İçecek pazarında dünya çapında faaliyet gösteren Schweppes markası, 1783 yılında Alman asıllı İsveçli bilim insanı Johann Jacop Schweppes tarafından kuruluyor. Marka ilk olarak soda denemesi ile biliniyor. Günümüzde gazlı içecek pazarında aktif faaliyet gösteren markanın bu alanda farklı içeriklere sahip birçok ürün seçeneği bulunuyor. Schweppes içecekler, farklı gramajlarda paket seçenekleri ile satışa sunuluyor. Bunlar, pet şişe, cam şişe ve teneke kavanoz olarak üç farklı gruba ayrılıyor. Gazlı içecek seçenekleri, içeriğinde kullanılan aromalara göre farklılık gösteriyor. Schweppes hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfayı okumaya devam edebilirsiniz. Araştırma sırasında markanın ürün seçeneklerine göz atabilir, ihtiyacınıza uygun olanları fark edebilirsiniz. Böylece kısa sürede alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda ürünlerin alt kısmında bulunan kullanıcı yorumlarına da göz atabilirsiniz. Yorumlar rehberliğinde kullanım sırasında yaşanan olumlu ve olumsuz deneyimler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece karar aşamasında emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Schweppes İçecek Çeşitleri

Schweppes markasının içecek çeşitlerinin tamamı gazlı şekilde üretiliyor. Gazlı içecekler, yemek ve tatlıların yanında tüketim için tercih ediliyor. Schweppes içecek çeşitleri, farklı aromalar ile hazırlanıyor. Bu içecekler, farklı kokteyllerin hazırlığında da kullanım için tercih ediliyor. Schweppes içecek türleri, limon aromalı, tonik, mandalina aromalı, bitter limon, soda aromalı, pembe greyfurt aromalı ve portakal aromaları olarak birbirinden ayrılıyor. Aromalarına göre farklı tatlara sahip olan içeceklerin tümü gazlı şekilde üretiliyor. Gazlı ve aromalı içecekler yemeklerin yanında tüketim için tercih ediliyor. Ayrıca farklı içecek hazırlama işlemlerinde de kullanılıyor. Ürünler, 250 ml, 330 ml ve 1 litre olmak üzere üç farklı gramaj seçeneği ile satışa sunuluyor. Aynı zamanda içeceklerin farklı ambalaj seçenekleri bulunuyor. 1 litrelik gramajlar pet şişe ambalajı içerisinde geliyor. 330 ml ambalaj teneke kutu şeklinde tasarlanıyor. 250 ml ambalaj ise cam şişe olarak üretiliyor. Bu gramajlar dışında farklı bir ambalaj seçeneği bulunmuyor. Bu seçenekler arasından kullanım ihtiyacına göre tercih yapılıyor.

Schweppes Tonik Nedir?

Şeffaf rengi ve hafif kokusu ile merak uyandıran Schweppes tonik içeceği içinde kinin kullanılıyor. Kinin maddesi, toniğin ekşi ve acı bir aromaya sahip olmasını sağlıyor. Saf su görünümünde hazırlanan tonik, kokteyl hazırlığında da tercih ediliyor. Schweppes tonik, hem alkollü hem de alkolsüz içeceklerin hazırlığında kullanılıyor. Saf bir aromaya sahip olan tonik içeceği, farklı birçok meyve ve tatlandırıcı ile uyum sağlıyor. Tonik, gazlı şekilde üretiliyor. Gazlı içecek, tek başına da tüketiliyor. Schweppes tonik, 1 litre pet şişe ambalajında geliyor. Tonik üretiminde sofra şekeri kullanılıyor. Ürün içeriğinde, su, şeker, karbondioksit, sitrik asit, aroma vericiler ve koruyucu yer alıyor. Schweppes marka toniğin buzdolabında serin ortamlarda saklanması tavsiye ediliyor. Servis işleminin de soğuk bir şekilde yapılması gerekiyor. Tercihen buz ile servis edilmesi öneriliyor. Tonik ürün, meyveli kokteyllerin hazırlığında kullanılıyor. Limonlu, vişneli, portakallı ve kavunlu gibi kokteyl türlerinin hazırlığında baz ürün olarak tercih ediliyor.

Schweppes Aromalı Gazlı İçecekler

Aromalı gazlı içecek türleri farklı meyve aromaları ile hazırlanıyor. Markanın bu alanda portakallı, mandalinalı, limonlu ve soda aromalı gazlı içecek seçenekleri bulunuyor. Gazlı içecekler genellikle yemeklerin ve tatlıların yanında tüketim için tercih ediliyor. Aynı zamanda çerez servislerinde de içecek olarak kullanılıyor. Gazlı meyve aromalı içeceklerin çok fazla tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Gaz içeriği, midenin normal çalışma fonksiyonlarını olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle çok sık ve fazla oranda gazlı içecek tüketilmemesi gerekiyor.

Schweppes Nasıl Saklanır?

Yiyecek ve içeceklerin uygun saklama koşullarında muhafaza edilmesi gerekiyor. Saklama koşullarına dikkat edilmesi, yiyecek ve içeceklerin taze şekilde tüketilmesine yardımcı oluyor. Saklama koşulları, yiyecek türüne göre değişiklik gösteriyor. Schweppes nasıl saklanır sorusuna serin ve kuru ortamlarda yanıtı veriliyor. Markanın içecekleri gazlı şekilde üretiliyor. Gazlı içeceklerin kapağı açıldıktan sonra kısa süre içerisinde tüketilmesi tavsiye ediliyor. Kapağı açılan gazlı içeceklerin gazı kısa sürede bitiyor. Bu durumda bayatlamış bir içecek hissiyatı veriyor. Gazlı içeceklerin kullanım dışı zamanlarda kapağının sürekli olarak kapalı tutulması gerekiyor. Bu sayede minimum gaz kaybı ile saklama imkanı elde ediliyor. Aynı zamanda kapağın kapalı tutulması, içeceğin yabancı cisimler ile temas etmesini engelliyor. Schweppes 1 litrelik pet şişe ambalajlarının kapakları viralı şekilde üretiliyor. Viralı kapak tasarımı sayesinde taşıma sırasında ürünün dökülmesi engelleniyor. Ayrıca sıkı kapak özelliği ile gaz kaybı oluşması önleniyor. Gazlı içeceklerin çok fazla çalkalanmaması öneriliyor. İçeceğin çalkalanması sırasında gaz kaybı oluşuyor. Bu durum içeceğin kısa sürede bayatlamasına yol açıyor. Aynı zamanda kapağı açılmamış bir gazlı içeceğin sallanması durumunda patlaması muhtemel oluyor. Bu nedenle sallamadan ve çalkalamadan açılması tavsiye ediliyor. Gazlı içecekler genellikle soğuk şekilde tüketiliyor. Tercihen buz ile servis ediliyor. Kapağı açılan ürünlerin buzdolabında kapağı kapalı şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor.

Schweppes Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yiyecek ve içecek alışverişi sırasında dikkat edilmesi gereken farklı noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki ürünlerin son tüketim tarihinin kontrol edilmesi oluyor. Yiyecek ve içeceklerin satın almadan önce mutlaka son tüketim tarihlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Tüketim tarihi geçmiş ürünlerin alınmaması öneriliyor. Bunun yanı sıra gazlı içecek alırken pet şişe ürünlerde şişenin gerginliğinin kontrol edilmesi gerekiyor. Çalkalanmış olan ürünlerin şişeleri patlayacak gibi şiş hale geliyor. Bu ürünlerin alınmaması öneriliyor. Daha yumuşak ve esnek yapıya sahip şişeler arasından tercih yapabilirsiniz. Aynı zamanda gazlı içecek alışverişi yaparken kapağının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Açılan bir ürünün alınmaması tavsiye ediliyor. gazlı içecekler, kapağı açıldığı andan itibaren sürekli olarak gaz kaybı yaşıyor. Bu durum içeceğin bayatlamasına neden oluyor. Schweppes alırken nelere dikkat etmeli sorusuna farklı alanlarda birçok yanıt veriliyor. İçecek alışverişi yaparken çoklu paket avantajlarına göz atabilirsiniz. Çoklu paket fiyatları bütçe tasarrufu sağlıyor. Bu fiyatlara göz atabilir, avantajlı bir alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz. Gazlı içecek alışverişinizi online üzerinden yaparken kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Yorumlar üzerinden kullanım sırasında yaşanan deneyimleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda satıcı için yapılan değerlendirmeleri de öğrenebilirsiniz. Böylece alışveriş sırasında net bir karar elde edebilirsiniz.

Hepsiburada İle Schweppes Ürünlerini İncele!

Market alışverişlerinizi zamandan tasarrufu hale getirmek için online sistem üzerinden ilerleyebilirsiniz. Bunun için Hepsiburada sistemini kullanabilirsiniz. İlgilendiğiniz Schweppes fiyatlarına göz atabilir, güncel fiyatlar arasında değerlendirme yapabilirsiniz. Farklı ürün seçeneklerine da göz atabilirsiniz. Farklı markalar tarafından üretilen gazlı içecek seçeneklerini listeleyebilir, özellik ve fiyat genelinde bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun olan ürünleri fark edebilirsiniz. Hepsiburada ana sayfa avantaj kısayollarını kullanarak dakikalar içerisinde güncel avantaj seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Schweppes indirim ve kampanya seçeneklerine göz atabilirsiniz. Market fiyatlarını karşılaştırabilir, bütçe tasarruflu bir online alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz. Hepsiburada ana sayfasındaki kampanyalar kısayolu üzerinden ilgilendiğiniz ürünleri filtreleyebilirsiniz. Bu filtreler sayesinde net bir araştırma alanı oluşturabilir, ilgilendiğiniz ürünlerin sunduğu bütçe tasarrufu oranlarını hesaplayabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Schweppes

5 ürün listeleniyor
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın