolis içeriyor. Özel organik karışımlar, doğrudan tüketilebilecekleri gibi süt ya da yoğurda ilave edilerek de tüketilebiliyor.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Organik Bal Çeşitleri ve Fiyatları

21 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 21 / 21 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?